Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο μου κάνει και μένα αλλά τουλάχιστον σε μένα φορτίζει με κάποια τεράστια καθυστέρηση...αναγκάστηκα να αλλάξω μπαταρία και φορτιστή επειδή όχι μόνο δεν γέμιζε η μπαταρία ακόμα και 24 ώρες μετά, αλλά αν το είχα ανοιχτό έπεφτε η μπαταρία αντι να ανεβαίνει. Πλέον όταν το βάζω να φορτίσει, πάντα το έχω κλειστό και πάντα πιέζω με δύναμη τον φορτιστή να μπει στην υποδοχή του τάμπλετ !!! Αποφεύγω και γω τα πολύμπριζα γτ με δοκιμές είδα ότι όντως καθυστερεί περισσότερο. Σκέτη απογοήτευση έχει καταντήσει αυτό το τάμπλετ...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγοράσω οτιδήποτε που αφορά samsung !!! Δεν μπορεί να έχουμε δώσει για το Ν8000 περίπου 600 με 650 ευρώ και μετά από δύο χρόνια να χει κλατάρει χωρίς καμιά σπουδαία χρήση !!!

 

 

Ολα τα Ν8000 τα ιδια κανουν ...εχει να κανει με πλακετα που δυστυχως κοστιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που ειμαι ακομα στην εγγυηση τι πρεπει να κανω για να μου το περασουν εκει?? Γιατι μια φορα που το πηγα με αυτα τα συμπτωματα μου το χρεωσαν σαν μπαταρια και αυτο λεει δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι αναλλωσιμο...πως πρεπει να κινηθω για αλλαγη της πλακετας? γιατι η εγγυηση (1 χρονο extra απο το public) μου λεει οτι αν δεν γινεται επισκευη παιρνω το νεοτερα μοντελο στα χρηματα που ειχα δωσει....
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Ν8000 τα ιδια κανουν ...εχει να κανει με πλακετα που δυστυχως κοστιζει!!!

Τοτε το δικό μου ήταν εξαίρεση, αφού οταν σταμάτησε να φορτίζει έφταιγε η θύρα επικοινωνίας του 1 ευρω και οχι η μητρική των 200. Και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα!

 

Τες πα, ο καθένας κανει το κουμάντο του!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε το δικό μου ήταν εξαίρεση, αφού οταν σταμάτησε να φορτίζει έφταιγε η θύρα επικοινωνίας του 1 ευρω και οχι η μητρική των 200. Και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα!

 

Τες πα, ο καθένας κανει το κουμάντο του!

 

Εγω πάντως σε άκουσα και πήρα ένα για δοκιμή..3,5 ευρώ σιγά τα λεφτά...μακάρι να φταίει αυτό !!! Θα ενημερώσω περί τα τέλη Ιουνίου που θα το παραλάβω :) http://www.ebay.com/itm/141423790403?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube υπάρχουν δεκάδες βίντεο που δείχνουν πως να το κανεις βίδες κυριολεκτικά!

 

Κοίτα, οπως λέει και ο φίλος παραπάνω κάνεις μια προσπάθεια να το σώσεις. Αν τελικά οντως φταίει η μητρική και δεν δουλέψει, εντάξει, λες έχασα 3,5 ευρω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικος φορτιστης πριν 2 χρονια περιπου μου εκανε κατι κολπα. Φορτιζε πολυ αργα. Οποτε ειχα αγορασει εναν της belkin κ η φορτιση γινοταν πολυ γρηγοροτερα (3,5 ωρες περιπου).

Τις τελευταιες μερες ομως αρψισε κ αυτος να μου κανει τα ιδια. Φορτιζει στις 7+ ωρες.

Εψαξα να βρω τον ιδιο φορτιστη για αγορα αλλα δυστηχως ειναι παντου εξαντλημενος κ δεν θα γινει νεα πραλαβη.

Υπαρχει αλλη λυση? Τα τεχνικα στοιχεια ειναι 5V-2,1Am

Με αναζητηση, βρηκα εναν ανταπτορα της belkin, χωρις καλωδιο στα 2,1Am. Θα ειμαι κομπλε?

