Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόση ώρα οθόνη;

 

Sorry για την καθυστέρηση αλλά έχω ένα απαιτητικό αντράκι 3 χρονών περίπου :) και καταλαβαίνετε.....

Η μπαταρία μου γράφει 1ώρα και 15 φίλε μου με φωτεινότητα στο 80.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανακάλυψα και ένα bag. Στο multitasking αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί για να δεις τις ανοιχτές εφαρμογές δεν σου δείχνει τίποτα αν δεν βγεις από αυτή που είσαι και μετά να μπεις ξανά. Παράδειγμα όσο είμαι στο forum για να δω ώρες χρήσης οθόνης κλπ έπρεπε να βγω από την εφαρμογή ίντερνετ και μετά να πατήσω το κεντρικό κουμπί παρατεταμένα για να μου βγάλει τη έχω ανοίξει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τώρα που δεν το έχω αφήσει ήσυχο η οθόνη είναι στις 2ώρες και 20 και υπόλοιπο μπαταρίας 58 και φωτεινότητα την τελευταία μια ώρα στο 60
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα και ένα bag. Στο multitasking αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί για να δεις τις ανοιχτές εφαρμογές δεν σου δείχνει τίποτα αν δεν βγεις από αυτή που είσαι και μετά να μπεις ξανά. Παράδειγμα όσο είμαι στο forum για να δω ώρες χρήσης οθόνης κλπ έπρεπε να βγω από την εφαρμογή ίντερνετ και μετά να πατήσω το κεντρικό κουμπί παρατεταμένα για να μου βγάλει τη έχω ανοίξει.

 

Δηλαδη αν ανοιξεις 2 εφαρμογες και βρισκεσαι στην δευτερη και πατησεις το κεντρικο κουμπι, δεν θα σου εμφανισει την πρωτη εφαρμογη που ειχες ανοιξει; Την δευτερη ειναι "λογικο" να μην την εμφανιζει γιατι εισαι ηδη εκει. Αν ειχες ανοιξει μονο μια τοτε οντως δεν θα εμφανιζει καμια εφαρμογη οσο εισαι μεσα σε αυτη. Ετσι κανει και η 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει. Απλά έχει ένα Κόλλημα γενικά το multitasking ώρες ώρες σε αρκετές συσκευές και χρειάζεται να το ανοίξεις δύο φορές.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανα 2 force stop από χθες που έχω την κιτ κατ...εσείς;.καλημέρες σε ολους

 

Καλημέρα. Εμένα μου έβγαλε απουσία SIM, και έκανε reboot μόνο του ενώ δεν το κρατούσα καν.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν ανοιξεις 2 εφαρμογες και βρισκεσαι στην δευτερη και πατησεις το κεντρικο κουμπι, δεν θα σου εμφανισει την πρωτη εφαρμογη που ειχες ανοιξει; Την δευτερη ειναι "λογικο" να μην την εμφανιζει γιατι εισαι ηδη εκει. Αν ειχες ανοιξει μονο μια τοτε οντως δεν θα εμφανιζει καμια εφαρμογη οσο εισαι μεσα σε αυτη. Ετσι κανει και η 4.1.2.

 

Όσες και αν ανοίξεις εφόσον είσαι σε κάποια αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί απλά δεν δείχνει καμία άλλη. Πρέπει να πας στην κεντρική οθόνη για να στις βγάλει μετά όλες.

Και αυτό δεν το γράφω γιατί το πήρα στραβά αλλά δεν είναι η πρώτη Android συσκευή μου. :rolleyes:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Όσες και αν ανοίξεις εφόσον είσαι σε κάποια αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί απλά δεν δείχνει καμία άλλη. Πρέπει να πας στην κεντρική οθόνη για να στις βγάλει μετά όλες.

Και αυτό δεν το γράφω γιατί το πήρα στραβά αλλά δεν είναι η πρώτη Android συσκευή μου. :rolleyes:

 

Τώρα δείχνει και αυτή που έχεις ανοιχτή τώρα κανονικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα , αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με τη φόρτιση(όλο το βράδυ στο φορτιστή και το πρωί δεν έχει φορτίσει πλήρως) και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το επίσημο service μου είπανε ότι τα ανταλλακτικά έχουν 6 μήνες εγγύηση με αποτέλεσμα να είμαι εκτός για 2 μήνες. Να ρωτήσω το πρόβλημα βρίσκεται στο σώμα του φορτιστή ή στο καλώδιο micro USB?
Link to comment
Share on other sites

Στο καλώδιο είναι το πρόβλημα.

Με την LG μίλα, όχι με το service.

Έχω και καταγεγραμενη συνομιλία από το live chat που μου λένε ότι έχει έχει κανονικά εγγύηση ο φορτιστής

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,τους ξαναπήρα και μου είπαν άλλα τώρα ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση και τέτοια και θα έρθουν να το παραλάβουν αύριο από το σπίτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με χαλάει λίγο στην KK είναι ότι για να δω τις εφαρμογές που έχω σε ένα φάκελο πρέπει να σκρολάρω μέσα του, δεν τις εμφανίζει όλες, κάτι που γινόταν στην προηγούμενη. Ασήμαντο, απλά το το αναφέρω. Παρατήρησα κι εγώ αύξηση στην αυτονομία, ελπίζω να μην είναι η ιδέα μου. Τέλος, πώς rootάρουμε τώρα???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το towelroot, δουλεύει κανονικά. Για να κάνει update το super user, ήθελε ένα restart και όλα ΟΚ.

Με το framaroot

γίνεται;

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμα πως τα πάτε? Τα βλέπω λίγο χλωμά τα πράγματα εκτός αν φταίει η Voda

 

Τελικά το πρόβλημα είναι από το δίκτυο στην περιοχή μου. Μόλις μίλησα μαζί τους. Ηρέμησα :p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εδώ και δύο ώρες προσπαθώ να εγκαταστήσω την ενημέρωση και όταν φτάνει στο 3% μου βγάζει σφάλμα κάνει επανεκκίνηση και μετά χάνεται όλο το αρχείο. Τι μπορεί να φταίει;
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εδώ και δύο ώρες προσπαθώ να εγκαταστήσω την ενημέρωση και όταν φτάνει στο 3% μου βγάζει σφάλμα κάνει επανεκκίνηση και μετά χάνεται όλο το αρχείο. Τι μπορεί να φταίει;

Redownload το αρχειο και κανε παλι την ιδια διαδικασια.

Αν δε το χεις δοκιμασει ηδη :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...