Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεβαρέθηκα και τσέκαρα και τους άλλους τρεις, εντάξει οι υπόλοιποι έχουν σωστές φωτο.

Για τους πρώτους τρεις είναι να κάνεις τον σταυρό σου αν βάλανε απλά λάθος φωτο. Τόσο δύσκολο είναι μια έρευνα 10 λεπτών να διαπιστώσουν ότι η ονομασία BLUE στο κουτί του κινητού/μοντέλου, αναφέρεται στο blue black και όχι στην άλλη γιαπωνέζικη έκδοση? Να πάρουν ένα κλου και να αναρωτηθούν γιατί οι υπόλοιποι πχ έχουν άλλες φωτο... ούτε αυτό?

Ακόμη και την πιθανότητα να έχουν όντως το L21, τότε κακώς αναγράφεται ως Ε975, όποια πιθανότητα και να πάρεις ή δεν ξέρουν τι πουλάνε ή αναγράφουν εσκεμμένα άλλο μοντέλο...και άντε να εμπιστευθείς τέτοιους "επαγγελματίες" και να πάρεις από αυτούς.. :rolleyes:

 

 

Εχεις λυση για αυτο.αν παραγγειλεις απο αυτους ζητας το ΙΜΕΙ και το ελεγχεις στο sndeep.info.

Βεβαια μπορεις να μην παραγγειλεις απο αυτους και ξενοιαζεις?..

Καλες αγορες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδιά. υπάρχει κανένας kernel που να υποστηρίζει double tap το wake για stock rom? έψαξα, αλλα ότι βρήκα ήταν μονο για 4.4 ευχαριστω πολυ ;) :)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κερνελ πως αλλάζουμε (στο περίπου); :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες νομίζω βγήκε ο solid (η είπε οτι θα βγει). Αν κατάλαβα καλά είναι για στοκ. No idea

 

έχω την εντύπωση πως ο solid που υπάρχει ήδη στη πρώτη σελίδα στο xda είναι για 4.4 μονο. απλά το ένα file είναι για 4.4 stock και το άλλο για 4.4 cyanogen. αν κάνω λάθος διορθώστε με. επίσης όντως χθες ο dev είπε ότι θα φτιάξει έναν kernel για stock , με μονη διαφορα το double tap tο wake ;) απλά δεν τον έχει βγάλει ακόμα και σκέφτηκα μήπως κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει ήδη κάτι αντίστοιχο. η ίσος και με ποιο πολλά features εκτος από το dttw :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νικο ξεχασα να βαλω τα gapps και θελω να τα περασω τωρα αλλα ο υπολογιστης δεν ''βλεπει'' το κινητο για να μπορεσω να τα περασω στη μνημη του και να τα φλασαρω.Καμια ιδεα;Εβαλα την cyanogen.Καλη φαινεται αλλα δεν μπορει να δουλεψει χωρις τα gapps

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Settings-storage-κουμπί μενού-usb connection και βάλε mtp.

 

οχι παλι αν και βοηθησε αυτο που ειπες.μου λεει οτι η συσκευη δεν εγκατασταθηκε με επιτυχια ενω ξανακατεβασα τον τελευταιο driver απο το site της LG.

Τιποτα αλλο για να το αναγνωρισει;

 

Edit: το ηξερα οτι θα το καψω το απογευμα...χαχαχαχαχαχα!

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στο pc είναι το θέμα σε τέτοιες περιπτώσεις. Κλασσικά

Uninstall - install driver

Reboot

Άλλη θύρα usb

Άλλο καλώδιο

 

Έπρεπε να πάρει μπρος με τη μια κανονικά βέβαια..

 

Ps

Ενεργοποίησε και το usb debugging

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στο pc είναι το θέμα σε τέτοιες περιπτώσεις. Κλασσικά

Uninstall - install driver

Reboot

Άλλη θύρα usb

Άλλο καλώδιο

 

Έπρεπε να πάρει μπρος με τη μια κανονικά βέβαια..

 

Ps

Ενεργοποίησε και το usb debugging

Μπααααα παλι τιποτα!!!

