Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ronaldo (24 Νοέ. 2004 , 13:35)

 

Paidia epimenw oti kai na to exw athorivo auto kanei thorivo otan vgazei fwtografia......

 

Eixa z600 kai otan to eixa athorivo evgaza fwto xwris na kanei klik....

 

Twra kanei enan idiaitera dinato thorivo.........

Alitheia dokimaste na to exete athorivo kai vgalte mia fwto.....!

 

 

Φίλε μου τότε δυστηχώς είσαι ο μόνος στον οποίο το κάνει αυτό και ίσως θα πρέπει να το πάς να το δούνε. :o

 

Κι εγώ είχα Ζ600 πριν και όπως και στο Κ700 αν το έχεις αθόρυβο δεν ακούγεται "κλικ" όταν βγάζεις φώτο.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

to vod.live k700 kanei thoryvo pithanon opws kai kati vlakies alles opou eine klidwmena sti live ekdwsi.to k700i den kanei thoryvo i kamera otan to exeis sto athoryvo.Alla genikotera eime apolyta ikanopoiimenos me to k700i giati pistevw oti einai ena apo ta kalytera kin. mexri stigmis osw kai (apegnwsmena)na prospathi i nokia na ftasi to epipedo tis SE.to exw apo 2 iouliou.exw pathi plaka.Eine teleio.(tha prwtimousa z1010 h v800 vevea alla aneveni i timh poly.:-(.)opote k700i kai pali k700i avlepi.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paulito (24 Νοέ. 2004 , 16:25)

 

double_k kanei ixo kai sto athorivo i camera!!!

 

 

Φίλε μου στο δικό μου 1000% δεν κάνει, τώρα αν κάνει στο δικό σου... :whistle: θα πρέπει να το δεις ;)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios

paidia poso sms apo8ikeuei?

 

Εάν σβήνεις συνέχεια π.χ. τα εξερχόμενα, τα εισερχόμενα σου φτάνουν μέρχι τα 99.... ε πες 100 :p (μετά από δοκιμή που έκανα)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα φίλος μου έχει της VodafoneLive! έκδοση κι εγώ την κανονική.

 

Απ' ό,τι έχω καταλάβει η αναπαραγωγή του ήχου της κάμερας ακόμα και στην αθόρυβη λειτουργία είναι ένα από τα "φαεινά" κλειδώματα της Vodafone. :down:

 

Εμένα που είναι η κανονική έκδοση (συγκεκριμένα με λογισμικό έκδοση R2L) δεν κάνει θόρυβο όταν τραβάω φωτογραφίες και το έχω βάλει στο αθόρυβο. :cool:

multiΠέτρος
Link to comment
Share on other sites

Για τον θόρυβο της κάμερας όσων αφορά της vodafone συσκευές κάνει θόρυβο η κάμερα κ δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί.Αν δείτε κ στις οδήγίες του κινητού αναφέρει κ το λόγο του ότι ο άλλος πρέπει να γνωρίζει ότι τον τραβάμε φωτο.Προσωπικά δεδομένα κ τέτοια...το ίδιο κ στο e810 στο e700 στο δικό μας k700i κ σε όλες της συσκευές live.

 

Από συζήτηση σε τόπικ samsung.

 

Ερώτηση από το μέλος Lazarosamsung ( 6 Μάι. 2004 , 20:12)

 

Α! ναι ρε συ, κι εγω το εχω και δεν ξέρω πως δουλευει....

Μήπως ξέρετε πως απενεργοποιείται ο ήχος της καμερας?

 

Απάντηση από το μέλος Verdin

 

O Gmat sto firmware pou ftiaxnei ton exei apenergopoihsei... upo8etw oti me to Janukaa anixneuse to arxeio hxou tou klhstrou kai to diegrapse h' to antikatestise me arxeio kenou hxou. An h3era perissotera 8a mporousa na eimai pio katatopistikos, alla kai egw twra ma8ainw siga siga.

Link to comment
Share on other sites

ti einai to Janukaa?

ara yparxei tropos na apenergopoiithei kai apo k700?

