Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (23 Σεπ. 2004 , 14:12)

 

PAIDIA otan einai se anamoni pou i othoni den deixnei tipota kai erthei ena minima i mia anapantiti klisi vgazei kanena eikonidio otan xanamavrizei i othoni i oxi?

 

 

Αν είναι ρυθμισμένος ο φωτισμος στο αυτόματο, δείχνει την ώρα και ακριβώς απο πάνω ένα μεγάλο εικονίδιο αναπάντητης ή μηνύματος αντίστοιχα.

Αν τώρα είανι ρυθμισμένο στην εξοικονόμιση ενέργειας (οπου όπως είπες η οθόνη δεν δείχνει τίποτα) θα π΄ρεπει να πατήσεις τα πλαϊνά πλήκτρα + ή - για να ενφανιστεί η ώρα και το ανάλογο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (23 Σεπ. 2004 , 12:28)

 

δεν μου λετε βρε παιδες.τωρα το τηλεφωνο μου κραταει περιπου 3,5 μερες,αν βαλω bletooth handfree ποσο περιπου θα μου κραταει μετα?καιει πολυ μπαταρια?

 

 

Γύρω στη μία με μιάμιση μέρα, ανάλογα τη χρήση βέβαια. Έχει τύχει να ξεμείνει και μέσα στην ίδια μέρα όσες φορές μιλησα πολύ. Από όσο έχω υπολογίσει, με το ΒΤ χοντρικά έχει τη μισή αυτονομία.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih (23 Σεπ. 2004 , 14:46)

 

Γύρω στη μία με μιάμιση μέρα, ανάλογα τη χρήση βέβαια. Έχει τύχει να ξεμείνει και μέσα στην ίδια μέρα όσες φορές μιλησα πολύ. Από όσο έχω υπολογίσει, με το ΒΤ χοντρικά έχει τη μισή αυτονομία.

 

 

δεν εννοω ποσο κραταει η μπαταρια του handsfree αλλα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βάση συγχρονισμού που λέτε για να κάνεις αναβάθμιση από το σπίτι, πόσο έχει και χρησιμεύει στο να ανταλάσσεις δεδομένα με το pc? Δηλαδή θα μπορώ να βάζω από το pc στο κινητό και αντίστροφα ringtones, logos κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (23 Σεπ. 2004 , 14:56)

 

Αυτή η βάση συγχρονισμού που λέτε για να κάνεις αναβάθμιση από το σπίτι, πόσο έχει και χρησιμεύει στο να ανταλάσσεις δεδομένα με το pc? Δηλαδή θα μπορώ να βάζω από το pc στο κινητό και αντίστροφα ringtones, logos κτλ?

 

 

Oxi dystyxws gia to K700i kai oi 2 vaseis (kai tou P800 & tou P900),kanoun mono gia update... :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Mipws kserei kaneis an yparxei tropos sto K700i na deixnei mono se sygekrimena atoma toy eyretiriou oti to kinito einai kleisto? Apo to menu tou idiou tou kinitou i isws kapoio programma??

Nomizw yparxei kati antistoixo gia Nokia (legetai BlackList i kapws etsi),alla den kserw an yparxei gia SE... :whistle:

Thanx...

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ σε λίγες μέρες πρέπει να αποφασίσω τι κινητό θα πάρω(λόγω επιδότησης) και ακόμα δεν έχω καταλήξει 100%. Ως πρώτη επιλογή έχω το K700i. Ρε παιδιά επειδή τα κινητά μου πάντα μου έπεφταν από τα χέρια, το Κ700i είναι ανθεκτικό στις πτώσεις ή θα αρχίσουν να κουνιούνται καπάκια, να ξεκολλάνε αυτοκόλητα κτλ? Και κάτι άλλο η αναβάθμιση είναι αναγκαία στο κινητό? Το λέω γιατί είμαι από επαρχία και θα αργήσω να κάνω αναβάθμιση, αν μείνει ως έχει(χωρίς αναβάθμιση) θα έχει πολλές δυσλειτουργίες?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos (23 Σεπ. 2004 , 14:49)

 

δεν εννοω ποσο κραταει η μπαταρια του handsfree αλλα του κινητου

 

 

Για το κινητό λέω και εγώ.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (23 Σεπ. 2004 , 12:27)

 

δώστε κανένα link για τη θήκη παιδιά

 

 

Σε κάνα δύο e-shops που κοίταξα δεν τη βρήκα. Υπάρχει πάντως στη Voda (από εκεί την πήρα).

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (23 Σεπ. 2004 , 15:30)

 

Mipws kserei kaneis an yparxei tropos sto K700i na deixnei mono se sygekrimena atoma toy eyretiriou oti to kinito einai kleisto? Apo to menu tou idiou tou kinitou i isws kapoio programma??

Nomizw yparxei kati antistoixo gia Nokia (legetai BlackList i kapws etsi),alla den kserw an yparxei gia SE... :whistle:

Thanx...

 

 

Υπάρχει το αντίστροφο του black list, δηλαδή για ποιους το κινητό θέλεις να χτυπάει. Οι υπόλοιποι πέρνουν σήμα κατηλειμένου. Αλλά η λίστα όσων θέλεις να μπορούν να σε πάρουν περιορίζεται στα 10 contacts.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (23 Σεπ. 2004 , 15:30)

 

Mipws kserei kaneis an yparxei tropos sto K700i na deixnei mono se sygekrimena atoma toy eyretiriou oti to kinito einai kleisto? Apo to menu tou idiou tou kinitou i isws kapoio programma??

