Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Θέλω τη βοήθεια σας και κυρίως τη γνώμη σας.

Ειμαι χρήστης I phone 4s και ειμαι πολυ ευχαριστημένος αλλα όχι απόλυτα... Η σκέψη αλλαγής συσκευής με αφορμή τη γενναία επιδοτήσεων που εχω των 320€ με οδηγεί στο εξής δίλημμα:

Αρχικά με βάση οτι χρειάζομαι πλεον (λογο ηλικίας ) μεγαλύτερη οθόνη για οποιοδήποτε χρήση και αν κανω στο κινητό μου και δεύτερον την ευελιξία που έχει το andrid λειτουργικό σκέφτομαι λοιπόν ή να πάρω το note2 ή το tablet note 10.1 3G . Ξερω πως ειναι δυο διαφορετικά εργαλεία. Το ενα ΚΑΙ τηλ το άλλο μόνο tablet.

Αν υποθέσουμε πως θα κανω τη δουλειά μου με ενα απλό κινητό και να εχω το tablet για τα υπόλοιπα... Τι θα με συμβουλευαται να κανω; Δεν γνωρίζω τα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου tablet και το τι παραπάνω θα μπορεί να μου δώσει απο το note2 οπότε περιμένω τη συμβουλή-συμβολή σας... Στο δίλημμα μου...

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θέλω τη βοήθεια σας και κυρίως τη γνώμη σας.

Ειμαι χρήστης I phone 4s και ειμαι πολυ ευχαριστημένος αλλα όχι απόλυτα... Η σκέψη αλλαγής συσκευής με αφορμή τη γενναία επιδοτήσεων που εχω των 320€ με οδηγεί στο εξής δίλημμα:

Αρχικά με βάση οτι χρειάζομαι πλεον (λογο ηλικίας ) μεγαλύτερη οθόνη για οποιοδήποτε χρήση και αν κανω στο κινητό μου και δεύτερον την ευελιξία που έχει το andrid λειτουργικό σκέφτομαι λοιπόν ή να πάρω το note2 ή το tablet note 10.1 3G . Ξερω πως ειναι δυο διαφορετικά εργαλεία. Το ενα ΚΑΙ τηλ το άλλο μόνο tablet.

Αν υποθέσουμε πως θα κανω τη δουλειά μου με ενα απλό κινητό και να εχω το tablet για τα υπόλοιπα... Τι θα με συμβουλευαται να κανω; Δεν γνωρίζω τα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου tablet και το τι παραπάνω θα μπορεί να μου δώσει απο το note2 οπότε περιμένω τη συμβουλή-συμβολή σας... Στο δίλημμα μου...

 

Σας ευχαριστω πολυ

 

Πρώτα απ όλα πρέπει να σε διορθώσω και να σε ενημερώσω πως το note 10.1 3G μπορεί να κάνει κλήσεις (με κάρτα της cosmote από αυτά που έχω συμπεράνει μέχρι τώρα), για να σε βόλεψη μπορειτε να χρησιμοποιήσετε ένα bluetooth!

Οι βασικές διαφορές των δυο note είναι κυρίως στο μέγεθος της οθόνης και όχι στο λογισμικό!

Σε χρήση της πένας το 10.1 είναι σίγουρα πιο εύχρηστο λόγο μεγέθους τώρα το θέμα είναι τι θέλεις να κάνεις εσύ?

Άμα δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιείς ως "note" τότε θα είναι σαν να παίρνεις ferrari και να πηγαίνεις με 50k/h!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θέλω τη βοήθεια σας και κυρίως τη γνώμη σας.

Ειμαι χρήστης I phone 4s και ειμαι πολυ ευχαριστημένος αλλα όχι απόλυτα... Η σκέψη αλλαγής συσκευής με αφορμή τη γενναία επιδοτήσεων που εχω των 320€ με οδηγεί στο εξής δίλημμα:

Αρχικά με βάση οτι χρειάζομαι πλεον (λογο ηλικίας ) μεγαλύτερη οθόνη για οποιοδήποτε χρήση και αν κανω στο κινητό μου και δεύτερον την ευελιξία που έχει το andrid λειτουργικό σκέφτομαι λοιπόν ή να πάρω το note2 ή το tablet note 10.1 3G . Ξερω πως ειναι δυο διαφορετικά εργαλεία. Το ενα ΚΑΙ τηλ το άλλο μόνο tablet.

