Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, ενω ημουν ετοιμος να παρω το xperia sp καπου ετυχε και προσεξα το optimus g, αν και το ειχα ξαναδει αλλα για καποιο λογο δεν του ειχα δωσει σημασια (ειδικα οταν διαβαζοντας διαφορα ειδα αυτην την προσφορα που ειχε βγαλει η vodafone χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο ;ρ).. αυτο που με τραβαει πλεον περισσοτερο στο optimus g σε σχεση με το sp ειναι τα 2gb ram εναντι του 1gb που εχει το σονυ... ωστοσο στο σονυ με κραταει ισως ακομα το kit kat 4.4 και η αυτονομια που λεγεται οτι ειναι απ τις καλυτερες... γενικα σαν συνολο εσεις τι θα μου προτεινατε? τα συν και τα πλην του καθε κινητου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σονυ δεν το ξέρω αλλά είμαι σίγουρος Οτι ειναι καλύτερο μόνο σε θέμα αυτονομία και κάμερα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ενω ημουν ετοιμος να παρω το xperia sp καπου ετυχε και προσεξα το optimus g, αν και το ειχα ξαναδει αλλα για καποιο λογο δεν του ειχα δωσει σημασια (ειδικα οταν διαβαζοντας διαφορα ειδα αυτην την προσφορα που ειχε βγαλει η vodafone χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο ;ρ).. αυτο που με τραβαει πλεον περισσοτερο στο optimus g σε σχεση με το sp ειναι τα 2gb ram εναντι του 1gb που εχει το σονυ... ωστοσο στο σονυ με κραταει ισως ακομα το kit kat 4.4 και η αυτονομια που λεγεται οτι ειναι απ τις καλυτερες... γενικα σαν συνολο εσεις τι θα μου προτεινατε? τα συν και τα πλην του καθε κινητου?

 

Εννοείται το g ότι είναι καλύτερό.και στην αυτονομία δεν τα πηγαίνει άσχημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το viber σας τρώει πολλή μπαταρία;

Νομίζω ότι όσο είναι ενεργοποιημένο το αδειάζει το κινητό ενώ δεν κλείνει με τίποτα. Ακόμα κι όταν το κλείνω μετά από λόγο ξανανοίγει μόνο του

Συμβαίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Το σονυ δεν το ξέρω αλλά είμαι σίγουρος Οτι ειναι καλύτερο μόνο σε θέμα αυτονομία και κάμερα :)

 

Εννοείται το g ότι είναι καλύτερό.και στην αυτονομία δεν τα πηγαίνει άσχημα.

 

 

η κάμερα δεν με πολυενδιαφέρει με την έννοια οτι όλες αυτές οι συγκρίσεις πλέον ψάχνουν την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας.. στην τελικη γι' αυτό υπάρχουν και οι φωτογραφικές μηχανές..

αυτο που με ενδιαφέρει είναι το θέμα των αναβαθμίσεων.. εσείς που την έχετε την συσκευή, τι ξέρετε? μέχρι ποια έκδοση λέγεται οτι θα πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Το viber σας τρώει πολλή μπαταρία;

Νομίζω ότι όσο είναι ενεργοποιημένο το αδειάζει το κινητό ενώ δεν κλείνει με τίποτα. Ακόμα κι όταν το κλείνω μετά από λόγο ξανανοίγει μόνο του

Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Βάλε το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανείς εδώ που να έχει το G και το g pro αξίζει κανείς να πάει στο δεύτερο ; έχει καλλίτερα μπαταρία και κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

4 ωρες οθονη και 1 και κατι κλησεις . 17% και ειχα αλλη μιση ωρα οθονη περιπου. Ελαφρως games, 2g μονιμα, και wifi παντα ανοιχτο. Αρκετα καλη επιδοση νομιζω. :)

 

H φωτεινοτητα στο 60%

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα παιδια υστερα απο πληρης ξεφορτιση(δεχομαι σχολια κ γνωμες εαν εκανα καλως) κ φορτιση πληρης με το πρασινο λαμπακι παρατηρησα 2 πραγματα

1.το ανοιξα κ ηταν στο 98% ειναι σωστο?

2.ο φορτιστης οταν το εβγαλα απο την πριζα εκανε ενα μικρο ζζζζζζζζζ??? λετε να επηρεασε τιποτα το τηλεφωνο?

Αγορασμενο απο vodafone στην τρελη προσφορα της χρονιας λετε να το παω τον φορτιστη να τον δουνε ή ακομη καλυτερα να τον τεσταρω εγω με ενα βολτομετρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα παιδια υστερα απο πληρης ξεφορτιση(δεχομαι σχολια κ γνωμες εαν εκανα καλως) κ φορτιση πληρης με το πρασινο λαμπακι παρατηρησα 2 πραγματα

1.το ανοιξα κ ηταν στο 98% ειναι σωστο?

