Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.η φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο ειναι τοσο χαλια που δεν μπορεις να κανεις την δουλεια σου?:confused:

 

Όχι σε καμιά περίπτωση.

Αν είναι στο 100% είσαι ok.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.η φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο ειναι τοσο χαλια που δεν μπορεις να κανεις την δουλεια σου?:confused:

 

Εξαρτσται σε τι εξωτερικο χωρο θα βρισκεσαι.Αν εισαι κατω απο νταλα ηλιο θα σου βγουν τα ματια για να δεις,σε πιο νορμαλ μερη δεν θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτσται σε τι εξωτερικο χωρο θα βρισκεσαι.Αν εισαι κατω απο νταλα ηλιο θα σου βγουν τα ματια για να δεις,σε πιο νορμαλ μερη δεν θα εχεις προβλημα

 

Με αυτα που είχα διαβάσει πριν τ αγοράσω νόμιζα ότι θα είναι τραγικά τα αποτελεσματα στον ήλιο.

Στην πράξη όμως είδα ότι δεν είναι τόσο χάλια. Σίγουρα είναι κατώτερο του ΟΝΕ Χ αλλα η δουλεια μας γίνεται χωρίς πρόβλημα. Μιλω όταν στέκεται κάτω απο τον ήλιο.

Δεν θα κανεις browsing η διάβασμα ενός βιβλίου, γιατι θα κουραστεις. Όμως όλες οι άλλες εργασίες και κυρίως η φωτογράφιση που είναι σημαντικο να μπορείς να βλέπεις τι φωτογραφιζεις, γίνονται αξιοπρεπώς.

Βεβαίως για rooted συσκευές υπάρχουν tweaks που αλλάζουν τις τιμές και έρχεται στα επίπεδα του ΝΟΤΕ που είναι αρκετα καλο στον ήλιο.

Είναι φανερό ότι η Samsung επέλεξε χαμηλότερες τιμές για οικονομία στην μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που είχα διαβάσει πριν τ αγοράσω νόμιζα ότι θα είναι τραγικά τα αποτελεσματα στον ήλιο.

Στην πράξη όμως είδα ότι δεν είναι τόσο χάλια. Σίγουρα είναι κατώτερο του ΟΝΕ Χ αλλα η δουλεια μας γίνεται χωρίς πρόβλημα. Μιλω όταν στέκεται κάτω απο τον ήλιο.

Δεν θα κανεις browsing η διάβασμα ενός βιβλίου, γιατι θα κουραστεις. Όμως όλες οι άλλες εργασίες και κυρίως η φωτογράφιση που είναι σημαντικο να μπορείς να βλέπεις τι φωτογραφιζεις, γίνονται αξιοπρεπώς.

Βεβαίως για rooted συσκευές υπάρχουν tweaks που αλλάζουν τις τιμές και έρχεται στα επίπεδα του ΝΟΤΕ που είναι αρκετα καλο στον ήλιο.

Είναι φανερό ότι η Samsung επέλεξε χαμηλότερες τιμές για οικονομία στην μπαταρία.

Το εχω παρει εδω και 3 μερες στη γυναικα μου,δεν εγραψα το ποστ μου στην τυχη πριν.Κατω απο νταλα ηλιο και ειδικα αν εισαι και λιγη ωρα εξω κι εχει μαθει το ματι σου στο φως σου βγαινουν τα ματια για να δεις τι γινεται και με τη φωτεινοτητα στο τερμα.εψαχνα προχθες να βρω σκια!!!Απαραδεκτη κατασταση,μην τους δικαιολογεις καθολου

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εδω και 3 μερες στη γυναικα μου,δεν εγραψα το ποστ μου στην τυχη πριν.Κατω απο νταλα ηλιο και ειδικα αν εισαι και λιγη ωρα εξω κι εχει μαθει το ματι σου στο φως σου βγαινουν τα ματια για να δεις τι γινεται και με τη φωτεινοτητα στο τερμα.εψαχνα προχθες να βρω σκια!!!Απαραδεκτη κατασταση,μην τους δικαιολογεις καθολου

Εχεις 100% δικαιο μην τους δικαιολογουμε σε καμια περιπτωση.

Σφαλμα απο τη Samsung και μαλιστα μεγα.

Το allshare χρησημοποιει το dlna για την διασυνδεση, δεν ειναι κατι διαφορετικο .