Αν υποθέσουμε πως θα κανω τη δουλειά μου με ενα απλό κινητό και να εχω το tablet για τα υπόλοιπα... Τι θα με συμβουλευαται να κανω; Δεν γνωρίζω τα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου tablet και το τι παραπάνω θα μπορεί να μου δώσει απο το note2 οπότε περιμένω τη συμβουλή-συμβολή σας... Στο δίλημμα μου...

 

Σας ευχαριστω πολυ

 

Προσωπική άποψη , να πας σ' ένα κατάστημα Media Markt ή Public , που έχουν τα tablet αραδιασμένα και να πάρεις μιά ιδέα .

Η οπτική αίσθηση (η δική σου) σε συνδιασμό με το να το κρατήσεις στα χέρια σου και να δεις αν σε βολεύει είναι το Α και το Ω.

Αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι θέλεις να το χρησιμοποιήσεις σαν tablet των 10.1 ιντσών και εκμεταλευτείς τις δυνατότητές

του που δεν είναι και λίγες . 'Οντως έχει την δυνατότητα να χρησιμοποιηθεί και σαν τηλέφωνο αλλά δεν μου φάνηκε πρακτικό ,

και μάλλον αστείο (ολόκληρη παντόφλα) , αντίθετα με τη χρήση του Skype που χρησιμοποιώ γιά βιντεοκλήσεις σε καθημερινή

βάση που δεν κοστίζει και τίποτα . Κατά τα άλλα το Ν8000 (3G) , σε ότι με αφορά , είναι ένα πετυχημένο γκατζετάκι άποψη .

Link to comment
Share on other sites

Το 3G μοντέλο κάνει κλήσεις κανονικά. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορες, με handsfree.

 

Σαν αντικαταστάτης κινητού, τεχνικά, μπορεί να δουλέψει, πρακτικά όμως σε καθημερινή χρηση δεν ξέρω αν θα σε βολεψει.

 

Ίσως καλύτερη επιλογή να είναι το note2.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και για την απάντηση και για την βοήθεια σας! Ωστόσο περιμένω κι άλλες απόψεις ώστε να καταλήξω σε τι τελικά να πάρω. Πολυ σημαντικό το οτι γίνονται κλήσεις με την κάρτα sim και με hands free κανονικά και θέλω να πιστεύω απ όλα τα συγκυρία διότι αναφέρθηκε απο ενα φίλο παραπάνω μόνο απο cosmote χωρίς κι αυτός να ειναι σίγουρος... Εχω wind ξέρετε αν θα ειμαι OK? ακόμη αν και εφόσον εχω μια συσκευη απλή...για την πλειοψηφία (σε ώρες) της της καθημερινής χρήσης και μιας και εχω δυο κάρτες με τον ίδιο αριθμό ακούγεται ενδιαφέρον. Το εχω δει απο κοντά το 10.1 στο πλαίσιο και ενθουσιάστηκα! Απλά θα ήθελα να μου πείτε τι ειναι αυτό που θα μου προσφέρει καλύτερα απο το note2 πως δηλ θα εκμεταλλευτώ καλύτερα και σε ποιες φάσεις πραγματικά θα πω ΝΑΙ για ενα tabket και συγκεκριμενα στο 10.1. Σας ευχαριστω πολυ

Περιμένω νεα σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με κάρτα vodafone κάνω κανονικά κλήσεις από το note 10.1 3g.

Δεν συγκρίνονται πάντως οι δύο λύσεις.

Ένα καλό κινητό το έχεις πάντα μαζί σου και είναι πρακτικό. Το note 2 βέβαια είναι λίγο παντόφλα, και αυτός ήταν ο λόγος που δεν το πήρα και δεν το μετάνιωσα παίρνοντας λίγο αργότερα το nexus 4.

