Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το δικό μου κρατάει από 2 έως 3 μέρες με μέτρια χρήση. Δεν μπορώ να διανοηθώ ρε παιδιά να σας κρατάει λιγότερο από 24 ώρες ! Τι του κάνετε του κινητού ?

Για παράδειγμα Τρίτη και 13 πρωί το έβγαλα από τον φορτιστή και χρειάστηκε να το βάλω πάλι χτές (Πέμπτη 15).

Δεν κατηγορώ κανένα αλλά μήν περιμένετε τρελές αυτονομίες αν το μαμάτε το κινητό !!!! Τι να σου κάνουν 700Mah ? Ραδιόφωνο ? Κάμερα ? Βίντεο ? Ομιλία ? MP3 ? παιχνίδια ? Sms ?

Ας είμαστε λογικοί.

Πάντως από την αρχή το φόρτιζα 4 ώρες και θα συνεχίσω μέχρι να του κάνω αναβάθμιση με το fix.

Τώρα αν έχουν κυκλοφορήσει ελατωματικές μπαταρίες δεν ξέρω.

Δοκιμάστε με καμία από Τ610-630 που είναι στα ίδια volt αλλά στα 770 Mah

 

:)

 

ps. το κινητό το έχω καμία 20αριά μέρες περίιπου και οι φορτίσεις που έχω κάνει είναι 7-8. Οπότε έχει περάσει από το στάδιο του στρωσίματος η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (16 Ιούλ. 2004 , 12:45)

 

Δεν κατηγορώ κανένα αλλά μήν περιμένετε τρελές αυτονομίες αν το μαμάτε το κινητό !!!! Τι να σου κάνουν 700Mah ? Ραδιόφωνο ? Κάμερα ? Βίντεο ? Ομιλία ? MP3 ? παιχνίδια ? Sms ?

Ας είμαστε λογικοί.

 

 

 

Ξέρεις ποιο είναι το τεράστιο γαμώτο φίλε μου; Ότι όπως είπα στο ποστ μου "η χρήση που το έκανα δεν ξεπέρασε την 1 ώρα, ούτε μουσική άκουσα ούτε τίποτα ιδιαίτερο"

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μόνο για να επικοινωνώ. Τις άλλες του λειτουργίες σπανίως. Τώρα αν με ένα ψάξιμο των λειτουργιών για λίγη ώρα δεν μου δίνει ούτε ένα 24ωρο τι θα γινόταν αν τράβαγα βιντεάκια ή φωτογραφίες ή αποφάσιζα να ακούσω ραδιόφωνο;

Και ξέρεις; Τι να πάς να πω στο κατάστημα που το αγόρασα; Ξέρετε μερικές μπαταρίες αντέχουν 2 μέρες, άλλες 3 και η δικιά μου ούτε μία; Ο κάθε ειδικοάσχετος εκεί θα μου πει τα δικά του και αποτέλεσμα δεν θα υπάρξει όπως πάντα.

Εντάξει δεν γκρινιάζω μωρέ απλώς λέω το παράπονό μου σε πρώτη φάση μέχρι να αρχίσω να το δοκιμάζω περισσότερο :)

 

Πάντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Loipon...to provlhma ths anavathmisis to elusa...

Mou ferane kai ena (non-live) shmera gia anavathmisi kai ola kanonika...

Dokimasa kai sto diko mou (live) na valw to firmware apo non-live alla xwris apotelesma (opws to perimena)...anagnwrizei thn ekdosi tou kinhtou kai sou zhtaei na epilexeis to swsto SW....

Krima....elpizw kati na vrethei pantws....

Veltiwseis sthn nea ekdosi den gnwrizw akoma, mono kati midamino....

Otan anoixa to kinhto meta thn anavathmisi, o deikths ths mpatarias den htan me koutakia, alla sunexomenos...elpizw na katalavate ti ennow...auta pros to parwn....