 

http://www.multirama.gr/prod/tilefonia/aksesoyar-kiniton/fortistes/antaptoras-prizas-universal-usb-21amp-belkin-home-charger-f8j052cwwht-leyko/prod6020134pp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο αρχικος φορτιστης που ειχα αρχισρ νσ κανει κατι κολπα. Φορτιζε σε 7-8 ωρες. Ετσι αγορασα ενας της belkin που ειχα διαβασρι εδω. Οι ωρες φορτισεις μειώθηκαν στο φυσιολογικο 3.5 ωρες περίπου).

Τωρα τελευταια ομως το ταμπλετ φορτιζει παλι στις 7+ ωρες εψαξα να βρω τον ιδιο φορτιστη αλλα δυστηψως ειναι εξαντλξμενος κ μαλλον δεν θα ξαναφερουν τα μεγαλα καταστηματα.

Υπαρχει καποιος αλλος αντιστοιχων τεχνικων προδιαγραφων κ φυσικα δοκιμαδμενος?

Βρηκα αυτον τον ανταπτορα στσ multirana. Ιδια Am αλλα δεν γραφει volt.

 

http://www.multirama.gr/prod/tilefonia/aksesoyar-kiniton/fortistes/antaptoras-prizas-universal-usb-21amp-belkin-home-charger-f8j052cwwht-leyko/prod6020134pp/

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ οι usb chargers είναι στα 5V. Τα Amp. αλλάζουν.

Εγώ επειδή τον εχουν χάσει τα παιδια, εδω και πολύ καιρο, το φορτίζω μ' έναν 1.8Α που εχω από ενα παλιότερο LG tablet.

Δεν μπορώ ομως να φανταστώ οτι στέρεψε η αγορά απο usb chargers στα 2Α!

Για σκρουτζαρισε μία! Νομίζω οτι θα σου βγάλει κάμποσους.

 

Να ένας πολύ βολικός αφού δίνει συνολικά 3.1Α (ταυτόχρονα 2.1Α + 1Α).

http://www.skroutz.gr/products/show/17507874

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικος φορτιστης πριν 2 χρονια περιπου μου εκανε κατι κολπα. Φορτιζε πολυ αργα. Οποτε ειχα αγορασει εναν της belkin κ η φορτιση γινοταν πολυ γρηγοροτερα (3,5 ωρες περιπου).

Τις τελευταιες μερες ομως αρψισε κ αυτος να μου κανει τα ιδια. Φορτιζει στις 7+ ωρες.

Εψαξα να βρω τον ιδιο φορτιστη για αγορα αλλα δυστηχως ειναι παντου εξαντλημενος κ δεν θα γινει νεα πραλαβη.

Υπαρχει αλλη λυση? Τα τεχνικα στοιχεια ειναι 5V-2,1Am

Με αναζητηση, βρηκα εναν ανταπτορα της belkin, χωρις καλωδιο στα 2,1Am. Θα ειμαι κομπλε?

 

http://www.multirama.gr/prod/tilefonia/aksesoyar-kiniton/fortistes/antaptoras-prizas-universal-usb-21amp-belkin-home-charger-f8j052cwwht-leyko/prod6020134pp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο αρχικος φορτιστης που ειχα αρχισρ νσ κανει κατι κολπα. Φορτιζε σε 7-8 ωρες. Ετσι αγορασα ενας της belkin που ειχα διαβασρι εδω. Οι ωρες φορτισεις μειώθηκαν στο φυσιολογικο 3.5 ωρες περίπου).

Τωρα τελευταια ομως το ταμπλετ φορτιζει παλι στις 7+ ωρες εψαξα να βρω τον ιδιο φορτιστη αλλα δυστηψως ειναι εξαντλξμενος κ μαλλον δεν θα ξαναφερουν τα μεγαλα καταστηματα.

Υπαρχει καποιος αλλος αντιστοιχων τεχνικων προδιαγραφων κ φυσικα δοκιμαδμενος?

Βρηκα αυτον τον ανταπτορα στσ multirana. Ιδια Am αλλα δεν γραφει volt.

