Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Μόλις αγόρασα το nota n8000.

έχω να διαπιστώσω μεχρι τώρα πως είναι πολύ καλό.

αυτά που θέλω όμως να επισημάνω και χρειάζομαι την βοήθεια σας είναι τα εξής:

1) η μπαταρία φεύγει ελαφρώς σαν νεράκι ή είναι ιδέα μου.Σε σύγκριση δε με το asus tf300 που είχα πρίν και ξέχναγα στην κυριολεξία να το φορτίσω αυτό σαν να τσιμπάει απίστευτα γρήγορα.

2) ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να δω video στο web.και εννοώ πως ή θα περιμένω θα περιμένω θα...και στον τέλος ή θα το δώ διακεκομμένο ή και ποτέ?έχει κάποιος άλλος πρόβλημα?

3) έχει αγοράσει κάποιος κάτι τέτοιο ή ανάλογο?δουλεύει ή τσάμπα τα χρήματα?

ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

 

Άμα θέλεις βοήθεια πες μας από που το πείρες, από που μπαίνεις ίντερνετ (wifi or 3g) και αν το Asus tf300 που είχες ήταν μονοπύρηνο;

έχεις 4.0.4 ή 4.1.2;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

> thanos1989

Φιλε το αγορασα απο birdphone

Μολις το ανοιξα δεχθηκε κατευθειαν ota 4.1.2

Το asus ηταν 4 πυρηνο nvidia tegra

Μπαινω με wifi (σε διαφορετικα το ιδιο αντιδρα)

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει το εκτιμω....πραγματικα δεν μπορω να δω κανενα βιντεο με εχει απογοητευσει οικτρα.....και νομιζω οτι σερνεται γενικα και στις σελιδες.....

Link to comment
Share on other sites

> thanos1989

Φιλε το αγορασα απο birdphone

Μολις το ανοιξα δεχθηκε κατευθειαν ota 4.1.2

Το asus ηταν 4 πυρηνο nvidia tegra

Μπαινω με wifi (σε διαφορετικα το ιδιο αντιδρα)

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει το εκτιμω....πραγματικα δεν μπορω να δω κανενα βιντεο με εχει απογοητευσει οικτρα.....και νομιζω οτι σερνεται γενικα και στις σελιδες.....

 

Αν δεν έκανες.... κάνε άμεσα επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων!

Κάνε πρώτα αυτό και μετά άμα δεν διορθωθεί το πρόβλημα τα ξαναπούμε λέμε.

Δεν θέλω να κάνω υποθέσεις για το τι φταίει αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω πως εμένα δεν κάνει κανένα από αυτά τα κολλήματα. Είμαι αισιόδοξος ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα με την επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος φιλος μπορει...

Πηγαινετε στην σελιδα http://www.eurobankequities.gr/idiotes/idiotes/hlektronikes-synallages.aspx

κι πατηστε ψηλα δεξια εκει που λεει "eurobanktrader.gr εισοδος"

Στην σελιδα που θα ανοιξει μπορειτε να γραψετε οποιονδηποτε χαρακτηρα στα πεδια "ονομα χρηστη και κωδικο χρηστη"?

Εμενα δεν με αφηνει...

 

Υποψιν οτι στο κινητο μου galaxy s3 με αφηνει.

Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Χαζη ερωτηση στον thano1989. Eπειδη διαπραγματευομαι ενα μεταχειρισμενο. Η επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων πως γινεται?

Αν το κανω, θαμαι ησυχος?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος φιλος μπορει...

Πηγαινετε στην σελιδα http://www.eurobankequities.gr/idiotes/idiotes/hlektronikes-synallages.aspx

κι πατηστε ψηλα δεξια εκει που λεει "eurobanktrader.gr εισοδος"

Στην σελιδα που θα ανοιξει μπορειτε να γραψετε οποιονδηποτε χαρακτηρα στα πεδια "ονομα χρηστη και κωδικο χρηστη"?

