Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια... Ειμαστε αρκετοι τελικα :( Εγω το πηρα απο το Πλαισιο αλλα την αποδειξη αγορας δε θυμαμαι που την εχω, δε μπορουν να τη βρουν στο συστημα τους?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια... Ειμαστε αρκετοι τελικα :( Εγω το πηρα απο το Πλαισιο αλλα την αποδειξη αγορας δε θυμαμαι που την εχω, δε μπορουν να τη βρουν στο συστημα τους?

 

Πήγαινε από κοντά και ζήτησε να στην ξανάτυπωσουν. Η σαμσουνγκ θέλει την απόδειξη για την εγγύηση.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου, ελπιζω να μην εχω θεμα. Υπαρχει περιπτωση το πλαισιο ή η samsung να δινουν συσκευη αντικαταστασης;; Φανταζομαι οτι θα θελει πανω απο βδομαδα, και θα ναι προβλημα να μαι χωρις smartphone τοσο καιρο :/
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου, ελπιζω να μην εχω θεμα. Υπαρχει περιπτωση το πλαισιο ή η samsung να δινουν συσκευη αντικαταστασης;; Φανταζομαι οτι θα θελει πανω απο βδομαδα, και θα ναι προβλημα να μαι χωρις smartphone τοσο καιρο :/

 

Αν μπορείς να το πας αυτοπροσώπως με την απόδειξη στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι ίσως το παρεις πίσω σε μια ώρα. Αν το πας στο πλαίσιο σίγουρα θα περιμένεις μέρες.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

εχω απογοητευτεί από την samsung, ίσως να ναι γκαντεμιά αλλά οι τλευτέες συσκευές που πείρα μου κάναν νερά

τώρα πείρα το xperia z, προς το παρόν είμαι ενθουσιασμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου, ελπιζω να μην εχω θεμα. Υπαρχει περιπτωση το πλαισιο ή η samsung να δινουν συσκευη αντικαταστασης;; Φανταζομαι οτι θα θελει πανω απο βδομαδα, και θα ναι προβλημα να μαι χωρις smartphone τοσο καιρο :/

Παντως αν το πας για σερβις οταν το παρεις πισω ενημερωσε μας για το τι ακριβως εγινε. Εγω θα περιμενω για καμια βδομαδα ακομα για να δω αν συνεχιζεται το προβλημα και θ πραξω μετα αναλογως. Ειναι δυσκολο οπως ειπες 1 βδομαδα χωρις smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα του δωσω κι εγω περιθωριο κι αν ξανασυμβει θα φυγει καρφι για το σερβις.Μαλλον θα το παω εγω, οπως προτεινε ο φιλος παραπανω. Απλα ειναι απογοητευτικο να δινεις τοσα λεφτα για συσκευη κ να βγαζει προβλημα. Μεχρι τωρα το iphone ειναι το μονο κινητο που επαιζε απροβληματιστα 2 χρονια. Πραγματικα το μονο.

 

Αν ξεμπερδευεις σε 1 ωρα ειναι καλο, αν σου κρατησουν τη συσκευη για μερες...βραστα. αραγε δικαιουσαι συσκευη αντικαταστασης ή ειναι αναλογως τα κεφια τους?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα του δωσω κι εγω περιθωριο κι αν ξανασυμβει θα φυγει καρφι για το σερβις.Μαλλον θα το παω εγω, οπως προτεινε ο φιλος παραπανω. Απλα ειναι απογοητευτικο να δινεις τοσα λεφτα για συσκευη κ να βγαζει προβλημα. Μεχρι τωρα το iphone ειναι το μονο κινητο που επαιζε απροβληματιστα 2 χρονια. Πραγματικα το μονο.

 

Αν ξεμπερδευεις σε 1 ωρα ειναι καλο, αν σου κρατησουν τη συσκευη για μερες...βραστα. αραγε δικαιουσαι συσκευη αντικαταστασης ή ειναι αναλογως τα κεφια τους?