Το ταμπλετ θα σε βολέψει στο σπίτι και στη δουλειά, όχι στο δρόμο.

Πολύ αξιόλογες συσκευές πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες το τσιμπησα 480€ το samsung note n8000 3g , απο ηλεκτρονικο καταστημα. Πολυ ωραιο ειναι , αν και προσπαθω να βγαλω ακρη με το android 4.1.2 που φοραει γιατι αμα εχεις μαθει στο ios του iphone 5 αντε βγαλε ακρη τωρα..παρεπιπτοντως οταν λαβεις ενα μαιλ το συννημενο εγγραφο πχ του word που αποθηκευετε ρε παιδια...??
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες το τσιμπησα 480€ το samsung note n8000 3g , απο ηλεκτρονικο καταστημα. Πολυ ωραιο ειναι , αν και προσπαθω να βγαλω ακρη με το android 4.1.2 που φοραει γιατι αμα εχεις μαθει στο ios του iphone 5 αντε βγαλε ακρη τωρα..παρεπιπτοντως οταν λαβεις ενα μαιλ το συννημενο εγγραφο πχ του word που αποθηκευετε ρε παιδια...??

 

Στον φάκελο downlaod αποθηκεύετε ... μπορείς να περιηγηθείς εκεί μέσο του ES explorer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=el

ή μέσο της εφαρμογής "τα αρχεία μου" που έχει το ίδιο το tablet!!!

Για γρήγορη εκμάθηση του android μπες youtube και δες tutorial για την έκδοση 4.1.2!!!

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο downlaod αποθηκεύετε ... μπορείς να περιηγηθείς εκεί μέσο του ES explorer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=el

ή μέσο της εφαρμογής "τα αρχεία μου" που έχει το ίδιο το tablet!!!

Για γρήγορη εκμάθηση του android μπες youtube και δες tutorial για την έκδοση 4.1.2!!!

 

Σέυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Να ρωτησω κατι σχετικα με τα αρχεια.

Γινεται να βγει συντομευση φακελου στην επιφανεια εργασιας οπως κανουμε στα win για να ειναι ευκολη η χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Να ρωτησω κατι σχετικα με τα αρχεια.

Γινεται να βγει συντομευση φακελου στην επιφανεια εργασιας οπως κανουμε στα win για να ειναι ευκολη η χρηση?

 

Ναι γίνετε, απλά κατέβασε το προγραμματακι που ανέφερα ακριβώς πιο πάνω και μέσα από αυτό πλοηγήσου--->βρες το αρχείο ή τον φάκελο που θέλεις---> κράτα πατημένο παρατεταμένα πάνω του και στην αναδυόμενη λίστα που θα εμφανιστεί πάτα στην επιλογή: "συντόμευση"!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Γνωριζει καποιος πως αφαιρω κενες σελιδες απο την αρχικη οθονη;;;δλδ απο κενες σελιδες χωρις εφαρμογες???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Γνωριζει καποιος πως αφαιρω κενες σελιδες απο την αρχικη οθονη;;;δλδ απο κενες σελιδες χωρις εφαρμογες???

 

Όπως είσαι στην αρχική οθόνη .... τσιμπάς με τα δυο δάχτυλα την οθόνη όπως όταν κάνουν θέλουμε να σμικρύνουμε μια σελίδα σε ένα site ή ένα κείμενο που διαβάζουμε πχ. e-book!!!

Μετά μόλις σου φανερωθούν όλα τα παράθυρα μπορεις να κρατήσεις παρατεταμένα όποιο θέλεις και μετά να το σύρεις στην κορυφή της οθόνης και να το αφήσεις εκεί που έχει ένα κάδο και να διαγραφεί .... και άμα θέλεις μπορεις να το βάλεις μπροστά από κάποιο άλλο παράθυρο και να του αλλάξεις θέση, έχει και ένα κουμπάκι με ένα σπιτάκι που οπού είναι τονισμένο με μπλε χρώμα είναι η αρχική σου σελίδα, μπορεις να το αλλάξεις αυτό πατώντας στο ανάλογο κουμπάκι σε κάποιο άλλο παράθυρο που υπάρχει!!! Τέλος υπάρχει και ένα παράθυρο με ένα μεγάλο "" + "" , όταν πατάς εκεί μπορεις να δημιουργησεις καινούργιο παράθυρο και με τους παραπάνω τρόπους να το τοποθετήσεις στο σημείο που σε βολεύει!!

