Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στο forum.Ειμαι κατοχος εδω και περίπου 1 μηνα ενος s3. Το κινητο το αγορασα απο ενα καταστημα συνοικιακο σε πολυ συμφερουσα τιμη (ειναι γνησιο 100%) αλλα παράλληλης εισαγωγης(μαλλον Γερμανίας γιατι ειχε κατι applications στα γερμανικά).ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη και δεν εχω αντιμετώπισει καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα παρότι εμφανιζει lagaρισμα στην αρχική οθόνη ή οταν ανοιγω τον τηλεφωνικό κατάλογο αλλα αυτο το διάβασα στα πρώτα topic. Το θεμα μου ειναι κυριως με την ram.ενω δεν υπαρχουν ενεργες εφαρμογες χρησιμοποιεί 650-750 mb και μου φαινονται αρκετα ενω κλεινω τις ενεργες εφαρμογες.1ον Ειναι λογικο να συμβαινει? Και 2ον μπορω να του κανω εγω "διαγραφη μνημης" απο την επιλογη ή θα σταματησει καποια λειτουργια που χρειάζεται η συσκευη? Και κατι τελευταίο. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι το widget του ρολογιου που εχω βαλει στην οθονη κολλαει και δεν δείχνει την ιδια ωρα με την ωρα στο πανω δεξι μερος της οθόνης (διπλα απο το εικονίδιο της μπαταρίας) και αναγκάζομαι να παταω παρατεταμένα πανω του σαν να θελω να το μετακίνησω και να το αφηνω παλι στην οθόνη και τοτε δειχνει την σωστη ωρα. Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το κάνεις root μπορείς να "παγώσεις" ή ακόμη και να διαγράψεις εφαρμογές που φορτώνουν και δεν χρειάζονται ή δεν τις χρειάζεσαι εσύ να φορτώνουν.

Ρίξε μια ματιά και εδώ https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρίσκεται τώρα στο Service.

Απο 2 άτομα που γνωρίζω, είχαν σπάσιμο πάνω απο το Micro-USB port, τους άλλαξαν οθόνη και bezel εντός εγγύησης.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους και στην συνέχεια να πας το κινητό σου σε ένα επίσημο service. Δυστυχώς δεν είναι σίγουρο αν θα το αλλάξουν.

 

Και εμενα μου αλλαξαν οθονη και bezel σε μια μερα!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum.Ειμαι κατοχος εδω και περίπου 1 μηνα ενος s3. Το κινητο το αγορασα απο ενα καταστημα συνοικιακο σε πολυ συμφερουσα τιμη (ειναι γνησιο 100%) αλλα παράλληλης εισαγωγης(μαλλον Γερμανίας γιατι ειχε κατι applications στα γερμανικά).ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη και δεν εχω αντιμετώπισει καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα παρότι εμφανιζει lagaρισμα στην αρχική οθόνη ή οταν ανοιγω τον τηλεφωνικό κατάλογο αλλα αυτο το διάβασα στα πρώτα topic. Το θεμα μου ειναι κυριως με την ram.ενω δεν υπαρχουν ενεργες εφαρμογες χρησιμοποιεί 650-750 mb και μου φαινονται αρκετα ενω κλεινω τις ενεργες εφαρμογες.1ον Ειναι λογικο να συμβαινει? Και 2ον μπορω να του κανω εγω "διαγραφη μνημης" απο την επιλογη ή θα σταματησει καποια λειτουργια που χρειάζεται η συσκευη? Και κατι τελευταίο. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι το widget του ρολογιου που εχω βαλει στην οθονη κολλαει και δεν δείχνει την ιδια ωρα με την ωρα στο πανω δεξι μερος της οθόνης (διπλα απο το εικονίδιο της μπαταρίας) και αναγκάζομαι να παταω παρατεταμένα πανω του σαν να θελω να το μετακίνησω και να το αφηνω παλι στην οθόνη και τοτε δειχνει την σωστη ωρα. Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας.

