Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παλι το Sygic, παρολο που το εχω στο κινητο και λειτουργει αψογα, στο ταμπλετ δεν λεει να περαστει με τιποτα. Ετσι, εφτασα στην λυση του να περασω το navigon, το οποιο ειναι επισης εξαιρετικο και προσωπικα θεωρω και πιο βολικο απο το Sygic!

 

 

 

Θελω να ρωτησω κατι. Εαν δεν κανω λαθος η συσκευη εχει ενσωματωμενο flash player. Παιζει ολα τα βιντεο σε αυτη τη μορφη που του εχω βαλει να δω (πχ youtube). Η ερωτηση/απορια ομως που εχω ειναι η εξης:

Οταν παω στην σελιδα otetv και παω να δω το προγραμμα μου εμφανιζει το μηνυμα "this text is replaced by the flash movie." και δεν δειχνει τιποτα. Χρειαζεται κατι αλλο για δω κανονικα το προγραμμα;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έφτασε χτες και η θήκη που είχε παραγγείλει κι εγώ http://www.ebay.co.uk/itm/CaseCrown-Ridge-Standby-Case-for-Samsung-Galaxy-Tab-2-10-1-Black-/180904510934?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item2a1ebfc5d6

 

 

Εφαρμόζει πάρα πολύ καλά.

Λίγο η περίμετρος της πίσω κάμερας κρύβεται αλλά γενικά δεν χρησιμοποιώ την κάμερα και δεν με ενόχλησε. Αν πάντως παλέψετε για να εφαρμόσετε το τάμπλετ με ακρίβεια χιλιοστού μέσα στην θήκη τότε θα είναι οκ.

Κάτι άλλο που προσωπικά δεν με ενοχλεί αλλά ίσως ενοχλήσει κάποιους είναι το βάρος. Δεν ξέρω πόσο βαριές είναι οι υπόλοιπες θήκες αλλά το τάμπλετ "γυμνό" είναι αισθητα πιο ελαφρύ. Ξαναλέω πάντως μην φανταστείτε κάποια τραγική αύξηση του βάρους, απλά σίγουρα θα καταλάβετε την διαφορά.

 

Γενικά θα έβαζα ένα 8/10 και αν ήταν και κανά 5ευρω πιο φθηνή θα την πρότεινα με κλειστά μάτια σε οποιονδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ξέρει κανείς πως κάνουμε root στο 5110;

 

edit: εύκολα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1657056

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι. Εαν δεν κανω λαθος η συσκευη εχει ενσωματωμενο flash player. Παιζει ολα τα βιντεο σε αυτη τη μορφη που του εχω βαλει να δω (πχ youtube). Η ερωτηση/απορια ομως που εχω ειναι η εξης:

Οταν παω στην σελιδα otetv και παω να δω το προγραμμα μου εμφανιζει το μηνυμα "this text is replaced by the flash movie." και δεν δειχνει τιποτα. Χρειαζεται κατι αλλο για δω κανονικα το προγραμμα;

 

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τον Adobe Flash Player 11 και είσαι ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τον Adobe Flash Player 11 και είσαι ok ;)

Sorry αν κάνω λάθος αλλά το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος δεν λύνεται με την εγκατάσταση του Adobe.Τουλάχιστον σ΄εμένα δεν τρέχουν τα παιχνίδια του facebook.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν κάνω λάθος αλλά το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος δεν λύνεται με την εγκατάσταση του Adobe.Τουλάχιστον σ΄εμένα δεν τρέχουν τα παιχνίδια του facebook.

 

Επειδή φίλε μου το εγκατέστησα, για το θέμα που είχα με την σελίδα της otetv σε πληροφορώ ότι λύθηκε. Είχε δίκιο ο φίλος που μου το πρότεινε. Τώρα για τα παιχνίδια του facebook δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν ασχολούμαι καθόλου με το "άθλημα" :D Το μοναδικό που δεν μπορώ να κάνω στην εν λόγω σελίδα, είναι να μετακινήσω την μπάρα στο πρόγραμμα δεξιά-αριστερά για να δω τι παίζει/έπαιξες τις επόμενες/προηγούμενες ώρες. Αλλά και αυτό πάλι δεν με χαλάει και τόσο πολύ στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν κάνω λάθος αλλά το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος δεν λύνεται με την εγκατάσταση του Adobe.Τουλάχιστον σ΄εμένα δεν τρέχουν τα παιχνίδια του facebook.

 

Ένα που δοκίμασα μου έτρεξε[ATTACH]27252[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση. Εχω βρει ενα tab 2 5100 που με ενδιαφέρει από γνωστό μου, αλλά του εχει περασει custom rom. Η εγγύηση του ακυρώνεται αυτόματα με αυτό? Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω κανονικά και να ξαναισχύει η εγγύηση του? Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

το p5110 στα 299 eur απο ελληνικο καταστημα, τελικη τιμη, με μηδενικα κοστη παραδοσης, ειναι value for money η μου φαινεται;

 

σκεφτομαι να το παρω...

