Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ το usb καλώδιο το ελένξατε? Λίγο απίθανο αλλά καμιά φορά.. Είναι πολύ κουλό να φορτίζει από usb (500mA) και να μην φορτίζει από τον δικό του (1000μΑ) και επίσης να μην φορτίζει από τον 2ο αγορασμένο...αλλά να φορτίζει από τον zagg :wacko:

 

Καμιά επαναφορά το κάνατε?

 

Βεβαίως και κάναμε επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαίως και κάναμε επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα

 

Εγώ υποψιάζομαι κάποιο τεχνικό πρόβλημα, ίσως κάποιο pin στο usb port να μην κάνει επαφή σωστά. Πάντως στη θέση σου θα πήγαινα να μου το κοιτάξουν. Αν είναι δοκίμασε κι εναν τρίτο φορτιστή, πήγαινε σ'ενα μαγαζί που το πουλάει και ζήτα να σου το βάλουν στην πρίζα να δεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και με τον δεύτερό φορτιστή πού είχαμε πάρει στην αρχή φορτίζει αλλά μετά.....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έιχα μια 16αρα micro sd sandisk στο παλιό τηλέφωνο, και θέλησα να τα σβήσω όλα απο μέσα πριν την βάλω στο S3.

Την έβαλα λοιπόν στο card reader και πάτησα διαμόρφωση (αν θυμάμαι καλά fat 32).

Την έβαλα αμέσως μετά στο S3 αλλα δεν μπορώ να αποθηκεύσω και να εγκαταστήσω εφαρμογές στην κάρτα παρά μόνο στο τηλέφωνο. Δεν μπορώ ούτε να τις μετακινήσω στην sd αλλα ούτε και με ρωτάει. Στο s2 μπορώ κανονικά.

Το μόνο πράγμα που μπορώ είναι να αποθηκεύσω φωτογραφίες στην sd card.

Τι μπορώ να κάνω; Τι λάθος έχω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Έιχα μια 16αρα micro sd sandisk στο παλιό τηλέφωνο, και θέλησα να τα σβήσω όλα απο μέσα πριν την βάλω στο S3.

Την έβαλα λοιπόν στο card reader και πάτησα διαμόρφωση (αν θυμάμαι καλά fat 32).

Την έβαλα αμέσως μετά στο S3 αλλα δεν μπορώ να αποθηκεύσω και να εγκαταστήσω εφαρμογές στην κάρτα παρά μόνο στο τηλέφωνο. Δεν μπορώ ούτε να τις μετακινήσω στην sd αλλα ούτε και με ρωτάει. Στο s2 μπορώ κανονικά.

Το μόνο πράγμα που μπορώ είναι να αποθηκεύσω φωτογραφίες στην sd card.

Τι μπορώ να κάνω; Τι λάθος έχω κάνει;

 

Τίποτα. Διάβασε το επισημασμένο FAQ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες εφαρμογές όμως στο s2 αποθηκεύονται.

π.χ το Viber αποθηκευεται στην sd του s2. Στο s3 δεν γίνεται;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν ένα galaxy δεν φορτίζει με τον φορτιστή του,ούτε και με έξτρα αγορασμένο samsung φορτιστή τι πρόβλημα υπάρχει?

Το αστείο είναι ότι φορτίζει κανονικά με usb από υπολογιστή αλλά και με φορητό φορτιστή της zagg.

Κάποια ιδέα?

Από ότι διαβάζω εδώ δεν είναι ο φίλος σου μόνος. Υπάρχουν κάμποσοι με το ίδιο πρόβλημα αλλά χωρίς σίγουρη λύση. Μπορεί να είναι κάποιο προβληματικό pin στη θύρα usb του κινητού, όπως παρατήρησε ο Άλεξ, μπορεί να είναι οτιδήποτε στη σειρά φόρτισης (μπαταρία - φορτιστής - καλώδιο). Για να μην του βγει του φίλου σου η ψυχή (και για να μην σπαταλάει τζάμπα χρήμα) ας το στείλει καλύτερα στο service να τελειώνει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθήστε να αναφέρετε μόνο Παράπονα για το SIII σε αυτό το θέμα.

Οι ερωτήσεις/προβλήματα που έχετε πρέπει να γράφονται στο Επίσημο θέμα ή στις Τροποποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες κι εγώ μαζί σου.

Αν βάλεις nova/apex δεν έχεις πρόβλημα (μήνες τους δουλεύω στο s3 όπως και σε άλλες συσκευές).

 

Σκέψου και το άλλο για να ηρεμείς.

Εδώ κολλάνε οι ακριβοί υπολογιστές (λιγο πολύ, όλοι καμία φορά) τα κινητά δεν θα κολλήσουν?

