Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα τετοια απεχθεια πια? :p

 

εγω που εχω το αλλο (twcp? δε θυμαμαι) να αλλαξω? γινεται παλι μεσω freegee?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα cwm το έκανα και update. Ρώτησα για να δω αν υπάρχει θέμα με κάποιο αλλά δε μπορούσα να περιμένω.

Δε μ'άρεσε ποτέ το cwm touch :p

Επιτέλους έφυγε το qslide :lol:

 

Να έφευγε και η μπάρα με τα toggles θα ήταν ακόμα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ ότι αρκετό καιρό τώρα χάνεται το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται έτσι από μόνο του. Η κάρτα είναι βοντα και καινούργια. Σας έχει τύχει ? Να ανησυχώ?

 

Σε εμενα δεν χανεται τελειως τα σημα αλλα μπορει να πεσει για λιγα δευτερολεπτα μεχρι τη μια μπαρα. Και μετα απο λιγο επανερχεται στις 3 ή στις 4 απο τις 5. Δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή η q που δεν βγαζει micro sim και επρεπε να κοπει η κανονικη.

Link to comment
Share on other sites

γλυτωνεις κλικς :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, τα αγαπάω τα toggle έτσι! :lol:

:p

 

 

 

 

 

 

 

γλυτωνεις κλικς :p

 

Είναι ανεπαρκή για μένα, λ.χ. δεν έχει για φακό ή φωτογραφική και αναγκαστικά έχω και δεύτερη μπάρα από third party app ενώ αν έφευγε θα είχα μόνο μία από το app.

Link to comment
Share on other sites

για φακο εχω βαλει απο gravity box στην lockscreen να παταω λιγακι το Home :)

 

η κοπελα μου (ψαχνω κινητο για κεινη) μου εβαλε αυτες τις βαθμολογιες (απο εικονες):

 

Xiaomi Hongmi (Red Rice) 7,5

LG L9ii 7

Samsung Galaxy S3 6

LG Optimus G 7,2

Lenovo P780 7,3

Sony Xperia SP 7,1

LG Nexus 4 6,2

Motorola G 7,4 λογω χρωματων :p

 

χωρισμος η οχι? :lol:

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεπαρκή για μένα, λ.χ. δεν έχει για φακό ή φωτογραφική και αναγκαστικά έχω και δεύτερη μπάρα από third party app ενώ αν έφευγε θα είχα μόνο μία από το app.

 

Και εγω το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Για όσους ενδιαφέρονται για bumper case μόλις παρέλαβα από εδώ:

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-OEM-ORIGINAL-LG-OPTIMUS-G-E975-E973-LS970-SPRINT-BLACK-BUMPER-CASE-COVER-/130886248056.

 

Έδωσα παραγγελία στις 13/11 και ήρθε ειδοποίηση συστημένου στις 27/11 (μου είχαν δώσει estimated delivery time και ήταν ΟΚ).

 

Τελική τιμή 20 euros (με δωρεάν έξοδα αποστολής) και μέσα το κουτί έχει και 2 screen films.

 

Αν δεν βαριέστε να περιμένετε 2 βδομάδες ο τύπος είναι super OK!

 

Υ.Γ. περιτό να πω ότι το bumper γ...ει και δέρνει!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Για όσους ενδιαφέρονται για bumper case μόλις παρέλαβα από εδώ:

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-OEM-ORIGINAL-LG-OPTIMUS-G-E975-E973-LS970-SPRINT-BLACK-BUMPER-CASE-COVER-/130886248056.

 

Έδωσα παραγγελία στις 13/11 και ήρθε ειδοποίηση συστημένου στις 27/11 (μου είχαν δώσει estimated delivery time και ήταν ΟΚ).

 

Τελική τιμή 20 euros (με δωρεάν έξοδα αποστολής) και μέσα το κουτί έχει και 2 screen films.

 

Αν δεν βαριέστε να περιμένετε 2 βδομάδες ο τύπος είναι super OK!

 

Υ.Γ. περιτό να πω ότι το bumper γ...ει και δέρνει!!!! :p

Σε ακουσα και αγορασα.

 

Για να δουμε!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε ακουσα και αγορασα.

 

Για να δουμε!

 

Και εγω απο αυτον την ειχα παρει (κανα τριμηνο πριν)....

Ενταξει ειναι ο τυπος dont worry........

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο αυτον την ειχα παρει (κανα τριμηνο πριν)....

Ενταξει ειναι ο τυπος dont worry........

Ναι καλα δεν φοβαμαι, να δουμε αααν θα με βολεψει γιατι προς το παρον το εχω γυμνο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα δεν φοβαμαι, να δουμε αααν θα με βολεψει γιατι προς το παρον το εχω γυμνο.

 

Αποψη μου ειναι οτι δεν θα βρεις κατι καλυτερο....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ασχετοσυνη, αλλα για εμας τους ανιδεους που διαβαζουμε να γραφετε για bumper, τι την κανει να διαφερει?

