Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ρίξε μια ματιά στη foto. Αν εννοείς αυτό, αυτή είναι η λύση.

 

Αυτο ειναι φιλε μου, σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

Θελω να συνδεσω το tablet (samsung note 10.1 2014 edition) με την ΤV (panasonic G30)

Στην ουσια θελω να γινεται αναπαραγωγη των video και των τραγουδιων που εχω στο tablet στην TV

Γνωριζω οτι ο ευκολος τροπος ειναι με το καλωδιο-ανταπτορα.

Eπιθυμω ομως να με βοηθησετε για την συνδεση μεσω DLNA.

Με τις προεγκαταστημενες εφαρμογες απλα καταφερνω να κανω αναπαραγωγη βιντεο κ τραγουδιων χωρις oμως να μπορω να κανω fast forward , pause ή αυξομειωση φωνης απο το tablet..με αλλες εφαρμογες (π.χ ΜΧPlayer) δεν μπορω καν να κανω συνδεση-αναπαραγωγη.

Επισης δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη των video του Youtube..δεν μου βγαζει το σηματακι που δινει την εντολη συνδεσης κ προωθησης στην TV ..πηγαινοντας στις ρυθμισεις-προσθηκη τηλεορασης, μου ζητα τον κωδικο συζευξης !! πως τον βρισκω αυτον? μου λεει να παω στην εφαρμογη YouTube της TV και στην περιοχη "ρυθμισεις" για να τον βρω...εμενα ομως στην G30 μου, δεν εχει ρυθμισεις η εφαρμογη ..

any idea?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

Θελω να συνδεσω το tablet (samsung note 10.1 2014 edition) με την ΤV (panasonic G30)

Στην ουσια θελω να γινεται αναπαραγωγη των video και των τραγουδιων που εχω στο tablet στην TV

Γνωριζω οτι ο ευκολος τροπος ειναι με το καλωδιο-ανταπτορα.

Eπιθυμω ομως να με βοηθησετε για την συνδεση μεσω DLNA.

Με τις προεγκαταστημενες εφαρμογες απλα καταφερνω να κανω αναπαραγωγη βιντεο κ τραγουδιων χωρις oμως να μπορω να κανω fast forward , pause ή αυξομειωση φωνης απο το tablet..με αλλες εφαρμογες (π.χ ΜΧPlayer) δεν μπορω καν να κανω συνδεση-αναπαραγωγη.

Επισης δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη των video του Youtube..δεν μου βγαζει το σηματακι που δινει την εντολη συνδεσης κ προωθησης στην TV ..πηγαινοντας στις ρυθμισεις-προσθηκη τηλεορασης, μου ζητα τον κωδικο συζευξης !! πως τον βρισκω αυτον? μου λεει να παω στην εφαρμογη YouTube της TV και στην περιοχη "ρυθμισεις" για να τον βρω...εμενα ομως στην G30 μου, δεν εχει ρυθμισεις η εφαρμογη ..

any idea?

Ευχαριστω

 

Λαθος topic.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Επιτέλους!

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλα ακομη δεν το πολυ-πιστευω. Μακαρι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=vadergr;5359803]Εντυπώσεις?

Έχει Knox?

Αν ναι σου ανέβασε τον Μετρητή

 

Knox δεν έχει έχει όμως καινούργιο bootloader

Ο μετρητής δεν ανεβαίνει διότι είναι official

Έχει αρκετά νέα πράγματα όπως νέο ui πικτρολογιο οθόνη κλειδώματος

εγώ του πέρασα κατευθείαν ρομ η οποία είναι deodex και ροοτ

Θυμίζω ότι είναι official test built και όχι final στο λινκ που έδωσα έχει αρκετά screenshout

 

Δίνω και το λινκ με την ρομ για όποιον θέλει να φλασαρει απευθείας από recovery

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732797

Θα χρειαστεί όμως να φλασαρετε τον νέο bootloader μέσο odin

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα....πλεον ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος της εξοψης αυτης τσμπλετας.... ηθελα να ρωτησω εαν αξιζει να αλλαξω σε cyanogenmode απο την στοκ. αναρωτιεμαι αν οι λειτουργιες του s pen και το multiwindow υποστηριζονται σε αυτην....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα....πλεον ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος της εξοψης αυτης τσμπλετας.... ηθελα να ρωτησω εαν αξιζει να αλλαξω σε cyanogenmode απο την στοκ. αναρωτιεμαι αν οι λειτουργιες του s pen και το multiwindow υποστηριζονται σε αυτην....

Μεγεια φίλε, αν και υπήρχε σαν επιλογή και το Νοτε 10.1 2014. Προς το παρόν ότι έχει βγει σε unofficial cyanogen δεν υποστηρίζει το πενάκι. Η Ομέγα και η Ηyperdrive αξιζουν προς το παρόν από custom με υποστήριξη για πενάκι, multiwindow. Χθες βγήκε η Deodexed 4.4.2 για το GT N8000.