 

δυστυχώς φίλε μου δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι με την ram. ούτε σβήσιμο κακών εφαρμογών ούτε task killers-ram managers ούτε greenify ούτε τίποτα.το κινητό αυτό έχει την κάκιστη διαχείριση ram, την χειρότερη που έχω συναντήσει. Ας είχε 512 και ας την διαχειρίζονταν σωστα. Δεν ξέρω να πώ την αλήθεια Τι γίνεται με τις non-stock-based roms αλλα και εκεί ότι δοκίμασα ήταν ψηλοαπογοίτευση, τίγκα στα lags.

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !!! Όταν βάζω κάποιο παιχνίδι να παίξω στο κινητό όπως το real racing 3 που χρειάζεται το συγκεκριμένο και wifi ή το worldcraft το κινητό μετά από λίγη ώρα κανει επανεκκίνηση ή φρειζάρει η οθόνη είναι φυσιολογικό αυτό ? ( H θερμοκρασία είναι 43-44 C )
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum.Ειμαι κατοχος εδω και περίπου 1 μηνα ενος s3. Το κινητο το αγορασα απο ενα καταστημα συνοικιακο σε πολυ συμφερουσα τιμη (ειναι γνησιο 100%) αλλα παράλληλης εισαγωγης(μαλλον Γερμανίας γιατι ειχε κατι applications στα γερμανικά).ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη και δεν εχω αντιμετώπισει καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα παρότι εμφανιζει lagaρισμα στην αρχική οθόνη ή οταν ανοιγω τον τηλεφωνικό κατάλογο αλλα αυτο το διάβασα στα πρώτα topic. Το θεμα μου ειναι κυριως με την ram.ενω δεν υπαρχουν ενεργες εφαρμογες χρησιμοποιεί 650-750 mb και μου φαινονται αρκετα ενω κλεινω τις ενεργες εφαρμογες.1ον Ειναι λογικο να συμβαινει? Και 2ον μπορω να του κανω εγω "διαγραφη μνημης" απο την επιλογη ή θα σταματησει καποια λειτουργια που χρειάζεται η συσκευη? Και κατι τελευταίο. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι το widget του ρολογιου που εχω βαλει στην οθονη κολλαει και δεν δείχνει την ιδια ωρα με την ωρα στο πανω δεξι μερος της οθόνης (διπλα απο το εικονίδιο της μπαταρίας) και αναγκάζομαι να παταω παρατεταμένα πανω του σαν να θελω να το μετακίνησω και να το αφηνω παλι στην οθόνη και τοτε δειχνει την σωστη ωρα. Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας.

 

Μπορείς να "παγώσεις" κάποιες εφαρμογές (πρέπει να είσαι root) π.χ. με το rom toolbox, ή το greenify για ακόμα πιο εύκολα, μπορείς να βάλεις και το smart ram booster και θα φτιάξει η μνήμη σου. Εγώ έχω συνήθως από 300-450 RAM αν δεν κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Και δεν έχει και τόσα lag που λένε κάποιοι, έλεος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην microsd έχω βάλει σε φακέλους φωτογραφίες όταν ανοίγω τις " Συλλογές " δεν βλέπω τις φωτό παρά μόνο αν τις ψάξω από " Τα αρχεία μου ".
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα! Το κινητό μου λαγκάρι συνέχεια! Έχει καταντήσει κουραστικό για τέτοιο τηλέφωνο! Όποιος λέει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι για να σταματήσει να κολλάει τόσο! Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστήμενος με το Galaxy μου!Περιμένω απαντήσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην microsd έχω βάλει σε φακέλους φωτογραφίες όταν ανοίγω τις " Συλλογές " δεν βλέπω τις φωτό παρά μόνο αν τις ψάξω από " Τα αρχεία μου ".

