Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά θα φλασαρεις μέσω odin. Θα βάλεις το αρχείο στο pda ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΚΑΡΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ.ανοιγεις βάζεις το tablet σε download mode. Κρατάς ταυτόχρονα το κουμπί που κατεβάζεις την ένταση (αυτό που είναι κοντά στο power) και το power και περιμένεις να κλείσει και μόλις βγάλει το galaxy note το logo με τα από 2δευτερολεπτα τα αφήνεις και μόλις σου βγάλει την οθόνη με το Android πατάς το κουμπί που αυξάνει την ένταση.

 

Πσ να έχεις εγκαταστήσει τους drivers της συσκευής και να έχεις κλείσει το kies

 

Ντινο αν δεν τικαρει τπτ στο odin δεν θα κανει restart μετα το φλασαρισμα αν δεν κανω λαθος και αν δεν γνωριζει τι πρεπει να κανει μετα ισως κανει καμια "ζημια"

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κλείσω το θέμα , μετά από ερώτημα που υπέβαλα χθες αναφέροντας πως η τιμή άλλαξε από 489 σε 589 και στο κατάστημα και στη σελίδα του σκρουτζ σήμερα το πρωί, οπότε δεν ισχύουν τα παραπάνω. Τώρα τι ακριβώς συνέβη;; άγνωστο.....

 

Ο φιλος ανεφερε για τη Wifi εκδοση και για αυτην η τιμη ειναι σωστη.

Εγω εκανα "παραγγελια" ενα 3g στα 489 και αναμενω την απαντηση των ιθυνοντων...

Link to comment
Share on other sites

Ντινο αν δεν τικαρει τπτ στο odin δεν θα κανει restart μετα το φλασαρισμα αν δεν κανω λαθος και αν δεν γνωριζει τι πρεπει να κανει μετα ισως κανει καμια "ζημια"

 

Θέμη το restart είναι τικαρισμενο από την αρχή! Εγώ είπα να μην τικαρει κάτι από μόνος του όπως το re partition :-)

 

Να κλείσω το θέμα , μετά από ερώτημα που υπέβαλα χθες αναφέροντας πως η τιμή άλλαξε από 489 σε 589 και στο κατάστημα και στη σελίδα του σκρουτζ σήμερα το πρωί, οπότε δεν ισχύουν τα παραπάνω. Τώρα τι ακριβώς συνέβη;; άγνωστο.....

 

Δάσκαλε είναι 2μοντελα. Το N8000 έχει επιπλέον την υποδοχή της κάρτας sim ενώ το N8010 έχει μόνο wifi. Και τα δύο μοντέλα είναι ολόιδια με τη μόνη διαφορά αυτή που σου ανέφερα.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

 

Πσ να έχεις εγκαταστήσει τους drivers της συσκευής και να έχεις κλείσει το kies

 

Πως γινεται αυτη η διαδικασια? Μεσω kies? Και η εγκατασταση να εχει προηγηθει απο το φλασαρισμα λιγες τελευταιες λεπτομερειες για να προχωρησω το βραδυ.... ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτη η διαδικασια? Μεσω kies? Και η εγκατασταση να εχει προηγηθει απο το φλασαρισμα λιγες τελευταιες λεπτομερειες για να προχωρησω το βραδυ.... ευχαριστω πολυ
Συνδεσε τη συσκευή με kies και περίμενε να το αναγνωρίσει μετά κλείσε το kies και ξεκινά.
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε τη συσκευή με kies και περίμενε να το αναγνωρίσει μετά κλείσε το kies και ξεκινά.

 

Ενταξει ολα πηγαν καλα.... Το οτι δεν μπορει να γινει αντιστοιχιση τηα συσκευης ειναι κατι φυσιολογικο???

Πεταει το μηχανημα......

Edited by zoumas
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα πηγαν καλα.... Το οτι δεν μπορει να γινει αντιστοιχιση τηα συσκευης ειναι κατι φυσιολογικο???