Και δεν μπορω να φλασαρω την μανισια τωρα για να το κανω απο την αρχη...Το βαζω σε dowload mode και μολις ξεκιναει η διαδικασια το κινητο ανοιγει και με βγαζει στον bootloader και εννοειται πως η διαδικασια σταματαει :mad:

Τρελαθηκα τωρα και μια ειναι η λυση!Θα πατησω ενα φορματ στο pc μπας και στρωσει

Δεν βλεπω καμια αλλη λυση

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα τελικα αλλα σε μενα η cm11 δεν δουλευει σωστα. Καμερα, playstore, wifi και πολλα αλλα δεν ανοιγουν καν :blink:

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει.

Πως να βγάλει όμως για στοκ 4.4 οταν δεν υπάρχει στοκ 4.4; :)

 

η ερώτηση είναι πολύ καλή. χάχα. αλλα στον τίτλο του thread γραφει 4.4 και όταν πήγα να περάσω τον kernel που λέει stock σε stock rom από cmw μου πέταξε error status 7 κατευθείαν

 

EDIT: το πρόβλημα ήταν στο cwm , δοκίμασα με twrp και πέρασε τον kernel like a charm ;) το double tap το wake είναι απίστευτο :P , όπως επίσης και η stock rom. πέρασα από 4.4 cyanogen , όσο καλο και αν ήταν, την stock rom στο optimus g δεν την αλλάζω :P αυτό το κινητό δεν θα με απογοητεύσει ποτε. το πιστεύω. το μονο που μένει για η έρθει τελειος στα μετρα μου είναι να κάνω το led να μην σβήνει καθόλου όταν έχω κάποιο sms η αναπάντητη.

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να εχει θιχθει ξανα εδω μεσα,αλλα εγω πρεπει να ξαναρωτησω,μιας και με τον καιρο αλλαζουν πολλα.Σαν αυτονομια το τηλεφωνο πως σας φαινεται?Εμενα με βαρια χρηση χωρις gps,δηλαδη τηλεφωνηματα,facebook,browsing, με βγαζει με το ζορι μιση μερα, σε 4g.Εσας?
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να εχει θιχθει ξανα εδω μεσα,αλλα εγω πρεπει να ξαναρωτησω,μιας και με τον καιρο αλλαζουν πολλα.Σαν αυτονομια το τηλεφωνο πως σας φαινεται?Εμενα με βαρια χρηση χωρις gps,δηλαδη τηλεφωνηματα,facebook,browsing, με βγαζει με το ζορι μιση μερα, σε 4g.Εσας?

 

 

Με ολα αυτα που ειπες (και wifi φυσικα,ισως περισσοτερο απτο 3g-4g) μου βγαζει 3.5 ωρες οθονη.το απογευμα προς βραδυ θελω πριζα.

Δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη αυτονομια ,θαθελα περισσοτερο δηλαδη,αλλα......

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλείσει σε κανέναν άλλο το κινητό όταν είναι στο 10% και μετά να μην ανοίγει λόγω άδειας μπαταρίας;

 

Στο 3% μου κλεινει εμενα.Τυχαινει πολλακις ομως,απο το 10% μπαταρια,σε ενα λεπτο περαιτερω χρησης,να ριχνει ενα "σαλτο" κ να πεφτει στο 3% οπου σβηνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ολα αυτα που ειπες (και wifi φυσικα,ισως περισσοτερο απτο 3g-4g) μου βγαζει 3.5 ωρες οθονη.το απογευμα προς βραδυ θελω πριζα.

Δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη αυτονομια ,θαθελα περισσοτερο δηλαδη,αλλα......

 

δυστυχως εμενα αρκετα λιγοτερο.Φταιει το 4g αραγε?Οτι καιει περισσοτερο απο 3g το ξερουμε αλλα τοσοωπολυ πια?Θυμαμαι το iphone 4 με σκισμενη μπαταρια δυο χρονια,ανετα μ εβγαζε τη μερα,με ομοια χρηση,εδω απο τις πρωτες μερες ειχα θεματα αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

Στο 3% μου κλεινει εμενα.Τυχαινει πολλακις ομως,απο το 10% μπαταρια,σε ενα λεπτο περαιτερω χρησης,να ριχνει ενα "σαλτο" κ να πεφτει στο 3% οπου σβηνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

δυστυχως εμενα αρκετα λιγοτερο.Φταιει το 4g αραγε?Οτι καιει περισσοτερο απο 3g το ξερουμε αλλα τοσοωπολυ πια?Θυμαμαι το iphone 4 με σκισμενη μπαταρια δυο χρονια,ανετα μ εβγαζε τη μερα,με ομοια χρηση,εδω απο τις πρωτες μερες ειχα θεματα αυτονομιας.