2.ο φορτιστης οταν το εβγαλα απο την πριζα εκανε ενα μικρο ζζζζζζζζζ??? λετε να επηρεασε τιποτα το τηλεφωνο?

Αγορασμενο απο vodafone στην τρελη προσφορα της χρονιας λετε να το παω τον φορτιστη να τον δουνε ή ακομη καλυτερα να τον τεσταρω εγω με ενα βολτομετρο

 

Μια χαρα ολα. Αυτο το μικρο ζζζζζ που αναφερεις, μετα απο λιγα sec αφου το εβγαλες απο την πριζα θα πρεπει να σταματησε.

 

ΥΓ. Μονο μην κανεις συνεχως πληρεις ξεφορτισεις.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ολα. Αυτο το μικρο ζζζζζ που αναφερεις, μετα απο λιγα sec αφου το εβγαλες απο την πριζα θα πρεπει να σταματησε.

 

ναι ακριβως σταματησε ειναι κατι ανυσηχιτικο????ο πατερας μου με ειπε να προσεχω μην τυχον γινει τιποτα!!!

πρεπει να προσεχω???να κανω κατι???

Link to comment
Share on other sites

Ότι πέρασε από τα χέρια μου ως τώρα κάνει αυτόν τον θόρυβο στην πρίζα (ο φορτιστής).

Άλλα λίγο, άλλα πολύ, άλλα μετά από μέρες/μήνες.

Ολα πάντως το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το κανει αυτο?ειναι κατι που μπορει λεμε να σκασει ο φορτιστης ή να επηρεασει το τηλεφωνο?

Ο πατερα μου μου ειπε να τον προσεχω τον φορτιστη κ ελεγα στον εαυτο μου αυριο να το παω service.....

Ευχαριστω ρε παιδια πολλη για την βοηθεια ελεγα οταν το ακουσα αμαν εχε γουστο....

Στο Note 2 το φορτιζω καθε 3-4% οταν παει να κανω κ εδω το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί κάνουν έτσι οι φορτιστές. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Όποτε θέλεις φορτιζε το και για όσο θέλεις. Καλό δεν είναι να αφήνεις τις μπαταρίες να πέφτουν χαμηλά, αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας :p

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις ενα μοτορολα που ειχα παλιοτερα , πως εκανε ο φορτιστης του. Θα νομιζες οτι βρισκεσαι σε πυρηνικο εργοστασιο :lol: Μην σε ανησυχει αυτο φιλε μου για το φορτιστη.

Παντως σε 6 μηνες που το εχω στην κατοχη μου , το εχω ξεφορτισει 2-3 φορες ολες και ολες. Παντα στο 15-35% μπαινει ο φορτιστης. Συνηθως βγαζω 3μιση ωρες οθονη με 1-2 ωρες κλησεις και μονιμα WiFi και ενιοτε 3g. (4g σχεδον ποτέ) και 60% φωτεινοτητα.Αλλα προσφατα με λιγα tweaks βγαζω παραπανω απο 4 ωρες. Δε ξερω τι θα γινει με πολλες πληρεις ξεφορτισεις , που λεει και ο φιλος nikos523 :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω φέρει από Ιταλία χθες μου ήρθε η ενημέρωση 10i. Λογικά σε λίγο καιρό και στην Ελλάδα... Το κινητό πετάει πραγματικά μετά την τελευταία αναβάθμιση. 21200 στο antutu με το καλημέρα... Έχω επίσης την εντύπωση ότι διορθωσανε κάτι και στην κάμερα. Δεν με νοιάζει αν θα πάρει KitKat. Δοκιμάστε την 10i και θα με θυμηθείτε!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν λες βελτιωσαν, λιγοτερο θορυβο στην καμερα την νυκτα? γιατι τετοια εντυπωση μου εχει δωσει...

 

εμενα το κανει αρκετα πιο εντονα απο της νοκια, προφανως απο την μετατροπη του ρευματος? η οτι δεν εχει να παει καπου, γιατι νομιζω αν φορτιζει το κινητο σταματαει....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσυ μπηκες στο μενου που ελεγες απο το build number? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις συσκευές ετσι ξεκλειδώνει το section "developer options" αν δε φαίνεται απο την αρχή. Κανεις 10 κλικ περίπου συνεχόμενα στο build number και εμφανίζεται. Σε μενα πλεον τρωει fc στις ρυθμίσεις οταν παω να μπω.

 

[ATTACH]39480[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...