 

episis pia ekdosi firmware exete?

ego exo R2V001

yparxei pio prosfati? :worry:

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (24 Νοέ. 2004 , 13:19)

 

Και με την σωστή φόρτιση βέβαια. Αν είναι δυνατό να φορτίζεται κλειστό και όταν έχει αποφορτιστεί τελείως ( η ιδανικότερη φόρτιση) ;)

 

 

Είχα την εντύπωση ότι τις μπαταρίες λιθίου δεν πρέπει όπως με τις παλιές (Ni Ma νομίζω), να τις αφήνεις να ξεφορτίσουν πλήρως για να τις ξαναφορτίσεις. :o

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (25 Νοέ. 2004 , 11:07)

 

Είχα την εντύπωση ότι τις μπαταρίες λιθίου δεν πρέπει όπως με τις παλιές (Ni Ma νομίζω), να τις αφήνεις να ξεφορτίσουν πλήρως για να τις ξαναφορτίσεις. :o

 

Έτσι είναι, αλλά καλό θα ήταν 1-2 φορές το μήνα τουλάχιστον να την αφήνεις να αποφορτιστεί τελείως και μετά να τη φορτίσεις :)
Link to comment
Share on other sites

ti einai to Janukaa?

ara yparxei tropos na apenergopoiithei kai apo k700?

 

 

Δεν είναι Janukaa, είναι Januka.

Πρόκειται για το ιταλικο fan club της Samsung -και ίσως το πλέον δραστήριο- σχετικά με τροποποιήσεις των firmware των κινητών της κορεατικής εταιρείας. Γενικά τα Samsung ενδείκνυνται για τροποποιήσεις αφού (προσωπική άποψη) από πλευράς δυνατοτήτων της εργοστασιακής firmware δεν που δεν πολυτραβάνε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιδη δε μπορω να διαβαζω 183!!!!!! σελιδες θα ηθελα να μου πειτε ποσο το παρακατω ειναι ''μειονεκτημα''.

 

''Η μειωμένη ευχρηστία του πληκτρολογίου του θα δυσκολέψει αρκετούςχρήστες, ειδικά κατά τη σύνταξη μηνυμάτων''

 

Εχω παρατηρησει οτι τα πληκτρα ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους και οτι η ροδελα που ειναι κυκλικη τωρα δεν ειναι τοσο ευκολο να τη κουμανταρεις οπως στο Τ630.

 

Eχω το τ630 και σκεφτομαι να μεταβω στο k700i αλλα επειδη το παραπανω ειναι σημαντικο θα ηθελα την γνωμη σας.(ειδικα απο σας που πηγατε απο τ630 η τ610 σε κ700i....

 

Ευχαριστω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ddd13 (25 Νοέ. 2004 , 14:13)

 

Παιδια επιδη δε μπορω να διαβαζω 183!!!!!! σελιδες θα ηθελα να μου πειτε ποσο το παρακατω ειναι ''μειονεκτημα''.

 

''Η μειωμένη ευχρηστία του πληκτρολογίου του θα δυσκολέψει αρκετούςχρήστες, ειδικά κατά τη σύνταξη μηνυμάτων''

 

Εχω παρατηρησει οτι τα πληκτρα ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους και οτι η ροδελα που ειναι κυκλικη τωρα δεν ειναι τοσο ευκολο να τη κουμανταρεις οπως στο Τ630.

 

Eχω το τ630 και σκεφτομαι να μεταβω στο k700i αλλα επειδη το παραπανω ειναι σημαντικο θα ηθελα την γνωμη σας.(ειδικα απο σας που πηγατε απο τ630 η τ610 σε κ700i....

 

Ευχαριστω. :cool:

 

δε ξερω τι εχεις διαβασει φιλε μου αλλα εγω θα σου γραψω τη γνωμη μου εγω σχετικα εχω χοντρα δαχτυλα αλλα προβλημα κατα τη πληκτρολογηση κειμενου δεν εχω απολυτως κανενα ειναι αρκετα βολικο αν και μικρο οπως λες φυσικα ο καθενας το βολευεται διαφορετικα εμενα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις στην αγορα του αψογο τηλεφωνο ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ddd13 (25 Νοέ. 2004 , 12:13)

 

Παιδια επιδη δε μπορω να διαβαζω 183!!!!!! σελιδες θα ηθελα να μου πειτε ποσο το παρακατω ειναι ''μειονεκτημα''.

 

''Η μειωμένη ευχρηστία του πληκτρολογίου του θα δυσκολέψει αρκετούςχρήστες, ειδικά κατά τη σύνταξη μηνυμάτων''

 

Εχω παρατηρησει οτι τα πληκτρα ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους και οτι η ροδελα που ειναι κυκλικη τωρα δεν ειναι τοσο ευκολο να τη κουμανταρεις οπως στο Τ630.

 

Eχω το τ630 και σκεφτομαι να μεταβω στο k700i αλλα επειδη το παραπανω ειναι σημαντικο θα ηθελα την γνωμη σας.(ειδικα απο σας που πηγατε απο τ630 η τ610 σε κ700i....

