Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά unroot πως κάνω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις επαφές πως μπορούμε να ρυθμίσουμε τα τηλέφωνα να φαίνονται χωρίς κενά;
Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρα το κατα ποσον υπαρχει λευκη ευρωπαικη εκδοση του κινητου αλλα δεν καταφερα να το διαπιστωσω. Κοινως, με ενδιαφερει το αν υπαρχει περιπτωση να βρω λευκο optimus g με ευραπαικη διετη εγγυηση απο την LG. Ξερει κανεις; :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές πως μπορούμε να ρυθμίσουμε τα τηλέφωνα να φαίνονται χωρίς κενά;

 

Για κάντο πιο λιανά γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς νομίζω ότι δεν γίνεται αυτό ,το ίδιο συνέβαινε και στο s3 που είχα.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για κάντο πιο λιανά γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

 

Εννοεί τα κενά που έχουν οι αριθμοί στις επαφές(πχ 698 000 0000), τα έψαξα λίγο αλλά δεν νομίζω ότι αλλάζει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Για κάντο πιο λιανά γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

 

Τα νουμερα στις επαφες εχουν κενα. Δεν εμφανιζονται συνεχομενα.

 

Φοβαμαι οτι αυτο δεν γινεται με τον μαμα dialer.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά unroot πως κάνω?

 

Κάποια απάντηση παρακαλώ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο ταξιδιώτη22,παρακολουθώντας το θέμα του xperia sp και του g και βλέποντας ότι έχεις και τα δύο,ποιο απο τα 2 έχει καλύτερη μπαταρία και βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και βίντεο ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση παρακαλώ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2204267&page=2

 

http://www.andromods.com/unroot-locking/lg-optimus-g-pro-e980-how-to-easily-unrooted.html

 

Δες ποιο από τα δύο σου φαίνεται πιο εύκολο.

Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά στο 2x με kdz file το επανεφερνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα διαγραφή.

Έκανε το restart του,το θέμα είναι ότι δεν μου εμφανίζει την εφαρμογή του root κι έτσι δε μπορώ να κάνω κάτι.

Επίσης στα δίκτυά κινητής δεν μου εμφανίζει επιλογή lte

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. χθες το παρήγγειλα και εγώ:) μέχρι την παρασκευή μου είπαν θα το έχω στα χέρια μου. Μέχρι τώρα είχα το gs2, πολύ καλό κινητό! 2 χρόνια και κάτι το είχα. ελπίζω και αυτό να με βγάλει ασπροπρόσωπο για τα επόμενα 2 χρόνια.(κάθε 2 χρόνια αλλάζω κινητό)

Περίμενα να βγει το gs4 για να το πάρω αλλά δε μου έκανε το κλικ... το έπιασα στα χέρια μου και δεν... το htc one καλό, μου άρεσε, αλλά πολλά τα λεφτά... το xperia z μου άρεσε αρκετά... αλλά ρε παιδιά το optimus g μου άρεσε πιο πολύ και έτσι έκανα την αγορά. Το οτι είναι και πιο οικονομικό σίγουρα έπαιξε τον ρόλο του αλλά και ιδία λεφτά με το z να είχε πάλι το optimus g θα έπαιρνα. Ο μονός ανασταλτικός παράγοντας για να μην το πάρω ήταν οι αναβαθμίσεις... με το gs2 τις πήρα όλες!( τώρα φοράει την 4.1.2) πολύ καλό!! και μπράβο στη samsung! ας ελπίσουμε η lg να μας εκπλήξει θετικά! Πέμπτη παρασκευή που θα το έχω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις και ότι απορίες και ερωτήσεις έχω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα διαγραφή.

Έκανε το restart του,το θέμα είναι ότι δεν μου εμφανίζει την εφαρμογή του root κι έτσι δε μπορώ να κάνω κάτι.