:p

 

καλα ναι,δε το συζητω...οτι παιρνεις στην αρχη ειναι τελειο μετα ολα λιγο πολυ κολλανε....αλλα αμα υπηρχε κατι τελειο δε θα ψαχναμε για αλλα πραγματα να μου πεις.....οποτε κολλαει δε κολλαει το galaxy θα το λιωσω....μεχρι να σερνετε...μεχρι να καει το χερι μου απο τη μπαταρια που πηρε φωτια...ετσι...να λεω οτι εχει λογο που κολλαει τωρα...χαχααχ και θα σκεφτομαι οτι ειναι λογικο που κολλαει αφου ξεχειλιζει..!! :p:p

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω εδώ δεν είναι ο φίλος σου μόνος. Υπάρχουν κάμποσοι με το ίδιο πρόβλημα αλλά χωρίς σίγουρη λύση. Μπορεί να είναι κάποιο προβληματικό pin στη θύρα usb του κινητού, όπως παρατήρησε ο Άλεξ, μπορεί να είναι οτιδήποτε στη σειρά φόρτισης (μπαταρία - φορτιστής - καλώδιο). Για να μην του βγει του φίλου σου η ψυχή (και για να μην σπαταλάει τζάμπα χρήμα) ας το στείλει καλύτερα στο service να τελειώνει.

δε μπορει να εχουμε ολοι προβληματικες συσκευες,κι αν το pin εχει θεμα τοτε κανονικα δε θα φορτιζε ουτε και με usb....σωστα?

Προσπαθήστε να αναφέρετε μόνο Παράπονα για το SIII σε αυτό το θέμα.

Οι ερωτήσεις/προβλήματα που έχετε πρέπει να γράφονται στο Επίσημο θέμα ή στις Τροποποιήσεις.

 

συγνωμη φιλε μου για την παραπανω απαντηση απλα εδω ισως βρεθει μια λυση,στο αλλο θεμα γινεται χαμος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα παρατηρησει οτι κοιτωντας με τα γυαλια μου,εβλεπα στο μεσον της οθονης,σαν να υπαρχει ενα μπουκετο πολυχρωμα λουλουδια,και μονον σ' αυτο το σημειο.

Ακομη,και το πιο ενοχλητικο,ανοιγοντας το otenettools και βλεποντας τα διαφορα μηνυματα,ειδα ,οπως κραταγα το τηλεφωνο πλαγια (landscape mode),και με την μπροστινη καμερα προς τα δεξια μου,μια γραμμη οριζοντια,που ξεκιναγε απο εκει που ειναι η εμπροσθια καμερα,και προχωρουσε αριστερα,για 5 cm περιπου,σαν να ειχε σκισει καποιος την οθονη.Μια γραμμη που γυαλιζε,σαν να ειχε γινει χαρακιά.

Τι λετε να εχει γινει,γιατι αμα ειναι ζημιά,να το παω καπου να το δουν.

Και επι τη ευκαιρια,αμα χρειαστει σερβις,που το παω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα παρατηρησει οτι κοιτωντας με τα γυαλια μου,εβλεπα στο μεσον της οθονης,σαν να υπαρχει ενα μπουκετο πολυχρωμα λουλουδια,και μονον σ' αυτο το σημειο.

 

Ή κάνεις πλάκα ή ...κάποιο πρόβλημα υπήρξε με τις ημερομηνίες λήξης:dizzy:.

 

Θα τρελαθούμε.... "μπουκετο πολύχρωμα λουλούδια"? :fool:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τα Ray Ban polarized είναι φαινόμενο συνηθισμένο!! Δεν έχει να κάνει με την οθόνη αλλά με τα γυαλιά, έχω κι εγώ τα ίδια και βλέπω πολύχρωμα μπουκέτα και πράσινα άλογα :p:p
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα,αλλά ήθελα να το κάνω παραστατικά.:p

Ηθελα να πω ότι εμφανίζονται χρώματα κόκκινα μπλε σε λεπτές γραμμές,και όλα αυτά σε μια περιοχή γύρω στα 2Χ2 cm.

Τώρα το άλλο,με τη γυαλιστερή γραμμή,δεν κάνετε καμία εικασια για τι πρόκειται.

Και τα γυαλιά,ειναι πρεσβυωπίας,με ειδική επικάλυψη για τις ανακλάσεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα,αλλά ήθελα να το κάνω παραστατικά.:p

Ηθελα να πω ότι εμφανίζονται χρώματα κόκκινα μπλε σε λεπτές γραμμές,και όλα αυτά σε μια περιοχή γύρω στα 2Χ2 cm.

Τώρα το άλλο,με τη γυαλιστερή γραμμή,δεν κάνετε καμία εικασια για τι πρόκειται.

Και τα γυαλιά,ειναι πρεσβυωπίας,με ειδική επικάλυψη για τις ανακλάσεις.

 

Κανένα κάποιο screen test με εφαρμογες που θα βρεις στο Google Play καλού κακού και πρόσεξε την περιοχή που λες.. Αν δεις τίποτα γραμμές πήγαινέ το service.. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό με την γυαλιστερή γραμμή :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι ο ...συναγερμος,εληξε.

Κοιτωντας το τηλεφωνο με σβυστη την οθονη,κοντρα στο φως,ειδα οτι εκει που εμφανιζονται τα χρωματα,υπαρχει καποια ανωμαλια-θαμπαδα, στην μεμβρανη της spg που εχω βαλει,αυτη με τον ψεκασμο,που δεν ξερω αν ειναι γδαρσιμο απο πανω,ή κακο κολλημα απο κατω,και εκει που βλεπω τη γραμμη,αυτη υπαρχει και με την οθονη σβυστή.

