Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Factory reset, clear cache.

 

Δεν κολλαει τιποτα. Ολα τρεχουν άψογα.

 

 

επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, οκ αλλα σβήνονται ολα τα δεδομενα.

Επανερχονται κανονικα απο την επιλογή αυτοματης επαναφοράς ; ή πρεπει να κανω root τη συσκευή και μετα με το titanium backup?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, οκ αλλα σβήνονται ολα τα δεδομενα.

Επανερχονται κανονικα απο την επιλογή αυτοματης επαναφοράς ; ή πρεπει να κανω root τη συσκευή και μετα με το titanium backup?

 

Επαφες (εφοσον τις εχεις στο Gmail), εφαρμογες επανερχονται. Ρυθμίσεις οχι. Οτι εχεις στην εξωτερικη sd παραμενει ανεπαφο.

Κατι διαβασα για το carbon backup απο το play αλλα δεν εχω αξιωθει να το κοιταξω. Λεει οτι κανει backup εφαρμογες και data στην sd στις non rooted συσκευες. Αν θελεις ριξε του μια ματια τι κανει.

Οπως και να 'χει φοβαμαι οτι δεν θα το γλυτωσεις στο τελος. Αυτα (οι αναβαθμισεις) ή καθονται καλα απο την αρχη, οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα και συνεχιζεις σαν να μην συνεβει τιποτα ή αρχίζουν σιγα σιγα τα προβληματα μεχρι που στο τελος πηδιετ... τελειως και αναγκαστικα το ρησεταρεις.

 

Παντως πραγματικα το μηχανημα "πεταει". Δουλευει απιστευτα σωστα, με λιγο τσιμπιμενη ομως την κατανάλωση. Αυτο στανταρ, το υπογραφω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Με την αναλυση που εχει διαβαζετε ανετα ebook & pdf η χρειαζεται zoom in?

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Με την αναλυση που εχει διαβαζετε ανετα ebook & pdf η χρειαζεται zoom in?

 

Με το NeoSoar eBooks (free από το Play Store) χωρίς κανένα πρόβλημα και όχι μόνο . Σου δημιουργεί

και μιά βιβλιοθήκη ... από ροζ μαόνι ..... που στοιβάζει τα βιβλία , πολύ καλύτερη από το iPad

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Με το NeoSoar eBooks (free από το Play Store) χωρίς κανένα πρόβλημα και όχι μόνο . Σου δημιουργεί

και μιά βιβλιοθήκη ... από ροζ μαόνι ..... που στοιβάζει τα βιβλία , πολύ καλύτερη από το iPad

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να χρησιμοποιηθει σαν media player στην τηλεοραση η ενισχυτη, με τη βοηθεια ανταπτορα + hdmi? Χωρις να γινει rooted

Edited by gimakias
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να χρησιμοποιηθει σαν media player στην τηλεοραση η ενισχυτη, με τη βοηθεια ανταπτορα + hdmi? Χωρις να γινει rooted

 

ναι,υπαρχει! δες εδω, http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=110999088036&index=7&nav=SEARCH&nid=95777039080 αν κ ειναι λιγο ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να συνδεθει με τηλεοραση χωρις να γινει rooted, με τη βοηθεια ανταπτορα για hdmi?

 

Εγώ το δουλεύω με all share dongle παρόμοιο νομίζω με το παραπάνω και είναι απίστευτο

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρατηρήσει και άλλοι αυξημένη κατανάλωση στην 4.1.2? Μειωνεται λιγο με την αυτοματη φωτεινότητα η οποία δυστυχώς δεν λειτουργεί ιδανικά θα ελεγα.. (πολυ σκοτεινή οταν δεν πρεπει).Επισης ανακαλυψα ενα bug.Οταν ειμαι σε οθονη διπλης προβολης στο Facebook και βλεπω μια φωτο δεν με επιστρεφει στην σελιδα του προφιλ μου η στις κοινοποιησεις πατωντας τα αντίστοιχα κουμπιά παρα μονο με το Android κουμπι της επιστροφής. Εχει παρατηρήσει καποιος κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εχω γραψει καμποσες φορες. Εχω παρατηρησει τσιμπιμενη κατανάλωση. Τιποτα το δραματικο, αλλα υπαρκτο σιγουρα. :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν8010 και ειμαι jelly bean.θελω να ξαναγυρισω ομως στην μαμισια εκδοση που ειχα ics 4.0 τι πρεπει να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα χθες με τη smartech και μου είπαν ότι περιμένουν ένα ανταλλακτικό και μου το στέλνουν αμέσως.Δεν ήξεραν όμως τι ανταλλακτικό οπότε θα το μάθω όταν το παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ανάλογη εφαρμογή με το note 2 που εχει δοκιμάσει καποιος για να ανοίγει η να κλείνει η οθόνη με το cover?