Πεταει το μηχανημα......

Τι αντιστοιχιση? Δεν αναγνωρίζει τη συσκευή το kies .

Link to comment
Share on other sites

Τι αντιστοιχιση? Δεν αναγνωρίζει τη συσκευή το kies .

 

Την αναγνωριζει κανονικα αλλα μου γραφει οτι η συσκευη δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω kies καθως και στις πληροφοριες της συσκευης εκει που ειναι για τις ενημερωσεις δε μπορει να αντιστοιχισει τη συσκευη... φανταζομαι πως ειναι λογικο αφου δε φοραει την eur της "μανας του"....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για root της συσκευης?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1831152

Την αναγνωριζει κανονικα αλλα μου γραφει οτι η συσκευη δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω kies καθως και στις πληροφοριες της συσκευης εκει που ειναι για τις ενημερωσεις δε μπορει να αντιστοιχισει τη συσκευη... φανταζομαι πως ειναι λογικο αφου δε φοραει την eur της "μανας του"....

 

Δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα με ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια όταν είμαι σε μια σελίδα πατώντας να βγω τελείως όχι να γυρίσω πίσω

δεν με αφήνει .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια όταν είμαι σε μια σελίδα πατώντας να βγω τελείως όχι να γυρίσω πίσω δεν με αφήνει .

Και σε εμενα το ιδιο συμβαινει....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια όταν είμαι σε μια σελίδα πατώντας να βγω τελείως όχι να γυρίσω πίσω

δεν με αφήνει .

Έχειςjelly bean?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε 4.0.4 έχει.

Εμένα αυτό μου το έκανε μόλις αναβάθμιστηκα σε jelly bean. Μπορεί και να μη το είχα παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος τι παιζει με τις ευρωπαικες και τι με τις Ελληνικες συσκευες ;

ρωτησα σε 2 Eshops για το Ν8000 και μου απαντησαν και οι 2 πως εχουν "Ευρωπαικη" συσκευη (αγορασμενη οχι απο την Ελλην. αντιπροσ. αλλα απο αλλη χωρα της Ευρωπης) η οποια ομως εχει 2 χρονια εγγυηση κανονικα, εχει Ελληνικα και Ελληνικο μενου και γενικα δεν εχει καμια διαφορα απο μια συσκευη Ελλην.αντιπροσωπειας

 

ειναι ετσι οπως τα λενε ; γιατι η διαφορα τιμης ειναι αξιοσημειωτη περι τα 60 ευρω

μηπως θα εχω κανενα προβλημα σε μελλοντικη αναβαθμιση του android ;

μηπως οι "Ευρωπαικες" εχουν καμια διαφορετικη εκδοση cpu, gpu η κατι αλλο και την πατησω ;

 

καμια γνωμη ;

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος τι παιζει με τις ευρωπαικες και τι με τις Ελληνικες συσκευες ;

ρωτησα σε 2 Eshops για το Ν8000 και μου απαντησαν και οι 2 πως εχουν "Ευρωπαικη" συσκευη (αγορασμενη οχι απο την Ελλην. αντιπροσ. αλλα απο αλλη χωρα της Ευρωπης) η οποια ομως εχει 2 χρονια εγγυηση κανονικα, εχει Ελληνικα και Ελληνικο μενου και γενικα δεν εχει καμια διαφορα απο μια συσκευη Ελλην.αντιπροσωπειας

 

ειναι ετσι οπως τα λενε ; γιατι η διαφορα τιμης ειναι αξιοσημειωτη περι τα 60 ευρω

μηπως θα εχω κανενα προβλημα σε μελλοντικη αναβαθμιση του android ;

μηπως οι "Ευρωπαικες" εχουν καμια διαφορετικη εκδοση cpu, gpu η κατι αλλο και την πατησω ;

 

καμια γνωμη ;

 

Όπως σου τα είπαν είναι. Δεν έχουν καμία διαφορά σε gpu cpu. Η διαφορά τιμής οφείλεται στους επιπλέον φόρους που έχουμε εδώ στην Ελλάδα. Προχώρα ελεύθερα στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1831152

 

 

Δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα με ΟΤΑ

 

Ευχαριστω πολυ.

