Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν αναβαθμισω μεσω Kies χανεται τιποτα;με ενδιεφερει η προοδος που εχω σε κατι παιχνιδια.ειμαι με ICS 4.0.4
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Η τιμή του 5110 έπεσε στα 239€ πολύ καλή νομίζω για τέτοιο επίπεδο συσκευής, όμως με απασχολεί το θέμα της μη αναβάθμισης της ακόμα σε 4.1.2.

Τί γνώμη έχετε overall για την συσκευή από την μέχρι τώρα χρήση της ;

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο 2 ώρες που διάβαζα όλα τα post ακομα δεν έχω καταλάβει....

 

Υπάρχει κανεις που εχει συνδεσει στικακι 3g στην otg υποδοχη και εχει δουλέψει??????

 

Μιλάω πάντα για το P 5110...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις αγόρασα το P5110 και μετά από 1 ώρας χρήσης το tablet έκλεισε ξαφνικά και δεν ανοίγει τι να κάνω ?

Nokia:3330,2100,5210,5140i,5200,6233,6120c,6220c / Panasonic:VS2 / Sony Ericsson:K750,K618,S500,K850i,W595,Xperia X8 / Sony: Xperia Sole /Samsung:Galaxy y /ZTE: Blade V, Blade V220

Current device: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα φίλε ...σε εμενα θα απαντήσει κανείς ?

 

"Καλησπερα μετα απο 2 ώρες που διάβαζα όλα τα post ακομα δεν έχω καταλάβει....

 

Υπάρχει κανεις που εχει συνδεσει στικακι 3g στην otg υποδοχη και εχει δουλέψει??????

 

Μιλάω πάντα για το P 5110...

 

Ευχαριστώ"

 

Προς το παρόν για να μετατρεψεις ενα p5110 σε p5100 τον μονο τροπο που βρηκα είναι αυτος για να μην αλλαζεις καρτες κοτσαρεις το 3g stickaki που εχεις και εχεις wifi

 

http://www.skroutz.gr/s/314145/Level-One-WBR-6801.html

Edited by snowpoloi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγος( P5110 )απο την αρχη μεχρι το τελος για το πως περναμε την τελευταια rom oxi thn official απο οτι διαβασα υπάρχουν και αλλεσ μεσο ClockworkMod αν καποιος γνωρίζει .. ευχαριστω και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει διαβασα στο forum αλλα μπερδευτικα... Edited by Athanasios
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο 2 ώρες που διάβαζα όλα τα post ακομα δεν έχω καταλάβει....

 

Υπάρχει κανεις που εχει συνδεσει στικακι 3g στην otg υποδοχη και εχει δουλέψει??????

 

Μιλάω πάντα για το P 5110...

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, Προσωπικά είχα δοκιμάσει ένα στικάκι της Vodafone κι ένα της Cosmote (δε θυμάμαι μοντέλα) και δε δούλεψε κάποιο.

Τώρα αν τυχόν προκύψει συμβατότητα με κάποιο άλλο δεν ξέρω, αν και δε νομίζω. Μακάρι να κάνω λάθος και να το μάθουμε κι εμείς δλδ!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα αλλά το βρήκα δυστυχώς πολύ αργό,ακόμα και στις εναλλαγές οθόνης,κολλούσε πολύ άσχημα ενώ το 4 πύρινο αδελφάκι δίπλα του τις πηγαινε νεράκι...Πολύ καλή τιμή αλλά δυστυχώς για τα σημερινά δεδομένα παρά είναι αργό..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω αγοράσει το SAMSUNG GT-P5100 δεν μπορώ να το συνδέσω μέσω Bluetooth

Κανει δημιουργία ζεύγους βάζω pin 0000 η 1234 και στο Laptop και στο tamplet

Όμως μετα δεν το βλέπει .Το αναφέρει μονο στις αντιστοιχισμένες συσκευές

Μπορείτε να με βοηθήσετε

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θελω να το παρω για τον πατερα μου, για βασικη χρηση (ιντερνετ, βιβλια κυριως). φανταζομαι δεν εχει καποιο σοβαρο θεμα, ετσι? η στοκ ρομ ειναι ΟΚ, ή θα χρειαστει να ασχοληθω με custom roms?

 

επισης οποιος εχει και την 3g εκδοση, απο σημα πως τα παει? σημα wifi καλο?

 

θα το προτεινατε γενικα για basic χρηση? θενκς

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για την χρήση που το θέλεις, αλλά ρίξε μια ματιά και στο νεότερο 3άρι:

 

http://www.skroutz.gr/s/3575705/Samsung-Galaxy-Tab-3-10-1-P5210-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

θενκς για την αμεση απαντηση. το εχω δει και το 3, αλλα ειναι +100 ευρω ειτε στην wifi, ειτε στην 3g εκδοση, οποτε ξεφευγει μετα για τα λεφτα που εχω θεσει σαν στοχο (~300). αν εχει καποιο σοβαρο θεμα (λαγκ ή κολληματα στον browser ή κακο wifi), τοτε σιγουρα θα κοιταξω τις εναλλακτικες.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Kάποιο ελάχιστο lag υπάρχει ειδικά τα πρώτα λεπτά που το ανοίγεις.