 

Δοκίμασα κάποια εφαρμογή (δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της) και έβγαλε μηνυμα ότι το τάμπλετ δεν έχει τον απαραίτητο αισθητήρα

(proximity sensor) για να πηγαίνει σε "stand by" όταν βάζεις το cover. Τσέκαρα στο GSM arena και δεν αναφέρει τον συγκεκριμένο αισθητήρα, παρα μόνο τους εξης: Accelerometer, gyro, compass.

Στο note 2 τον περιλαμβάνει : Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Πληροφορίες συσκευής , κλικάρεις 3-4 φορές πάνω στο "Εκδοση Android" 4.1.2 , και βγαίνει ένα μεγάλο

JellyBean πάνω στο φόντο της αρχικής σελίδας . Σέρνεις το δάκτυλο δεξιά-αριστερά πάνω στο φασόλι και γεμίζει η οθόνη

από μικρα χρωματιστά κινούμενα φασολάκια τα οποία μπορείς να ξαποστείλεις σέρνοντας εκτός οθόνης . Cool :lol:

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής ? Δεν κατάλαβα .

 

Περί Μπαταρίας :

Μετά από τρεις πλήρεις αποφορτίσεις και πληρεις φορτίσεις δεν έχω διαπιστώσει καμία αύξηση κατανάλωσης.

Αντίθετα σε κατάσταση αναμονής που είχα κρατήσει κάποια νούμερα βλέπω μιά μικρή βελτίωση . Σε άλλες ενέργειες όπως

βίντεο , internet , παιχνίδια κλπ , δεν μπορώ να έχω γνώμη αλλά δεν βρέπω κάποια εμφανή αλλαγή .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έψαξα στο thread αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. To Ν8000 έχει ραδιόφωνο fm τελικά ή όχι ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έψαξα στο thread αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. To Ν8000 έχει ραδιόφωνο fm τελικά ή όχι ? Ευχαριστώ

 

οχι δεν εχει fm.μονο μεσω ιντερνετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει στις πριν σελιδες και που, παροτι τις εχω διαβασει αλλες φορες..

Υπαρχει καποιο player απο google store -δωρεαν κατα προτιμηση- που να μπορει να παιξει και ηχο απο τα αρχεια mkv? και πως διαλεγουμε υποτιτλους οταν εχει περισσοτερους απο εναν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει στις πριν σελιδες και που, παροτι τις εχω διαβασει αλλες φορες..

Υπαρχει καποιο player απο google store -δωρεαν κατα προτιμηση- που να μπορει να παιξει και ηχο απο τα αρχεια mkv? και πως διαλεγουμε υποτιτλους οταν εχει περισσοτερους απο εναν?

 

δοκιμασε το bsplayer

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια ειναι καλη αυτη η καρτουλα? ADATA 32GB MICRO SDHC FLASH CARD CLASS 10 WITH ADAPTER την εχει προσφορα το e-shope με 23 euro .να την παρω? εχουν μεγαλη διαφορα με αυτη? SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (32GB) ποια προτεινετε?ευχαριστω Edited by panseraikos
Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά υποστηρίζει flash player μια χαρά..

Τον κανεις εγκατάσταση ξεχωριστά βεβαια.

Δεν υπαρχει στο μαρκετ. Google it και θα τον βρεις αμεσως.Αν οχι πες μου.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

για την καρτουλα κανενας ρε παιδια?

 

Φιλε οποια και να παρεις την δουλεια της θα την κάνει μια χαρα..παντως ειναι πολυ καλη προσφορα απο το eshop:D

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το bsplayer

Το κατεβασα φιλε μου, σ ευχαριστώ πολύ.

Ωστοσο εξακολουθώ να μην μπορω να επιλεξω υποτιτλους και μου φαινεται οτι δεν δουλευουν τα fasr forward κλπ.. Μάλλον κάποιο λάθος κανω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...