Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω το restart με 5122. SW R2L

Τί διάολο....

Όμως μετά δε μου ζητάει PIN....Μήπως δεν είναι restart? παίζει κανένα άλλλο σενάριο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

R2N δεν κανει restart.Το μονο προβλημα που εχω ειναι με τις καινουργιες επαφες που αποθηκευω.Δηλ. μπορει να με καλεσει καποιος που τον εχω αποθηκευσει μολις χτες και να φανει το νουμερο και οχι το ονομα του και να πρεπει να τον περασω παλι.Καλο μηνα
Link to comment
Share on other sites

@romeo

Ekdosi R2N?! Vgike ekdosi epomeni tis R2L?!

Pote??? :blink:

 

(update)

Akyro, eida oti i ekdosi ayti einai mono gia Vodafone Live K700. Parasyrthika giati to N einai meta to L (...K,L,M,N...) :whistle:

Kalo mina episis :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NiCkOs_gr (30 Νοέ. 2004 , 23:41)

 

giati den pas sto 9 volto? an kai efoson to exeis agorasei dikaiouse tsampa anava8mish

 

 

Nai alla to 9volto den einai eksousiodotimeno service this SE kai ara tha ton xreosei gia tin anavathmisi :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 1 Δεκ. 2004 , 11:13)

 

Nai alla to 9volto den einai eksousiodotimeno service this SE kai ara tha ton xreosei gia tin anavathmisi :(

 

Και θα χάσει και την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netrina (30 Νοέ. 2004 , 15:24)

 

ρε παιδιά εχω μισό χρόνο το κινητό και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να στείλω μια εικονα τραβηγμένη με αναλυση μεγαλύτερη των 640*480pixels με mms :o . Έίμαι αναγκασμένος να τραβάω την ίδια εικόνα 2 φορές, τη δεύτερη φορά με μικροτερη ανάλυση :mad:. Έχει κανείς καμιά λύση; :worry:

 

 

προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί να βγάλεις φωτο μεγαλύτερη από 640*480. Η καλύτερη ποιότητα στις φωτο για το Κ700 είναι το 640*480, από εκεί και πάνω (το extended mode δλδ) κάνει software μεγέθυνση (interpolation) και το αποτέλεσμα είναι χειρότερο

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netrina (30 Νοέ. 2004 , 15:24)

 

ρε παιδιά εχω μισό χρόνο το κινητό και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να στείλω μια εικονα τραβηγμένη με αναλυση μεγαλύτερη των 640*480pixels με mms :o . Έίμαι αναγκασμένος να τραβάω την ίδια εικόνα 2 φορές, τη δεύτερη φορά με μικροτερη ανάλυση :mad:. Έχει κανείς καμιά λύση; :worry:

 

Πάντως σε εμένα στέλνει και σε ανάλυση 1280*960 κανονικά. Έχω έκδοση λογισμικού RAA003 ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 1 Δεκ. 2004 , 11:59)

 

Πάντως σε εμένα στέλνει και σε ανάλυση 1280*960 κανονικά. Έχω έκδοση λογισμικού RAA003 ;)

 

 

Το πρώτο καλό που διαβάζω για την R2AA !!!! Αν φυσικά οφίλεται σε αυτήν και όχι στο δύκτιο.

Αλήθεια σε ποια εταιρία είσαι ?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k ( 1 Δεκ. 2004 , 17:18)

 

Το πρώτο καλό που διαβάζω για την R2AA !!!! Αν φυσικά οφίλεται σε αυτήν και όχι στο δύκτιο.

Αλήθεια σε ποια εταιρία είσαι ?