 

http://www.multirama.gr/prod/tilefonia/aksesoyar-kiniton/fortistes/antaptoras-prizas-universal-usb-21amp-belkin-home-charger-f8j052cwwht-leyko/prod6020134pp/

 

Ebay τεραστια γκάμα από 4 ευρώ. Καλός ο belkin αλλά με πολύ λιγότερα κάνεις τη δουλειά σου :D

Link to comment
Share on other sites

Για τον φορτιστή που μιλήσατε να σας πω την εμπειρία μου ότι προσπάθησα να αγοράσω έναν από το Πλαίσιο http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/fortistes/Turbo-X-USB-Home-Charger-UHC-400-2-in-1-Tablet-kai-Mobile-UAD08.htm αλλά μόλις τον έβαζα πάνω στο τάμπλετ δεν φόρτιζε με τίποτα, το έβλεπε μόνο σαν καλώδιο usb για μεταφορά δεδομένων στο pc. Δεν ξέρω αν δεν ήταν συμβατός ο συγκεκριμένος φορτιστής ή αν είχε πρόβλημα το δικό μου τάμπλετ. Κατέληξα και πήρα έναν που είναι και δεν είναι γνήσιος (δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τον γνήσιο, μοιάζουν πάρα πολυ) από Γερμανία και βγήκε στα 10 ευρώ : http://www.ebay.co.uk/itm/400881285176?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Αυτός δουλεύει μια χαρά αλλά όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω φορτίζει αργά και πολλές φορές δεν φορτίζει και καθόλου αλλά είπαμε ότι το πρόβλημα αυτό θα το λύσουμε στο τέλος του μήνα μόλις παραλάβω από Κίνα το ανταλλακτικό που αναφέραμε πιο πάνωhttp://www.ebay.co.uk/itm/141423790403?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και δω πως θα αντιδράσει το μηχάνημα στην αλλαγή του...

 

Για την μπαταρία όταν την άλλαξα, την αγόρασα από το Hamza Telecoms http://www.hamzatel.gr/index.php ένα e-shop κάπου στην Αθήνα. Η μπαταρία ενω διαφήμιζε το κατάστημα ότι είναι γνήσια και κόστιζε περίπου 26 ευρώ, ήταν κάπως στραβή, το βάρος της ήταν κάτι λιγότερο από την γνήσια ( η μπαταρία που φορούσε το τάμπλετ από την αρχή ζύγιζε όσο γράφουν τα site στο ίντερνετ ότι ζυγίζει η μπαταρία), και όταν την πέρασα αναγκάστηκα να αφήσω εκτος τάμπλετ δυο βίδες από αυτές που πιάνουν την μπαταρία ( με ότι κίνδυνο μπορεί να συνεπάγεται αυτό για την λειτουργία του τάμπλετ ), μια στα αριστερά και μια στα δεξιά γιατί αλλιώς δεν κούμπωνε πάνω του. Φαίνονταν με λίγα λόγια να είναι κατά 1,2 χιλιοστά μικρότερη από την γνήσια, τόσα όμως που αρκούσαν για να μην μπορούν να βιδωθούν όλες οι βίδες πάνω της. Τέλοσπαντων επειδή έπρεπε να φύγω για το εξωτερικό δεν είχα χρόνο να επικοινωνήσω μαζί τους για να μου στείλουν άλλη ή να πάρω τα χρήματά μου πίσω και από τότε έχω μείνει με αυτήν, η όποια ναι μεν μου βγάζει 7-8 ώρες ανοιχτή οθόνη αλλά παρολαυτα δεν είναι γνήσια, επομένως μακριά από αυτό το μαγαζί.

