Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (11 Αύγ. 2004 , 18:59)

 

Paizei!!!!!!

Alla opos exei anaferthei kai se proigoumeno post se kapio apo ta forum, to forma tou wav pou mporei na paiksei einai sigekrimeno...nomizo oti to leei kai mesa sto bibliaraki tis siskeuhs (selida 71, Anaparagogi Meson)!!

 

 

Επιβεβαιώνω τα όσα έγραψε ο φίλος @ fostirop

όντως στην σελίδα 71 του ελληνικού manual αναφέρει πως μπορούν να χρησιμοποιειθούν αρχεία wav αρκεί βέβαια αυτά να είναι των 16 khz !

Τώρα πως θα ακούγονται αυτά λίγο πολύ φαντάζεστε :wacko: ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (12 Αύγ. 2004 , 00:08)

 

μπορει να αλλαξει ο ηχος που ειναι στις υπενθυμισεις?και αν ναι πως?

 

 

Αν εννοείς τον ήχο σε υπενθυμίσεις εργασιών κτλ. δεν βρήκα κάτι μετά απο σύντομο ψάξημο. Θα συνεχίσω και αν βρω κάτι θα σου πω... :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο 14 μερες που το κινητο ηταν στο Service το εχω στα χερια μου. :)

Και οπως αποδειχτηκε το κινητο δεν ειχε τιποτα , ο τεχνικος ειχε κανει λαθος λογω κακης ενημερωσης του απο την S.E.

Βλεπετε ηταν το πρωτο κινητο Κ700 που εκανε αναβαθμιση και δεν του ειχαν πει οτι το Κ700 εχει αλλο τροπο για να γινει αναβαθμιση σε σχεση με αλλα κινητα.Λογω της ενσωματωμενης μνημης πρεπει να περαστει ενα προγραμμα πρωτα και μετα η αναβαθμιση.Του εστειλαν e-mail πως γινεται πριν 2 μερες.( μπραβο οργανωση) :(

Ουτε και οι 14 μερες που περασαν για να του κανουν μια αναβαθμιση ειναι υπερ τους.

 

Υ.Γ παντως το κινητο με την R2L δουλευει τωρα αψογα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω ... !!!

14 ημέρες :blink: Μεγάλη υπομονή έχεις ... !

 

Τέλος καλό , όλα καλά :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

MaIdeN ; . . . συμβαίνει κάτι ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Didimos (13 Αύγ. 2004 , 00:21)

 

Πω πωωω ... !!!

14 ημέρες :blink: Μεγάλη υπομονή έχεις ... !

 

Τέλος καλό , όλα καλά :)

 

 

Δεν μπορουσα να κανω και αλλιως. :o

Αν περνουσε απο το χερι μου πιστεψε με θα τους ειχα γ******. :rolleyes:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pantelisp78 (12 Αύγ. 2004 , 10:56)

 

Μετά την αναβάθμιση σε R2L, η καινούργια έκδοση του FMA (1.1.15RC3) μου μεταφέρει δεδομένα με ρυθμό περίπου 1Kb/s. Χρησιμοποιώ καλώδιο USB για τη σύνδεση και με πιο παλιές εκδόσεις του FMA δεν έχω πρόβλημα (αν και εκείνες δεν υποστηρίζουν τους φακέλους του κ700.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Τρέχω δύο λειτουργικά winxp και το πρόβλημα υπάρχει και στα δύο.

 

Άσχετο, αλλά η μπαταρία με έχει αφήσει άφωνο! Φόρτισα το κινητό όλο το βράδυ μετά την αναβάθμιση, το ενεργοποίησα το πρωί στις 9 και το έσβησα τη νύχτα στη 1. Με 6-7 λεπτά ομιλίας, 4 φωτογραφίσεις και μερικά slideshows η μπαταρία δεν έπεσε ούτε γραμμή μέχρι που το έκλεισα. Φτου να μη το ματιάσω!

 

:rolleyes:

 

 

Synch kanei xwris na kanei reboot to kinhto mpas ka ikanoume kana sugxronismo epitelous?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (13 Αύγ. 2004 , 11:46)

 

Synch kanei xwris na kanei reboot to kinhto mpas ka ikanoume kana sugxronismo epitelous?

 

 

Οχι δεν κανει !

Σκαει παλι η μ@λ@κι@ !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/91 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

telika h R2L yposthrizei ellhnika stis wap selides?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (13 Αύγ. 2004 , 11:46)

 

Synch kanei xwris na kanei reboot to kinhto mpas ka ikanoume kana sugxronismo epitelous?

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (13 Αύγ. 2004 , 10:58)

 

Οχι δεν κανει !

Σκαει παλι η μ@λ@κι@ !

 

 

Θα με τρελάνετε βρε παιδιά? Έχω το κινητό 2 μέρες χωρίς να του έχω κάνει καμία αναβάθμιση και το sync γίνεται μια χαρά με το Outlook χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποίησα το πρόγραμμα από το CD που ήρθε με το κινητό (δεν έχω κατεβάσει τίποτα από το Internet)...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..γιατι οταν βγαζω μια φωτο σε οποιαδηποτε αναλυση(αλλαζει μονο το μεγεθος) και τη στελνω με bt στο κομπιουτερ φαινεται τρισαθλια?pixels,θαμπη πολυ χαλια, μου φαινεται χειροτερες και απο του τ610!γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (13 Αύγ. 2004 , 18:18)

 

να ρωτησω κατι..γιατι οταν βγαζω μια φωτο σε οποιαδηποτε αναλυση(αλλαζει μονο το μεγεθος) και τη στελνω με bt στο κομπιουτερ φαινεται τρισαθλια?pixels,θαμπη πολυ χαλια, μου φαινεται χειροτερες και απο του τ610!γιατι?