Επειδη θελω να κανω την μεθοδο 1 για να μην χασω την εγγυηση .

Απορια 1 εαν κανω inject to official f/w θα γινει reset? και θα εχει ολα τα προγραμματα παλι οπως το photoshop που δινει εξ αρχης?

 

Απορια 2 Εβαλα kies και μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση.

Η Jellybean εχει βγει official η οχι ακομα? Ειδα καποιους να λενε οτι την εχουν official απο εξωτερικο και μπερδευτηκα ...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Επειδη θελω να κανω την μεθοδο 1 για να μην χασω την εγγυηση .

Απορια 1 εαν κανω inject to official f/w θα γινει reset? και θα εχει ολα τα προγραμματα παλι οπως το photoshop που δινει εξ αρχης?

 

Απορια 2 Εβαλα kies και μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση.

Η Jellybean εχει βγει official η οχι ακομα? Ειδα καποιους να λενε οτι την εχουν official απο εξωτερικο και μπερδευτηκα ...

Ναι άμα φλασαρεις την official δεν θα τα χάσεις. Απλός για την εγγυηση που λες άμα βάλεις άλλη ρομ που να μην είναι από τη χώρα προέλευσης της συσκευής τότε δεν θα έχεις εγγύηση αλλά άμα ξανά φλασαρεις την ρομ που είχες τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Jelly bean εγώ έχω πάρει και είναι γερμανική official. Σιγά σιγά θα αναβαθμιστουν και συσκευές από άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο Note 2 αν έχεις πχ γερμανική rom δεν αναγνωρίζει την ελληνική γραφή με το S Pen ενώ πχ με γαλλική rom την αναγνωρίζει κανονικά. Ισχύει κάτι παρόμοιο με το Note 10.1;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο Note 2 αν έχεις πχ γερμανική rom δεν αναγνωρίζει την ελληνική γραφή με το S Pen ενώ πχ με γαλλική rom την αναγνωρίζει κανονικά. Ισχύει κάτι παρόμοιο με το Note 10.1;
εγώ έχω γερμανικό και αναγνωρίζει κανονικά τα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου τα είπαν είναι. Δεν έχουν καμία διαφορά σε gpu cpu. Η διαφορά τιμής οφείλεται στους επιπλέον φόρους που έχουμε εδώ στην Ελλάδα. Προχώρα ελεύθερα στην αγορά.

 

σε ευχαριστω φιλε

 

Χθες που βρεθηκα στο mall ο Κοτσοβολος και το Πλαισιο ειχαν το 3g N8000 στα 600 ευρω (απο 690) με δωρο ενα tv tuner (αξιας 25 ευρω περιπου)

 

εδω http://www.portal365.gr/index.php?act=viewProd&productId=2253 εχει 555 με παραγγελια (η πιο φθηνη τιμη που βρηκα)

Link to comment
Share on other sites

ntinoscrypton εγώ έχω το wifi από Γερμανια και δεν έχει βγαλει κάποια αναβαθμιση σε jb. Εσένα που την πήρες, παίζει ροόλο οτι είναι 3G ?
Link to comment
Share on other sites

ntinoscrypton εγώ έχω το wifi από Γερμανια και δεν έχει βγαλει κάποια αναβαθμιση σε jb. Εσένα που την πήρες, παίζει ροόλο οτι είναι 3G ?

Ναι απ ότι πιστεύω γιατί το 3g κάνει και κλήσεις και έχει κάποιες εφαρμογές έξτρα όπως τηλέφωνο επαφές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...