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

@ Netboy h mpataria me koutakia einai sta vda live sta non live einai sinexwmeni ;)

@dpapa eggatestise to programmataki tis SE kai meta kane configure to

sync station apo ta settings kai pigene kai kane enalble tin port pou pernaei to bluetooth sou ;)

 

kata ta alla meta apo 4-5 olonikties fortiseis h mpataria ksentwnei

 

tis prwtes meres toy epina to aima apla kai mono gia na gimnasw tin mpataria kai egw paidia me ligotero apo 24 diarkeias ksekinisa kai twra einai stis 2 meres

Τα παντα για την Δορυφορικη και Επίγεια Ψηφιακή TV

 

http://img126.imageshack.us/img126/5163/satfreaksbb2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Emena pleon einai stis 2 meres kathara kai oxi sthn eksikonomisi energias alla sto aytomato... :) :) (to vradi mono to klino 4 ores ) kai pezo kai games idios ayto to dragonisland to exw kseskisei...kai merika mp3....ayta...Ara simperasma oti stroi h mpataria.

Mono re pedia sto klidoma tis siskeyhs to exw sto aytomato kai mou zitaei panta kodiko.. :( giati??? sta proigoumena kinita pou eixa kai ola SE otan htan sto aytomato den mou zitage sinexeia otan dld to aniga kai to eklina paramono otan allaza sim..kserei kanis kamia lisi?

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soc (16 Ιούλ. 2004 , 13:08)

 

Ξέρεις ποιο είναι το τεράστιο γαμώτο φίλε μου; Ότι όπως είπα στο ποστ μου "η χρήση που το έκανα δεν ξεπέρασε την 1 ώρα, ούτε μουσική άκουσα ούτε τίποτα ιδιαίτερο"

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μόνο για να επικοινωνώ. Τις άλλες του λειτουργίες σπανίως. Τώρα αν με ένα ψάξιμο των λειτουργιών για λίγη ώρα δεν μου δίνει ούτε ένα 24ωρο τι θα γινόταν αν τράβαγα βιντεάκια ή φωτογραφίες ή αποφάσιζα να ακούσω ραδιόφωνο;

Και ξέρεις; Τι να πάς να πω στο κατάστημα που το αγόρασα; Ξέρετε μερικές μπαταρίες αντέχουν 2 μέρες, άλλες 3 και η δικιά μου ούτε μία; Ο κάθε ειδικοάσχετος εκεί θα μου πει τα δικά του και αποτέλεσμα δεν θα υπάρξει όπως πάντα.

Εντάξει δεν γκρινιάζω μωρέ απλώς λέω το παράπονό μου σε πρώτη φάση μέχρι να αρχίσω να το δοκιμάζω περισσότερο :)

 

Πάντα φιλικά

 

 

soc, και να γκρινιάξεις και να παραπονεθείς είναι θεμιτό. Άλλωστε για τα ευρουλάκια σου μιλάμε εδώ. Είναι σαν να παίρνεις τηλεόραση και να μην μπορείς να την δυναμώσεις πάνω από το μισό...

Η πρότασή μου για αυτούς με τις αδύναμες μπαταρίες είναι να πάνε τα τηλέφωνά τους σε εξουσιοδοτημένα SC και να ανφέρουν το πρόβλημα.

Απλώς οι καινούργοι ας δώσουν λίγο χρόνο στο κινητό τους να στρώσει η μπαταρία.

Και μακριά από τους ειδικοάσχετους όπως είπες.

 

:)

 

υσ. NeTBoY, το update για τα non-live είναι επίσημα διαθέσιμο ? η R2E είναι ?

Link to comment
Share on other sites

1. Ρε παιδιά το μόνο μου κόλλημα είναι αυτή η μπαταρία! Να δώσω τόσα λεφτά και να πέσω σε κανα ελαττωματικό? Θα τρελαθώ! Σε όσους από σας έχουν COSMOTE πόσο περίπου κρατάει?

2. Με το hands free που έχει στο πακέτο (σωστά?) μπορεί κάποιος να ακούσει ράδιο, έτσι? Stereo ειναι το hands free?

3. Καταναλώνει πολλή μπαταρία το ραδιοφωνάκι; Δηλαδή αν ακούω 1-2 ώρες τη μέρα, το βράδυ θα θέλει φόρτισμα; (Αν και μ'αυτά που ακούω...)