 

 

Δοκίμασε να παίξεις με την ποιότητα, έχει κανονική και υψηλή ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (13 Αύγ. 2004 , 18:18)

 

να ρωτησω κατι..γιατι οταν βγαζω μια φωτο σε οποιαδηποτε αναλυση(αλλαζει μονο το μεγεθος) και τη στελνω με bt στο κομπιουτερ φαινεται τρισαθλια?pixels,θαμπη πολυ χαλια, μου φαινεται χειροτερες και απο του τ610!γιατι?

 

 

Μήπως φταίει και ο υπολογιστής σου ? Μία υπόθεση κάνω ;)

Ξέρεις τίποτα παλιά οθόνη, παλιά κάρτα γραφικών ή μήπως πρέπει να ανανεώσεις τους drivers ? Χωρίς παρεξήγηση έτσι :)

Γιατί προσωπικά σε εμένα φαινονται αρκετά καλά :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (13 Αύγ. 2004 , 16:18)

 

να ρωτησω κατι..γιατι οταν βγαζω μια φωτο σε οποιαδηποτε αναλυση(αλλαζει μονο το μεγεθος) και τη στελνω με bt στο κομπιουτερ φαινεται τρισαθλια?pixels,θαμπη πολυ χαλια, μου φαινεται χειροτερες και απο του τ610!γιατι?

 

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα των φωτογραφιών, αντιθέτως είναι πολύ καλές!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και οι 2 στο forum φωτογραφίες για να δούμε τι εννοείτε (λέγοντας κακή ο μεν και καλή ο δε).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ela didimos ti na simbeni??? simbenei kati k d to i3era :D ? re cs giatin othoni ithela na rotiso to kinito to exo mia vdomada kai kati meres kai h othoni mou ama tin balo sto fos sto pano tzami diakrinode tou pousth oi gratzounies sto tzamaki... d 3ero eleos egw mono sti tsepi mou to eixa k d mou exei pesi pote.. toso eykola vgenoune oi gratzoynies re pedia ???k se sas etsi einai?giati anisixisa:PP ahahaha
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα αυτά τα κινητά καλό είναι να μην τα βάζεις στην τσέπη μαζί με κλειδιά και κέρματα.

Εγώ μια φορά το έβαλα με τα κλειδιά και να σου η πρώτη γρατζουνιά. Από τότε το βάζω μόνο του και δεν έχει ζευγαρώσει ακόμα...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή κάπου 1900 posts είναι λίγο δύσκολο να διαβαστούν, μπορείτε να μου πείτε αν κάποιος είχε εμπειρία με παλαιά SIM και το K700 κι αν του δούλεψε (παραπάνω από 20 δευτ. εννοώ) ; Εχω την ίδια SIM εδώ και 7 χρόνια (telestet bfree) και αφού την τοποθετήσω στο κινητό και το ανοίξω, μετά από ακριβώς 20 δευτερόλεπτα το κινητό κολλάει! Οτι κι αν κάνω! H SIM δουλεύει άψογα στο siemens s55 που έχω ακόμα. Το Κ700 δεν έχει πρόβλημα με μία πιο σύγχρονη SIM (εκτός από τα κλασικά κολλήματα που τρώει π.χ. αν προσπαθήσω να τραβήξω φωτογραφία ενώ πριν τραβούσα video κλπ.). Γνωρίζετε αν όντως υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με παλαιότερες SIM κι αν ναι, αν διορθώνεται με το τελευταίο firmware ;

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

ok thanx kirie lewton anakoufistika **** tis gratzounies :P d to bazo me mekermata pote re giayto akribos ton logo ala na soytes k paly oi gratzounies d 3ero ti pextike tora exei psilogemisi gratzounies ala tespa otan pezo to kin enohte d diakrinode ala an to balo sto fos k to giriso plai fenode polles k mou ti spaei tespa ;PPP
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (14 Αύγ. 2004 , 03:13)

 

...Το Κ700 δεν έχει πρόβλημα με μία πιο σύγχρονη SIM (εκτός από τα κλασικά κολλήματα που τρώει π.χ. αν προσπαθήσω να τραβήξω φωτογραφία ενώ πριν τραβούσα video κλπ.)...

 

 

Μιχάλης :alien:

 

 

Κλασικά;!!!!!!! :wacko: :blink: :cry:

Video...μετά φωτό...κολάει;!!!!

Που...πώς...πότε;!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT (13 Αύγ. 2004 , 17:36)

 

Θα με τρελάνετε βρε παιδιά? Έχω το κινητό 2 μέρες χωρίς να του έχω κάνει καμία αναβάθμιση και το sync γίνεται μια χαρά με το Outlook χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποίησα το πρόγραμμα από το CD που ήρθε με το κινητό (δεν έχω κατεβάσει τίποτα από το Internet)...

 

 

Ποσες εγγραφες εχεις στο τηλεφωνο.

Εγω εχω 489. Προσπαθησε ν ακανεις full sync απο το τηλ. στο PC και μετα ελα πες μου ! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας φαίνεται η διαφήμηση του Κ700;;;;

Παντως σε όπιο κανάλι και να βάλεις θα τι δεις.....

 

Τηλέφωνο ή κάμερα;;; Διάλλεξε όψη!!! :D

χάρισε μου έναν κόσμο μοναχά για μας... αν μ' αγαπάς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...