Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλα και εγώ δυο τρεις φωτό και ενώ είναι πολύ καλές στην οθόνη του κινητού και του tablet που έχουμε σπίτι, φαίνονται ξεπλυμένες στο laptop μου.

Τελικά ίσως η οθόνη του υπολογιστή να μην είναι τόσο ουάου όσο νόμιζα :(

Τουλάχιστον το lg δε με απογοήτευσε :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλα και εγώ δυο τρεις φωτό και ενώ είναι πολύ καλές στην οθόνη του κινητού και του tablet που έχουμε σπίτι, φαίνονται ξεπλυμένες στο laptop μου.

Τελικά ίσως η οθόνη του υπολογιστή να μην είναι τόσο ουάου όσο νόμιζα :(

Τουλάχιστον το lg δε με απογοήτευσε :D

 

μια χαρα φωτο και το γατονι μια χαρα :D

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα και εγώ δυο τρεις φωτό και ενώ είναι πολύ καλές στην οθόνη του κινητού και του tablet που έχουμε σπίτι, φαίνονται ξεπλυμένες στο laptop μου.

Τελικά ίσως η οθόνη του υπολογιστή να μην είναι τόσο ουάου όσο νόμιζα :(

Τουλάχιστον το lg δε με απογοήτευσε :D

 

Αρκετα καλη,πιστευα πως θα βγαζει χειροτερες :)

 

Και μια φωτο εσωτερικου χωρου, με εντελως auto ρυθμησεις. Για τις δικες μου απαιτησεις ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικη.

 

Και βεβαια φωτογραφησα την μελοντικη τηλεωραση για το σαλονακι μου! Ψιλοπραγματα, οπως βλεπετε και εσεις!!!! :D

[ATTACH]35024[/ATTACH]

 

------------------------------

 

EDIT:

Γιατι εχει ανεβει τοσο χαλια? Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση? Με tapatalk την ανεβασα!

 

Aνεβασε την στο http://imgur.com/ και μετα δωσε εδω το λινκ :)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το τελευταίο firmware και με ποια έκδοση android έρχεται το κινητό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Εγώ προσωπικά πάντα τη χάνω αυτή τη μάχη.

Και σε αυτήν την περίπτωση είχα ορκιστεί ότι θα πάρω καινούργιο κινητό κατά τα Χριστούγεννα αλλά δεν άντεξα.

 

η μάχη ήταν χαμένη με το που το αντίκρισα :P και εγώ για χριστούγεννα έλεγα αλλα μέχρι το μεσημέρι θα το έχω :P . τι να πω ίσος ντυθώ και άγιος βασίλης ώστε να έχω μια ψεβδεστιση ότι κράτησα τον λόγο μου :lol:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις υο mhl σε τηλεοραση Samsung σειρα 8;

Δεν εχω καταλαβει ακομα αν ταιαριαζει και ως θα το κανω να δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλη,πιστευα πως θα βγαζει χειροτερες :)

 

Aνεβασε την στο http://imgur.com/ και μετα δωσε εδω το λινκ :)

 

 

Θα κάνω και μια δοκιμή με το dropbox και αν πάλι δεν πετύχει τότε θα το ανεβάσω στο λινκ που μου δίνεις. Να το έχουμε όμως όλοι υπόψιν ότι δεν αναβαινουν σωστά οι φωτός στο νήμα κατ' ευθείαν.

 

 

 

 

Έβγαλα και εγώ δυο τρεις φωτό και ενώ είναι πολύ καλές στην οθόνη του κινητού και του tablet που έχουμε σπίτι, φαίνονται ξεπλυμένες στο laptop μου.

Τελικά ίσως η οθόνη του υπολογιστή να μην είναι τόσο ουάου όσο νόμιζα :(

Τουλάχιστον το lg δε με απογοήτευσε :D

 

Τρομερός ο γάτος!

Σε τι ανάλυση δουλεύεις το πισι? Μήπως γυρνάει την απεικονιση της φωτο στο 100%. Εκεί όλες χάνουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρεισιμοποιω το mx player pro. Ανοιγεις το βιντεο, πας εργαλεια, ιδιοτητες και κλεικαρεις το περισσοτερα. Σου δεινει και τις δυο πλειροφοριες. Και το bit rate και το sample rate. Τα παντα.

 

Μάλιστα.είδα ένα βίντεο πού είχα τραβήξει πριν,κι ένα πού είχα τραβήξει μετά την υποτιθέμενη αλλαγή,αλλά τίποτα.δε το χει κάνει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερός ο γάτος!

