Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω πειράξει τίποτα. Εξάλλου αν δεις το slider του min cpu speed είναι τέρμα min στα 384Mhz και δεν πάει πιο πίσω.

 

Ωραια ευχαριστω, ελεγα μηπως ηταν μεγαλυτερη η συχνοτητα "ηρεμιας" και το κατεβασες εσυ μεχρι εκει. Μια χαρα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Είναι η tough έκδοση του E975. Είναι waterproof και dustproof νομίζω. Όπως είναι το αντίστοιχο S4 Active της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

αφενος με 16αρα ρομ αλλα με sd slot 64αρι

 

λίγο καλυτερη μπαταρια + καλη τιμη

 

RADIO TBD τι ειναι?

 

To be determined. Προφανώς το gsmarena δεν γνώριζε αν έχει fm radio. Τώρα γνωρίζει όμως: http://www.gsmarena.com/lg_optimus_gj_e975w-5602.php

Link to comment
Share on other sites

αφενος με 16αρα ρομ αλλα με sd slot 64αρι

 

λίγο καλυτερη μπαταρια + καλη τιμη

 

RADIO TBD τι ειναι?

 

Και με εγγυηση απο Χονολουλου. Προσωπικα ουτε που θα σκεφτομουν τετοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και τρείς μέρες η μπαταρία του κινητού μου πέφτει απίστευτα γρήγορα !!!!! Δεν αντέχει ούτε 4 ώρες χρήσης !!!! Ενω πρίν μου έβγαζε άνετα 8 ώρες χρήσης !!!! Αντιμετοπίζει κανείς το ίδιο Πρόβλημα ;;;;

 

Ναι εγώ. Πήρα και τηλέφωνο στην lg να έρθει να το μαζέψει αλλά δεν χρειάστηκε τελικά.

Φουλαρα την μπαταρία, wipe battery stats (απο το 2011 είχα να κάνω :lol: ), άδειασμα, γέμισμα φουλ και αυτό ήταν.

Επίσης μετά από αυτό παρατήρησα ότι μια φορά ο χρομ ρουφούσε μπαταρία και άλλη μια το tapatalk (pro).

 

 

 

 

 

παιδια, εδω και 5-6 μερες στο ακυρο κλεινει το UI system και εξαιτιας αυτου εχω χασει αρκετες ειδοποιησεις, την ωρα που παω να παρω τηλεφωνο/να σηκωσω (και μολις τωρα αμεσως αφου το σηκωσα) χανει εντελως το σημα και λεει "Φορτωση επαφων σιμ" (σαν να χανει επαφη δλδ με την σιμ) ενω πριν λιγο σταματησε λεει και η εξυπνη οθονη....

 

εκτος απο φλασαρισμα...τι? υποπτευομουν κατι απο XPosed αλλα οσα ειχα, τα ειχα καιρο :(

 

No idea. Το έπαθα κι εγώ μερικές φορές πρώτου περάσω xposed. Μια φορά το έκανε και με το xposed βέβαια.

Δεν πρόσεξα αν έλεγε για sysui, αλλά έχανε τη σιμ (έξυπνη οθόνη δεν είδα).

Δοκίμασε να περάσεις την προηγούμενη έκδοση από την 10h. Εγώ μόλις μπορέσω αυτό θα κάνω. Εκεί που δεν είχε ούτε ένα πρόβλημα η συσκευή με την 10h έχει βγάλει... Εντάξει Samsung δεν έγινε, αλλά και πάλι..

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το Betterbutterystats και μου εβγαλε αυτην την διάγνωσηhttps://github.com/asksven/BetterBatteryStats-Knowledge-Base/wiki/PowerManagerService !!!!! Απο ότι κατάλαβα κάτι έχει πηράξει την διαχείριση της μπαταρίας μου !!! Το κινητό δεν είναι rooted !!! Τι πρεπει να κάνω ;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω στο κινητο μια μεμβρανη οθονης η οποια ομως φαινονται πολυ οι δαχτυλιες

ποια μεμβρανη γνωριζετε που δεν φαινονται οι δαχτυλιες?

επεισης εχω δει σε καποια site κατι θηκες πορτοφολι για το optimus g.εχει κανενας σας?αν μπορειτε προτεινετε μου να το αγορασω απο καπου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω στο κινητο μια μεμβρανη οθονης η οποια ομως φαινονται πολυ οι δαχτυλιες

ποια μεμβρανη γνωριζετε που δεν φαινονται οι δαχτυλιες?

επεισης εχω δει σε καποια site κατι θηκες πορτοφολι για το optimus g.εχει κανενας σας?αν μπορειτε προτεινετε μου να το αγορασω απο καπου

ευχαριστω

 

εχ παρει τη GOLLA WALLET BLACK στα 14.90 απο Cosmote καταστημα.. τις φερνουν ομως και σε Γερμανο και σε Vodafone.

Γενικα με βολευει και το προστατευει.. εχει και ενα τσεπακι με φερμουαρ απο πισω.

σε θορυβωδη περιβαλλοντα δεν ακους παντα οταν χτυπαει.

