Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το link του xda; Κάλο; υπάρχει κανένα θέμα;

 

Πρεπει να περασεις χειροκινητα μερικες βιβλιοθηκες. Αλλα κατα τα αλλα λειτουργει χωρις προβληματα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση,υποθέτω θα ακολουθήσουν πολλές :O

 

Το κινητό μόλις το πήρα είναι καλύτερο να κάνω αναβάθμιση από το PC ή OTA?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις χειροκινητα μερικες βιβλιοθηκες. Αλλα κατα τα αλλα λειτουργει χωρις προβληματα ως τωρα.

 

Καμια σημαντική διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

KitKat γρηγορο και χωρις προβληματα.

delicious. To ότι είναι αδερφάκι του Nexus 4 βοηθάει πολύ το θέμα custom roms.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, αφού από σήμερα είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του LGOG. Από voda αλλά με περιπέτεια, καθώς Παρασκεύη βράδυ το παρήγγειλα στα 300€ και το Σάββατο το πρωί έκανε 129€! Τελικά προς τιμήν της Voda μου το έδωσαν στα 129€.

 

Το κινητό είναι στο φορτιστή για την "καθιερωμένη" φόρτιση των 8-10 ωρών και ψάχνω για θήκη. Στο Desire χρησιμοποιώ pouch και με έχει βολέψει αρκετά, αλλά δεν βρίσκω ίδια για το LGOG

 

Με γεια σου φίλε μου!

Δες το μήνυμα μου λιγο πίσω για τις φορτίσεις..

Μόνο κακό κάνουν οι πολύωρες φορτίσεις και το συνεχές άδειασμα της μπαταρίας.

 

Peter όπως θέλεις. Οτα είναι άμεσα και γρήγορα χωρίς pc. Καμία άλλη διαφορά.

 

Παιδιά το κιτ κατ τι θέματα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καμια σημαντική διαφορά;

 

Η μονη διαφορα ειναι στον launcher, που με swype προς τα δεξια εμφανιζεται το Google now. Επισης λεγοντας OK Google ανοιγει το Google now αν εχεις γλωσσα αγγλικα. Τελος μπορεις να εχεις το hangouts για SMS app. Και ειναι λιγο αλλαγμενα τα εικονιδια και οι φακελοι. Δεν ειδα κατι αλλο σημαντικο. Ειναι επισης πολυ γρηγορη, αλλα ειναι και vanilla εκδοση χωρις πολλα πολλα. Τελος ο kernel υποστηριζει double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά το κιτ κατ τι θέματα έχει;

 

Τι ειναι το κιτ κατ??

:lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φίλε μου!

Δες το μήνυμα μου λιγο πίσω για τις φορτίσεις..

Μόνο κακό κάνουν οι πολύωρες φορτίσεις και το συνεχές άδειασμα της μπαταρίας.

 

Αφου σταματαει να φορτιζει μολις φτασει το 100%,δεν εχει προβλημα η μπαταρια.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει καποιος πως φευγει το QSlide απο τη notification bar?

Στο επεξεργασια - ρυθμισεις γρηγορης επεξ. δεν το εμφανιζει για να το ξετικαρω.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το κιτ κατ??

:lol::lol::lol:

 

Το Android 4.4

 

Πήγες στις κονσέρβες και άρχισες να μενεις πισω μου φαίνεται! :D

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει καποιος πως φευγει το QSlide απο τη notification bar?

Στο επεξεργασια - ρυθμισεις γρηγορης επεξ. δεν το εμφανιζει για να το ξετικαρω.

 

και εγω θελω να το βγαλω αλλα δεν νομιζω να φευγει παρα μονο με καμια κοστομ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Τελος ο kernel υποστηριζει double tap to wake.

 

σοβαρά? :dance: ok...βρήκα τι θα κάνω το σαββατοκύριακο :P έχει μήπως κάποια επιλογή ώστε το led ειδοποίησης να αναβοσβήνει πιο γρήγορα?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφου σταματαει να φορτιζει μολις φτασει το 100%,δεν εχει προβλημα η μπαταρια.

 

Και συχνά πυκνά φορτίζει την μπαταρία Για να μείνει στο 100%

Ελάχιστα κινητά κόβουν την φόρτιση και αρχιζουν να πέφτουν. Ν9 πχ.

 

Anyway, διαφορά δεν ξέρω πως και πότε θα φανεί, πάντως όπως γνωρίζουμε όλοι τα τελευταία 7 8 χρόνια, δεν χρειάζεται να αφήνουμε το κινητό στο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει καποιος πως φευγει το QSlide απο τη notification bar?