Επίσης στα δίκτυά κινητής δεν μου εμφανίζει επιλογή lte

 

κατέβασε την από το μάρκετ και δες αν δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. χθες το παρήγγειλα και εγώ:) μέχρι την παρασκευή μου είπαν θα το έχω στα χέρια μου. Μέχρι τώρα είχα το gs2, πολύ καλό κινητό! 2 χρόνια και κάτι το είχα. ελπίζω και αυτό να με βγάλει ασπροπρόσωπο για τα επόμενα 2 χρόνια.(κάθε 2 χρόνια αλλάζω κινητό)

Περίμενα να βγει το gs4 για να το πάρω αλλά δε μου έκανε το κλικ... το έπιασα στα χέρια μου και δεν... το htc one καλό, μου άρεσε, αλλά πολλά τα λεφτά... το xperia z μου άρεσε αρκετά... αλλά ρε παιδιά το optimus g μου άρεσε πιο πολύ και έτσι έκανα την αγορά. Το οτι είναι και πιο οικονομικό σίγουρα έπαιξε τον ρόλο του αλλά και ιδία λεφτά με το z να είχε πάλι το optimus g θα έπαιρνα. Ο μονός ανασταλτικός παράγοντας για να μην το πάρω ήταν οι αναβαθμίσεις... με το gs2 τις πήρα όλες!( τώρα φοράει την 4.1.2) πολύ καλό!! και μπράβο στη samsung! ας ελπίσουμε η lg να μας εκπλήξει θετικά! Πέμπτη παρασκευή που θα το έχω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις και ότι απορίες και ερωτήσεις έχω.

 

To να πάρει όλες τις αναβαθμίσεις πάντως δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός. Στο sgs2 για παράδειγμα δεν έκατσε καλά η 4.0.3 (θα έλεγα και η 4.0.4) ενώ με την 2.3.6 και τώρα είναι μια χαρά. Από ένα σημείο και πέρα το android είναι αρκετά πλήρες και δεν νομίζω ότι χάνεις πολλά με το να μην πας στην 5...Σκέψου ότι είσαι ικανοποιημένος από το sgs2 στην jb, ποσο μάλλον από το g ;)

 

Το optimus g είναι πολύ όμορφο εμφανισιακά και για την τιμή του το hw του ειναι κορυφαίο, στην θέση σου κατευθείαν στο g θα πήγαινα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

παρακολουθώ καιρό τώρα την τιμή του ΟG και πιστεύω είναι αρκετά δελεαστική πια!

Βλέπω σε γνωστό ιντερνετικό μαγαζί την τιμή του ~368 €, το S3 ~ 369 € και το

Sony Xperia Z Black ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ~ 457 €.

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το "ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ", λέτε τα άλλα να έχουν

κάποιο πρόβλημα εγγύησης;. Σε ερώτηση μου, βέβαια, είπαν οτι ολα είναι ευρωπαικά και δεν

έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Είναι φάουλ λοιπόν του έμπορα που διαφημίζει μόνο το ένα απ' αυτά ως "ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ";

Να προχωρήσω ελεύθερα στην επιλογή μου παραβλέποντας το;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

παρακολουθώ καιρό τώρα την τιμή του ΟG και πιστεύω είναι αρκετά δελεαστική πια!

Βλέπω σε γνωστό ιντερνετικό μαγαζί την τιμή του ~368 €, το S3 ~ 369 € και το

Sony Xperia Z Black ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ~ 457 €.

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το "ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ", λέτε τα άλλα να έχουν

κάποιο πρόβλημα εγγύησης;. Σε ερώτηση μου, βέβαια, είπαν οτι ολα είναι ευρωπαικά και δεν

έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Είναι φάουλ λοιπόν του έμπορα που διαφημίζει μόνο το ένα απ' αυτά ως "ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ";

Να προχωρήσω ελεύθερα στην επιλογή μου παραβλέποντας το;

 

Προχωρά άφοβα. Εφόσον η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την από το μάρκετ και δες αν δουλεύει.

 

Τι να κατεβασω απο το μαρκετ;αν εννοεις το super user δεν θελω καθως το root κατι εκανε στην μπαταρια.

Θα κανω μαλλον επαναφορα εκτακτης αναγκης απο το update service

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κατεβασω απο το μαρκετ;αν εννοεις το super user δεν θελω καθως το root κατι εκανε στην μπαταρια.