καποια πραγματα μπορει να κατσουν προβληματικα η να χαλασουν για αυτο εχουμε την εγγυηση και το σεβις.μεχρι τωρα εχω αλλαξει 20 τηλεφωνα και βαλε. μονο το Ν8 μου εσβησε και ταπαιξε 8 μηνες απο οταν το αγορασα και μου το αλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και λίγο καιρό....επίσης μου κάνει επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα στο άσχετο.Έχω κάνει ήδη hard reset αλλά και πάλι γίνεται το ίδιο...έιμαι με Android 4.1.2...έχω διαβάσει στο διαδύκτιο για πολλές παρόμοιες καταστάσεις.Υπάρχει καμία λύση η πάμε κατευθείαν για sevice;

 

Εμένα πάντως λύθηκε με αντικατάσταση μητρικής

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές δημιουργούνται προβλήματά επανεκκίνησεων από την micro sd οπότε στην περιπτωση που χρησιμοποιείς κάποια κάρτα μνήμης δοκίμασε μετά από restore να δουλέψεις το κινητό χωρίς αυτήν.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αποφάσισα να κάνω μια επαναφορά στο S3 μου (δεν έχει γίνει root ποτέ) μετά από 4-5 ώρες κανονικής λειτουργείας σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα sim και μου έλεγε να τοποθετήσω μια sim card αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο μου δείχνε 2 μπάρες σήμα, λοιπόν οι κινήσεις μου ήταν οι εξής -->

 

-δοκιμή άλλης sim

-ξανά επαναφορά

-επανεγκατάσταση λογισμικού με την βοήθεια του kies.

 

 

(Να αναφέρω ότι το S3 μου είναι 8 μηνών αγορασμένο από vodafone και τον πρώτο μήνα όπου το είχα καθούμενος σε έναν σκαμπό των 30 πόντων ΔΥΣΤΥΧΏΣ είχε μια πτώση από την τσέπη μου όπου δεν

ήταν το ύψος της άνω των 35 πόντων με προσγείωση σε πλακάκι δεν έδωσα σημασία σε τόσο αθώο πέσιμο λόγο τόσου μικρού ύψους ΑΛΛΆ καθώς το ψείρισα λίγο μετά σαν καινούριο που ήταν διέκρινα ένα μικρό ράγισμα στο κάσωμα του στην κάτω μεριά όπως επίσης και το τζάμι του στην κάτω γωνία αριστερά, δεν ήθελα να πιστέψω στα μάτια μου.. (τι gorilla glass 3 kai m@@@ιες το κάσωμα από ληγμένο βούτυρο ) είχα 3gs-desire-X10-galaxy S2-galaxy S3 άρα έχω ένα καλό μέτρο σύγκρισης)

 

Το έστειλα στην vodafone όπως και με καθοδήγησε η Samsung να κάνω,

το αποτέλεσμα ήταν να μου απαντήσουν από το τεχνικό τμήμα ότι δεν καλύπτεται το πρόβλημα με την sim γιατί προκρίθηκε από το ράγισμα στην οθόνη (και του θυμήθηκε 8 μήνες μετά.?) και τώρα καλούμε να πληρώσω 185,00 ευρώ...

 

(Ευτυχώς που η Samsung δεν κατασκευάζει αυτοκίνητα για φανταστείτε να σας σπάσει το κιβώτιο ταχυτήτων ΕΝΤΌΣ ΕΓΓΎΗΣΗΣ και να έχεις τον πίσω προφυλακτήρα ραγισμένο, Παναγία μου ούτε να το σκέφτομαι)

 

Μόλις μου επιστραφεί θα ανεβάσω φωτογραφίες με το ράγισμα.

 

Έχει τύχη σε κανέναν άλλον εδώ Ελλάδα...?

 

Δείτε και ένα σχετικό βίντεο είναι που φταίει το ραγισμένο τζάμι--->

Τα σχόλια δικά σας........

 

 

Μάλλον η σοβαρότητα βλάπτει στην προκειμένη περίπτωση και τους λείπει η λογική, η ντροπή και το φιλότιμο.

Όταν τους έδωσα τα 700 ήταν καλά..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου μια χάρη.. Βάλε τη κάρτα σιμ μέσα και ανάμεσα από το σιδεράκι της σιμ και το πλαστικό καπάκι του κινητού βάλε τόσο χαρτί ώστε να πιέζει λίγο τη σιμ προς τα μέσα. Άνοιξε το και πες μου αν την αναγνωρίζει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

βασικά δοκίμασα χωρίς καπάκι να το κρατάω με το δάκτυλο μου πιεσμένο και έκανα εκκίνηση αλλά τίποτα......

Έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν βρίσκω το δίκιο μου και τους έχω δώσει τα τελευταία 2 χρόνια 2600 ευρώ για κινητή τηλεφωνία μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν αναφερθηκε πιο πριν...εχω αυτο το προβλημα¨...

με τον οποιοδηποτε browser αν ειμαι στο internet για κανα 20λεπτο γεμμιζει

η ram του κλεινει ολα τα προγραμματα και τον browser και πρεπει να τον ανοιξω παλι

μου το κανει μονο με την 4,1,2 πριν δεν μου το εκανε ...εννοειται factory reset του εκανα και οχι μια φορα...