Στο επεξεργασια - ρυθμισεις γρηγορης επεξ. δεν το εμφανιζει για να το ξετικαρω.

 

 

και εγω θελω να το βγαλω αλλα δεν νομιζω να φευγει παρα μονο με καμια κοστομ ρομ

 

 

Δε βγαινει.

Μονο με custom rom.

Και πιο παλια ειχε τεθει αυτο το ερωτημα αλλα δε γινοταν τιποτα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχαν κατι αρχειακια στο xda για να φυγουν? :/ αλλα γιατι να φυγουν ρε παιδια? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Φλασαρεις ενα αρχείο από cwm και φεύγει. Με τον ίδιο τρόπο επανέρχεται.

 

Φυσικά αυτό προϋποθέτει root και ξεκλείδωμα του bootloader (για cwm).

Δύο εφαρμογές δηλαδή και 2-3 κλικ :p

Link to comment
Share on other sites

λες να παρουμε κανενα ακομα qslide απο το G2?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa :p μπααα, εμενα με εχουν βολεψει απιστευτα ωρες-ωρες!! θα ηθελα να μπορω να βαζω οποιοδηποτε προγραμμα σε παραθυρο :/

 

εξαλλου θα φευγει οπως εφυγαν αυτα, εμεις που το θελουμε να μην παρουμε τιποτα? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο από την Vodafone (από ό,τι είδα στο insomnia πρέπει να είμαι από τους πρώτους που παρέλαβαν - 9 το πρωί στα Γρεβενά). Τέλος πάντων, από τη στιγμή που το πήρα, όλα καλά.

Δεν είχα σκοπό να το αγοράσω (πριν κανένα μήνα ήμουν σε δίλημμα αυτό ή το Nexus 4). Τελικά αποφάσισα το Nexus 4 και τώρα προέκυψε και το g. Επειδή χρησιμοποιώ 2 συσκευές είμαι αναποφάσιστος ποια είναι η καλύτερη να την έχω ως πρώτη συσκευή.

Επίσης, αν κοιτάξετε την υπογραφή μου θα καταλάβετε ότι είναι η πρώτη συσκεύη μη Nexus.

Προχωράω σε root, backup efs, unlock bootloader και custom rom ή μόνο root για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές (titanium backup etc); Εννοώ, θα μου προσφέρουν κάτι επιπλέον; Τα ρωτάω αυτά γιατί μέχρι στιγμής οι roms ήταν η αγαπημένη μου ασχολία στις συσκευές που είχα. Παρ' ό,τι έχω πλούσια εμπειρία από roms στις Nexus συσκευές, φοβάμαι λίγο τις τροποποιήσεις σε μη Nexus συσκευή.

Κάποιος οδηγός και ποια η σειρά ρουταρίσματος, ξεκλειδώματος bootloader κλπ.;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μέσω της σελίδας το έκανα παραγγελία το απόγευμα λίγο πριν κλείσει το σύστημα.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο από την Vodafone (από ό,τι είδα στο insomnia πρέπει να είμαι από τους πρώτους που παρέλαβαν - 9 το πρωί στα Γρεβενά). Τέλος πάντων, από τη στιγμή που το πήρα, όλα καλά.

Δεν είχα σκοπό να το αγοράσω (πριν κανένα μήνα ήμουν σε δίλημμα αυτό ή το Nexus 4). Τελικά αποφάσισα το Nexus 4 και τώρα προέκυψε και το g. Επειδή χρησιμοποιώ 2 συσκευές είμαι αναποφάσιστος ποια είναι η καλύτερη να την έχω ως πρώτη συσκευή.

Επίσης, αν κοιτάξετε την υπογραφή μου θα καταλάβετε ότι είναι η πρώτη συσκεύη μη Nexus.

Προχωράω σε root, backup efs, unlock bootloader και custom rom ή μόνο root για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές (titanium backup etc); Εννοώ, θα μου προσφέρουν κάτι επιπλέον; Τα ρωτάω αυτά γιατί μέχρι στιγμής οι roms ήταν η αγαπημένη μου ασχολία στις συσκευές που είχα. Παρ' ό,τι έχω πλούσια εμπειρία από roms στις Nexus συσκευές, φοβάμαι λίγο τις τροποποιήσεις σε μη Nexus συσκευή.

Κάποιος οδηγός και ποια η σειρά ρουταρίσματος, ξεκλειδώματος bootloader κλπ.;

 

Μιας και εχεις το μικροβιο του flashing προχωρα αφοβα. Η διαδικασια ειναι πολυ απλη. Framaroot. Μετα freeg και πλεον εχεις unlocked συσκευη με custom bootloader και περνας οποια ROM θες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...