Καμια φορα και εμενα δεν βρισκει αμεσως την TV , δοκιμασε να κλεισεις και να ξαναανοιξεις την TV και θα στην αναγνωρισει

Το θεμα ειναι στο κινητο παω εκει που λεει ''share your media files via DLNA'' και δεν με αφηνει να το ενεργοποιησω-ειναι ανενεργο-,δεν ειναι θεμα της tv εκει κανονικα μου εμφανιζει τη δυνατοτητα DLNA.

Αλλα στο manual της tv μου λεει αυτο

''Mobile devices may need additional software installation.''

Ποιο ειναι αυτο οεο?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες τόσες εφαρμογές υπάρχουν, δεν υπάρχει καμία που να τσιτωνει λίγο τον φωτισμό? Κάποιος φίλος ποιο πάνω είπε πως υπάρχει κάτι σε rοοted συσκευές που βελτιώνει την φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες τόσες εφαρμογές υπάρχουν, δεν υπάρχει καμία που να τσιτωνει λίγο τον φωτισμό? Κάποιος φίλος ποιο πάνω είπε πως υπάρχει κάτι σε rοοted συσκευές που βελτιώνει την φωτεινότητα.

 

Απλά αν κάποιος δεν λειτουργεί το τηλέφωνο κάτω από τον ήλιο την μισή μέρα δεν μπαίνει σε τέτοια διαδικασία.. Αυτό το mod και θα καταναλώνει περισσότερη ενέργεια και επίσης θα πιάνει και μνήμη όταν τρέχει.. Οπότε εγώ πχ που δεν βγαίνω στον ήλιο ή αν είμαι θάλασσα δεν θα κάνω πολλά πράγματα με το τηλέφωνο (και ειδικά κάτω από τον ηλιο) δεν με απασχολεί καν.. Αν ας έχει και κάποιο ψεγάδι να βγάλει και προσωπικοτητα το s3 :p

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια βλεπω κανονικα...το περιμενα χειροτερο αλλα ολα καλα..

 

Κάτω από direct sunlight είναι πολύ φτωχή η απόδοση και είμαι αρκετά κομψός στον χαρακτηρισμό μου.. Το ξαναλέω ότι δεν με ενοχλεί αλλά αυτή είναι η πικρή αλήθεια ;)

Αν πάντως έχανα 10% από την μπαταρία για να βλέπω καλύτερα κάτω από το φως του ήλιου θα το άφηνα ως εχει

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως έχανα 10% από την μπαταρία για να βλέπω καλύτερα κάτω από το φως του ήλιου θα το άφηνα ως εχει

 

Το θέμα όμως Ευθύμη είναι να υπήρχε η επιλογή της μεγαλύτερης φωτεινότητας και ας μην την επέλεγαν κάποιοι για εξοικονόμηση μπαταρίας... :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως Ευθύμη είναι να υπήρχε η επιλογή της μεγαλύτερης φωτεινότητας και ας μην την επέλεγαν κάποιοι για εξοικονόμηση μπαταρίας... :)

 

Μα αυτό είναι το αυτονόητο συμφωνώ απόλυτα... ποιος ξέρει αν έγινε ηθελημένα ή αν είναι κάποιο bug :(

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως Ευθύμη είναι να υπήρχε η επιλογή της μεγαλύτερης φωτεινότητας και ας μην την επέλεγαν κάποιοι για εξοικονόμηση μπαταρίας... :)

 

Μα αυτό είναι το αυτονόητο συμφωνώ απόλυτα... ποιος ξέρει αν έγινε ηθελημένα ή αν είναι κάποιο bug :(

 

Ακομα χειροτερα ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεις να τσεκαρεις τη συσκευη πριν την αγορασεις σε εξωτερικο περιβαλλον,σε ολα τα καταστηματα ολες οι οθονες φαινονται πολυ καλα ακομα και με δυνατα φωτα γυρω-γυρω και εκει ακομα τα φαινομενα απατουν:(

Εγω θα ηθελα να το τσεκαρω και αυτη τη παραμετρο και μετα να επιλεξω συσκευη.

Ελα ομως που δεν γινεται.

Και επιλεγουμε στα τυφλα στην ουσια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ομως που δεν γινεται.

Και επιλεγουμε στα τυφλα στην ουσια.