Εμενα δεν με αφηνει...

 

Υποψιν οτι στο κινητο μου galaxy s3 με αφηνει.

Τι μπορει να συμβαινει?

 

Με αφήνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Χαζη ερωτηση στον hano1989.φορά Eπειδη διαπραγματευομαι τευομαι ενα μεταχειρισμενο. Η επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων πως γινεται?

Αν το κανω, θαμαι ησυχος?

 

ρυθμίσεις - - > δημιουργία αντιγράφουν ασφαλείας και επαναφορά - - > επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.

Δεν ξέρω άμα έχει κάνει root αυτός αν ακυρώνεται με την επαναφορά αλλά αυτό νομίζω φαινεται στη εκκίνηση του tablet αμα δείχνει ένα ανοιχτό λουκέτο στη κάτω πλευρά στο κέντρο της οθόνης! όλα αυτά σε ενδιαφέρουν άμα σου δώσει και εγγύηση αλλιώς δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Με αφήνει κανονικά.

 

Ευχαριστω για την δοκιμη...

Τελικα εγκατεστησα τον chrome browser και λειτουργει.

Με τον stock και τον dolfin δεν με αφηνει...

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση. μου ειπε οτι εχει αποδειξη και οτι ειναι ελληνικης αντιπρ...

δεν συμφωνησαμε ακομη και το ειδα.

δηλαδη αν το εχει κανει root δεν μπορω να το ακυρωσω? ή να να μην το παρω? απλα μια συμβουλη για να το προσεξω.

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση. μου ειπε οτι εχει αποδειξη και οτι ειναι ελληνικης αντιπρ...

δεν συμφωνησαμε ακομη και το ειδα.

δηλαδη αν το εχει κανει root δεν μπορω να το ακυρωσω? ή να να μην το παρω? απλα μια συμβουλη για να το προσεξω.

 

Επειδή όλη κάνουν ρουτ έστω το 90% πρέπεινα εείσαι προσεκτικός γιατί αυτό ακυρώνει την εγγύηση! Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με αυτό γιατί δεν βρήκα κανένα λόγο για ρουτ αφού πάει σφαίρα!

Πάντως δες μια όταν κάνει εκκίνηση το tablet αν έχει κάποιο λουκέτακι στην οθόνη... να μην σε τρομάξω αλλά και το ρουταρσισμα να έχει βγάλει αυτός που σου το δίνει αυτά αφήνουν ιχνοι που μπορούν να τα δουν οι τεχνικοί στο service... πρέπει να έχει αναφερθεί το θέμα και σε προηγούμενο ποστ προς τη μέση των μηνυμάτων! Για να μην φαίνονται αυτά τα ίχνη υπάρχουν διάφορες διαδικασίες αλλά είναι λίγο περίπλοκες και δεν πιάνουν πάντα!

Άμα σου πει το παιδί πώς δεν έχει κάνει και τον εμπιστεύεσαι εγώ πάω πάσο!

Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξεις είναι τα καμένα pixel στην οθόνη γιαυτό ρίξε μια καλή ματιά πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

> thanos1989

Φιλε το αγορασα απο birdphone

Μολις το ανοιξα δεχθηκε κατευθειαν ota 4.1.2

Το asus ηταν 4 πυρηνο nvidia tegra

Μπαινω με wifi (σε διαφορετικα το ιδιο αντιδρα)

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει το εκτιμω....πραγματικα δεν μπορω να δω κανενα βιντεο με εχει απογοητευσει οικτρα.....και νομιζω οτι σερνεται γενικα και στις σελιδες.....

 

Είσαι ο δεύτερος που αντιμετωπίζει προβλήματα σε Ν8000 αγορασμένο απ' το συγκεκριμένο κατάστημα () . σελ. 77 , ποστ 1149 .