 

Δες εδώ την αναλυτική περιγραφή του myphone για το tablet, θα δεις πολλά κόλπα και χρήσιμες οδηγίες για το τι μπορεί να κάνει: http://www.myphone.gr/d/samsung/galaxy-note-10-1.126/review/

Edited by thanos1989
Προσθήκη "note 10.1 myphone review"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μια ερωτηση απο εμενα...εχω παρει ενα ανταπτορα για να διαβαζει το ταμπλετ usb αλλα δεν διαβαζει τον σκληρο δισκο...εχει καποιος καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μια ερωτηση απο εμενα...εχω παρει ενα ανταπτορα για να διαβαζει το ταμπλετ usb αλλα δεν διαβαζει τον σκληρο δισκο...εχει καποιος καμια ιδεα;

 

Άμα τον έχεις διαμορφώσει τον δίσκο σε NTFS(όταν αγόρασες τον σκληρό ήταν by default NTFS) δεν θα τον βλέπει... μόνο Fat32!

Αν θέλεις να τον μετατρέψεις ακολούθησε τις οδηγίες εδώ: https://www.dropbox.com/s/6hwk94are10a7ti/Format%20a%2064GB%20MicroSDXC%20card%20for%20Android%20using%20your%20PC%20%E2%80%93%20for%20n00bs%20%20%20Reinvent%20The%20Wheel.htm Τις οδηγίες τις βάζω στο δικό μου dropbox γιατί το site που τις είχε έκλεισε .. όταν το κατεβάσεις το "αρχείο html" πες μου για να το σβήσω!!!

Αναφέρετε σε κάρτα MicroSDXC αλλά είναι η ίδια διαδικασία και με τον δίσκο!

Η διαφορά των δυο "Format" έγκειται στο ότι το NTFS δεν έχει περιορισμούς στο μέγεθος των αρχείων που θα μεταφέρεις ενώ το FAT32 έχει περιορισμό μέχρι 3.99GB(το κάθε αρχείο, πχ. μια blue ray ταινία 8GB δεν θα μεταφερθεί από το pc στον σκληρό δίσκο)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας για ενα θεμα που μου προεκυψε με το samsung galaxy note 10.1.Το αγορασα προ 4 μηνων απο πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων.πριν 5 μερες παρουσιασε προβλημα φωρτησης κ αφου το πηγα στο επισημο service της samsung μου το επιστρεψανε πισω χωρις επισκευη κ με την εξης παρατησηση"ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΟΘ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙ ΩΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.Τι γινεται απο δω και περα?πως πρεπει να κινηθω?
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας για ενα θεμα που μου προεκυψε με το samsung galaxy note 10.1.Το αγορασα προ 4 μηνων απο πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων.πριν 5 μερες παρουσιασε προβλημα φωρτησης κ αφου το πηγα στο επισημο service της samsung μου το επιστρεψανε πισω χωρις επισκευη κ με την εξης παρατησηση"ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΟΘ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙ ΩΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.Τι γινεται απο δω και περα?πως πρεπει να κινηθω?

 

Εννοείται ότι θα πάς στο κατάστημα που το αγόρασες...

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στο καταστημα που το αγορασα και μου λενε δικαιολογιες του στυλ πρωτη φορα που συμβαινει.το αφησα κ μου ειπανε θα επικοινωνησουν με την samsung κ οτι τους πει αυτη θα κανουν...οτι ναναι πραγματικα.απο'τη ρωτησα μου ειπε ενας γνωστος μου οτι τα συγγεκριμενα προιοντα δινονται απο την samsung στις διαφορες εταιριες για προωθηση του προιοντος κ για αυτο δεν τα καλυπτει η samsung.
Link to comment
Share on other sites

"ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΟΘ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙ ΩΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.

