Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο πρόγραμμα χρειάζεται για εγκατάσταση cm11 και ποιο για back up της stock;

 

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα φιλε μου..Αφιερωσε λιγο χρονο για διαβασμα στο xda..Και ο,τι απορια εχεις εδω ειμαστε..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα την πρώτη βλακεία ! δεν ξεκλείδωσα τον bootloader και τώρα έχω μείνει να κοιτάω το λογότυπο της LG με μήνυμα για boot error...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την πρώτη βλακεία ! δεν ξεκλείδωσα τον bootloader και τώρα έχω μείνει να κοιτάω το λογότυπο της LG με μήνυμα για boot error...

:lol::lol::lol:

 

Ειχα κανει την ιδια βλακεια.... Δες τον οδηγο εδω

Θα κατεβασεις την Η απο εδω και θα περασεις εκεινη... Μετα θα το συνδεσεις το κινητο στον υπολογιστη και θα κανεις αναβαθμιση στην I... Δε θα κατεβασεις δηλαδη το .kdz με το προγραμμα στο λινκ

 

Αν αφου περασεις την Η, μολις το ανοιξεις κανει επανεκινησεις, δοκιμασε χωρις καρτα sim και με κλειστο το WiFi

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Ειχα κανει την ιδια βλακεια.... Δες τον οδηγο εδω

Θα κατεβασεις την Η απο εδω και θα περασεις εκεινη... Μετα θα το συνδεσεις το κινητο στον υπολογιστη και θα κανεις αναβαθμιση στην I... Δε θα κατεβασεις δηλαδη το .kdz με το προγραμμα στο λινκ

 

Αν αφου περασεις την Η, μολις το ανοιξεις κανει επανεκινησεις, δοκιμασε χωρις καρτα sim και με κλειστο το WiFi

Ουυυυυυυυυφ! ευχαριστώ για την απάντηση ! τα χρειάστηκα μπορώ να πω!

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες; :)

 

Τωρα τα σωζεις ολα στον υπολογιστη (εφαρμογες, φωτογραφιες κτλ) και η περνας cm11 η εστω κανεις ενα factory reset και εισαι ετοιμος :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες; :)

 

Τωρα τα σωζεις ολα στον υπολογιστη (εφαρμογες, φωτογραφιες κτλ) και η περνας cm11 η εστω κανεις ενα factory reset και εισαι ετοιμος :)

Να σαι καλά! τα κατάφερα αν και υπήρχαν επιπλοκές! τώρα φτιάχνω back up και μετά περνάω cm11 και gapps...ερώτηση τα gapps είναι απαραίτητο να εγκατασταθούν πριν το boot?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά δε μπορώ να σκεφτώ γιατί να είναι... Μη σε πάρω στον λαιμό μου όμως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ναι επειδη αν δεις στο xda ολοι γραφουν αμεσως μετα τη ρομ να περασεις τα gapps και μετα να ανοιξεις το κινητο.

Και εγω που δεν τα ειχα περασει πριν το πρωτο boot ειχα θεμα και τα εκανα μετα παλι απο την αρχη

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτικό να περάσεις τα Gapps ώστε να μπορέσεις να φτιάξεις τα Google services. Τώρα αν θα τα περάσεις πριν από το πρώτο boot είναι καθαρά δικό σου θέμα. Απλά δεν βρίσκω το λόγο γιατί να ΜΗΝ τα περάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτικό να περάσεις τα Gapps ώστε να μπορέσεις να φτιάξεις τα Google services. Τώρα αν θα τα περάσεις πριν από το πρώτο boot είναι καθαρά δικό σου θέμα. Απλά δεν βρίσκω το λόγο γιατί να ΜΗΝ τα περάσεις.

Καλημέρα σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! μια ερώτηση θέλω να κάνω. Ξέρει κανείς γιατί απ' τα 25GB ελεύθερου αποθηκευτικού χώρου που έχουμε κανονικά όταν το άνοιξα με cm11 είχα 17GB?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον είχες δεδομένα μέσα στο κινητό. Πήγανε στο /data/media αν θυμάμαι καλά

 

Καλα θυμασαι!

Σταυρο θα σε βοηθησει αν βαλεις εναν root explorer

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασαι!

Σταυρο θα σε βοηθησει αν βαλεις εναν root explorer

Τα έχει κρατήσει όλα αλλά τίποτα δν λειτουργεί. Τα τραγούδια δεν παίζουν,οι εικόνες δν προβάλλονται. Δεν υποτίθεται πως μετά το data wipe δεν έπρεπε να υπάρχει τίποτα μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι...