 

 

Και ομως ναι.μπορει ναναι το 4g.μια μερα πουχα βρει 4g ειπα να κανω ενα πειραμα.να μη βαλω wifi και να πορευθω με αυτο.τι τοθελα;η μπαταρια εξαφανιζοταν σε dt.ενω με 3g ηταν αξιοπρεπες με 4g κοντεψα να μεινω χωρις κινητο....

Βεβαια αυτο πουχω δει οτι καιει τη μπαταρια ειναι το να μην ειναι καλο το σημα,χωρις δεδομενα.και εκει εχει απιστευτη καταναλωση σε σχεση με το αν ησουν καπου που θαταν καλυτερο.

 

Εντιτ:και οσον αφορα το κλεισιμο του κινητου σε χαμηλα ποσοστα τοχω φτασει και 1% χωρις να κλεισει αλλα παει καιρος.αν θες να ξαναδοκιμασω αλλα να ξερεις πως δεν ειναι ο,τι καλυτερο να φτανει σε τετοια ποσοστα.οταν παει κοντα στο 20% το βαζω να φορτισει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εχω το κινητο εδω και 1-1,5 μηνα παρα πολυ καλο και πιστευω οτι αξιζε τα λεφτα του.

Εχω ενα προβληματακι μερικες φορες οταν "σηκωνω" το τηλεφωνο ή παω να παρω μου ενεργοποιητε μονο του το ηχειο(ανοιχτη ακροαση) και πρεπει να το κλεινω χειροκινητα ... Εχω την stock rom και δεν εχω κανει root. Ξερει κανεις τι παιζει; το εχει παρατηρησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εχω το κινητο εδω και 1-1,5 μηνα παρα πολυ καλο και πιστευω οτι αξιζε τα λεφτα του.

Εχω ενα προβληματακι μερικες φορες οταν "σηκωνω" το τηλεφωνο ή παω να παρω μου ενεργοποιητε μονο του το ηχειο(ανοιχτη ακροαση) και πρεπει να το κλεινω χειροκινητα ... Εχω την stock rom και δεν εχω κανει root. Ξερει κανεις τι παιζει; το εχει παρατηρησει κανεις;

 

Καλημερα και καλως ηρθες.αν δεις 4-5 σελιδες πισω (και μεχρι την προηγουμενη νομιζω αναφερεται) μιλανε για αυτο το προβλημα και δεν εχει βγει ακρη.εγω δεν τοχω αυτο το θεμα οποτε δεν μπορω να σου πω κατι...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως ηρθες.αν δεις 4-5 σελιδες πισω (και μεχρι την προηγουμενη νομιζω αναφερεται) μιλανε για αυτο το προβλημα και δεν εχει βγει ακρη.εγω δεν τοχω αυτο το θεμα οποτε δεν μπορω να σου πω κατι...

 

Ευχαριστω πολυ. Αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εχω το κινητο εδω και 1-1,5 μηνα παρα πολυ καλο και πιστευω οτι αξιζε τα λεφτα του.

Εχω ενα προβληματακι μερικες φορες οταν "σηκωνω" το τηλεφωνο ή παω να παρω μου ενεργοποιητε μονο του το ηχειο(ανοιχτη ακροαση) και πρεπει να το κλεινω χειροκινητα ... Εχω την stock rom και δεν εχω κανει root. Ξερει κανεις τι παιζει; το εχει παρατηρησει κανεις;

 

Κι εγω με στοκ το χω,το παθαινω ποτε ποτε.Επισης ενιοτε ενω το χω συνδεδεμενο με bluetooth,και το σηκωνω απο κει οταν με καλουν,το σημα δεν πηγαινει στο ακουστικο και πρεπει να αποσυνδεσω κ να επανασυνδεσω.Δεν νομιζω να φταει το ακουστικο,με δυο μαρκες διαφορετικες το ιδιο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κάνει και σε άλλα κινητά και λύση δεν έχει βρεθεί δυστυχώς...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...