Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα προβλήματα του wifi μετά την αναβάθμιση σε ΚΚ να προσθέσω και τα κολλήματα που τρώει, ενώ τη μια στιγμή κατεβάζει με 2mb μετά πέφτει στα 100kb. Στρώνει άν απενεργοποιήσω το wifi και το ενεργοποιήσω ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε εμενα με την επισημη 4.4.2 λειτουργει κανονικα ο flash player.

Εσενα που σκαλωνει;

Δεν μου παιζει βίντεο π.χ.στο fb και λέει οτι πρεπει να εγκατασταθεί ο fp πραμμα που δεν υποστηριζει πλεον ο firefox.Με 4.1 επαιζαν κανονικά.

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παιζει βίντεο π.χ.στο fb και λέει οτι πρεπει να εγκατασταθεί ο fp πραμμα που δεν υποστηριζει πλεον ο firefox.Με 4.1 επαιζαν κανονικά.

Βάλε το flashfox από το play

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι συμφέρει πιο πολύ για καλύτερη μπαταρία? να ανοιγοκλείνουμε το 3g κάθε φορα που θέλουμε κάτι και όταν απλά κάθεται το κινητό να είναι σε 2g η να έχουμε μόνιμα ανοιχτό το 3g? το ανοιγοκλείνω 3 με 4 φόρεs την μέρα. ρωτάω με την λογική ότι ίσος καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία με την αλλαγή του δικτύου...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ΚΑΛΟ σημα 3g εκει που εισαι, αστο ανοικτο :) Αλλιως εννοειται το γυρνας σε 2G

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως με το τηλεφωνο σε αδρανεια πατωντας τα δυο κουμπια του ηχου ταυτοχρονα (οπως για το quickmemo) μεταβαινεις απευθειας στη φωτογραφικη.

 

Τελικα δεν χρειαζεται να πατησεις και τα δυο κουμπια οπως ελεγα πριν αλλα αρκει και μονο να πατησεις ενα απο τα δυο του ηχου,παντα με την οθονη σβηστη και μεταβαινεις σε καμερα.

 

Ερωτηση: ποιο app camera πιστευετε οτι ταιριαζει ποιο πολυ στο κινητο μας;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει zoomfx και better camera.

Δεν εχω παράπονο από κανένα.

 

 

Camera zoom fx και γω και ισως ειναι η καλυτερη εφαρμογη.

 

H Google camera κάνει δουλειά στο κινητό μας;;;

 

Την εχω αλλα κατι παραπανω σε "χιονια,κοκκο κλπ" δε δινει σε σχεση με stock.εχει κατι feature οπως το photo sphere που δεν εχει αλλου,αν σε ενδιαφερουν.

Η stock παντως εφαρμογη εχει βελτιωθει λιγο σε σχεση με την 4.1.2.ετσι πιστευω,μπορει ναναι και ιδεα μου.

Οπως προειπα την camera zoom fx χρησιμοποιω και βολευομαι.

Αλλα 13mp η καμερα του κινητου μας ΔΕΝ ειναι....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανε τη πρώτη επανεκκίνηση από μόνο του το τηλέφωνο ενώ ήταν σε αναμονή (το είχα σε ένα τσαντάκι) και στη συνέχεια όταν άνοιξε είχε λάθος ώρα και ημερομηνία. Έκανα επανεκκίνηση με τα πλήκτρα volume up + power και πάλι έγραφε λάθος ώρα και ημερομηνία. Άνοιξα τα δεδομένα και μετά από λίγο βρήκε μόνο του τα σωστά . Από λέτε να ήταν ;
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση κάνεις με πατημένο το power οταν κολλάει μια συσκευή. Αν δεν έχει κολλήσει κάνεις κανονικά σβήσιμο η επανεκκίνηση από το power menu.

Πολύ περίεργο αυτό που περιγράφεις βέβαια. Νομίζω πως απλά ταρακουνηθηκε και εχασε την σιμ για λιγο η κάτι τέτοιο.

Δεν γνωρίζω σίγουρα τι μπορεί να έγινε βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ΚΑΛΟ σημα 3g εκει που εισαι, αστο ανοικτο :) Αλλιως εννοειται το γυρνας σε 2G

 

thanks ;):happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα προβλήματα του wifi μετά την αναβάθμιση σε ΚΚ να προσθέσω και τα κολλήματα που τρώει, ενώ τη μια στιγμή κατεβάζει με 2mb μετά πέφτει στα 100kb. Στρώνει άν απενεργοποιήσω το wifi και το ενεργοποιήσω ξανά.

 

Κάνω quote δικό μου ποστ καθώς συνειδητοποίησα ότι η μείωση της ταχύτητας οφείλεται στο low-energy-wifi που ενεργοποιείται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές περιπέτειες, stress tests, σουβλάκια και μπύρες, το συμπέρασμα μου είναι πως αφού έχετε official KK δεν αξίζει να ασχοληθείτε με καμία παρούσα custom KK rom. Η official είναι η πιο battery friendly rom χωρίς να χάνει σε απόδοση. Είχα βαρεθεί να το φορτίζω 1-2 φορές την ημέρα. Πλέον ούτε καν root δεν έχω κάνει και το κινητό πετάει. My 2¢.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή στην official 4.1.2 δεν υπάρχει η επιλογή για storage encryption, μήπως προστέθηκε αυτή η επιλογή στην 4.4.2? Λογικά θα είναι κάτω από τα Security Settings.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε ui ή ξέρουμε κανένα θέμα της προκοπής για στοκ κιτ κατ;

 

Edit: Υπάρχει δόνηση για τα μηνύματα; δεν μπορώ να την βρω πουθενά!

Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

Η δονηση για τα μηνυματα νομιζω ειναι στις ρυθμισεις των μηνυματων

 

UI βαζεις την ARTMod και εχεις του G3 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η δονηση για τα μηνυματα νομιζω ειναι στις ρυθμισεις των μηνυματων

 

UI βαζεις την ARTMod και εχεις του G3 :)

Μου εξηγείς λίγο πως γίνεται αυτό με το ARTmod γιατί δεν το έχω ψάξει ? Θέλει root? που την βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Custom Rom είναι, θα την βρεις στο θέμα του κινητό στο xda :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...