 

Αυτά είναι στην "SD" που δεν σβήνει έτσι, στο recovery πάτα να σβήσει και internal storage

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι...

 

Αυτά είναι στην "SD" που δεν σβήνει έτσι, στο recovery πάτα να σβήσει και internal storage

Αυτό θα σβήσει και ό,τι έχω βάλει μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε εναν root explorer, πανε στο /data/media και διεγραψε τα ολα.

Οτι αρχεια ειχες μεσα στο κινητο πριν το φλασαρεις θα φυγουν. Αν δεν τα κρατησες backup στον υπολογιστη κρατησε τα τωρα.

Αν δεν δουλευει τιποτα απο τα αρχεια και δεν κρατησες μπακαπ, θα γινω κακος και θα πω "ας προσεχες" με σκοπο να σου μεινει και να παιρνεις μπακαπ συχνα :p

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δώσω τα ευχάριστα ( http://m.gsmarena.com/lg_optimus_g_will_get_android_kitkat_in_summer-news-8140.php) αλλά με πρόλαβε ο neten.

Άντε με το καλό να μας έρθει!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες , θέλω να μου προτείνετε καμια καλή 4.4 να περάσω. είχα παλιότερα CyanogenMod 11 αλλα μου την είχε δώσει άπειρα το autofocus (και από third party εφαρμογές) και την είχα βγάλει. επίσης τσέκαρα την omni αλλα στο threat διάβασα για bugs όταν το κινητό δέχεται κλήσεις , σε μερικούς δεν ανάβει η οθόνη ώστε να δουν ποιος τους καλεί. όπως και να έχει θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια rom και κάποιον kernel με sweep2wake οπωσδήποτε :D

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο solid έχει.

Για ρομ δεν ξέρω άλλη aosp να σου προτείνω. Καμία δεν δούλευε σε μένα όπως η cm11 οπότε και αραξα στις νυχτερινές.

 

Τα "καλα μαντάτα" βλέπω δείχνουν το g pro και όχι το δικό μας :lol:

Επίσης μερικές φορές οι εταιρείες παίρνουν πίσω αυτά που λένε, οπότε κρατήστε και μια πισινή :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά, θα βγεί καμια ανακοίνωση οτι έκαναν λάθος οτι τελικά εννοούσαν οτι θα δώσουν το 2.3.6 αντι για το 4.4.2 και θα τραβάμε τα βυζιά μας:p

 

Μέχρι να το δώ δεν πιστεύω τιποτις. Τουλάχιστον μου έφτιαξε την διάθεση το νέο.

Link to comment
Share on other sites

Alex21 η cm δεν δούλεψε σε μένα και έχω omni+f93 aosp kernel και είμαι ευχαριστημένος.Έχει και s2w.

Αν βάλεις cm συνδιαζεται με τον solid cyano kernel που έχει και s2w

Πιστεύω αυτές είναι οι καλες 4.4

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί. Καλά νέα για τους κατόχους optimus g

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_will_get_android_kitkat_in_summer-news-8140.php

 

Μπήκα να δώσω τα ευχάριστα ( http://m.gsmarena.com/lg_optimus_g_will_get_android_kitkat_in_summer-news-8140.php) αλλά με πρόλαβε ο neten.

Άντε με το καλό να μας έρθει!!

 

Μπραβο παιδια μου φτιαξατε και μενα τη διαθεση!!!!

 

Καλά καλά, θα βγεί καμια ανακοίνωση οτι έκαναν λάθος οτι τελικά εννοούσαν οτι θα δώσουν το 2.3.6 αντι για το 4.4.2 και θα τραβάμε τα βυζιά μας:p

 

 

 

Μέχρι να το δώ δεν πιστεύω τιποτις. Τουλάχιστον μου έφτιαξε την διάθεση το νέο.

 

 

Συμμεριζομαι την ανησυχια σου και μπορω να πω πως ψιλοσυμφωνουσα ,απλα τωρα τελευταια πληθαινουν τα δημοσιευματα.οποτε καπνος χωρις φωτια δεν.....

Πλακα εχουν τα σχολια που λενε θα βγαλει μια buggy kit kat στην αρχη και μετα την κανονικη.ουτως ή αλλως ,λενε, εχουν γινει beta tester με τις custom 4.4 που βαζουν οι χρηστες..

:lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...