 

Σε απλά Ελληνικά το χαρακτηρίσανε μαϊμού .

Ποιά αλυσίδα καταστημάτων πουλάει μαϊμούδες ?

Βέβαια αν το βρήκες με 200 ευρώ όταν εμείς πληρώναμε 600 , έπρεπε να σου μπουν ψύλλοι στ' αυτιά πριν το πάρεις .

Οπως κι' αν έχει , είναι α π α ρ ά δ ε κ τ ο , έχουν υποχρέωση να σε αποζημιώσουν .Τρίξε τους τα δόντια , θα σας γράψω

στις εφημερίδες και τα σχετικά .

Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας για ενα θεμα που μου προεκυψε με το samsung galaxy note 10.1.Το αγορασα προ 4 μηνων απο πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων.πριν 5 μερες παρουσιασε προβλημα φωρτησης κ αφου το πηγα στο επισημο service της samsung μου το επιστρεψανε πισω χωρις επισκευη κ με την εξης παρατησηση"ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΟΘ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙ ΩΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.Τι γινεται απο δω και περα?πως πρεπει να κινηθω?

Για αρχή πες μας από ποιο κατάστημα το πήρες! Δεν είναι κακό να το πεις! Απλά να ξέρουμε και μεις , μιας και υπάρχει πιθανότητα να το έχουμε πάρει και μεις από εκεί!! Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο το σκηνικό!! Το μόνο που μου έρχετε στο μυαλό για δικαιολογία, είναι ότι η συσκευή σου θα είναι παραεισαγωγής από καμιά Ζιμπάμπουε και εννοείτε η εγγύηση ΔΕΝ καλύπτετε μιας και είναι από μη Ευρωπαϊκή χώρα!!

Ή μπορεί να ήταν κάποιο demo για τα ράφια και στο πλάσαραν για καινούργιο!! (... σίγουρα αυτό είναι )

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Σε απλά Ελληνικά το χαρακτηρίσανε μαϊμού .

Ποιά αλυσίδα καταστημάτων πουλάει μαϊμούδες ?

Βέβαια αν το βρήκες με 200 ευρώ όταν εμείς πληρώναμε 600 , έπρεπε να σου μπουν ψύλλοι στ' αυτιά πριν το πάρεις .

Οπως κι' αν έχει , είναι α π α ρ ά δ ε κ τ ο , έχουν υποχρέωση να σε αποζημιώσουν .Τρίξε τους τα δόντια , θα σας γράψω

στις εφημερίδες και τα σχετικά .

 

Απ'το Πλαισιο αγοραστηκε το tablet την πρωτη βδομαδα κυκλοφοριας κ το πληρωσα 699 ευρω.εχω σκεφτει να κανω αναφορα στο ΙΝΚΑ απο δευτερα,θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Απ'το Πλαισιο αγοραστηκε το tablet την πρωτη βδομαδα κυκλοφοριας κ το πληρωσα 699 ευρω.εχω σκεφτει να κανω αναφορα στο ΙΝΚΑ απο δευτερα,θα δειξει...

 

Ειναι απαραδεκτοι γενικα.Εμενα απο το servis samsung μου εδωσαν χαρτι για αντικατασταση και δεν μου το εκαναν.Τους εστειλα εξωδικο και καταγγελια εδω http://www.efpolis.gr/el/form-ypovoli-paraponon.html και σε 2 μερες μου το αντικατεστησαν και με δωρο 100 ευρω και με το Ν8000 ενω ηταν μοντελο 2 ετων.ΑΑΑ και την 2 μερα δεν λειτουργουσε ο φορτιστης και ευτυχώς πηγα στην .smartec γιατι δεν ηθελα να τους ξανα δω ,ευτυχώς ειναι Ελληνικο

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή μου ήρθε από το Kies update για το android αλλά πάλι 4.1.2 είναι.

Ξέρει κανείς τι αλλαγές έγιναν ;

Κανονικά θα έπρεπε να ενημερώνουν για το τι αλλαγές θα γίνουν ακριβώς και όχι να λένε 5-10 λέξεις μόνο.

Έστω να υπήρχε ένα Link για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...