 

EΛΑ ρε αλεξ οχι και στα τυφλα το φορουμ εδω τι το εχουμε δεν ειμαστε στην δεκαετια του 90... αλλα για να κανουμε και πλακα ε φταινε κ αυτοι στα μαγαζια πρεπει να σου δινουν την συσκευη και να την παιρνεις μια βολτα στη θαλασσα καλοκαιρι χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ακομα χειροτερα ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεις να τσεκαρεις τη συσκευη πριν την αγορασεις σε εξωτερικο περιβαλλον,σε ολα τα καταστηματα ολες οι οθονες φαινονται πολυ καλα ακομα και με δυνατα φωτα γυρω-γυρω και εκει ακομα τα φαινομενα απατουν:(

Εγω θα ηθελα να το τσεκαρω και αυτη τη παραμετρο και μετα να επιλεξω συσκευη.

Ελα ομως που δεν γινεται.

Και επιλεγουμε στα τυφλα στην ουσια.

 

Ναι αλλά δεν μπορούμε και να τα τσεκάρουμε όλα πριν αγοράσουμε κάτι... Προσωπικά επειδή έπαιξα αρκετές φορές με την συσκευή στο πλαίσιο, κατάλαβα ότι έχει θέμα με την φωτεινότητα ακόμα και σε ένα πολύ δυνατά φωτισμένο εσωτερικό χώρο. Νομίζω ότι οποιοσδήποτε που έχει κάποια σχέση με το αντικείμενο και βασικά δεν φοράει παρωπίδες μπορεί να το καταλάβει...

 

Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ομως που δεν γινεται.

Και επιλεγουμε στα τυφλα στην ουσια.

 

EΛΑ ρε αλεξ οχι και στα τυφλα το φορουμε εδω τι το εχουμε δεν ειμαστε στην δεκαετια του 90... αλλα για να κανουμε και πλακα ε φταινε κ αυτοι στα μαγαζια πρεπει να σου δινουν την συσκευη και να την παιρνεις μια βολτα στη θαλασσα καλοκαιρι χα χα

 

Σωστος ετσι πρεπει:lol::lol:

Τι γινεται ομως οταν την αγοραζεις πρωτος-πρωτος και δεν εχεις υπομονη να ακουσεις γνωμες απο αλλους που την πηραν πρωτη:p

Παντως απο εδω και περα η πρωτη ερωτηση στους μελλοντικους πρωτους κατοχουν ειναι να βγουν ηλιο-παραλια και μετα αποφασιζουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, οταν παω να πληκτρολογισω ενα ονομα στο τηλεφωνω για να με βγαλει απο τις επαφες το ονομα, αυτο γραφει με λατινικους χαρακτηρες, και ετσι δεν με βγαζει ελληνικα ονοματα... παιζει να το φτιαξω καπως?

 

Καμιά λύση σε αυτό παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά λύση σε αυτό παιδιά;

 

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά γιατί δεν γράφεις κατευθείαν ελληνικά να σου βγάλει τα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες? Αλλάζεις γλώσσα από το πληκτρολόγιο συροντας το space bar αφού πρώτα έχεις ορίσει τις γλώσσες του πληκτρολογιου από ρυθμίσεις (ή από ένα γραναζακι που έχει αριστερά από το space) ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εδω και 3 μερες στη γυναικα μου,δεν εγραψα το ποστ μου στην τυχη πριν.Κατω απο νταλα ηλιο και ειδικα αν εισαι και λιγη ωρα εξω κι εχει μαθει το ματι σου στο φως σου βγαινουν τα ματια για να δεις τι γινεται και με τη φωτεινοτητα στο τερμα.εψαχνα προχθες να βρω σκια!!!Απαραδεκτη κατασταση,μην τους δικαιολογεις καθολου

 

Πάρη το έχεις σίγουρα στο 100%;

Μου έχει τύχει πολλές φορές να βγω από το αυτοκίνητό και να έχω κλήση η να πρέπει να καλέσω εγώ κάποιον και δεν έχω πρόβλημα.

Γι αυτό άλλωστε έγραφα σε άλλο ποστ στον Ευθύμη ότι δεν περνάω το fix που αυξάνει τις τιμες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάρη το έχεις σίγουρα στο 100%;

Μου έχει τύχει πολλές φορές να βγω από το αυτοκίνητό και να έχω κλήση η να πρέπει να καλέσω εγώ κάποιον και δεν έχω πρόβλημα.

Γι αυτό άλλωστε έγραφα σε άλλο ποστ στον Ευθύμη ότι δεν περνάω το fix που αυξάνει τις τιμες.

