Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες μου. Χρησιμοποιώ την μανίσια εφαρμογή, αλλά τώρα τελευταία, όταν πάω να κάνω μεταφορά μίας φωτογραφίας μεταξύ δύο φακέλων, παίρνω το μήνυμα "το αρχείο υπάρχει ήδη", αλλά η φωτό δεν μετακινείται, ούτε εμφανίζεται στον νέο φάκελο όπου την έστειλα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για θέμα της sd μου μυρίζει + δικαιώματα αρχείων..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για θέμα της sd μου μυρίζει + δικαιώματα αρχείων..

 

Για πες!..Στα 4 από τα 6 αρχεία που το δοκίμασα, αυτά πράγματι ήταν κατεβασμένα στο κινητό από το Google Drive μου, οι άλλες δύο όμως ήταν τραβηγμένες από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αποθηκεύσεις μια φώτο στην εσωτερική μνήμη και να τη μετακινήσεις;βάλε τις φωτο να αποθηκεύονται στην εσωτερική να δούμε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αποθηκεύσεις μια φώτο στην εσωτερική μνήμη και να τη μετακινήσεις;βάλε τις φωτο να αποθηκεύονται στην εσωτερική να δούμε

 

Εκεί τις έχω να αποθηκεύονται και δεν μπορώ να τις μετακινήσω από εκεί.

Παρατήρηση: Παλιότερα τις αποθήκευα στην κάρτα μνήμης. Το κινητό λοιπόν έχει δημιουργήσει και στην SD τον φάκελο DCIM/Camera. Μήπως παίζει αυτό κάποιο ρόλο;

 

Όχι, δεν παίζει ρόλο. Τους συγκεκριμένους φακέλους δεν μπορούσα να τους μετονομάσω καν, έβγαλα την κάρτα, την έβαλα στο PC και τα μετονόμασα. Παρόλα αυτά, πάλι δεν μεταφέρονται οι φωτογραφίες. Η κάρτα γενικά φαίνεται να συμπεριφέρεται καλά, δεν δείχνει σημάδια καταστροφής.

 

Edit: Βγάλσιμο της κάρτας, αντιγραφή του περιεχομένου στο PC, φορμάτ της κάρτας, μεταφορά του περιεχομένου πίσω, όλα καλά. Ευχαριστώ, gsir!

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα εδώ κι ένα μήνα+ και εντελώς ξαφνικά πολλά lagαρίσματα και σχεδόν καθημερινά έβγαζα την μπαταρία για να συνέλθει.

Πριν μια βδομάδα έβαλα την MG4 (με επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και πριν και μετά την αναβάθμιση και εγκατάσταση όλων των apps από την αρχή μέσω του play store) και ναι μεν δεν κολλάει αλλά έχει συνεχώς lagαρίσματα και redraws. ΣΥΝΕΧΩΣ!

Με έχει κουράσει πολύ το θέμα, έχω ξενερώσει και νιώθω σαν να έχω το Motorola Defy στα πρώτα του!

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να το ξαναστήσω από την αρχή.

Καμιά άλλη ιδέα κανείς για να εντοπίσω που μπορεί να οφείλεται η μεταμόρφωση του S3 σε κινητό περασμένης τριετίας;

:mad:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που τα έκανες όλα ( official firmware - factory reset ) τότε μέλλον κάποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά .

Στήσε το από την αρχή περνώντας όσες λιγότερες εφαρμογές μπορείς και σιγά- σιγά προχωράς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό που θα πω είναι πρόβλημα του SIII αλλά Τεσπα.

 

Έχω την original ROM BTU από την Γερμανία.

Τελευταία υπάρχει το εξής πρόβλημα. Στην εφαρμογή του Facebook αλλά και το Facebook messenger, όταν κάποιος κάνει κάποιο post/share η γενικά οτιδήποτε έχει notification δεν χτυπάει. Τις περισσότερες φορές καθόλου άλλες μπορεί να χτυπήσει μετά από κάνα 3ωρο. Στο messenger πάλι μου στέλνουν μηνύματα και δεν λαμβάνω notification ενώ μετά από 20-25 λεπτά εμφανίζεται το chat head και χτυπάει το ringtone 10-15 φορές σερί ανάλογα με τα ποσά μηνύματα έλαβα.

 

Το ίδιο ισχύει και για την εφαρμογή Gmail Η οποία δεν δίνει κανείς notification!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα!

Απο χθες ενω το κινητο μου συνδεεται στο wifi του σπιτιου, δεν φορτωνει τιποτα! Ουτε σελιδα,ουτε εφαρμογη.

Ενω αν μπω με 3g δεν υπαρχει προβλημα...Εσβησα την απομνημονευση, ξαναεβαλα τον κωδικο,το εκλεισα, το ανοιξα και παλι τιποτα!!

Μπορει να βοηθησει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Απο χθες ενω το κινητο μου συνδεεται στο wifi του σπιτιου, δεν φορτωνει τιποτα! Ουτε σελιδα,ουτε εφαρμογη.

Ενω αν μπω με 3g δεν υπαρχει προβλημα...Εσβησα την απομνημονευση, ξαναεβαλα τον κωδικο,το εκλεισα, το ανοιξα και παλι τιποτα!!