 

Ευχαριστω. :cool:

 

 

Εφόσον έχεις και βολεύεσαι με το Τ630 τότε δεν θα έχεις και κανένα πρόβλημα στο Κ700, όσον αφορά τα πλήκτρα.

Όσο για την ροδέλα που λες και μάλλον εννοείς το joystick μια χαρά είναι η χρήση του ! Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και πιάστο λίγο να δεις αν σε βολεύει.

Το μόνο, πιστεύω, που έχεις να σκεφτείς είναι το αν είναι πράγματι ανάγκη να περάσεις από το Τ630 στο Κ700 ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lunapop (25 Νοέ. 2004 , 12:20)

 

Και σε μένα...αθόρυβο ξαθόρυβο..... η φωτογραφική κάνει φασαρία. Είναι vodafove live.

 

 

Αυτή η Vodafone... τελικά ακόμη συνεχίζει να μας εκπλήσει :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (24 Νοέ. 2004 , 17:52)

 

Φίλε μου τότε δυστηχώς είσαι ο μόνος στον οποίο το κάνει αυτό και ίσως θα πρέπει να το πάς να το δούνε. :o

 

Κι εγώ είχα Ζ600 πριν και όπως και στο Κ700 αν το έχεις αθόρυβο δεν ακούγεται "κλικ" όταν βγάζεις φώτο.

 

 

Egw den exw Vodafone live (pote den tha ekana ksana tetoio lathos......kathws eixa to gd87 gia mia evdomada...)

alla k700 kanonikotato kai me ekdosi logismikou R2AA003 apo tin mana tou......

 

omws o @#%$ixos tis kameras ktipaei kai se athorivo!!!! :wacko:

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Lipon H ekdosi mou einai i R2AA003 !! Einai kainourgio to tilefono opote logika einai i teleutaia !!

 

KAI TO APISTEUTO BUG POU SINANTHSA:

 

Pao na grapso ena minima kai thelo na grapso tin lexi m'agapas!! (eroteumeno paidi eimai min me parexigite)

 

Me anoixto to T9 patao lipon 5122 (pou sto T9 kai ellinika tha ebgene to " m'aga ") !!To ekana auto 10 FORES(!!!!) !! Oses fores kai na to ekana to kinito patontas 5122 kanei restart kai malista xananoigei to kinito xoris na xriazetai kan kodiko!!

 

Simbainei se olous i mono se mena ?? Mipos einai bug tou firmware ??

 

Kai btw i sony ericsson pia ekdosi kaneis update meso tou site tis ??

 

btw: emena sto athoribo DEN akougetai ixos stin fotografiki mixani!

(tha epaneltho me alles erotiseis se ligo :) )

Link to comment
Share on other sites

alla k700 kanonikotato kai me ekdosi logismikou R2AA003 apo tin mana tou......omws o @#%$ixos tis kameras ktipaei kai se athorivo!!!!

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikolas76 (25 Νοέ. 2004 , 20:33)

 

emena me R2L ekdosi den xtypaei sto athoryvo pantws.

 

 

Ούτε εμενα (R2L), αλλά φαίνεται ότι,όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο φίλος sirion, η ΣΕ άρχισε να "εναρμονίζεται" με την νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων (η ότι άλλο είναι) σε σχέση με τον ντόρο που έχει γίνει τώρα τελευταία για φωτογραφίσεις όπου το "θέμα" δεν γνωρίζει ότι ποζάρει σε φακό...και μπορεί άνετα να καταλήξει διαφήμιση στο internet (και δεν μιλάω για κάντιτ κάμερα :p )...έστω και αν αυτό το έκανε με μια έκδοση που μετά απέσυρε :whistle: (τουλάχιστον για αναβάθμιση!)

 

 

edit :

alla k700 kanonikotato kai me ekdosi logismikou R2AA003 apo tin mana tou......omws o @#%$ixos tis kameras ktipaei kai se athorivo!!!!

 

Lipon H ekdosi mou einai i R2AA003 !! Einai kainourgio to tilefono opote logika einai i teleutaia !! ... btw: emena sto athoribo DEN akougetai ixos stin fotografiki mixani!

 

OK!!! Κάτι δεν πάει καλά παιδιά!!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ego pantos den kano lathos !! me R2AA003 kai Non-vodafone live(kanoniki ekdosi diladi) otan einai sto athoribo to kinito DEN kanei ixo!

 

100% ! To exo dokimasei 100 fores :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...