 

Γενικά πάντως δεν θα έχει κάποιο θέμα.

 

Άποψή μου πάντως επειδή είναι μοντέλο EOL (End Of Life) ρίξε μια ματιά και στα μεταχειρισμένα και μπορεί να πετύχεις πραγματικά εξαιρετικό VFM (Value for Money)...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ κλείνω 1 χρόνο και 2 μηνάκια με την συσκευή, είναι μια χαρά ούτε lagarisma ουτε τιποτα, μέχρι και torrents κατεβάζω αβέρτα

 

με 4.3 το έχω και firmware CyanogenMod- ενημερώσεις σχεδόν κάθε 3 ημέρες απο την ομάδα με OTA - κανένα bug γενικά πολύ ευχαριστημένος

 

δεν με βλέπω να το αλλάζω σύντομα

 

ίσως το μόνο πρόβλημα του, είναι ότι δεν... είναι windows για να συνδέομαι με το γραφείο μου με κάποιο team viewer ή vpn - virtual manager lol

 

κατ τ αλλα μην ακουτε χαζομάρες το ταμπλετάκι ειναι value for money πια

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

απ ότι διαβάζω στις τελευταίες σελίδες, κανένας δεν έχει επίσημο 4,1 και άνω.

εγώ με 4.0.4 τον 1ο καιρό ήμουν ευχαριστημένος, τώρα έχει αρχίσει να κρασάρει πολύ συχνά και μιλάμε για 7 μήνες πριν αγορά. αργοκίνητο καράβι πάντα η σαμσουνκ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει 4.0.3 και οποτε βαζω αναζητηση λεει δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις......κανω κατι λαθος.....!!!

 

Δεν κανεις κατι λαθος ...ολο το λαθος ειναι στη Samsung που καυθστερει..Αλλα και παλι μην περιμενεις να κανεις update απο το tablet..Κατεβασε το Kies και οταν φιλοτιμηθει η Samsung θα παρεις την επισημη αναβαθμιση λογισμικου. Και εγω στην 4.0.3 ειμαι απο ποτε που το πηρα και περιμενω .Συνδεω αραια ακι που το tablet με τον υπολογιστη (kies) για να κανω ελεγχο μηπως γίνει κανενα θαυμα αλλά ακομά τίποτα.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,υπαρχει κάποιος οδηγός για root?

Βρήκα διάφορους στο net αλλά δεν διευκρινίζουν αν είναι για το wifi only ή το wifi+3g που είναι το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βάλτε ρε σεις CyanogenMod να ησυχάσετε

και ω- ναι έχω την 4.3

 

όποιος θέλει το λινκ εδώ παιδιά- ελαφρύτατη με ενημερώσεις κάθε βδομάδα θα ησυχάσετε πραγματικά

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2381402

 

για τον φιλο που πανω που θελει rooting και cwm recovery

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722745

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

βάλτε ρε σεις CyanogenMod να ησυχάσετε

και ω- ναι έχω την 4.3

 

όποιος θέλει το λινκ εδώ παιδιά- ελαφρύτατη με ενημερώσεις κάθε βδομάδα θα ησυχάσετε πραγματικά

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2381402

 

για τον φιλο που πανω που θελει rooting και cwm recovery

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722745

 

ήμουν και γω από κείνους που περίμεναν την επίσημη αναβάθμιση, αλλά το τελ 2μηνο το τάμπλετ κράσαρε πολλές φορές την ημέρα και δεν άντεξα, τελικά πέρασα και γω cyanogenmod και εδώ και 2 ώρες που το έχω έχω μείνει άφωνος. Πετάει το τάμπλετ! Φυσικά είναι νωρίς αλλά οι πρώτες εντυπώσεις άψογες, σαν να έχω άλλη συσκευή. Ας ελπίσουμε να βρω την ησυχία μου

Link to comment
Share on other sites

ήμουν και γω από κείνους που περίμεναν την επίσημη αναβάθμιση, αλλά το τελ 2μηνο το τάμπλετ κράσαρε πολλές φορές την ημέρα και δεν άντεξα, τελικά πέρασα και γω cyanogenmod και εδώ και 2 ώρες που το έχω έχω μείνει άφωνος. Πετάει το τάμπλετ! Φυσικά είναι νωρίς αλλά οι πρώτες εντυπώσεις άψογες, σαν να έχω άλλη συσκευή. Ας ελπίσουμε να βρω την ησυχία μου

 

Σε διαβεβαιώ, ότι την έχεις βρει. Τρέχω με Cyanogen από τότε που το αγόρασα (εδώ και 8 μήνες) και κάθε φορά που το ανοίγω κλείνω τα παράθυρα γιατί το μηχάνημα... πετάει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...