Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (18 Σεπ. 2004 , 09:52)

 

Η ιστορια εχει συνεχεια.Ακολουθει η απνατηση που δωσανε οταν τους εστειλα το link για την αναβαθμιση.Σαν να μου λενε δηλαδη οτι μην την κανεις γιατι εμεις δεν το ξερουμε.

 

 

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η υπηρεσία ενημέρωσης της Sony

Ericsson για το Κ700i δεν είναι ακόμα επίσημα διαθέσιμη από την Sony

Ericsson.

 

Παρόλα αυτά, αν στην περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο σφάλμα κατά την

χρήση της συγκεκριμένης υπηρεσίας σας δίνεται η δυνατότητα να ξεκινήσετε

πάλι την υπηρεσία ενημέρωσης της Sony Ericsson και να επιλέξετε την

επιλογή "recovery mode" ώστε να εξαλειφθεί οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

 

Με εκτίμηση,

Κ. Τσιουμπρής

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

 

Κοίτα, εδώ που τα λέμε αυτό έχει και κάποια βάση, αν την σελίδα αναβάθμισης την έχει δημιουργήσει η SE αλλα δεν έχει ενημερώσει ("επίσημα" τουλάχιστον)ακόμα για την ύπαρξη της την αντιπροσωπεία της στην Ελλάδα, αυτήν την απάντηση θα σου δώσουν!

Κουφό μεν, αλλα όχι αδύνατον...μιλάω εκ πείρας!! :o :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κ700 και το κ700ι έχουν την ίδια μνήμη? Να υποθέσω οτι θα μου προτείνεται να πάρω non live? κ γώ μάλλον αυτό προτιμώ αλλα θέλω σύνδεση vodafone.Αν πάω γερμανό θα μου δώσουν non live με σύνδεση vodafone??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sealover (18 Σεπ. 2004 , 02:51)

 

ERWTHSH:(kai sygnwmh an exei ksanaginei)Yparxei dynatothta epeidh exw katevasei thn anabathmish ston ypologisth mou(11mb peripou)na thn kanw install sto kinhto me bluetooth??H' thelei bash syxronismou aparraithta?Sorry gia ta greeklish alla kapoio provlhma yparxei me ta ellhnika kai den ta anagnwrizei swsta...

 

 

θέλει τη βάση συγχρονισμού

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (18 Σεπ. 2004 , 09:48)

 

Ρε παιδιά, μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να αγοράσω βάση συγχρονισμού για το K700i για να μπορώ και 'γώ (σαν μικρό παιδί που είμαι :p ) να κάνω firmware update από την αναπαυτική καρέκλα που έχω μπροστά στον υπολογιστή μου?! :worry: :lol:

 

 

Κοίτα αυτό και ρώτα γιά λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Helios (18 Σεπ. 2004 , 13:28)

 

Κοίτα αυτό και ρώτα γιά λεπτομέρειες.

 

 

Thanks Helios! :happy:

 

Ρε παιδιά (απευθύνομαι σε αυτούς και αυτές που έχουν την voda live έκδοση!).

Οποιος έχει την δυνατότητα (και δεν το έχει κάνει ήδη) ας βάλει μια καρτούλα αλλου δικτύου (πλην voda) και ας δοκιμάσει να βάλει σαν ήχο κλήσης mp3 να δει αν θα παίξει!

Το ξέρω ότι ακούγεται χαζό :worry: , αλλά ας το δοκιμάσει κάποιος αν δεν του κάνει κόπο και ας μου πει το αποτέλεσμα.

Thanks εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (18 Σεπ. 2004 , 13:52)

 

Thanks Helios! :happy:

 

Ρε παιδιά (απευθύνομαι σε αυτούς και αυτές που έχουν την voda live έκδοση!).

Οποιος έχει την δυνατότητα (και δεν το έχει κάνει ήδη) ας βάλει μια καρτούλα αλλου δικτύου (πλην voda) και ας δοκιμάσει να βάλει σαν ήχο κλήσης mp3 να δει αν θα παίξει!

Το ξέρω ότι ακούγεται χαζό :worry: , αλλά ας το δοκιμάσει κάποιος αν δεν του κάνει κόπο και ας μου πει το αποτέλεσμα.

Thanks εκ των προτέρων.

 

το εχει κανει φιλος μου, δεν γινεται τιποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bxtrm (18 Σεπ. 2004 , 14:01)

 

το εχει κανει φιλος μου, δεν γινεται τιποτε.....

 

 

Thanks Bxtrm!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος parapara (18 Σεπ. 2004 , 01:54)

 

@Kyramas & @stefangsm έχετε Vlive ή όχι;

Για την R2N δηλαδή το πάθατε;

 

 

Δέν έχω VL

Για την R2L

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (18 Σεπ. 2004 , 12:21)

 

δεν εχουν την ιδια μνημη.το Live εχει 32ΜΒ.