Μπορει να βοηθησει καποιος;

 

Κάνε για αρχή ένα reboot το μόντεμ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικές σελίδες και οι εντυπώσεις γιά το SIII δεν ήταν και τόσο θετικές . Καλύτερα λέω να μείνω στο SII .

 

S4 κατευθείαν που έχει και 2 gb ram

Link to comment
Share on other sites

Μα και εκεί διαβάζω γιά άλλου είδους προβλήματα :scared:

 

φιλε μου το μονο προβλημα που υπαρχει στο s3 ειναι η φορτωμενη ram λογω των εφαρμογων της samsung.το οποιο λυνεται με root to οποιο ειναι πανευκολο να γινει και μετα παγωνοντας ολες τις εφαρμογες της samsung με το titanium backup.πραγματικα 10 λεπτα δουλεια μονο.για τα λεφτα του αυτη τη στιγμη ειναι τρομερο κινητο χωρις καμια ελλειψη.και με 4.3 μαμισια συντομα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικές σελίδες και οι εντυπώσεις γιά το SIII δεν ήταν και τόσο θετικές . Καλύτερα λέω να μείνω στο SII .

 

Γιατί να αλλάξεις συσκευή τότε;

Αν σε ικανοποιεί το σ2 και φοβάσαι το σ3/σ4, μένεις με το σ2 μέχρι να μην σε ικανοποιεί/κάνει αυτά που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξεις συσκευή τότε;

Αν σε ικανοποιεί το σ2 και φοβάσαι το σ3/σ4, μένεις με το σ2 μέχρι να μην σε ικανοποιεί/κάνει αυτά που θέλεις.

 

Σωστά . Στο κάτω-κάτω γιά κινητό τηλέφωνο μιλάμε , όχι γιά κανένα αυτοκίνητο επιδόσεων .

Link to comment
Share on other sites

Σωστά . Στο κάτω-κάτω γιά κινητό τηλέφωνο μιλάμε , όχι γιά κανένα αυτοκίνητο επιδόσεων .

 

Ακριβώς.

Ότι κάνει κάθε συσκευή όταν την αγοράζουμε κάνει και μετά. Βγαίνουν καλύτερες, αυτό είναι σίγουρο. Οι παλιές γίνονται κατώτερες σε σχέση με τις καινούργιες, αλλά όχι σε σχέση με αυτό που αγοράσαμε :)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό και χωρίς να το παρατηρήσω (δεν ξέρω πότε και πως έγινε) το home button είναι πιο μέσα σε σχέση με άλλα s3 που έχω πιάσει κατά καιρούς...η λειτουργικότητα του παραμένει σωστή παρόλα αυτά. το κινητό είναι εντός εγγύησης να το πάω smartec ή να το αφήσω ως έχει? εννοώ θα μου το αναγνωρίσουν σαν πρόβλημα ή επειδή λειτουργεί μια χαρά τζάμπα τα πήγαινε-έλα στο σερβις??
Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό και χωρίς να το παρατηρήσω (δεν ξέρω πότε και πως έγινε) το home button είναι πιο μέσα σε σχέση με άλλα s3 που έχω πιάσει κατά καιρούς...η λειτουργικότητα του παραμένει σωστή παρόλα αυτά. το κινητό είναι εντός εγγύησης να το πάω smartec ή να το αφήσω ως έχει? εννοώ θα μου το αναγνωρίσουν σαν πρόβλημα ή επειδή λειτουργεί μια χαρά τζάμπα τα πήγαινε-έλα στο σερβις??

 

Εγώ θα το πήγαινα κάνα δίμηνο προτού λήξει η εγγύηση, μπορεί μέχρι τότε να έχει όντως βγει πρόβλημα. Από την άλλη άμα σε χαλάει και δεν βαριέσαι... δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας , εχω το Samsung Galaxy S3 το οποιο μου το έστειλαν απο τη Σουηδια. Οταν παιρνω τηλ μου βγαζει μη εγγεγραμμενο δικτυο και δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες.Η κάρτα sim μου ειναι cosmote.Το προβλημα χρήζει αντιμετώπισης ?????????????????????? Γιατι οπου παω κανεις δεν μπορεί ν με βοηθησει !!!! pleaseeeeeee :'(

 

καλησπερα φιλε.

τελικα πωω το ελυσες αυτο το προβλημα?

εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλαξες καρτα sim και λυθηκε?

 

Αν με την καινούργια sim δεν έχεις πρόβλημα τοτε δεν χρειαζεται να κάνεις factory reset .

Χάνεις οτιδήποτε εχεις στην internal sd card ( επαφές -εφαρμογές -sms-mms κ.τ.λ) .

Συνήθως οι περισσότεροι με τέτοιου είδους προβλήματα εχουν cosmote .

 

εχω το ιδιο προβλημα αλλαξα την καινουργια sim σημερα μηπως εφταιγε αυτο αλλα τιποτα,παλι μου βγαζει μη εγγεγραμενο στο δικτυο

τι να κανω?

 

 

εχω το galaxy s3

αλλαξα το λογισμικο του και απο τοτε δεν μου ερχονται μηνυματα

δεν μπορω να στειλω και οταν παω να κανω κλησει μη βγαζει

μη εγγεγραμενο στο δικτυο εχω cosmote

πηγα και αλλαξα καρτα sim αλλα το ιδιο προβλημα

μπορει να με βοηθησει καποιος αν ξερει τι πρεπει να κανω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...