Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλο κινητο,γρηγορο σε ολα.Μειονεκτημα η μετρια μπαταρια,το browsing με 4g ειδικα,το τσακιζει.Κατα τα αλλα,δε αυτα τα χρηματα,καινουργιο δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερο.Σαν προβληματακια,περα απο το οτι με τον stock launcher ειχα απηυδησει,διοτι εκανε πολυ συχνα redraw,(λυθηκε με nova),(κατι για το οποιο ισως φταιει καποια εφαρμογη,) δεν εχω παραπονο.Αξιζει απο μενα,το qslide και το quicknote η θα σε βολεψουν απιστευτα,η θα σε αφησουν αδιαφορο.
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη, γιατί τόσο λίγο; σε πόσες μέρες αυτό; Ρώτα στο σέρβις για αντικατάσταση μπαταρίας...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ενώ και γω τρελαινόμουν που θα έπαιρνα κινητό με γυαλί πίσω το έχω ψιλομετανιώσει λόγω του ότι έχω μόνιμα τη θήκη αλλά και λίγο λόγω της κάμερας που κάνει αυτό το εξόγκωμα και δεν κάθεται καλά χωρίς θήκη.

 

Εγώ μόνο bumperακι και αυτό όχι συνέχεια. Η κάμερα και μένα δεν μου αρέσει που εξέχει γενικά σε οποιοδήποτε συσκευή, αλλά οκ, δεν με καίει τόσο.

Πάντως σίγουρα δεν το αλλάζω με κανένα. Θα είναι η δεύτερη συσκευή μαζί με το ν9 που θα κρατήσω μέχρι να λιώσουν :D

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε η "stable" έκδοση του ruby kernel η οποία είναι βασισμένη στην στοκ. (Εξ' ου και η σταθερότητα).

http://www.loller79.altervista.org/

Εννοείται ότι μετά φλασάρετε και τα modules. Εγώ που την έβαλα μέχρι στιγμής είμαι ok.:cool:

ΥΓ) Το bumper είναι must για αυτήν την συσκευή για πολλούς λόγους...

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις του τύπου. Όλες είναι για τα πανηγύρια ακόμη και η τελευταία. Δεν ξέρω αν φταίει που έχω την τελευταία ιταλική rom 10i :-(
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη, γιατί τόσο λίγο; σε πόσες μέρες αυτό; Ρώτα στο σέρβις για αντικατάσταση μπαταρίας...

Ειμαι συνεχεια με data ανοιχτα και εχω και vodafone , οποτε δεν πιστευω οτι φταιει η μπαταρια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.Όταν χρησοποιω αποκλειστικά data χωρίς καθόλου wifi στο 3ωρο και λιγοτερο είμαι και γω.Μια χαρά εινα η μπαταρία σου

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις του τύπου. Όλες είναι για τα πανηγύρια ακόμη και η τελευταία. Δεν ξέρω αν φταίει που έχω την τελευταία ιταλική rom 10i :-(

 

Καλά μεταξύ μας ο τύπος είναι όντως για τα πανηγύρια, αλλά με τον kernel τι θέματα είχες; Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ όπως έχω ξαναπει είναι που όταν το τηλέφωνο μπαίνει σε deep sleep θέλει triple και βάλε knock για να ξυπνήσει...

ΥΓ) Μήπως έχεις κρατήσει την 0,30ST;

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Καλά μεταξύ μας ο τύπος είναι όντως για τα πανηγύρια, αλλά με τον kernel τι θέματα είχες; Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ όπως έχω ξαναπει είναι που όταν το τηλέφωνο μπαίνει σε deep sleep θέλει triple και βάλε knock για να ξυπνήσει...

ΥΓ) Μήπως έχεις κρατήσει την 0,30ST;

Πολλές εφαρμογές μου κολλούσαν ξαφνικά reboot και τέτοια. Δυστυχώς την 0, 30 δεν την έχω κρατήσει..

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.Όταν χρησοποιω αποκλειστικά data χωρίς καθόλου wifi στο 3ωρο και λιγοτερο είμαι και γω.Μια χαρά εινα η μπαταρία σου

 

Συμφωνώ απόλυτα!

και εγώ που πλέον συνδέομαι με wifi στη δουλειά, έχω δει αρκετά μεγάλη διαφορά στη χρήση οθόνης..