αν πας στο Γερμανο νομιζω οτι μπορει να σου το δωσει χωρις το live

 

 

Κάνεις λάθος φίλε μου....και οι 2 συσκευές (Live kai non-live) έχουν 42ΜΒ μνήμη.... ;)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος σε κάτι.

Γιατί όταν πάω να στείλω video-MMS το κινητό μου κάνει μόνο του επανεκίνηση? Υπ'όψην οτι δεν έχω κάνει αναβάθμιση και ότι πρόκειτε να κάνω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Με την αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα?

 

Συγνώμη αν απαντήθηκε νωρίτερα το ερώτημα αυτό, αλλα προσπάθησα να ψάξω και τα αποτελέσματα αναζήτησης με οδήγησαν σε αυτό το thread. Μου είναι όμως πολύ δύσκολο να ψάξω 136 σελίδες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου....

Λογικά το πρόβλημά σου θα λυθεί με την αναβάθμιση, αλλά στο λέω με κάθε επιφύλαξη διότι και το δικό μου έτρωγε ένα κόλλημα πριν το κάνω αναβάθμιση σε ένα συγκεκριμένο σημείο και ακόμη και μετά την αναβάθμιση συνεχίζει το ίδιο....αλλά δοκίμασε με την αναβάθμιση μήπως καταφέρεις τίποτα...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος one2377 (18 Σεπ. 2004 , 16:39)

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος σε κάτι.

Γιατί όταν πάω να στείλω video-MMS το κινητό μου κάνει μόνο του επανεκίνηση? Υπ'όψην οτι δεν έχω κάνει αναβάθμιση και ότι πρόκειτε να κάνω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Με την αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα?

 

Συγνώμη αν απαντήθηκε νωρίτερα το ερώτημα αυτό, αλλα προσπάθησα να ψάξω και τα αποτελέσματα αναζήτησης με οδήγησαν σε αυτό το thread. Μου είναι όμως πολύ δύσκολο να ψάξω 136 σελίδες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά.

 

 

to eixa ki ego to provlima me opoiodipote mms,kai me tin anabathmisi lithike.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeTBoY (18 Σεπ. 2004 , 16:24)

 

Κάνεις λάθος φίλε μου....και οι 2 συσκευές (Live kai non-live) έχουν 42ΜΒ μνήμη.... ;)

 

 

egw ksero oti to live exei 32 mb, opos eipe o alos epidei sou troei ta 10 mb h ekdosi tis vl ayto mou to eipane poloi otan piga na paro to kinito sto germano, plaisio klp

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (19 Σεπ. 2004 , 00:47)

 

egw ksero oti to live exei 32 mb, opos eipe o alos epidei sou troei ta 10 mb h ekdosi tis vl ayto mou to eipane poloi otan piga na paro to kinito sto germano, plaisio klp

 

 

Τρελό ψέμα σου είπαν. Το live τρώει περίπου 2 MB, σε καμία περίπτωση 10!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (19 Σεπ. 2004 , 00:47)

 

egw ksero oti to live exei 32 mb, opos eipe o alos epidei sou troei ta 10 mb h ekdosi tis vl ayto mou to eipane poloi otan piga na paro to kinito sto germano, plaisio klp

 

 

Πες αυτούς που σου είπαν πως 10MB πάνε χαμένα για το VL να

ανοίξουν πρώτα ένα VL K700i και να κοιτάξουν πόσα ΜΒ είναι

ελεύθερα στον χρήστη .

'Ολοι στην ελλάδα τα ξέρουν όλα :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

pedia tin deftera dld avrio tha paro to k700 kata 99% kai exo merikes mikroapories:

1)ti lene ta handfree pou iparxoun stin siskevasia??

ine toso kala oso px sta nokia 7210,8310...?

2)to equalizer pos to vrikate kalo?

 

3)exei kamia idiotropia sta mp3? opos to gx30 enow....

 

 

BACK TO SONYERICSSON!!!!! S.E for ever......... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (19 Σεπ. 2004 , 01:59)

 

pedia tin deftera dld avrio tha paro to k700 kata 99% kai exo merikes mikroapories:

1)ti lene ta handfree pou iparxoun stin siskevasia??

ine toso kala oso px sta nokia 7210,8310...?

2)to equalizer pos to vrikate kalo?

 

3)exei kamia idiotropia sta mp3? opos to gx30 enow....