Σε τι ανάλυση δουλεύεις το πισι? Μήπως γυρνάει την απεικονιση της φωτο στο 100%. Εκεί όλες χάνουν.

 

Καλημέρα :)

Η ανάλυση της οθόνης είναι 1366 με 768 και φωτεινότητα 90% άρα λογικό είναι να χάνει.

Έκανα μια μικρορύθμιση στα χρώματα χτες και μου τα δείχνει πιο έντονα τώρα.

Anyway, όταν βγάλω καμιά άλλη φωτό της προκοπής θα την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

η μάχη ήταν χαμένη με το που το αντίκρισα :P και εγώ για χριστούγεννα έλεγα αλλα μέχρι το μεσημέρι θα το έχω :P . τι να πω ίσος ντυθώ και άγιος βασίλης ώστε να έχω μια ψεβδεστιση ότι κράτησα τον λόγο μου :lol:

 

:lol::lol::lol:

Καλώς να το δεχτείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εχω καταληξει στο G και στο Note 2,η διαφορα στα χρηματα δεν ειναι τεραστια απλα το θεμα ειναι πως εδωσα περσι το Note 1 Λογω φορητοτητας και οτι δε μπορουσα να το χειριστω με ενα χερι κυριως στο δρομο στα ΜΜΕ κτλπ.Αν τα χρηματα δεν ηταν το προβλημα ειλικρινα πιο απο τα 2 θα επιλεγατε (το Note 2 απ'οτι ειδα εχουν φτιαξει καπως το grip και ισως ειναι πιο ευκολο στην λειτουργια με ενα χερι) και υποψιν πως παντα εχω τσαντακι μαζι μου.Τα εχω δει απο κοντα της προαλλες στο Πλαισιο και κατεληξα σε αυτες της επιλογες(το nexus δεν μου εκατσε καλα ο σχεδιασμος και τα κουμπια On screen).Eυχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα το κινητό χάνει λίγο την ουσία του από 5 ίντσες και πάνω. Αυτή είναι η βασική αντιπαράθεσή τους.

Για παράδειγμα εγώ ήμουν στο παρά πέντε να αγοράσω το xperia z αλλά δε μου καθόταν καλά στο χέρι - το g από την άλλη έχει τις ιδανικές αναλογίες - μικρή η διαφορά τους αλλά έκανε τη διαφορά :D.

Επίσης είναι θέμα αισθητικής, αν προτιμάς δηλαδή τις amoled samsung οθόνες έναντι των πιο ρεαλιστικών χρωμάτων και της λίγο καλύτερης ανάλυσης του g, ή αν προτιμάς το γυαλί από το πλαστικό.

Με το note μπορεί βέβαια να έχεις καλύτερη αυτονομία και μεγαλύτερη αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εχω καταληξει στο G και στο Note 2,η διαφορα στα χρηματα δεν ειναι τεραστια απλα το θεμα ειναι πως εδωσα περσι το Note 1 Λογω φορητοτητας και οτι δε μπορουσα να το χειριστω με ενα χερι κυριως στο δρομο στα ΜΜΕ κτλπ.Αν τα χρηματα δεν ηταν το προβλημα ειλικρινα πιο απο τα 2 θα επιλεγατε (το Note 2 απ'οτι ειδα εχουν φτιαξει καπως το grip και ισως ειναι πιο ευκολο στην λειτουργια με ενα χερι) και υποψιν πως παντα εχω τσαντακι μαζι μου.Τα εχω δει απο κοντα της προαλλες στο Πλαισιο και κατεληξα σε αυτες της επιλογες(το nexus δεν μου εκατσε καλα ο σχεδιασμος και τα κουμπια On screen).Eυχαριστω προκαταβολικα

 

Εγω εδωσα το νοτε2 για το G και δεν το μετανιωσα, αν αυτο σου λεει κατι.

το G ειναι πιο γρηγορο, πιο smooth και με πιο καλη οθονη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα μικρό προβληματάκι και λίγος πανικός.

Πρόσεξα ότι στην γωνία που βρίσκεται η κάμερα του κινητού ακούγεται κάτι πολύ μικρό σαν να κουνιέται όταν το χτυπάω ελαφρά π.χ. πάνω στον καναπέ.

Δεν ακούγεται όταν κουνάω το κινητό, μόνο όταν το ακουμπάω κάπου με δύναμη.

Είναι φυσιολογικό; :scared:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα μικρό προβληματάκι και λίγος πανικός.