 

Προς το παρόν είμαι στην vodafone, να σημειώσω ότι η εικόνα είχε μέγεθος 99kb :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (30 Νοέ. 2004 , 10:31)

 

Τελικό σίγμα υπάρχει μόνο όταν ενεργοποιήσεις τους "Εθνικούς χαρακτήρες" στα μυνήματα. ;)

 

Ο ήχος της κάμερας δεν αλλάζει. :o

 

 

Thanks!! Oute mia ebdomada den to exo k parathrhsa oti kapoies fores den kanei hxo h camera otan trabao photos. Arxisame tis malakioules mou fainetai akoma den to pira!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia ( 2 Δεκ. 2004 , 03:28)

 

Thanks!! Oute mia ebdomada den to exo k parathrhsa oti kapoies fores den kanei hxo h camera otan trabao photos. Arxisame tis malakioules mou fainetai akoma den to pira!! :worry:

 

 

Όταν βάζεις το τηλέφωνο στο αθόρυβο (παρατεταμένη πίεση του πλήκτρου "c" ή "#") τότε δεν ακούγετε ο ήχος της κάμερας. Εκτός αν έχεις Live, που έχουν αναφέρει οτι σε μερικούς ο ήχος ακούγετε "πάντα"!

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπεχρεωτικό να καταχωρείς τα ονοματα στα ελληνικα και μονο στα ελληνικα.

Και δεν εχει σχεση το μενου με τον τροπο καταχωρησης. Πρεπει η γλωσσα καταχωρησης να ειναι Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι κ εγώ...

Είχα ακούσει οτι ειχαν βαλει καποια λειτουργια στα κινητα ωστε να ακουγεται παντα ο ηχος οταν βγαζει φωτογραφια γιατι πολλοι βγαζουν φωτογραφιες σε μερη που δεν επιτρεπεται οπως μουσεια κλπ.

Είναι δυνατο λοιπον να βγαζει το κινητο φωτογραφιες χωρις να ακουγεται ο ήχος ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 1 Δεκ. 2004 , 11:59)

 

Πάντως σε εμένα στέλνει και σε ανάλυση 1280*960 κανονικά. Έχω έκδοση λογισμικού RAA003

 

 

 

 

 

(Το πρώτο καλό που διαβάζω για την R2AA !!!! Αν φυσικά οφίλεται σε αυτήν και όχι στο δύκτιο.

Αλήθεια σε ποια εταιρία είσαι )

 

 

 

 

 

vgalte mia foto se ena topio kai meta ena kontino sto prwsopo sas.Sto topio tha eine panw apo 100kb,enw sto kontino katw apo 100kb.Me R2L.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 1 Δεκ. 2004 , 12:04)

 

Και θα χάσει και την εγγύηση.

 

 

 

Γιατί να χάσει την εγγύηση; Μπορεί να πει ότι έκανε on line αναβάθμιση. ;)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

R2N Vodafone live.Την εχω παρα πολυ καιρο.Το μονο προβλημα που εχει ειναι αυτο με τις επαφες που ανεφερα πριν 2-3 μερες και το οτι κανει ΠΑΝΤΑ θορυβο η φωτογραφικη.
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας να ζητησω συγνωμη αν το θεμα εχει ηδη αναφερθει και δεν το ειδα αλλα το thread ειναι γιγαντιαιο πια και δεν προλαβαινω να το διαβασω ολο....

Λοιπον ακουστε τι επαθα χτες...

Πηρα το τηλεφωνο στα χερια και ανοιξα το ευρετηριο του. Στην προεπισκοπηση πηγα να βρω τον "Πετρακη".

Γραφω το νουμερο και σηκωνω το σταθερο.Παιρνω και μου βγαινει...Αντωνης. :wacko:

Κοιταω και βλεπω οτι το νουμερο ειναι οκ...παιρνω απο το κινητο και βλεπω οτι οταν κανω κληση μου καλει αλλο νουμερο απο αυτο το οποιο δειχνει στην προεπισκοπιση. Πολλα απο τα τηλεφωνα στο ευρετηριο στην προεπεισκοπηση τους δινουν νουμερα αλλου ατομου. Εχω την R2L001

και ειδα σε ενα φιλο μου που ειχε αλλη εκδοση οτι συνεβαινε το ιδιο. Ξερουμε αν με την τελευταια εκδοση αυτο διορθωνεται η αν θα διορθωθει????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arva ( 2 Δεκ. 2004 , 18:39)

 

Γιατί να χάσει την εγγύηση; Μπορεί να πει ότι έκανε on line αναβάθμιση. ;)

 

 

H online anavathmisi den epitrepei na peraseis se vodafonized K700i to firmware tou original K700i (R2N), to anagnorizei to site kai sou leei oti den iparxei diathesimi anavathmisi gia to kinito sou.