 

Κλείνοντας να σας πω ότι μέσω ίντερνετ έχω κάνει ουκ ολίγες αγορές, αλλά από ελληνικά e-shop μόνο 2 φορές...την πρώτη όταν πήρα το τάμπλετ (από το birdphone) που μου έχει βγάλει όλα αυτά τα προβλήματα που βγάζει και σε άλλους φίλους εδω μέσα, την δεύτερη με την μπαταρία που μου την πούλησαν για γνήσια ενω είναι μαιμου...όπως καταλαβαίνετε δεν πρόκειται να αγοράσω ούτε μπαταρία ΑΑΑ από ελληνικό e-shop πια :)

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι προτιμώ να κανω ακριβώς το αντίθετο. Μόνο αν δεν βρω εδω αυτο που θελω, κοιταω κατα ebay πλευρα.

Tablet, κινητα, μπαταρίες, ολα τα παίρνω απο σκρουτζομαγαζα. Και μιας και αναφέρθηκε, απο το ίδιο κατάστημα πηρα και εγω την μπαταρία του tablet και τουλάχιστον μεχρι τώρα δεν εχω κάποιο πρόβλημα.

Βέβαια δεν ηταν στραβή οπως λες οτι ειναι η δικια σου και ολες οι βιδες μπηκαν κανονικα στην θεση τους.

Να πω την αλήθεια ομως, δεν την ζυγισα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους. Εχω το note 10.1 n8010 2 χρονια και τελευταια αντιμετοπιζω το εξης.

Το φορτιζω κανονικα και μετα απο 1-2 μερες αναλογα το βρισκω κλειστο. Ενω μπορει να το ειχα κοιταξει το προηγουμενο βραδυ και να ειχε μπαταρια 70%.

Σημερα το βρηκα κλειστο παλι αλλα δεν φορτιζει ουτε ανοιγει με τιποτα το αφησα ωρα στον φορτιστη αλλα τιποτα αλλαξα και πριζα.

Τι λετε να κανω?? :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν μετά από δύο χρόνια έγινε το μοιραίο...Επεσε το tablet κ δεν δουλευει το touch με το δαχτυλο..μονο με το πενακι δουλευει!!...καμία ιδέα κάνεις;;; Edited by napgin
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει σπασει εγω θα δοκιμαζα να το ανοιξω μηπως και ξηλωθηκε η καλωδιοταινια της οθονης.

Μου εχει ξανατυχει σε αλλο ταμπλετ βεβαια χωρις πενακι.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εκτίμηση από αντιπροσωπία 180€ για αλλαγή οθόνης(αν ήταν στην εγγύηση θα το κάλυπταν μου είπαν)...Πάμε για δεύτερη τώρα γιατί με το πενακι δουλεύει μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Με 180€ παίρνεις ένα ακόμα μεταχειρισμενο και αυτό το κάνεις δίσκο σερβιρισματος πες τους.

Είναι και κλειστές οι αγορές από εξωτερικό για να παραγγείλεις το ανταλλακτικό και να σου βγει τσάμπα.

Ελπίζω να βρεις άκρη οικονομική φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για τον φορτιστή που μιλήσατε να σας πω την εμπειρία μου ότι προσπάθησα να αγοράσω έναν από το Πλαίσιο http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/fortistes/Turbo-X-USB-Home-Charger-UHC-400-2-in-1-Tablet-kai-Mobile-UAD08.htm αλλά μόλις τον έβαζα πάνω στο τάμπλετ δεν φόρτιζε με τίποτα, το έβλεπε μόνο σαν καλώδιο usb για μεταφορά δεδομένων στο pc. Δεν ξέρω αν δεν ήταν συμβατός ο συγκεκριμένος φορτιστής ή αν είχε πρόβλημα το δικό μου τάμπλετ. Κατέληξα και πήρα έναν που είναι και δεν είναι γνήσιος (δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τον γνήσιο, μοιάζουν πάρα πολυ) από Γερμανία και βγήκε στα 10 ευρώ : http://www.ebay.co.uk/itm/400881285176?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Αυτός δουλεύει μια χαρά αλλά όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω φορτίζει αργά και πολλές φορές δεν φορτίζει και καθόλου αλλά είπαμε ότι το πρόβλημα αυτό θα το λύσουμε στο τέλος του μήνα μόλις παραλάβω από Κίνα το ανταλλακτικό που αναφέραμε πιο πάνωhttp://www.ebay.co.uk/itm/141423790403?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και δω πως θα αντιδράσει το μηχάνημα στην αλλαγή του...