 

θα μου πειτε google it , αλλα να σας στερησω τη χαρα να μου το εξηγησετε εσεις? :P

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμέ πάντα, δεν αυξάνει τον όγκο του κινητου (2mm νομίζω είναι αστεία διαφορα).

 

Επιπλέον πέρα από το ελαστικό κομμάτι που αγκαλιάζει το κινητό έχει γύρω γύρω και κάποιο είδους μέταλο (δεν έχει βάρος) το οποίο κατά τη γνώμη μου πάντα αλλάζει τελέιως την εικόνα του κινητού (προς το καλύτερο) αλλά και κάνει και το όλο σύστημα πιο στιβαρό.

 

Επίσης δημιουργεί κ 1mm απόστασης έτσι ώστε να μην ακουμπαει σε επιφάνεις το πίσω και το μπροστά μέρος αλλά το bumper.

 

Επίσης το πίσω μέρος του κινητού είναι αρκετά όμορφο για να το κρύψεις με κάποια θήκη...βέβαια γούστα είναι αυτα!!!!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό είναι, όχι μέταλλο :p

Προετοιμαστείτε πάντως με το μπαμπερ. Το 99% όταν το βλέπουν θα σας ρωτάνε γιατί δεν του βάζετε θήκη :p

Αόρατο θα είναι για τους περισσότερους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν θα μπορούσα να εμπιστευτώ bumper σε κινητό που έχει γυαλί στην πίσω επιφάνεια.

 

Κατά την πτώση το πίσω και το μπροστινό μέρος είναι εκτεθειμένα. Για το μπροστινό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Αλλά για το πίσω; γι αυτό αγαπώ την σικ nillkin μου των 7 ευρώ. Έχει απίστευτη ματ υφή και το κάνει κουκλάκι. Και έχω μια προστασία στο πίσω μέρος. Όχι ότι έχει πλήρη προστασία αλλά κάτι καλύτερο γίνεται σε σχέση με το bumper.

 

Ας μην έχουμε πτώσεις και όλα καλά θα πάνε. :P

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές έπεσε το δικό μου και τίποτα δεν έπαθε με το bumper. Προστατεύει παιδιά. Εξέχει μπρος πίσω όπως είναι λογικό.

Αν κάποιος βέβαια θέλει extreme προστασία βάζει χοντρές θήκες που πιάνουν παντού. Όποιος θέλει να απολαμβάνει την ποιότητα της συσκευής, την κρατάει γυμνή και βάζει ενα bumper σε κάποιες περιπτώσεις.

Γούστα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτη σε μαυρο χρωμα στο τηλ. και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

http://www.ebay.co.uk/itm/111030890418?var=410164471631&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτη σε μαυρο χρωμα στο τηλ. και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

http://www.ebay.co.uk/itm/111030890418?var=410164471631&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Και εγω τη Mercury πηρα τελικα σε μαυρο χρωμο και φαινεται πολυ ωραια. Την πηρα απο τον ιδιο πωλητη αλλα απο αυτο το link. :p

 

http://www.ebay.co.uk/itm/130898066306?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχετε υπ'όψιν σας κάποια καλή θήκη ή αν έχετε αγοράσει κάποια από το εξωτερικό και δεν την χρειάζεστε, ενημερώστε με. Είμαι στο ψάξιμο και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια.

 

Σας ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχετε υπ'όψιν σας κάποια καλή θήκη ή αν έχετε αγοράσει κάποια από το εξωτερικό και δεν την χρειάζεστε, ενημερώστε με. Είμαι στο ψάξιμο και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια.

 

Σας ευχαριστώ. :)

 

Εγώ έχω αυτή http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=111035357113

 

Δεν την έχω καν βγάλει απο το κουτί της γιατί όταν ήρθε ειχω πουλησει το κινητό. Έχει και μεμβράνη μαζί

Αν την θες πες μου . Ηράκλειο Κρήτης είμαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα το αγοράσω το τηλεφωνάκι, είστε ευχαριστημένοι γενικότερα; Έχει κάνα κουσούρι τρανταχτό; Επειδή έρχομαι από άμολεντ, η οθόνη θα μου φανεί πολύ ξεπλυμένη ή όχι; Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι γενικότερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα το αγοράσω το τηλεφωνάκι, είστε ευχαριστημένοι γενικότερα; Έχει κάνα κουσούρι τρανταχτό; Επειδή έρχομαι από άμολεντ, η οθόνη θα μου φανεί πολύ ξεπλυμένη ή όχι; Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι γενικότερα;

Βλασση ξεχνα το GNexus το Optimus G ειναι το τηλεφωνο που θες με εξαιρεση την καμερα που ειναι μετρια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βλασση ξεχνα το GNexus το Optimus G ειναι το τηλεφωνο που θες με εξαιρεση την καμερα που ειναι μετρια.

 

Για να πάω όμως στο G πρέπει να κόψω το ναρκωτικό του φλασαρίσματος...αυτό σκέφτομαι...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...