Ο πρώτος φίλος δεν ξαναεμφανίστηκε , άρα , μάλλον το πρόβλημά του λύθηκε . Ξεκίνα με αυτά που σου είπε ο Thanos1989 , και

βλέπουμε . Κάποιος από τους φίλους εδώ θα βοηθήσει να έρθει στα ίσια του το μηχανάκι σου και τότε θα εντυπωσιαστείς .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω το Note 10.1 wifi σε λευκό μου μαζί με 2 θήκες (stand και σιλικόνης). Ο λόγος είναι πως επειδή έχουμε 2 (μαζί με την γυναίκα μου) το ένα δεν χρησιμοποιείται καθόλου. Για περισσότερες πληροφορίες έχω βάλει αγγελία στο αντίστοιχο section. Αν τώρα κάποιος δεν έχει πρόσβαση ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω προσωπικού μηνύματος.

 

Συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

thanks thano1989. καταπιστικος οπως παντα.

μαλλον φοβηθηκα με αυτα που ειπες και επειδη δεν ειμαι σιγουρος με τον εαυτο μου να τα ελενξω καλα μιας και δεν εχω τις γνωσεις, το ακυρωνω.

Link to comment
Share on other sites

> Thanos/geobas

Παιδες δυστηχως η εμπειρια μου με τα βιντεο παρ οτι εκανα επαναφορα ειναι απογοητευτικη.αλλαξε ελαφρως αλλα οχι τραγικα πραγματα και μπορει να το βοηθησε ισως, πως δεν εκανα την τελευταια ενημερωση στο youtube.πραγματικα αν εχει καποιος καμια ιδεα ας βοηθησει γιατι με εχει απογοητευσει οικτρα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα αποκτήσαμε το πρώτο bad pixel. Δεν ανάβει στο πράσινο και είναι στη μέση της οθόνης.

Το tablet το έχω ένα μήνα. Καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

> Thanos/geobas

Παιδες δυστηχως η εμπειρια μου με τα βιντεο παρ οτι εκανα επαναφορα ειναι απογοητευτικη.αλλαξε ελαφρως αλλα οχι τραγικα πραγματα και μπορει να το βοηθησε ισως, πως δεν εκανα την τελευταια ενημερωση στο youtube.πραγματικα αν εχει καποιος καμια ιδεα ας βοηθησει γιατι με εχει απογοητευσει οικτρα. Ευχαριστω.

 

Πάρε τηλ. το birdphone να τους το πεις... δεν είναι καθόλου σύνηθες πρόβλημα και οπως είπε ο geobas έχει ξανα παρουσιαστεί παρόμοιο πρόβλημα σε ένα άλλο μέλος! Μάλλον είναι κάποια παρτίδα που 1)εχει ελάττωμα στο Android και θέλει πέρασμα άλλης ρομ ή 2)εχει κάποιο πρόβλημα hardware και κατά τη γνώμη μου με τον επεξεργαστή!

Κάνε τους και καμιά ερώτηση του στιλ: από που το εισάγατε το tablet? px. Γερμανία ή Γαλλία...

Link to comment
Share on other sites

>thanos1989 καλημέρα

όταν το πρωτό αγόρασα και το άναψα ήταν στα γερμανικά και πέρασα όλες τις ρυθμίσεις μεχρι να φτάσω στην οθόνη έναρξης για να το αλλάξω στην ελληνική.

παίζει κάτι με τα γερμανικά? το θέμα είναι πως μου χει σκαλώσει άσχημα η ιστορία με τα tablet γιατί αν και είναι μεγάλη ιστορία, το σηγκεκριμένο το αγόρασα μετα απο καταγγελεια που είχα κάνει στην asus για το προιγουμενο που είχα και αναγκαστηκαν να μου επιστρεψουν τα λεφτά.Και τώρα πέφτω πάλι σε ελλατοματικό...ελεος.