Nomizw yparxei kati antistoixo gia Nokia (legetai BlackList i kapws etsi),alla den kserw an yparxei gia SE... :whistle:

Thanx...

 

 

Μπορείς να κάνεις το ανάποδο. Δηλαδή να ορίσεις συγκεκριμένα άτομα από το ευρετήριο που θα δέχεσαι κλήσεις. Στους υπόλοιπους (από ευρετήριο και μη) θα δείχνει ότι είναι κλειστό. :cool:

 

Το ενεργοποιείς από Ρυθμίσεις -> Κλήσεις -> Διαχείρηση -> Αποδοχή κλήσεων -> Μόνο από λίστα και επιλέγεις από ποιους θα δέχεσαι κλήσεις ;)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (23 Σεπ. 2004 , 16:15)

 

Σε κάνα δύο e-shops που κοίταξα δεν τη βρήκα. Υπάρχει πάντως στη Voda (από εκεί την πήρα).

 

 

thanxxx

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο ελάτωμα (και ειδικά στην αρχή και πριν κάνεις αναβάθμιση) είναι η μπαταρία που δεν κρατάει πολύ. Επίσης δεν μπορεί να πάρει extra κάρτα μνήμης. Και οι φωτογραφίες ειδικά το βράδυ δεν είναι και ότι καλύτερο :o

 

Από προτερήματα όμως άλλο τίποτα. Φοβερή οθόνη, συμπαγέστατη κατασκευή, mp3 player, ραδιόφωνο, άπειρα παιχνίδια (που μπορείς να βρεις εύκολα), bt και irda (και μάλιστα ξεκλείδωτες ;) ), εύχρηστο menu, και ενσωματομένη μνήμη 41 mb.

 

Αυτά με λίγα λόγια. Αν ξεχνάω τίποτα... :)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (23 Σεπ. 2004 , 16:47)

 

Το κυριότερο ελάτωμα (και ειδικά στην αρχή και πριν κάνεις αναβάθμιση) είναι η μπαταρία που δεν κρατάει πολύ. Επίσης δεν μπορεί να πάρει extra κάρτα μνήμης. Και οι φωτογραφίες ειδικά το βράδυ δεν είναι και ότι καλύτερο :o

 

Από προτερήματα όμως άλλο τίποτα. Φοβερή οθόνη, συμπαγέστατη κατασκευή, mp3 player, ραδιόφωνο, άπειρα παιχνίδια (που μπορείς να βρεις εύκολα), bt και irda (και μάλιστα ξεκλείδωτες ;) ), εύχρηστο menu, και ενσωματομένη μνήμη 41 mb.

 

Αυτά με λίγα λόγια. Αν ξεχνάω τίποτα... :)

 

 

se efxaristo poli

 

exo to 6230 edo kai ena mina alla den mou aresei i othoni kai thelo na to pouliso gia na paro to k700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (23 Σεπ. 2004 , 16:25)

 

Μπορείς να κάνεις το ανάποδο. Δηλαδή να ορίσεις συγκεκριμένα άτομα από το ευρετήριο που θα δέχεσαι κλήσεις. Στους υπόλοιπους (από ευρετήριο και μη) θα δείχνει ότι είναι κλειστό. :cool:

 

Το ενεργοποιείς από Ρυθμίσεις -> Κλήσεις -> Διαχείρηση -> Αποδοχή κλήσεων -> Μόνο από λίστα και επιλέγεις από ποιους θα δέχεσαι κλήσεις ;)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih (23 Σεπ. 2004 , 16:16)

 

Υπάρχει το αντίστροφο του black list, δηλαδή για ποιους το κινητό θέλεις να χτυπάει. Οι υπόλοιποι πέρνουν σήμα κατηλειμένου. Αλλά η λίστα όσων θέλεις να μπορούν να σε πάρουν περιορίζεται στα 10 contacts.

 

 

Eyxaristw gia tis apantiseis sas glav & ppshih :o (an kai o glav itan pio perigrafikos kai me prolave prin rwtisw pws ginetai..:p)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ σε λίγες μέρες πρέπει να αποφασίσω τι κινητό θα πάρω(λόγω επιδότησης) και ακόμα δεν έχω καταλήξει 100%. Ως πρώτη επιλογή έχω το K700i. Ρε παιδιά επειδή τα κινητά μου πάντα μου έπεφταν από τα χέρια, το Κ700i είναι ανθεκτικό στις πτώσεις ή θα αρχίσουν να κουνιούνται καπάκια, να ξεκολλάνε αυτοκόλητα κτλ?Καλά δεν λέω πως μου πέφτει και συνέχεια από τα χέρια αλλά φοβάμαι μήπως αρχίζει και κουνιέται κανά καπάκι κτλ από την πολύ χρήση ή από την πρώτη πτώση. Και κάτι άλλο η αναβάθμιση είναι αναγκαία στο κινητό? Το λέω γιατί είμαι από επαρχία και θα αργήσω να κάνω αναβάθμιση, αν μείνει ως έχει(χωρίς αναβάθμιση) θα έχει πολλές δυσλειτουργίες?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (23 Σεπ. 2004 , 17:51)

 

toso megali diafora tha do apo to 6230?

 

 

Εγώ θα σου έλεγα να μη το αλλάξεις. Έχουν παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά και δεν νομίζω ότι αξίζει να ακουμπήσεις 400 €. Εάν πάλι δεν αντέχεις με τίποτα την αρχαία οθόνη του 6230 τότε αλλάζει το πράμα. Κάποια ψιλοπροβλήματα θα έχεις στην αρχή (ανεφέρθησαν πολλάκις) αλλά με την αναβάθμιση λύνονται αρκετά. ;)

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...