Μήπως στην sd υπάρχει κάποιο αρχείο " nomedia " ;

Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα! Το κινητό μου λαγκάρι συνέχεια! Έχει καταντήσει κουραστικό για τέτοιο τηλέφωνο! Όποιος λέει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι για να σταματήσει να κολλάει τόσο! Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστήμενος με το Galaxy μου!Περιμένω απαντήσει! Ευχαριστώ!

Δοκίμασε factory reset και προσεκτικό πέρασμα εφαρμογών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το factory reset μπορείς να μου πεις διαγράφονται και οι επαφές και μηνύματα και όλα!? Πως θα γίνει να μην τα χάσω αυτά? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Με το factory reset μπορείς να μου πεις διαγράφονται και οι επαφές και μηνύματα και όλα!? Πως θα γίνει να μην τα χάσω αυτά? Ευχαριστώ πολύ!

 

Ναι χάνονται όλα .

Διάβασε εδω για backup .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα! Το κινητό μου λαγκάρι συνέχεια! Έχει καταντήσει κουραστικό για τέτοιο τηλέφωνο! Όποιος λέει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι για να σταματήσει να κολλάει τόσο! Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστήμενος με το Galaxy μου!Περιμένω απαντήσει! Ευχαριστώ!

 

Δηλαδή εμάς που δεν λαγκάρει είμαστε βαθιά νυχτωμένοι?Ας προσέχουμε λίγο τι γράφουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δηλώνω βαθιά νυχτωμένος, το τηλέφωνό μου δεν κολλάει...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δηλώνω βαθιά νυχτωμένος, το τηλέφωνό μου δεν κολλάει...

 

Το ιδιο και εδώ, δεν λαγκάρει, με πλήθος εφαρμογών.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα! Το κινητό μου λαγκάρι συνέχεια! Έχει καταντήσει κουραστικό για τέτοιο τηλέφωνο! Όποιος λέει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι για να σταματήσει να κολλάει τόσο! Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστήμενος με το Galaxy μου!Περιμένω απαντήσει! Ευχαριστώ!

 

Και εγώ είμαι βαθιά νυχτωμένος. Με 160 εγκατεστημένες εφαρμογές, φορτωμένες homescreens με widgets και εφαρμογές im στο background το κινητό είναι όπως την 1η μέρα. Δεν κολλάει ποτέ και για κανέναν λόγο. Οπότε ο τελικός χρήστης φταίει για τις επιδόσεις του κινητού του βάσει των προγραμμάτων που έχει μέσα και των πειραγμάτων που του κάνει. Λες οτι είναι κουραστικό για τέτοιο τηλέφωνο αλλά είναι σαν να λές "πήρα φεράρι αλλά της έδεσα ένα κοντέινερ τόνων και δεν τραβάει πλέον. Έχει καταντήσει κουραστικό για τέτοιο αμάξι". Οπότε, για αρχή κάνε ένα factory reset να διαγραφούν όλα όπως σου είπε ο φίλος πιο πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι βρε παιδιά μια χαρά κάνει κάτι ωραία redraws με nova και μάλιστα χωρίς να έχω πολλές εφαρμογές φορτωμένες και χωρίς να τρέχω "κατι" περίεργο.. Απλά λείπει 1gb of Ram :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Πήρα πρίν 3 μέρες το s3 με 4.1.2 και σήμερα πρόσεξα οτι δεν μπαίνει στο αθόρυβο ή στην δόνηση!

Δηλαδή αν επιλεξω δόνηση ή αθόρυβο

1)απο το διακόπτη στο notification bar

2)απο το διακόπτη στο μενού που εμφανίζει πατώντας το power button

 

με το που ερθει μια κλήση ή SMS βγαίνει αυτόματα και μπαίνει στο δυνατό!

 

Στη δόνηση μπαίνει μόνο αν χαμηλώσω τελείως την ένταση απο τα πλαινά πλήκτρα έντασης ή μέσα απο τις ρυθμίσεις..