Link to comment
Share on other sites

>thanos1989 καλημέρα

όταν το πρωτό αγόρασα και το άναψα ήταν στα γερμανικά ..................

Αυτό από μόνο του , προσωπικά μου ......... βρωμάει .

 

1. Οταν έκανες τη επαναφορά ξεκίνησε πάλι στα Γερμανικά ?

2. Απ' ότι αναφέρεις το πρόβλημά σου είναι τα video . Για τι video μιλάς ? Του YouTube ή δικά σου video clips ?

Αν το δεύτερο δοκίμασες με BSPlayer ή MX Player ή Super Video (floating) .

Αν έχεις κάνει τις σωστές κινήσεις και το πρόβλημα επιμένει μην καθυστερείς . Προκειμένου να ταλαιπωρείσαι να

το πας πίσω άμεσα στη birdphone να στο αλλάξουνε . Μυρίζει χαλασμένη παρτίδα .

Ειρήσθω εν παρόδω , που λένε , και το δικό μου από τη birdphone είναι . Ελληνικότατο , απροβλημάτιστο , τέλειο .

Link to comment
Share on other sites

>geobas

φιλε μετα την επαναφορα με πήγε σε αγγλικο μενου. μιλαω για βιντεο στο youtube ή μεσα σε web σελιδες και όχι για δικά μου βιντεο.Δεν έχω περάσει κανένα player ακόμα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά **** το κερατό μου....

Link to comment
Share on other sites

Για τα κολλημένα pixel υπαρχουν καποια προγράμματα στο playstore που καποια παιδια τα βοηθησαν. Για το βιντεο που αναφέρει ο φιλος δεν πολυκαταλαβα το πρόβλημα. Καποιες φορες μπορεί να κολλησει καποιο βίντεο ειδικα απο ιστιοσελιδα και οχι απο το app του YouTube. Γενικα πριν και μετα απο αναβάθμιση συνίσταται να κανεις reset για να κάτσει καλα η αναβάθμιση. Κατά ποσο ειναι αλήθεια δεν το γνωριζω. Επισης οπως εγραψα και σε εναν φιλο μοντελα προορισμενα για αγορές της Αγγλιας, Γαλλίας και Γερμανίας λαμβανουν πολυ πιο συχνα αναβαθμίσεις με μικροδιορθωσεις που βοηθανε αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

>geobas

φιλε μετα την επαναφορα με πήγε σε αγγλικο μενου. μιλαω για βιντεο στο youtube ή μεσα σε web σελιδες και όχι για δικά μου βιντεο.Δεν έχω περάσει κανένα player ακόμα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά **** το κερατό μου....

 

Με το συμπάθειο , αλλά έχεις εγκαταστήσει τον Adobe Flash Player v11 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο κάμερα πως πάει το ταμπλετ ; Ποια η διαφορά του galaxy note 10.1 με Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 (16GB) που έχει στο skroutz , το 3G ? Να το χτυπήσω λετε;
Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο κάμερα πως πάει το ταμπλετ ; Ποια η διαφορά του galaxy note 10.1 με Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 (16GB) που έχει στο skroutz , το 3G ? Να το χτυπήσω λετε;

 

Ναι το 3G είναι η μόνη διαφορά, αλλά εδώ ρωτάμε μόνο άμα ψάξουμε πρώτα στο web και δεν βγάλουμε άκρη!!! Δεν ήμαστε εξυπηρέτηση πελατών!!!

Συμβουλή .... πρόσεξε από που θα το πάρεις στο ίντερνετ .... βλέπεις τι τραβάνε άλλα παιδιά μερικά post πιο πάνω!!!

Υπάρχουν μερικές ελαττωματικές παρτίδες από ότι έχουμε ψυλλιαστεί όλοι μας και όποιος τις πάρει θα ταλαιπωρηθεί "λιγουλάκι"!!!(ακόμα περισσότερο σε ιντερνετικό μαγαζί)!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...