Πρόσεξα ότι στην γωνία που βρίσκεται η κάμερα του κινητού ακούγεται κάτι πολύ μικρό σαν να κουνιέται όταν το χτυπάω ελαφρά π.χ. πάνω στον καναπέ.

Δεν ακούγεται όταν κουνάω το κινητό, μόνο όταν το ακουμπάω κάπου με δύναμη.

Είναι φυσιολογικό; :scared:

 

Και μενα το κανει.φυσιολογικο το θεωρω

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εχω καταληξει στο G και στο Note 2,η διαφορα στα χρηματα δεν ειναι τεραστια απλα το θεμα ειναι πως εδωσα περσι το Note 1 Λογω φορητοτητας και οτι δε μπορουσα να το χειριστω με ενα χερι κυριως στο δρομο στα ΜΜΕ κτλπ.Αν τα χρηματα δεν ηταν το προβλημα ειλικρινα πιο απο τα 2 θα επιλεγατε (το Note 2 απ'οτι ειδα εχουν φτιαξει καπως το grip και ισως ειναι πιο ευκολο στην λειτουργια με ενα χερι) και υποψιν πως παντα εχω τσαντακι μαζι μου.Τα εχω δει απο κοντα της προαλλες στο Πλαισιο και κατεληξα σε αυτες της επιλογες(το nexus δεν μου εκατσε καλα ο σχεδιασμος και τα κουμπια On screen).Eυχαριστω προκαταβολικα

 

To g με κλειστα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις υο mhl σε τηλεοραση Samsung σειρα 8;

Δεν εχω καταλαβει ακομα αν ταιαριαζει και ως θα το κανω να δουλεψει...

 

Γιατί να διαφερει στη συγκεκριμενη tv ο τρόπος συνδεσης ή λειτουργίας του mhl;

το συνδεεις με το φορτιστη;

Επίσης αγόρασα ένα απο πλαισιο. δεν επαιζε, το αλλαξα με 2ο το οποιο επαιξε τελεια. μετα απο καμια εβδομαδα βγηκε off το καλωδιο της hdmi. Αντικατασταθηκε και αυτο και μετα ολα οκ. Κοιτα μηπως δεν δουλευει καποιο απο τα περηφερειακα. Δεν χρειαζεται ρυθμησεις το κινητο. με το που το συνδεεις με το mhl (αφου εχεις συνδεσει ρευμα και hdmi) το αναγνωριζει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια, ειναι να παρω τωρα κινητο μεχρι το πολυ 350€. Σκεφτομαι αναμεσα στο galaxy s3 και στο lg optimus g. Aν και προτιμω χωρις να τα ξερω ιδιαιτερα τα galaxy, και επειδη δεν φτανω το s4, τι προτεινετε εσεις? Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το κανει.φυσιολογικο το θεωρω

 

Κάπου διάβασα ότι μάλλον είναι το auto focus της φωτογραφικής.

Άνοιξα την κάμερα και πρόσεξα ότι τη στιγμή που κάνει focus ακούγεται ανεπαίσθητα και στιγμιαία αυτός ο ήχος.

Δεν ξέρω όμως σίγουρα αν είναι αυτό και με ανησυχεί λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω,G λοιπον,επειδη τωρα τελευταια διαβασα για προβληματα με καποια καταστηματα απο σκρουτζ,πιο καταστημα μου προτεινετε να το παρω?
Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω,G λοιπον,επειδη τωρα τελευταια διαβασα για προβληματα με καποια καταστηματα απο σκρουτζ,πιο καταστημα μου προτεινετε να το παρω?

 

To birdphone είναι από τα πιο γνωστά και αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα μικρό προβληματάκι και λίγος πανικός.

Πρόσεξα ότι στην γωνία που βρίσκεται η κάμερα του κινητού ακούγεται κάτι πολύ μικρό σαν να κουνιέται όταν το χτυπάω ελαφρά π.χ. πάνω στον καναπέ.

Δεν ακούγεται όταν κουνάω το κινητό, μόνο όταν το ακουμπάω κάπου με δύναμη.

Είναι φυσιολογικό; :scared:

 

Ναι, το κάνει και σε εμένα που δεν μου έχει πέσει ποτέ. Νομίζω σε όλους το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μόνο προσφορά δεν είναι στα 400€

Επιπλέον το eshop κάνει αρκετές λαμογιες από όσο γνωριζω.

Καλύτερα από birdphone και ας μην έχω ξανά αγοράσει απο εκεί...

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...