μου εχει σπασει τα νευρα :angry:

ουτε root δεν ειναι...ξερει κανεις κατι γιαυτο??

Edit:γυρισα στην 4.1.1 και δεν εχω πλεον αυτο το προβλημα.. :)

Edited by theo_dellis

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το κινητο κλειδωμενο. Το παιρνω το ξεκλειδωνω παω να κατεβασω τη μπαρα, για να μειωσω τη φωτεινοτητα, και μετα να μπω στα μηνυματα. Κι εκει ΠΑΛΙ παγωνει. Ανεβοκατεβηκε η μπαρα δυο φορες με μεγαλη καθυστερηση και μετα δεν εκανε τιποτα απολυτως. Το συντομοτερο δυνατο θα παω στο πλαισιο για να παρω την αποδειξη και να παω στο σερβις, και για μενα απλα τελος η samsung κι ισως το android γενικοτερα.

 

Ναι οι συσκευες χαλανε και γι αυτο υπαρχουν οι εγγυησεις, δε μπορω να δεχτω ομως να αντιμετωπιζει τετοια προβληματα συσκευη που την εχω 5 μηνες και τη προσεχω σα τα ματια μου. Αν ηταν μονο στο δικο μου το προβλημα θα λεγα τυχαιο, αλλα με τοσες περιπτωσεις που αναφερονται (σημερα ημουν για καφε με φιλο που κι αυτος αντιμετωπιζει ιδιο προβλημα) μαλλον δεν ειναι.

 

Ελπιζω μονο να φτιαξει γιατι κινητο θα κανω καιρο να ξαναλαξω. Φοβαμαι μη το παω μου πουνε το φτιαξαμε, και μετα να χω παλι τα ιδια.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τους χαρίζεται γιατί εμένα που βρήκαν πάτημα στο ραγισμένο γυαλί όπως αναφέρω ποιο πάνω δεν δεχόταν την ζημιά στην sim η οποία είναι εργοστασιακό ελάττωμα...

διαβάστε εδώ να ξέρετε τα δικαιώματα σας με βάση τους ευρωπαϊκούς νόμους...

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4xrtmsv0xdEJ:www.ekatanalotis.gr/%3Fcat%3D57+&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε προκειται να τους χαρισω φιλε μου, σημερα παλι τα ιδια μου κανε το κινητο, τα χει παιξει τελειως. Ουτε το Arc που ειχα δε τα κανε αυτα, απαραδεκτα πραγματα. Ε ρε και να μου πουνε τιποτα του στυλ το κινητο σας δεν εχει κατι
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει πλέον. Τρίτη κάρτα που αλλάζω και έχω θέμα ότι κάποια βίντεο δεν παίζουν (τα οποία δεν παίζουν ούτε στο τηλέφωνο αν τα βάλω) σε διάφορα format, και επίσης σήμερα που προσπαθούσα να παίξω κάποια βίντεο και δεν παίζαν μετά που τσεκάρισα την κάρτα είχαν σβηστεί και τα βίντεο και οι φωτογραφίες και όλα από την κάρτα και είχαν μείνει μόνο οι φάκελλοι και είχε δημιουργήσει κάτι φακέλλους με ότι νάναι ονόματα. Τι να κάνω πλέον? Να αλλάξω rom? Έχω πάνω την γερμανική (DBT) από τότε που το πήρα. Επίσης τα mxplayer, bsplayer και ο stock player παίζουν όλα τα format? Έχω αλλάξει 2 samsung 32gb class 10 και τώρα έχω βάλει 1 32gb class 10 memorette αφού αγανάκτησα με τις κάρτες της samsung.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει πλέον. Τρίτη κάρτα που αλλάζω και έχω θέμα ότι κάποια βίντεο δεν παίζουν (τα οποία δεν παίζουν ούτε στο τηλέφωνο αν τα βάλω) σε διάφορα format, και επίσης σήμερα που προσπαθούσα να παίξω κάποια βίντεο και δεν παίζαν μετά που τσεκάρισα την κάρτα είχαν σβηστεί και τα βίντεο και οι φωτογραφίες και όλα από την κάρτα και είχαν μείνει μόνο οι φάκελλοι και είχε δημιουργήσει κάτι φακέλλους με ότι νάναι ονόματα. Τι να κάνω πλέον? Να αλλάξω rom? Έχω πάνω την γερμανική (DBT) από τότε που το πήρα. Επίσης τα mxplayer, bsplayer και ο stock player παίζουν όλα τα format? Έχω αλλάξει 2 samsung 32gb class 10 και τώρα έχω βάλει 1 32gb class 10 memorette αφού αγανάκτησα με τις κάρτες της samsung.