N8000XXUDND5-4-4-2_DeodexV3-28-04-2014-Stock-TestROM

Υ.Γ: Απ' ότι είδα, ο Panosfast ήδη την εγκατέστησε.

Για την wifi only έκδοση (8010) δεν προτείνεται, οπότε αναμένουμε...

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρόσφατα απέκτησα κι εγώ το υπέροχο αυτό εργαλείο. θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω-αν Και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες Του θέματος αυτού

1) Παίρνει 64 άρα μνήμη; Αν να ↳ έχετε Κάποια να μου προτείνετε; ;

2) Υπάρχει τρόπος να ακούω μουσική από το YouTube Ενώ παράλληλα κάνω browsing σε διπλανό tab; ? Εννοώ να είναι ανοιχτό το y, μη σε ένα tab Και να συνεχίσει να παίτει μουσική όταν αλλάξω tab.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρόσφατα απέκτησα κι εγώ το υπέροχο αυτό εργαλείο. θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω-αν Και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες Του θέματος αυτού

1) Παίρνει 64 άρα μνήμη; Αν να ↳ έχετε Κάποια να μου προτείνετε; ;

2) Υπάρχει τρόπος να ακούω μουσική από το YouTube Ενώ παράλληλα κάνω browsing σε διπλανό tab; ? Εννοώ να είναι ανοιχτό το y, μη σε ένα tab Και να συνεχίσει να παίτει μουσική όταν αλλάξω tab.

 

Βεβαιως διαβαζει κανονικα 64αρες καρτες.Προτιμησε kingston class 10 εχει 32 στο skroutz.

Για το δευτερο με το multiwindow μπορεις να εχεις κανονικα 2 παραθυρα ανοιχτα.Ο ηχος θα παιζει κανονικα απο το youtube ενω σερφαρεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις οι πιο ψαγμενοι....Αυτη η εκδοση που βγηκε (4.4.2) απ οτι καταλαβα ειναι tester....Επειδη δεν εχω ασχοληθει με rootαρισματα και flash αλλων rom εχω καποιες αποριες...

 

 

1)Εμενα η ταμπλετα μου ειναι ακομα στην εγγυηση...Εαν περασω αυτη την rom θα εχω θεμα με την εγγυηση?Θα πρεπει να κανω root για να περασω αυτην την rom? γιατι απ οτι διαβασα στο link που εχετε δωσει ειναι official..

 

2)Υπαρχουν λειτουργιες της ταμπλετας που δεν λειτουργουν με αυτη την εκδοση? πχ το πενακι η κατι αλλο?

 

3) την διαδικασια για να περασω την rom που θα την βρω...Ειμαι αρχαριος στο θεμα του root οπως σας ειπα και παραπανω...

 

4) Οταν επιτελους βγαλουν την τελικη εκδοση της 4.4.2 απο την Samsung θα μπορω να κανω αναβαθμιση κανονικα? Θα μου πεταξει εννοω ενημερωση οπως τωρα που εχω την official rom?

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως διαβαζει κανονικα 64αρες καρτες.Προτιμησε kingston class 10 εχει 32 στο skroutz.

Για το δευτερο με το multiwindow μπορεις να εχεις κανονικα 2 παραθυρα ανοιχτα.Ο ηχος θα παιζει κανονικα απο το youtube ενω σερφαρεις

 

Ευχαριστω πολυ. Βρηκα 2 ειδων, μπορεις να μου στειλεις πχ ενα λινκ καποιας πουθα δεχεται σιγουρα για να μην κανωκαποιο λαθος?

Σε ενα παραθυρο, με 2 διαφορετικα ταμπς δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Βρηκα 2 ειδων, μπορεις να μου στειλεις πχ ενα λινκ καποιας πουθα δεχεται σιγουρα για να μην κανωκαποιο λαθος?

Σε ενα παραθυρο, με 2 διαφορετικα ταμπς δεν γινεται?

 

Αυτη θα την κανει τη δουλεια της μια χαρα:

http://www.skroutz.gr/s/2733292/Kingston-microSDXC-64GB-Class-10-with-Adapter.html

 

 

Το καθε παραθυρο ειναι για μια εφαρμογη.Με stock rom μπορεις να εχεις μεχρι 2 παραθυρα διπλα διπλα.Το ενα πιο μεγαλο απο το αλλο αναλογα πως τα θες.

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει Μαιο Ιουνιο η επισημη 4.4.2 για το Galaxy Note 10.1

Οποτε ενας μηνας ακόμα αξιζει να περιμενουμε :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...