Δηλαδη,πρεπει να ειναι γραμμη πανω στη μεμβρανη,που φαινεται εντονα,οταν η οθονη αναβει.

Αρα,μαλλον θα ανεχτω για λιγο ακομη το ζητημα,μεχρι που να ξηλωσω τη μεμβρανη,και να βαλω την αλλη,που υπηρχε στη συσκευασια.

Ξερει κανεις,πως βγαινει αυτη η μεμβρανη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι ο ...συναγερμος,εληξε.

Κοιτωντας το τηλεφωνο με σβυστη την οθονη,κοντρα στο φως,ειδα οτι εκει που εμφανιζονται τα χρωματα,υπαρχει καποια ανωμαλια-θαμπαδα, στην μεμβρανη της spg που εχω βαλει,αυτη με τον ψεκασμο,που δεν ξερω αν ειναι γδαρσιμο απο πανω,ή κακο κολλημα απο κατω,και εκει που βλεπω τη γραμμη,αυτη υπαρχει και με την οθονη σβυστή.

Δηλαδη,πρεπει να ειναι γραμμη πανω στη μεμβρανη,που φαινεται εντονα,οταν η οθονη αναβει.

Αρα,μαλλον θα ανεχτω για λιγο ακομη το ζητημα,μεχρι που να ξηλωσω τη μεμβρανη,και να βαλω την αλλη,που υπηρχε στη συσκευασια.

Ξερει κανεις,πως βγαινει αυτη η μεμβρανη;

Απλα την τραβας απο καποια ακρη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε Galaxy S3 αγορασμενο τον Ιουνιο εχω απο τωρα burn in στο μπλε χρωμα στην επανω μπαρα των notification :P
:)
Link to comment
Share on other sites

Σε Galaxy S3 αγορασμενο τον Ιουνιο εχω απο τωρα burn in στο μπλε χρωμα στην επανω μπαρα των notification :P

 

 

Έτσι ειναι αυτά, εγώ έχω προνοήσει όσο γινετε και δόξα το θεό δεν έχει τίποτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ειναι αυτά, εγώ έχω προνοήσει όσο γινετε και δόξα το θεό δεν έχει τίποτα.

 

Πως προνοησες δλδ? Την φωτεινοτητα μια ζωη στο αυτοματο την εχω...και παντα λογικα ειναι κατω απο την μεση...

:)
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι burn in;;;;

:worry:

 

Δες αυτη την εικονα στο επανω μερος που ειναι το notification...καπως ετσι ειναι αλλα σε μικροτερο βαθμο..φαινεται μονο οταν η οθονη ειναι μπλε

http://fattylewis.com/wp-content/uploads/2011/01/DSCF2732.png

:)
Link to comment
Share on other sites

Πως προνοησες δλδ? Την φωτεινοτητα μια ζωη στο αυτοματο την εχω...και παντα λογικα ειναι κατω απο την μεση...

 

 

Εκρυψα το notification bar που στην τελική δεν χρησιμεύει και κάτι,το ποσο μπαταριά εχεις και την ώρα,μπορείς να την δεις και από αλλού,δεν βρίσκω λόγω να την έχω καρφωμένη εκεί, ειδικά εφόσον γνωρίζω το πρόβλημα.. Όσο για την φωτεινότητα,την έχω στο χαμηλότερο όταν είμαι σε εσ χώρους ,και για μένα,ειναι και πάλι αρκετά φωτεινό...Και μέχρι τώρα όλα καλά.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκρυψα το notification bar που στην τελική δεν χρησιμεύει και κάτι,το ποσο μπαταριά εχεις και την ώρα,μπορείς να την δεις και από αλλού,δεν βρίσκω λόγω να την έχω καρφωμένη εκεί, ειδικά εφόσον γνωρίζω το πρόβλημα.. Όσο για την φωτεινότητα,την έχω στο χαμηλότερο όταν είμαι σε εσ χώρους ,και για μένα,ειναι και πάλι αρκετά φωτεινό...Και μέχρι τώρα όλα καλά.

 

Καλα αφου την παλευεις με τερμα χαμηλα την φωτεινοτητα και χωρις notification bar εισαι κομπλε...:lol: Εγω δεν θα την παλευα παντως

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα αφου την παλευεις με τερμα χαμηλα την φωτεινοτητα και χωρις notification bar εισαι κομπλε...:lol: Εγω δεν θα την παλευα παντως

 

Μα δεν προσφέρει και κάτι το οποίο δεν μπορείς να δεις από αλλού, ίσως μόνο το σήμα.Οσο για την φωτεινότητα, πάντα όλα μου τα κινητά σε χαμηλή φωτεινότητα τα λειτουργούσα (ανάλογα το τηλ) όταν ήμουν σε εσ χώρους.Δεν είμαι φαν τις τρομερά φωτεινής οθόνης με ενοχλεί.Και η χαμηλή του σ3 για μένα ειναι ευτηχως υπερ αρκετή,και δεν χρειαζετε να την ανεβάσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...