 

Και εγώ dbt έχω 32gb sundisk Χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ dbt έχω 32gb sundisk Χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

γράφεις,σβήνεις και δεν χάνεται τίποτα? μπορείς να παίξεις όλα τα format video. τα γράφεις απευθείας ή τα γράφεις μέσω kies αφού τα μετατράψεις? Από που την πήρες? Tην κάρτα σε τι φορματ την έχεις. Μέσα στο βιβλιαράκι λέει ότι πρέπει να είναι σε fat μόνο και όλοι λένε σε fat32.

 

Τελικά παίζεται να έχουν πρόβλημα όλες αυτές οι κάρτες. Έβαλα μια noname 1gb που είχα από παλιά και παίζουν όλα τα βίντεο μια χαρά. βίντεο που δεν έπαιζαν ούτε στη εσωτερική μνήμη του κινητού, έπαιζαν όταν τα έβαλα σε αυτήν την παλιά κάρτα microSD. Kοινώς τα πήγε καλά με την microSd αλλά δεν τα πάει καλά με την microSdHC σε μένα τουλάχιστον.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

γράφεις,σβήνεις και δεν χάνεται τίποτα? μπορείς να παίξεις όλα τα format video. τα γράφεις απευθείας ή τα γράφεις μέσω kies αφού τα μετατράψεις? Από που την πήρες? Tην κάρτα σε τι φορματ την έχεις. Μέσα στο βιβλιαράκι λέει ότι πρέπει να είναι σε fat μόνο και όλοι λένε σε fat32.

 

Τελικά παίζεται να έχουν πρόβλημα όλες αυτές οι κάρτες. Έβαλα μια noname 1gb που είχα από παλιά και παίζουν όλα τα βίντεο μια χαρά. βίντεο που δεν έπαιζαν ούτε στη εσωτερική μνήμη του κινητού, έπαιζαν όταν τα έβαλα σε αυτήν την παλιά κάρτα microSD. Kοινώς τα πήγε καλά με την microSd αλλά δεν τα πάει καλά με την microSdHC σε μένα τουλάχιστον.

 

Παίζει τα πάντα. Τη φορμαρα σε fat32 μεσα απο το κινητό. Φοβομουν άλλο φορματ (extrafat) με όσα έχω ακούσει. Ναι γράφω απο κάμερα κατευθείαν σε κάρτα. Και αντιγραφω απο υπολογιστή

στην κάρτα με αναγνώστη καρτών της κάρτας. Την πηρά απο eBay. Δες στο αντίστοιχο Μέρος στο Φόρουμ.

Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τα πάντα. Τη φορμαρα σε fat32 μεσα απο το κινητό. Φοβομουν άλλο φορματ (extrafat) με όσα έχω ακούσει. Ναι γράφω απο κάμερα κατευθείαν σε κάρτα. Και αντιγραφω απο υπολογιστή

στην κάρτα με αναγνώστη καρτών της κάρτας. Την πηρά απο eBay. Δες στο αντίστοιχο Μέρος στο Φόρουμ.

 

Τώρα για τρελά φορματ δεν έχω ψάξει. Τα βασικά για ταινίες μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

θυμάσαι πόσο την είχες πάρει? Μάλλον πέτυχα ΤΙΣ περιπτώσεις. Θα δοκιμάσω την τύχη μου και με την Sandisk και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τώρα πως γίνεται να παίζουν οι ταινίες στην παλιά κάρτα microsd που είχα και να μην παίζουν ούτε στην εσωτερική μνήμη του κινητού δεν μπορώ να το καταλάβω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

θυμάσαι πόσο την είχες πάρει? Μάλλον πέτυχα ΤΙΣ περιπτώσεις. Θα δοκιμάσω την τύχη μου και με την Sandisk και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τώρα πως γίνεται να παίζουν οι ταινίες στην παλιά κάρτα microsd που είχα και να μην παίζουν ούτε στην εσωτερική μνήμη του κινητού δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Κοντά στα 22 ευρώ πριν 3 Μήνες.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η sandisk 32gb που έχω φορμάρει σε exfat μια χαρά παίζει τα βιντεο, ούτε μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινήτό. Και έχει και καλές ταχύτητες εγγραφής μου φαίνεται. Η μόνη βλακεία (που δεν φταίει η κάρτα) είναι ότι ενώ την έχω σε exfat και πάω να περάσω μια ταινία πάνω από 4gb δεν την δέχεται, ενώ αν την βγάλω και γράψω την ταινία στη κάρτα από το pc την διαβάζει κανονικά! Είναι πραγματικά χαζό να δέχεται exfat αλλα να μην μπορείς να περάσεις κατευθείαν!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...