Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θεμα της εγγυησης ,αν συμβει κατι,(ισχυει,δε γενναται θεμα) προσφευγω στο σκρουτζοκαταστημα ή στην lg κατευθειαν?

Στην LG, εκτός κι αν προκύψει κάτι τις πρώτες μέρες από την αγορά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονίμως σε 2g πλην λίγης ώρας που έκανα πλοήγηση σε 3g. Wifi μόνιμα ανοιχτό, λίγες κλήσεις, μερικά sms και καμμιά 15αρια φωτογραφίες. Όλο το υπόλοιπο είναι πλοήγηση και κάποιες εγκαταστάσεις εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λογικο να εχει καταναλωση στην μπαταρια του αλλα και αυτο το κινητο ειναι τοσο καλο που δεν το αφηνω απο τα χερια μου...παντως χτες ειχα μεσα σε 10 ωρες 4.5 ωρες ανοιχτη οθονη.το κινητο το λιωνω.αν καταφερω και παω στις 2.5 τοτε καμια εικοσαρια ωρες θα τις εχω τη μερα πιστευω
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λογικο να εχει καταναλωση στην μπαταρια του αλλα και αυτο το κινητο ειναι τοσο καλο που δεν το αφηνω απο τα χερια μου...παντως χτες ειχα μεσα σε 10 ωρες 4.5 ωρες ανοιχτη οθονη.το κινητο το λιωνω.αν καταφερω και παω στις 2.5 τοτε καμια εικοσαρια ωρες θα τις εχω τη μερα πιστευω

 

Εμ, με τετοια χρηση τι να σου κανει?

Αυριο θα δοκιμασω να το εχω μονιμα σε 2g να δω διαφορες, αν και , μονιμα σε 3g με καλυπτει πληρως η μπαταρια του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμ, με τετοια χρηση τι να σου κανει?

Αυριο θα δοκιμασω να το εχω μονιμα σε 2g να δω διαφορες, αν και , μονιμα σε 3g με καλυπτει πληρως η μπαταρια του.

Το βασανιζω ε;Τι να κανω ομως που το κινητο φυσαει;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

το απέκτησα κι εγω την Δευτέρα απο καιζερσοπ στα 340,30.

Μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Ήθελα ομως νς ρωτήσω αν έχετε τυχον προβλήματα με προγράμματα gps.

Εξηγουμαι: Tomtom Greece 1.1 δεν βλέπω κουμπιά,Navigon 4.8.0 δεν βλέπω κουμπιά, iGO Primo 9.6.22.297071 δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σωστα.

Εσείς; Όλα δουλεύουν οκ;

 

Mε Navigon 4.5 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το βασανιζω ε;Τι να κανω ομως που το κινητο φυσαει;

 

Θα κατσω μεσα στο ΣΚ να γραψω ενα αναλυτικο review , κυριως για οσους ενδιαφερονται να το αγορασουν, το κινητο πραγματι φυσαει και ειναι οτι χρειαζομουν, χωρις περιττο μεγεθος και βαρος.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς από κοντά το λευκό; Όλα τα καταστήματα έχουν το μαύρο.

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς αυτή την εφαρμογή; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shinms0315.optimusgtweaker

Έχει σαν επιλογή improve camera

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Sasho

Δοκίμασε ποιο φρέσκια έκδοση apk στο igo

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω απο καιζερ μετα απο αρκετη σκεψη..πραγματικα φυσαει. Γρηγορο καλη μπαταρια μια χαρα για εμενα η καμερα την ημερα.

 

Ερωτηση...οταν σε καλει καποιος πως το βαζεις αθορυβο χωρις να γυρισεις το κινητο αναποδα;

 

Ερωτηση νο2. Ρε παιδια, καποιος σε πμ να μου πει τον θειο απο το αμερικα που "αγοραζουμε" apps για android...μεχρι τωρα επαιζα με IOS

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω απο καιζερ

 

Υπαρχουν 3 καιζερ (καιζερ,καιζερ σοπ,καιζερ στορ).μπορεις να πεις ποιο απτα 3 και αν εισαι ευχαριστημενος?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω απο καιζερ μετα απο αρκετη σκεψη..πραγματικα φυσαει. Γρηγορο καλη μπαταρια μια χαρα για εμενα η καμερα την ημερα.

 

Ερωτηση...οταν σε καλει καποιος πως το βαζεις αθορυβο χωρις να γυρισεις το κινητο αναποδα;

 

Ερωτηση νο2. Ρε παιδια, καποιος σε πμ να μου πει τον θειο απο το αμερικα που "αγοραζουμε" apps για android...μεχρι τωρα επαιζα με IOS

 

Στην πρωτη ερωτηση, vol-

 

Για την δευτερη, καλο θα ειναι να μην τον/την εμπιστευεσαι τον/την θειο/θεια απο το Αμερικα! Μπορει να ειναι πονιρος/πονιρη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε καταστημα vodafone να βγαλω ακρη με το 4g και απο οτι μου ειπαν ειναι θεμα της lg και πρεπει να βγαλει καποιο firmware update που να υποστηριζει την vodafone gr ως παροχο 4g, τα ιδια μου λεει θεμα εχουν και με το s4.