 

 

BACK TO SONYERICSSON!!!!! S.E for ever......... :D

 

 

1. Τα handfree είναι αρκετά καλά μπορώ να πω. (Sony ;) ) μόνο που είναι του στυλ το ένα κοντό καλώδιο και το άλλο μακρύ (όχι όπως στα Nokia δηλαδή που και τα δύο ακουστικά έχουν ίσο καλώδιο) αλλά προσωπικά δεν με πηράζει αυτό όσο το ότι το μικρόφωνο είναι αρκετά ψηλά (σχεδόν δίπλα από το σαγόνι) :o

2. Δεν έχω ασχοληθεί και τόσο με αυτό αλλά από τα λίγα που είδα έχει αρκετές επιλογές με μπάσα κτλ

3. Δεν ξέρω την ιδιομορφία του gx30 αλλά προσωπικά απο τότε που έβαλα για ήχο κλήσης mp3 κατέβασα και την ένταση ακόμα γιατί είναι αρκετά δυνατή η αναπαραγωγή ;) Γενικά, αν και βέβαια εξαρτάται και από το κομμάτι, ακούγονται τέλεια.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο είναι τέλειο! Ένα από τα πληρέστερα της αγοράς αυτή τη στιγμή. Η τιμή του δε νομίζω οτι είναι απαγορευτική, ειδικά δε για τα όσα προσφέρει... :)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του αυτη τη στιγμη αλλα λογικα σε λιγο θα πεσει(ειδικα οταν βγει το S700).

Αλλα απο τον ανταγωνισμο δεν υπαρχει και κατι καλητερο αυτη την στιγμη ωστε να πεις οτι θα παρεις καποιο αλλο κινητο.

Το nokia(6230) ειναι χειροτερο απο το S.E απο την αποψη οθονης(χαλια) και το mp3(μονοφωνικο) και τα γνωστα κλειδωματα της nokia.

Το siemens (S65) που ολοι περιμενανε βγηκε πολυ μουφα τελικα με πολλα προβληματα ασε που δεν παιζει mp3 , δεν εχει ραδιο και η οθονη του παρολο που ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος ειναι χαμηλοτερης αναλυσης.Και η καμερα που εχει και ειναι 1.3 mpixel βγαζει φωτο πιο χαλια και απο το Κ700.(προβλημα software)

Το μονο παραπανω που εχουν τα αλλα κινητα ειναι η καρτα μνημης που παιρνουν εξτρα αλλα στο nokia τα Mp3 ειναι μονοφωνικα και τα video δεν μπορουν να ειναι παραπανω απο 10 δευτερ.(ή 30 δεν ειμαι σιγουρος).Τα ιδια και χειροτερα με το siemens αφου ουτε καν παιζει mp3 ουτε και μπορεις να τραβηξεις video πανω απο 30 δευτερ.

Δωρον αδωρο τελικα η εξτρα μνημη που παιρνουν και τα δυο κινητα αλλα η τιμη τους ειναι στα 70 ευρω πιο φτηνη.

Παντως για να πω την αληθεια με εχει ψιλοσπασει το γεγονος οτι δεν παιρνει καρτα το Κ700!!!!

Οταν ακους MP3 με το hands free ειναι τελεια αλλα παραπανω απο 6 τραγουδια σε καλη αναλυση δεν χωρανε :(

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (19 Σεπ. 2004 , 07:12)

Αλλα απο τον ανταγωνισμο δεν υπαρχει και κατι καλητερο αυτη την στιγμη ωστε να πεις οτι θα παρεις καποιο αλλο κινητο.

Το nokia(6230) ειναι χειροτερο απο το S.E απο την αποψη οθονης(χαλια) και το mp3(μονοφωνικο) και τα γνωστα κλειδωματα της nokia.

 

Το μονο παραπανω που εχουν τα αλλα κινητα ειναι η καρτα μνημης που παιρνουν εξτρα αλλα στο nokia τα Mp3 ειναι μονοφωνικα και τα video δεν μπορουν να ειναι παραπανω απο 10 δευτερ.(ή 30 δεν ειμαι σιγουρος).

 

Πως φαινεται οτι δεν εχεις πιασει ποτε το 6230 στα χερια σου :eek: :wacko: :rolleyes: και ουτε εχεις διαβασει τα specs.

 

1.Εχει stereo Μp3 με πολυ δυνατη ενταση και πολυ καλη ποιοτητα.:eek:

2.Δεν ειναι κλειδωμενο :eek: :!:

3.Η οθονη του δεν ειναι χαλια απλα ειναι κατωτερη απο αυτη του Κ700 τοσο σε αναλυση οσο και σε ποιοτητα αλλα δεν παυει να ειναι αρκετα καλη στην απεικονιση.

4.Το βιντεο που τραβα εδεν ειναι fixed στα 10 δευτερα αλλα στα 4 λεπτα.:eek:

 

Επισης ΚΟΛΟΣΙΑΙΟ πλεονεκτημα ειναι η υποστηριξη MMC,μεγαλυτερη διαρκεια τις μπαταριας,καλυτερη ποιοτητα στις νυχτερινες ληψεις,και οτι δεν κολλαει. :eek:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...