 

Για την μπαταρία όταν την άλλαξα, την αγόρασα από το Hamza Telecoms http://www.hamzatel.gr/index.php ένα e-shop κάπου στην Αθήνα. Η μπαταρία ενω διαφήμιζε το κατάστημα ότι είναι γνήσια και κόστιζε περίπου 26 ευρώ, ήταν κάπως στραβή, το βάρος της ήταν κάτι λιγότερο από την γνήσια ( η μπαταρία που φορούσε το τάμπλετ από την αρχή ζύγιζε όσο γράφουν τα site στο ίντερνετ ότι ζυγίζει η μπαταρία), και όταν την πέρασα αναγκάστηκα να αφήσω εκτος τάμπλετ δυο βίδες από αυτές που πιάνουν την μπαταρία ( με ότι κίνδυνο μπορεί να συνεπάγεται αυτό για την λειτουργία του τάμπλετ ), μια στα αριστερά και μια στα δεξιά γιατί αλλιώς δεν κούμπωνε πάνω του. Φαίνονταν με λίγα λόγια να είναι κατά 1,2 χιλιοστά μικρότερη από την γνήσια, τόσα όμως που αρκούσαν για να μην μπορούν να βιδωθούν όλες οι βίδες πάνω της. Τέλοσπαντων επειδή έπρεπε να φύγω για το εξωτερικό δεν είχα χρόνο να επικοινωνήσω μαζί τους για να μου στείλουν άλλη ή να πάρω τα χρήματά μου πίσω και από τότε έχω μείνει με αυτήν, η όποια ναι μεν μου βγάζει 7-8 ώρες ανοιχτή οθόνη αλλά παρολαυτα δεν είναι γνήσια, επομένως μακριά από αυτό το μαγαζί.

 

Κλείνοντας να σας πω ότι μέσω ίντερνετ έχω κάνει ουκ ολίγες αγορές, αλλά από ελληνικά e-shop μόνο 2 φορές...την πρώτη όταν πήρα το τάμπλετ (από το birdphone) που μου έχει βγάλει όλα αυτά τα προβλήματα που βγάζει και σε άλλους φίλους εδω μέσα, την δεύτερη με την μπαταρία που μου την πούλησαν για γνήσια ενω είναι μαιμου...όπως καταλαβαίνετε δεν πρόκειται να αγοράσω ούτε μπαταρία ΑΑΑ από ελληνικό e-shop πια :)

 

Τελικά Άγγελε το πέρασες το charge port ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα στην παρεα... Μπήκα εχθες το βραδυ στον πειρασμό να κανω root την συσκευή μου και να περάσω cm 12.1 (ανάθεμα την ώρα δηλαδη..) ολα πήγαν καλα στην αρχή...οταν άνοιξε το tablet άνοιγαν συνεχως παράθυρα ότι οι εφαρμοφες της Google τερματίστηκαν κτλ...απο τον chrome μέχρι το email...μέσα σε ολ μου τερματίζει και το su..απο αυτά που διάβασα στο xda έλεγε ότι πρέπει να κανεις twrp recovery.. Οι περισσότεροι πρότειναν το goo manager η το twrp manager γι αυτη την δουλεια...το θέμα ειναι το εξής...ότι οταν ανοίγω (με τα χίλια ζόρια και μετα απο άπειρα κολλήματα του ταμπλέτ ) το ενα η το αλλο προγράμμα που ανέφερα μου λέει ότι η συσκευή δεν ειναι rooted και δεν με αφήνει να προχωρήσω την διαδικασία...γενικά ειναι η πρώτη φορά που κανω root και κάπως μπλέχτηκα...ακολούθησα τον οδηγό για να κανεις root απο το xda και μετα πήγα να κανω αυτη την διαδικασία και κολλάει...υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να μου πει τι εχω κανει λάθος;;; Η τι πρέπει να κανω;;;
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σήμερα έρχεται η 4.4.2. Δεν το περίμενα. Νομίζω πάει πάνω απο 18 μήνες να έρθει ενημέρωση. Στην αρχή κολλουσε απίστευτα αλλά μετά ρόλαρε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα... Μπήκα εχθες το βραδυ στον πειρασμό να κανω root την συσκευή μου και να περάσω cm 12.1 (ανάθεμα την ώρα δηλαδη..) ολα πήγαν καλα στην αρχή...οταν άνοιξε το tablet άνοιγαν συνεχως παράθυρα ότι οι εφαρμοφες της Google τερματίστηκαν κτλ...απο τον chrome μέχρι το email...μέσα σε ολ μου τερματίζει και το su..απο αυτά που διάβασα στο xda έλεγε ότι πρέπει να κανεις twrp recovery.. Οι περισσότεροι πρότειναν το goo manager η το twrp manager γι αυτη την δουλεια...το θέμα ειναι το εξής...ότι οταν ανοίγω (με τα χίλια ζόρια και μετα απο άπειρα κολλήματα του ταμπλέτ ) το ενα η το αλλο προγράμμα που ανέφερα μου λέει ότι η συσκευή δεν ειναι rooted και δεν με αφήνει να προχωρήσω την διαδικασία...γενικά ειναι η πρώτη φορά που κανω root και κάπως μπλέχτηκα...ακολούθησα τον οδηγό για να κανεις root απο το xda και μετα πήγα να κανω αυτη την διαδικασία και κολλάει...υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να μου πει τι εχω κανει λάθος;;; Η τι πρέπει να κανω;;;