 

Το εψαξα λιγο το θεμα και στο xda και ειδα οτι και αλλοι σε διαφορες χωρες εχουν θεματα, φαινεται οτι ειναι προρυθμισμενο να μην δουλευει με καποιους παροχους σε 4g μπαντα. Καποιοι λυνουν το προβλημα με root και αλλαγες σε καποιο αρχειο, βεβαια δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια, αλλα φαινεται να υπαρχει πλαγια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Απο θήκες μόνο μία είναι η πιο λεπτή και πιο ωραία: η original(flip),

επίσης εχθές κόλλησε η κάμερα, έβγαλα 1,2 στην τρίτη φώτο κόλλησε και έβγαζε μήνυμα οτι δε βρίσκει την κάμερα...

restart και ολα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι ειναι η μοναδικη συσκευη που απο την αρχη του νημστος ως τωρα δεν εχει αναφερθει καποια παιδικη ασθενεια ουτε καποια καυεσκευαστικη αστοχια.Ουτε κιτρινιλες ουτε κενα ληψης ουτε θεματα στην συναρμολογηση του ουτε σοβαρα bugs.Δεν ξερω αν επαιξε ρολο το οτι στην ελλαδα αργησε να ερθει και ετσι ισως διορθωθηκαν καποια μικροελατωματα του σε σχεση με τις πρωτες παρτιδες που κυκλοφορσαν εκτος ευρωπης αλλα το κινητο το παιρνεις και το χαιρεσε απο την πρωτη στιγμη χωρις να σκας για το αν θα σου βγαλει το δινα η το ταδε κουσουρι....
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι ειναι η μοναδικη συσκευη που απο την αρχη του νημστος ως τωρα δεν εχει αναφερθει καποια παιδικη ασθενεια ουτε καποια καυεσκευαστικη αστοχια.Ουτε κιτρινιλες ουτε κενα ληψης ουτε θεματα στην συναρμολογηση του ουτε σοβαρα bugs.Δεν ξερω αν επαιξε ρολο το οτι στην ελλαδα αργησε να ερθει και ετσι ισως διορθωθηκαν καποια μικροελατωματα του σε σχεση με τις πρωτες παρτιδες που κυκλοφορσαν εκτος ευρωπης αλλα το κινητο το παιρνεις και το χαιρεσε απο την πρωτη στιγμη χωρις να σκας για το αν θα σου βγαλει το δινα η το ταδε κουσουρι....

 

φιλε μου εισαι ικανοποιημενος? ποσο κραταει η μαπταρια σε mormal χρηση του? η καμερα τραβαει καλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε καταστημα vodafone να βγαλω ακρη με το 4g και απο οτι μου ειπαν ειναι θεμα της lg και πρεπει να βγαλει καποιο firmware update που να υποστηριζει την vodafone gr ως παροχο 4g, τα ιδια μου λεει θεμα εχουν και με το s4.

 

Το εψαξα λιγο το θεμα και στο xda και ειδα οτι και αλλοι σε διαφορες χωρες εχουν θεματα, φαινεται οτι ειναι προρυθμισμενο να μην δουλευει με καποιους παροχους σε 4g μπαντα. Καποιοι λυνουν το προβλημα με root και αλλαγες σε καποιο αρχειο, βεβαια δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια, αλλα φαινεται να υπαρχει πλαγια λυση.

 

Οι μεν τα ριχνουν στους δε!

 

Αρα λοιπον η lg θα πρεπει να βγαζει απο ενα firmware για τον καθε provider που θα ξεκιναει το 4g, οταν θα το ξεκιναει. Πχ τωρα ειναι η voda, αυριο η wind και μεθαυριο η cyta που θα ξεκινησει και οταν θα δωσει εμπορικα και αυτη το 4g!

 

Λιγο κουλο μου ακουγεται! Γιατι δεν χρειαστικε κατι τετοιο με την cosmote?:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οι μεν τα ριχνουν στους δε!

 

Αρα λοιπον η lg θα πρεπει να βγαζει απο ενα firmware για τον καθε provider που θα ξεκιναει το 4g, οταν θα το ξεκιναει. Πχ τωρα ειναι η voda, αυριο η wind και μεθαυριο η cyta που θα ξεκινησει και οταν θα δωσει εμπορικα και αυτη το 4g!

 

Λιγο κουλο μου ακουγεται! Γιατι δεν χρειαστικε κατι τετοιο με την cosmote?:rolleyes:

 

Για καποιο λογο το κινητο ειναι ρυθμισμενο με καποιους providers να μην δινει επιλογη 4g. Με cosmote παιζει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εισαι ικανοποιημενος? ποσο κραταει η μαπταρια σε mormal χρηση του? η καμερα τραβαει καλα?[/quote

Απολυτα και ειδικα σε σχεση με την τιμη του..με νορμαλ κραταει μια μερα αλλα εγω κλεινω 5 ωρες σχεδον ανοιχτη οθονη στο 12ωρο και φυσικα εκει χρειαζομαι φορτιστη.η αληθεια ειναι οτι δεν το αφηνω σε ησυχια γιατι ειναι εκπληκτικο τηλ.οταν αρχισω και βαριεμαι τοτε θα φτασω πιστευω τη μια μερα.η καμερα τραβαει καλα σε κανονικες συνθηκες αλλα σε χαμηλο φωτισμο πετυχαινεις ανεκτα αποτελεσματα μονο με χειροκινητες ρυθμισεις

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 καιζερ (καιζερ,καιζερ σοπ,καιζερ στορ).μπορεις να πεις ποιο απτα 3 και αν εισαι ευχαριστημενος?

 

Kaizershop.gr τους πηρα τηλεφωνο, μου ειπαν το εχουν μαλλον γερμανικο, πηγα απο εκει, το πηρα σφραγισμενο, ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν είναι συμβατό το κινητό μας με το GrandTheft Auto από το playstore??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μία και 4g χαχα.. Είχα από παλιά ενεργοποιημενο το 4g προφίλ και μου βγαλε κατευθείαν την επιλογή.. Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο το κινητο ειναι ρυθμισμενο με καποιους providers να μην δινει επιλογη 4g. Με cosmote παιζει κανονικα?

 

Με cosmote έχω κανονικά 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...