 

Ευχαριστώ.

 

*Φίλε soc, σε καταλαβαίνω γιατί μου έχει τύχει κι εμένα παλιότερα ελαττωματικό στη μπαταρία... Και φοβάμαι μην την ξαναπατήσω! :cry: Ενημέρωσέ πως τα πάει η μπαταρία σου μετά από μερικές φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LAGGI (16 Ιούλ. 2004 , 12:15)

 

Στην Cosmote η κατανάλωση είναι 30-40% μεγαλύτερη απο ότι στη Vodafone και 20-30% μεγαλύτερη απο ΤΙΜ.

 

Πώς γίνεται voda και TIM να έχουν διαφορετική κατανάλωση αφου εκπέμπουν στην ίδια συχνότητα?(GSM 900) :wacko:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios4 (16 Ιούλ. 2004 , 16:07)

 

 

Mono re pedia sto klidoma tis siskeyhs to exw sto aytomato kai mou zitaei panta kodiko.. :( giati??? sta proigoumena kinita pou eixa kai ola SE otan htan sto aytomato den mou zitage sinexeia otan dld to aniga kai to eklina paramono otan allaza sim..kserei kanis kamia lisi?

 

 

Nαι το παρατήρησα και γω,το ζητάει πάντα.Δεν ξέρω γιατί...

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brainstorm07 (16 Ιούλ. 2004 , 17:03)

 

1. Ρε παιδιά το μόνο μου κόλλημα είναι αυτή η μπαταρία! Να δώσω τόσα λεφτά και να πέσω σε κανα ελαττωματικό? Θα τρελαθώ! Σε όσους από σας έχουν COSMOTE πόσο περίπου κρατάει?

2. Με το hands free που έχει στο πακέτο (σωστά?) μπορεί κάποιος να ακούσει ράδιο, έτσι? Stereo ειναι το hands free?

3. Καταναλώνει πολλή μπαταρία το ραδιοφωνάκι; Δηλαδή αν ακούω 1-2 ώρες τη μέρα, το βράδυ θα θέλει φόρτισμα; (Αν και μ'αυτά που ακούω...)

 

Ευχαριστώ.

 

*Φίλε kyramas, σε καταλαβαίνω γιατί μου έχει τύχει κι εμένα παλιότερα ελαττωματικό στη μπαταρία... Και φοβάμαι μην την ξαναπατήσω! :cry: Ενημέρωσέ πως τα πάει η μπαταρία σου μετά από μερικές φορτίσεις.

 

 

Εγώ με COTE το φόρτισα όλο το βράδυ της Τετάρτης (προς Πέμπτη ξημερώματα) και με αρκετή ομιλία χθες και ακόμα περισσότερη σήμερα (συνολικά πάνω από μία ώρα) μόλις έγινε κόκκινη η μπάρα, πράγμα που σημαίνει ότι με λιγότερη χρήση τη βγάζει μέχρι αύριο μεσημέρι!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (16 Ιούλ. 2004 , 17:32)

 

Εγώ με COTE το φόρτισα όλο το βράδυ της Τετάρτης (προς Πέμπτη ξημερώματα) και με αρκετή ομιλία χθες και ακόμα περισσότερη σήμερα (συνολικά πάνω από μία ώρα) μόλις έγινε κόκκινη η μπάρα, πράγμα που σημαίνει ότι με λιγότερη χρήση τη βγάζει μέχρι αύριο μεσημέρι!

 

 

Ποια φόρτιση είναι αυτή που του έχεις κάνει; Η μπαταρία έχει πάρει μνήμη δηλαδή με τους ανάλογους κύκλους φόρτισης εκφόρτισης; Τελικά φαίνεται ότι δεν υπάρχουν στάνταρντς γιατί όλοι δεν δοκιμάζουμε κάτω από τις ίδιες συνθήκες.

 

Για να μην κουράζω και επαναλβάνομαι τελειώνω λέγοντας ότι οι μπαταρίες ή τα κινητά όπως και όλα τα τεχνολογικά ή μη προϊόντα έχουν και κάποια ελλατωματικά ή καποια διαλογής υλικά τα οποία δεν επιτρέπουν σωστές συνθήκες λειτουργίας.