Nαι στο 100%.Αυτο που ειδα ειλικρινα με ξενερωσε.Ειμασταν κανα δεκαλεπτο εξω για κατι δουλειες και χτυπησε το τηλεφωνο.Στην αρχη δεν μπορουσα να δω σχεδον τιποτα,εψαξα για σκια να μπορεσω να ξαναδω τη ρυθμιση μηπως και ηταν χαμηλοτερα,αλλα..δεν!!!Αν εισαι εξω για λιγη ωρα οπως ειπα πριν και συνηθισει το ματι σου στο εντονο φως εχει προβλημα.Εσυ ισως δεν το ειδες γιατι οσο εισαι μεσα στο αυτοκινητο εχει σκια και βγαινοντας δεν σου κανει τοσο την διαφορα,εχουν μεινει τα ματια σου στον πιο χαμηλο φωτισμο και θα μπορεσεις να δεις καλυτερα σε πιο σκοτεινη οθονη.Δυστυχως υποφερει ασχημα εκει Κωστα,εχουν κανει πατατα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Nαι στο 100%.Αυτο που ειδα ειλικρινα με ξενερωσε.Ειμασταν κανα δεκαλεπτο εξω για κατι δουλειες και χτυπησε το τηλεφωνο.Στην αρχη δεν μπορουσα να δω σχεδον τιποτα,εψαξα για σκια να μπορεσω να ξαναδω τη ρυθμιση μηπως και ηταν χαμηλοτερα,αλλα..δεν!!!Αν εισαι εξω για λιγη ωρα οπως ειπα πριν και συνηθισει το ματι σου στο εντονο φως εχει προβλημα.Εσυ ισως δεν το ειδες γιατι οσο εισαι μεσα στο αυτοκινητο εχει σκια και βγαινοντας δεν σου κανει τοσο την διαφορα,εχουν μεινει τα ματια σου στον πιο χαμηλο φωτισμο και θα μπορεσεις να δεις καλυτερα σε πιο σκοτεινη οθονη.Δυστυχως υποφερει ασχημα εκει Κωστα,εχουν κανει πατατα.

 

Θα κάνω αύριο τεστ επι τούτου να δώ γιατι ένα μήνα που έχω την συσκευη δεν αντιμετωπισα τέτοια κατάσταση, δηλαδη να μην βλέπω την μπάρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω αύριο τεστ επι τούτου να δώ γιατι ένα μήνα που έχω την συσκευη δεν αντιμετωπισα τέτοια κατάσταση, δηλαδη να μην βλέπω την μπάρα.

 

Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.. Βγαίνωντας από ένα κλειστό χώρο (σπίτι, γραφείο, κτλ) αν είσαι κάτω από τον ήλιο μεσημεριατικα και σε πάρει κάποιος τηλέφωνο, εκείνη την στιγμή αφενός θα προσπαθείς να δεις ποιος σε καλή και αφετέρου θα ψάχνεις το πράσινο Χ για να το συρεις και να απαντήσεις.. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει συχνά αν κινείσαι σε κλειστούς χώρους (όπως κι εγώ άλλωστε) αλλά ισχύει σαν γεγονός :(

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά γιατί δεν γράφεις κατευθείαν ελληνικά να σου βγάλει τα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες? Αλλάζεις γλώσσα από το πληκτρολόγιο συροντας το space bar αφού πρώτα έχεις ορίσει τις γλώσσες του πληκτρολογιου από ρυθμίσεις (ή από ένα γραναζακι που έχει αριστερά από το space) ;)

 

Όχι εννοώ στον dialer να πληκτρολογείς με τα ψηφία το όνομα .Δεν βγάζει τα ελληνικά ονόματα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ στον dialer να πληκτρολογείς με τα ψηφία το όνομα .Δεν βγάζει τα ελληνικά ονόματα έτσι.

 

Ναι δεν τα βγάζει. Ίσως το φτιάξουν σε κάποια επόμενη έκδοση της ελληνικής ROM.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με την οθόνη . Καθηστε να βγάλω τα γυαλια του ηλίου και θα είναι καλύτερα ...ΟΥΠΣ, δεν φοράω ...

Είναι ζόρι τελικά, αλλά ας όψεται .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι είναι αυτά που κάνει? Είμαι σε κάποια εφαρμογή και πατώντας το hard button για να επιστρέψει στην αρχική οθόνη κάνει reload τα πάντα (widgets κλπ)και δεν με πετάει στην αρχική άμμεσα όπως έκανε το One S. Τι κουλό είναι αυτό τώρα? :confused: Δικαιολογείται, έχω χάσει κάποια επεισόδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...