 

Καμια ιδέα;; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Πήρα πρίν 3 μέρες το s3 με 4.1.2 και σήμερα πρόσεξα οτι δεν μπαίνει στο αθόρυβο ή στην δόνηση!

Δηλαδή αν επιλεξω δόνηση ή αθόρυβο

1)απο το διακόπτη στο notification bar

2)απο το διακόπτη στο μενού που εμφανίζει πατώντας το power button

 

με το που ερθει μια κλήση ή SMS βγαίνει αυτόματα και μπαίνει στο δυνατό!

 

Στη δόνηση μπαίνει μόνο αν χαμηλώσω τελείως την ένταση απο τα πλαινά πλήκτρα έντασης ή μέσα απο τις ρυθμίσεις..

 

Καμια ιδέα;; ευχαριστώ

 

Κάνε ένα reboot.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι βρε παιδιά μια χαρά κάνει κάτι ωραία redraws με nova και μάλιστα χωρίς να έχω πολλές εφαρμογές φορτωμένες και χωρίς να τρέχω "κατι" περίεργο.. Απλά λείπει 1gb of Ram :p

 

Είχα και εγώ πρόβλημα με τα redraws αλλά δοκίμασα την android revolution hd με nova (με κρατημα στην μνήμη) και όντως το κινητό έχει γίνει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

έκανα και reboot και την μπαταρία έβγαλα...το ίδιο κάνει

 

Είσαι root; Αν είσαι, δοκίμασε να κάνεις wipe cache.

Mήπως έχεις βάλει κάποιον άλλον dialer ή κάποια εφαρμογή διαχείρισης μηνυμάτων;

Κάτι που εγκατέστησες πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για εσας που δεν κολλαει καθολου και λετε οτι εσεις εισαστε οι σωστοι χειριστές του τηλεφώνου και εμείς οι λάθος σας εύχομαι να μην το πάθετε! Πάντως για ένα τηλ των 700€ με 4πυρηνο επεξεργαστεί όσο εφαρμογές και να έχει δεν θα έπρεπε να κολλάει ούτε στο ήμισυ τουλάχιστον σε εμένα που κολλάει! Αλλά όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι αν ήταν το τελειότερο δεν θα είπε έπρεπε να βγει άλλο κινητό στην αγορά! Απλά να προσπαθήσουν όλοι να βοηθήσουμε όσους έχουν προβλήματα!!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root; Αν είσαι, δοκίμασε να κάνεις wipe cache.

Mήπως έχεις βάλει κάποιον άλλον dialer ή κάποια εφαρμογή διαχείρισης μηνυμάτων;

Κάτι που εγκατέστησες πρέπει να είναι.

 

ειμαι ροοτ, δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο όλα στοκ είναι στη συσκευή, μόνο το ροοτ είναι επιπλέον//

 

πως κάνω wipe cache; θα χάσω δεδομένα;

Edited by utmost
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ροοτ, δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο όλα στοκ είναι στη συσκευή, μόνο το ροοτ είναι επιπλέον//

 

πως κάνω wipe cache; θα χάσω δεδομένα;

 

Δε θα χάσεις τίποτα.

Μπες σε recovery mode και διάλεξε από το κεντρικό μενού την επιλογή wipe cache partition.

Mετά wipe cache και όταν τελειώσει κάνε reboot.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα χάσεις τίποτα.

Μπες σε recovery mode και διάλεξε από το κεντρικό μενού την επιλογή wipe cache partition.

Mετά wipe cache και όταν τελειώσει κάνε reboot.

 

το εκανα μια φορα και επιασε για λιγο....μετα παλι τα ιδια εβγαινε απο το αθορυβο μονο του χωρις να πειραξω τπτ!

 

(επισης για τις ειδοποιησεις συγκεκριμενα για να τις πας στο αθορυβο, μονο απο τις ρυθμισεις γινεται)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...