Και όλοι πια το γνωρίζουμε ότι στην ελλάδα δεν έρχεται ποτέ η πρώτη ποιότητα της τεχνολογίας ιδίως από τους μεγάλους εισαγωγείς.

Φυσικό είναι κάποιοι απο μας να "τρώνε" κάποιες μάιμούδες.

Εγώ προσωπικά σαν newbie με τη νέα μου συσκευή (έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές) θα δώσω ακόμα λίγες μέρες προθεσμία στην μπαταρία να δω πως θα συμπεριφερθεί κάτω από την πίεση των απειλών μου (Θα καταλήξεις στα σκουπίδια μωρή και θα πάρω άλλη γι αυτό άλλαξε συμπεριφορά αν θέλεις το καλό σου) και κατόπιν θα πάω από εκεί που το αγόρασα (ΟΤESHOP Περιστερίου) και θα τους πιάσω από το λαιμό για να πάρω ότι αξίζουν τα ευρώ που πληρώνουμε όλοι μας για να αισθανόμαστε ικανοποιημένοι με ότι επιλέγουμε.

Δεν είναι άδικο ρε παιδιά σαν καταναλωτές και μάλιστα αρκετά ψαγμένοι να διαικδικούμε τα δικαιώματά μας; Ε είναι : )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soc (16 Ιούλ. 2004 , 18:12)

 

Ποια φόρτιση είναι αυτή που του έχεις κάνει; Η μπαταρία έχει πάρει μνήμη δηλαδή με τους ανάλογους κύκλους φόρτισης εκφόρτισης; Τελικά φαίνεται ότι δεν υπάρχουν στάνταρντς γιατί όλοι δεν δοκιμάζουμε κάτω από τις ίδιες συνθήκες.

 

Για να μην κουράζω και επαναλβάνομαι τελειώνω λέγοντας ότι οι μπαταρίες ή τα κινητά όπως και όλα τα τεχνολογικά ή μη προϊόντα έχουν και κάποια ελλατωματικά ή καποια διαλογής υλικά τα οποία δεν επιτρέπουν σωστές συνθήκες λειτουργίας.

Και όλοι πια το γνωρίζουμε ότι στην ελλάδα δεν έρχεται ποτέ η πρώτη ποιότητα της τεχνολογίας ιδίως από τους μεγάλους εισαγωγείς.

Φυσικό είναι κάποιοι απο μας να "τρώνε" κάποιες μάιμούδες.

Εγώ προσωπικά σαν newbie με τη νέα μου συσκευή (έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές) θα δώσω ακόμα λίγες μέρες προθεσμία στην μπαταρία να δω πως θα συμπεριφερθεί κάτω από την πίεση των απειλών μου (Θα καταλήξεις στα σκουπίδια μωρή και θα πάρω άλλη γι αυτό άλλαξε συμπεριφορά αν θέλεις το καλό σου) και κατόπιν θα πάω από εκεί που το αγόρασα (ΟΤESHOP Περιστερίου) και θα τους πιάσω από το λαιμό για να πάρω ότι αξίζουν τα ευρώ που πληρώνουμε όλοι μας για να αισθανόμαστε ικανοποιημένοι με ότι επιλέγουμε.

Δεν είναι άδικο ρε παιδιά σαν καταναλωτές και μάλιστα αρκετά ψαγμένοι να διαικδικούμε τα δικαιώματά μας; Ε είναι : )

 

 

Το έχω δέκα μέρες και του έχω κάνει 4 φορτίσεις, όλες πάνω από 4 ώρες (συνήθως βράδυ που το έχω κλειστό)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (16 Ιούλ. 2004 , 17:09)

 

Πώς γίνεται voda και TIM να έχουν διαφορετική κατανάλωση αφου εκπέμπουν στην ίδια συχνότητα?(GSM 900) :wacko:

 

Διαφορετικό paging repeat period...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Oson afora tin sindesh metaksi dss 20 kai k700i na sas pliroforiso oti mexri stigmis pou ligo to exo doulepsi pio pollh gia na katevaso pragmata apo pc pros k700 douleui apsoga!Osoi exete dss to mono pou xreiazeste einai na katevasete ta drives gia to dss pou to pio pithano einai na ta exete idi kai to pc suite tou k700.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LAGGI (16 Ιούλ. 2004 , 20:03)

 

Διαφορετικό paging repeat period...