Θα κανω μαλλον επαναφορα εκτακτης αναγκης απο το update service

 

Το su απο μονο του δεν συμαινει ρουταρισμα. Θελει και αλλα. Μαλλον στο λεει ωστε να δεις αν ειναι ακομη ρουτ ή οχι το τηλεφωνο. Αν εχει γινει unroot τοτε το su δεν θα σου δουλεψει. Θα σου πεταξει μυνημα λαθους.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το su απο μονο του δεν συμαινει ρουταρισμα. Θελει και αλλα. Μαλλον στο λεει ωστε να δεις αν ειναι ακομη ρουτ ή οχι το τηλεφωνο. Αν εχει γινει unroot τοτε το su δεν θα σου δουλεψει. Θα σου πεταξει μυνημα λαθους.

 

Δεν μου πεταει καποιο μυνημα λαθους,εκανα αναβαθμιση σπο την lg αλλα τα ιδια,επισης γιατι δε μου δειχνει την ρυθμιση lte στα δικτυα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πεταει καποιο μυνημα λαθους,εκανα αναβαθμιση σπο την lg αλλα τα ιδια,επισης γιατι δε μου δειχνει την ρυθμιση lte στα δικτυα

 

Την ρύθμιση LTE, ούτε σε μένα και νομίζω ούτε και στα άλλα παιδιά με vodafone την βγάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Την ρύθμιση LTE, ούτε σε μένα και νομίζω ούτε και στα άλλα παιδιά με vodafone την βγάζει.

 

Πως θα δω αν ειναι unroot,υπαρχει και αλλος τροπος για να το βγαλω,εννοω μεσο συσκευης

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω αν ειναι unroot,υπαρχει και αλλος τροπος για να το βγαλω,εννοω μεσο συσκευης

 

Άλλος τρόπος είναι να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που να απαιτεί root και να τσεκάρεις άν δουλεύει. Άν δουλέψει τότε έκανες μια τρύπα στο νερό. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

1. Εγκατεστησε το su γιατι το χρειαζονται οι εφαρμογες που θελουν ρουτ.

2. Εγκατεστησε το titanium και τρεξτο. Αν σου ζητησει δικαιωματα su και τρεξει, τοτε εισαι ακομη ρουταρισμενος.

 

 

--------------------------------------

 

EDIT:

Για το LTE και τη Voda, το διευκρινησαμε νομιζω. Για καποιο χρονικο διαστημα (η Voda ξερει ποσο), κανενα lte κινητο δεν θα δινει την επιλογη για ενεργο lte. Δεν θα την εμφανιζει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1. Εγκατεστησε το su γιατι το χρειαζονται οι εφαρμογες που θελουν ρουτ.

2. Εγκατεστησε το titanium και τρεξτο. Αν σου ζητησει δικαιωματα su και τρεξει, τοτε εισαι ακομη ρουταρισμενος.

 

 

--------------------------------------

 

EDIT:

Για το LTE και τη Voda, το διευκρινησαμε νομιζω. Για καποιο χρονικο διαστημα (η Voda ξερει ποσο), κανενα lte κινητο δεν θα δινει την επιλογη για ενεργο lte. Δεν θα την εμφανιζει.

 

Πολύ ωραία και ευχαριστώ,όμως θέλω να βγάλω το root καθώς η μπαταρία κάτι τρέχει κι έχει πέσει η απόδοσή της ειδικά στην αναμονή.

Vodafone έχω οπότε προς το παρόν μην περιμένω ότι στις ρυθμίσεις θα μου βγάλει και την επιλογή lte,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και ευχαριστώ,όμως θέλω να βγάλω το root καθώς η μπαταρία κάτι τρέχει κι έχει πέσει η απόδοσή της ειδικά στην αναμονή.

Vodafone έχω οπότε προς το παρόν μην περιμένω ότι στις ρυθμίσεις θα μου βγάλει και την επιλογή lte,σωστά?

 

Κάνε αυτό που σου είπε και ο fanatikos παραπάνω για να δούμε άν τελικά ξερουταρίστηκε το τηλέφωνο.

Όσο για το άλλο , ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπε και ο fanatikos παραπάνω για να δούμε άν τελικά ξερουταρίστηκε το τηλέφωνο.

Όσο για το άλλο , ναι.

 

Τελικά έγινε unroot και όλα καλά,ευχαριστώ πολύ.

Για να δούμε τώρα στην αναμονή θα καταπίνει την μπαταρία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...