ενώ πριν ήμουν σταθερά κάτω από τις 3 ώρες (ακόμα και με 2G!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας

 

Εκλεισα το κινητο γιατι κολλησε το τατς (σαν να ειχα μονιμα το δαχτυλο πανω αριστερα) και δεν ανοιγει... Δειχνει συνεχεια το bootanimation...

 

Recovery επισης δεν μπαινει... μονο fastboot... καμια ιδεα; :cry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας

 

Εκλεισα το κινητο γιατι κολλησε το τατς (σαν να ειχα μονιμα το δαχτυλο πανω αριστερα) και δεν ανοιγει... Δειχνει συνεχεια το bootanimation...

 

Recovery επισης δεν μπαινει... μονο fastboot... καμια ιδεα; :cry:

 

Download mode και φλασαρισμα απο την αρχή :(

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Download mode και φλασαρισμα απο την αρχή :(

 

μονη λυση ε; :(

 

Χανω τα παντα απο εφαρμογες, μηνυματα κτλ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 2.

Παρμπρίζ φάση :p

 

Ειλικρινά, τι παίζει; Χρειάζεται οπωσδήποτε θήκη; Ή το υλικό είναι ανθεκτικό γενικά;

Με προβλημάτισε πολύ αυτό με το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

μη σε φοβιζει, γρατζουνια δεν εχω δει... αλλα γιατι δε βαζεις μια απλη θηκουλα;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε προβληματίζει που δεν είναι ψευτοπλαστικο;;;

Πρώτη φορά το ακούω αν εξαιρέσεις αυτά που ακούμε από τα φαν μποιζ που από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν :p

Link to comment
Share on other sites

μη σε φοβιζει, γρατζουνια δεν εχω δει... αλλα γιατι δε βαζεις μια απλη θηκουλα;

 

Γιατί είναι ήδη ογκώδες το τηλέφωνο, και αυτό ήταν από την αρχή ένα μειονέκτημα που λογάριαζα πολύ. Ακόμα το σκέφτομαι λόγω δικου του μεγεθους, αν μπει και θήκη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε προβληματίζει που δεν είναι ψευτοπλαστικο;;;

Πρώτη φορά το ακούω αν εξαιρέσεις αυτά που ακούμε από τα φαν μποιζ που από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν :p

 

Με προβληματίζει που δεν ξέρω πώς ακριβώς είναι με γυαλί. Δεν το έχω δει, δεν μπορώ να το φανταστώ. Δεν έχει φόβο μη σπάσει σε πιθανή πτώση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Και να σπάει με 25 ευρώ παίρνεις άλλο καπάκι με το γυαλί πάνω :)

 

Ογκώδες δεν θα το έλεγα πάντως. Το razr πχ που έχει οθόνη 4.3" έχει το ίδιο συνολικό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει το g2 έχει πολύ καλή μπαταρία και το g που έχω προσωπική άποψη είναι απίστευτα smooth... διαλέγεις και παίρνεις... πάντως για 50 ευρώ διαφορά νομίζω αξίζει πολύ να σκεφτείς και το g2

 

Έχεις δίκιο. Το μόνο που με προβληματίζει (και το καταλαβαίνω πως με κάνει παράξενο αυτό, ισχύει δηλαδή) είναι -τι άλλο;- το μέγεθος. Ειλικρινά, επειδή έχω και μικρό σχετικά κεφάλι νομίω ότι θα φαίνομαι γελίος όταν τηλεφωνώ, θα είναι σαν να έχω ένα κουτί στο πλάι του κεφαλιού μου, σαν να καλύπτομαι από κάτι :p

Όλα αυτά τα λέω χωρίς να το έχω δει από κοντά. Αλλά βλέποντας βιντεάκια στο youtube -χωρίς να καταφέρω να βρω ένα που να το έχει ο κάτοχος του στο αυτί, σαν να τηλεφωνεί για να μπορώ να κρίνω καλύτερα- μου φάνηκε τεράααστιο!

Αλλά, ρε ****τ0, το g2 έχει χαρακτηριστικά που πετάνε. Τα γουστάρω πολύ. Τι στο καλό να κάνω; Εγώ και τα κολλήματά μου;

Link to comment
Share on other sites

Specialmanιζεις πολυυυ...

 

: ρ

 

 

Που τον θυμηθηκες...

Τωρα ειδα οτι μπαναριστηκε....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Που τον θυμηθηκες...

Τωρα ειδα οτι μπαναριστηκε....

Πλακιτσα. Αστειευομαι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...