 

 

Οκ με έστειλες, :alien: δηλαδή?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (16 Ιούλ. 2004 , 23:37)

 

erotisi, themes? pou mporo na vro? thanks

 

 

Πήγαινε στο άλλο Thread του K700i : Games and Apliccations

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (16 Ιούλ. 2004 , 22:12)

 

Οκ με έστειλες, :alien: δηλαδή?

 

 

Είναι μια τιμή που καθορίζει κάθε πότε θα επικοινωνεί το κινητό με τον παροχέα σε κατάσταση αναμονής. Όσο πιο σύντομο είναι αυτό το διάστημα τόσο μεγαλύτερη η κατανάλωση ενέργειας και άρα η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα.

Εδώ απλά να αναφέρω ότι οι ενδεικτικές τιμές αναμονής που δίνουν οι εταιρίες για τα κινητά έχουν μετρηθεί με το παραπάνω χρονικό διάστημα επιλεγμένο στην μέγιστη τιμή (οπότε χαμηλή κατανάλωση) και έτσι σου δίνουν ώρες αναμονής που στην πραγματικότητα δεν μπορεις να πλησιάσεις.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

gbil : έγραψες μεγάλε , έγραψες ...!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το PRP σε Cosmote είναι 2,σε Q είναι 4,σε Tim είναι 5 και σε Vodafone είναι 7.

Οσο πιο κοντά στο 2 τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση.Η μέγιστη τιμή του είναι 9... ;)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δυστηχώς, τέλος το Ιντερνετ στο σπίτι μου και μπαίνω σπάνια τώρα απο φιλικό σπίτι. Οι πρώτες μου εντυπώσεις τώρα. Αψογο. Υπέροχη εντύπωση και πολλά απο τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί, δεν υπάρχουν σε μένα. Εκανα 10ωρη φόρτιση και η μπαταρία ειναι σωστή. Μόνο μετά την πρώτη φόρτιση δεν μου άντεξε πάνω απο 4-5 ώρες γιατι το ξεζούμισα. Πέρασα 40 ήχους, βιντεάκια,φώτος κλπ. Εβαλα μια μια τις επαφές, τράβηξα βίντεο, ρύθμισα γενικώς. Δυστηχώς ειναι σπαστικό τελικά το vodafon live. Αλήθεια, τα 3 πολυφωνικά που λέει οτι ειναι δωρεάν, ειναι πράγματι, η σε χρεώνουν και βλέπεις την λυπητερή οταν σου έρθει η ανάλυση λογαριασμού; Ο ήχος του τελικά ειναι φοβερός. Καταπληκτικές υψηλές,καμμια σχέση με το Ρ800 μου. Τα mp3,τα γνωστά προβλήματα. Ολοι στην αναμονή για αναβάθμηση. Ο φωτισμός δεν σβήνει τόσο καθυστερημένα οσο σε ορισμένους που παραπονέθηκαν εδώ. Η ποιότητα του βίντεο, μέτρια όπως σε όλα τα κινητά. Και άλλα πολλά εχω να γράψω αλλα δεν προλαβαίνω διοτι είπαμε, δεν ειμαι στο δικό μου pc. Τα λέμε παίδες.
Link to comment
Share on other sites

Re paidia mhpws lew MHPWS (mh me kra3ete) exei kaneis ton hxo tou grulou ?(apo th diafimhsh tou imode ths cosmote :)))

Ean nai as mou ri3ei ena pm h mail sto modshq@yahoo.com

Efxaristw ek twn proterwn !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (17 Ιούλ. 2004 , 11:04)

 

...Εβαλα μια μια τις επαφές...

 

 

Δε μπορούσες να τις στείλεις από το Ρ800 με bluetooth/IR;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...