Από την στιγμή που φοράς custom rom είσαι και rootαρισμενος.

Την λειτουργία root την ενεργοποιείς μέσα από τις ρυθμίσεις προγραμματιστή στο lollipop, δεν θυμάμαι που ακριβώς.

Μπορείς να φλασαρεις την twrp μέσα από το Odin στον υπολογιστή και να επαναλάβεις την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελούς 4.4.2!!!:):D Κάλιο αργά παρά ποτέ που λένε!!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μετά από 2,5 χρόνια!!! κατοχής... μόλις πήρα την πρώτη αναβάθμιση

 

μια βοήθεια σας παρακαλώ πολύ.

Λόγο του ότι εξαφανίστηκε το πλήκτρο στην οθόνη για screnshot μπορείτε να μου πείτε με ποιο τρόπο μπορώ να πετύχω αποτύπωση της οθόνης

 

-επίσης όταν αφαιρώ πλέον το s Pen απο τη συσκευή δε μου εμφανίζεται το παράθυρο με τις επιλογές για τις γρήγορες λειτουργίες του s pen. Γνωρίζεται τι πρέπει να κάνω ώστε να εμφανιζεται;σας ευχαριστώ πολύ

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μετά από 2,5 χρόνια!!! κατοχής... μόλις πήρα την πρώτη αναβάθμιση

 

μια βοήθεια σας παρακαλώ πολύ.

Λόγο του ότι εξαφανίστηκε το πλήκτρο στην οθόνη για screnshot μπορείτε να μου πείτε με ποιο τρόπο μπορώ να πετύχω αποτύπωση της οθόνης

 

-επίσης όταν αφαιρώ πλέον το s Pen απο τη συσκευή δε μου εμφανίζεται το παράθυρο με τις επιλογές για τις γρήγορες λειτουργίες του s pen. Γνωρίζεται τι πρέπει να κάνω ώστε να εμφανιζεται;σας ευχαριστώ πολύ

 

Αν και δεν έχω την εν λόγω συσκευή στη κατοχή μου για αρχή για αποτύπωση οθόνης μπορείς να δοκιμάσεις πατώντας ταυτόχρονα παρατεταμένα για 1 δευτερόλεπτο πλήκτρο κλειδώματος + πλήκτρο έντασης κάτω.

Όσον αφορά το Spen πήγαινε Ρυθμίσεις - Spen - Επιλογές αποσύνδεσης - Εντολή χωρίς επαφή.

Αν ακόμα και αλλάζοντας το δεν διορθωθεί θα σου συνιστούσα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της συσκευής σου μήπως η αναβάθμιση δεν έκατσε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...