An pas sto 9volto kai tin kaneis, mporei meta h SE meso tou IMEI na dei oti h siskevi itan arxika vodafonized opote...se kanei tsakoto :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 2 Δεκ. 2004 , 21:20)

 

H online anavathmisi den epitrepei na peraseis se vodafonized K700i to firmware tou original K700i (R2N), to anagnorizei to site kai sou leei oti den iparxei diathesimi anavathmisi gia to kinito sou.

An pas sto 9volto kai tin kaneis, mporei meta h SE meso tou IMEI na dei oti h siskevi itan arxika vodafonized opote...se kanei tsakoto :(

 

mia blakia erotisi na kano ??!! esy poses fores xriastikes ti eggiisi ?? ego mia sta 250 kinita
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 2 Δεκ. 2004 , 16:52)

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι κ εγώ...

Είχα ακούσει οτι ειχαν βαλει καποια λειτουργια στα κινητα ωστε να ακουγεται παντα ο ηχος οταν βγαζει φωτογραφια γιατι πολλοι βγαζουν φωτογραφιες σε μερη που δεν επιτρεπεται οπως μουσεια κλπ.

Είναι δυνατο λοιπον να βγαζει το κινητο φωτογραφιες χωρις να ακουγεται ο ήχος ;

Ευχαριστώ

 

 

Το πρόβλημα δεν είναι τα μουσεία αλλά οι τουαλέτες… :cool:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver ( 2 Δεκ. 2004 , 19:36)

 

Κατ αρχας να ζητησω συγνωμη αν το θεμα εχει ηδη αναφερθει και δεν το ειδα αλλα το thread ειναι γιγαντιαιο πια και δεν προλαβαινω να το διαβασω ολο....

Λοιπον ακουστε τι επαθα χτες...

Πηρα το τηλεφωνο στα χερια και ανοιξα το ευρετηριο του. Στην προεπισκοπηση πηγα να βρω τον "Πετρακη".

Γραφω το νουμερο και σηκωνω το σταθερο.Παιρνω και μου βγαινει...Αντωνης. :wacko:

Κοιταω και βλεπω οτι το νουμερο ειναι οκ...παιρνω απο το κινητο και βλεπω οτι οταν κανω κληση μου καλει αλλο νουμερο απο αυτο το οποιο δειχνει στην προεπισκοπιση. Πολλα απο τα τηλεφωνα στο ευρετηριο στην προεπεισκοπηση τους δινουν νουμερα αλλου ατομου. Εχω την R2L001

και ειδα σε ενα φιλο μου που ειχε αλλη εκδοση οτι συνεβαινε το ιδιο. Ξερουμε αν με την τελευταια εκδοση αυτο διορθωνεται η αν θα διορθωθει????

 

Κάτι τέτοιο κάνει και το κ500 ενός φίλου.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dane ( 3 Δεκ. 2004 , 00:48)

 

mia blakia erotisi na kano ??!! esy poses fores xriastikes ti eggiisi ?? ego mia sta 250 kinita

 

 

Μαλλον καλα το πες,βλακεια ερωτηση! :wacko:

 

Θα μας πεις κιολας οτι κακως οι εταιριες δινουν εγγυηση,ας τη σταματησουν λοιπον,δε τρεχει τιποτα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω format στο Κ700i, ώστε να επανέλθει στην αρχική του μορφή( όπως ήταν όταν το αγόρασα);;

Με το format, θα χαθούν τα Ελληνικά;

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Μενού , επέλεξε Ρυθμίσεις , στην καρτέλα Γενικές , πήγαινε κάτω κάτω πάτα Επαναφ. ρυθμίσ και μετά διάλεξε αν θέλεις επαναφορά μονο των ρυθμίσεων ή και διαγραφή του καταλόγου και των αρχείων που προσέθεσες.

Τα ελληνικά όχι δεν τα χάνεις.

 

Για πιο γρήγορα μπες στο μενού και πάτα #9 και μετά διάλεξε τον τύπο επαναφοράς που ανέφερα παραπάνω

multiΠέτρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...