Παντως δεν τη χρησιμοποιω ολη τη μερα. τις πιο πολλες ωρες τωρα το χειμωνα το κινητο το βαζω στη τσεπη του μπουφαν. Στο σπιτι και στη δουλεια γυμνο επισης. Τη θηκη τη χρησιμοποιω σε εξοδους και δραστηριοτητες

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να προτείνει κανείς κάποιο mhl adapter που να βολεύει?γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω άκρη...

 

Πριν από μερικές σελίδες φίλος ανέφερε ότι με αυτό: http://www.ebay.com/itm/New-2m-MHL-Micro-USB-To-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S2-HTC-EVO-3D/190741620841?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D2870531121718658055%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D161078124584%26 είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Σκέφτομαι να αγοράσω G2 οπότε και να αποχαιρετήσω το δικό μου G . Είναι αγορασμένο 23 Αυγούστου από birdphone και δεν έχει το παραμικρό προβλημα. Δεν έχει γίνει ποτε root και τα σχετικά πειραγματα , έχει μόνο την τελευταία επίσημη έκδοση. Μαζί έχει και 2 θήκες μία διάφανη και μία γαλάζια από πλαστικό. Είναι το λευκό. Τιμή 290 ευρώ. Στείλτε pm. Δεν ξέρω αν το έβαλα στο σωστό νήμα ή υπάρχει άλλος χώρος για αγγελίες
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή από τον Απρίλιο του 2004 και είναι το πρώτο σου μήνυμα;:X Είναι και off topic :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω και ειναι εμσα στις επιλογες μου... εχουμε κανενα νεο για αναβαθμιση η θα μεινει παρατημενο?
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν πολυασχολούμαι αδερφέ απλά μου αρέσει που και που να τα αλλάζω . Επί τη ευκαιρία που πρέπει να βάλω την αγγελία;
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν πολυασχολούμαι αδερφέ απλά μου αρέσει που και που να τα αλλάζω . Επί τη ευκαιρία που πρέπει να βάλω την αγγελία;

 

Δεν μπορεις...πρεπει να χεις συμπληρωσει καποια ποστς...

 

Και γω παντως θα το διωξω να παω στο G2 :)

Αν και φοβαμαι μηπως το μετανιωσω :(

Link to comment
Share on other sites

Λιγο εκτος.

Το εχει δοκιμασει καποιος;για 10€ δεν θα με χαλαγε να εχω extra μπαταρια σε περιπτωση αναγκης,αρκει να μην δημιουργηθει απο το πουθενα καποιο θεμα το G μου. :whip:

http://i.imgur.com/pmVTTLt.png

Τι λετε;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Λιγο εκτος.

Το εχει δοκιμασει καποιος;για 10€ δεν θα με χαλαγε να εχω extra μπαταρια σε περιπτωση αναγκης,αρκει να μην δημιουργηθει απο το πουθενα καποιο θεμα το G μου. :whip:

http://i.imgur.com/pmVTTLt.png

Τι λετε;

 

Τι πρόβλημα να δημιουργήσει? Έχω ένα παρόμοιο για ώρα ανάγκης. Χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να δημιουργήσει? Έχω ένα παρόμοιο για ώρα ανάγκης. Χρειάζεται.

 

Δεν γνωριζω ακριβως,απλως ειμαι επιφυλακτικός για παν ενδεχομενο..

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Αν κάνω un-root θα χαθεί και το Unlock bootloader ή πρέπει να κάνω restore πρώτα τα EFS από το freegee και μετά unroot? Επίσης πως μπορώ να βγάλω ρε το Google Search απο το UI ?? Ευχαριστώ πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Freezare το :)

 

No idea. Το έπαθα κι εγώ μερικές φορές πρώτου περάσω xposed. Μια φορά το έκανε και με το xposed βέβαια.

Δεν πρόσεξα αν έλεγε για sysui, αλλά έχανε τη σιμ (έξυπνη οθόνη δεν είδα).

Δοκίμασε να περάσεις την προηγούμενη έκδοση από την 10h. Εγώ μόλις μπορέσω αυτό θα κάνω. Εκεί που δεν είχε ούτε ένα πρόβλημα η συσκευή με την 10h έχει βγάλει... Εντάξει Samsung δεν έγινε, αλλά και πάλι..

 

προς το παρον απενεργοποιησα τα παντα στο xposed και δεν εχω παρατηρησει κατι.... θα δουμε, μετα παω για φλασαρισμα :p

 

και μια αλλη ερωτηση: Αρκετα συχνα εδω και πολυ καιρο, οταν μπαινω στο μενου ειναι σαν να το φορτωνει μολις, αργει 4-5 δευτερα και ειναι απιστευτα εκνευριστικο! το κανει σε κανεναν αλλο?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

alphabetically apps-kills me :p αν και μπορει να τον δοκιμασω ;) παντως MIUI+Go δεν με κρατησαν.....

 

γιατι κλεινει ομως? με αρεσει ο μαμα launcher :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...