Link to comment
Share on other sites

@konsniper

Ναι. Μόλις φλασαρεις επίσημο firmware ισχύει κανονικά η εγγύηση.

 

Και ο counter δεν εχει παει στο 1 ομως? ΔΕν θα το δουν στο service?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

το p5110 στα 299 eur απο ελληνικο καταστημα, τελικη τιμη, με μηδενικα κοστη παραδοσης, ειναι value for money η μου φαινεται;

 

σκεφτομαι να το παρω...

 

Πιστεύω ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Εγώ μάλλον θα το πάρω αύριο το απόγευμα... νομίζω είναι ευκαιρία!

Αν θυμάμαι καλά πριν μερικούς μήνες (νομίζω ήταν αρχές Ιουνίου) είχε γίνει παρόμοια προσφορά από άλλη αλυσίδα καταστημάτων για το Ρ7500 (με 3G βέβαια).

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "ελληνικης αντιπροσωπειας";

ειναι καλο η κακο αυτο; τι αλλο θα μπορουσε να ειναι;

 

ξερω πως μαλλον ρωταω πραγματα χιλιοειπωμενα αλλα δεν ειμαι και ο πιο ενημερωμενος καταναλωτης!

σορρυ αν ειμαι οφφ τοπικ, θα κανω ενα σερτς και στο φορουμ για να μπω στο κλιμα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "ελληνικης αντιπροσωπειας";

ειναι καλο η κακο αυτο; τι αλλο θα μπορουσε να ειναι;

 

ξερω πως μαλλον ρωταω πραγματα χιλιοειπωμενα αλλα δεν ειμαι και ο πιο ενημερωμενος καταναλωτης!

σορρυ αν ειμαι οφφ τοπικ, θα κανω ενα σερτς και στο φορουμ για να μπω στο κλιμα.

 

Ελληνικής αντιπροσωπείας εννοώ ότι δεν είναι εισαγωγή από άλλη ευρωπαϊκή χώρα (καλύπτεται με εγγύηση βέβαια).

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχουν πεσει τα samsung tablet κατα 100 ευρώ. Το 5100 είναι στα 399 και το 5110 στα 299. Ακομα και to note πήγε 499 κ 599 αντιστοιχα. ΔΕν ειναι παραεισαγωγη, ειναι σε ολα τα μαγαζια!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Σχετικά με την τιμή: πράγματι από χθες 2 retailers (του ίδιου ομίλου) πωλούν το p5110 στα €299. Συγκεκριμένα, ο ένας εκ των δύο έχει ρίξει την τιμή κατά €100 σε όλα τα ταμπλετ της Samsung. Ωστόσο δεν πωλούν όλοι οι retailers σε αυτή την τιμή:

  • Αλος μεγάλος retailer δεν έριξε την τιμή, αλλά προσφέρει δωροεπιταγή €100. Dεν αναφέρονται αναλυτικά οι όροι της δωροεπιταγής στο site (min τιμη, περίοδος εξάσκησης κλπ)
  • Άλλος μεγάλος retailer διατήρησε την τιμή.

 

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στο φόρουμ, μπορώ να αναφέρω και τις επωνυμίες.

 

Σημειωτέον πως

  • οι δυο retailers που πωλούν στα μείον €100 αναφέρουν εγγύση 12 μηνών
  • ο retailer που δίνει δωροεπιταγή αναφέρει εγγύηση αντιπροσωπείας 24 μηνών.

Υποτίθεται πως η Samsung προσφέρει 24 μήνες. Υποθέτω πως κάποιοι είτε δεν έχουν την σωστή πληροφορία στο site τους, είτε δεν αγόρασαν από ελληνική αντιπ/πεία.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι, ας το πει όσο η τιμη είναι αυτή και το προϊόν διαθέσιμο!

Edited by _thodoris_
ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά θέματα αναφέρονται ονόματα μαγαζιών, νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα.

multirama + getitnow είναι στα 299 wifi και 399 3g.

Στο site του πλαισιου ειναι 472 και 100 ευρώ επιταγη

Και μολις ειδα στην τηλεόραση διαφήμιση για κοτσόβολο ότι δίνει τα tablet της Samsung 100 ευρώ φτηνοτερα.

Αρα κάτι γενικό παίζει.

Απο κει και πέρα δεν μου χει τυχει ποτε π.χ. απο multirama να χω δει κατι που να μην εχει ελληνική εγγύηση.

Η τιμή στα 399 είναι πολύ καλή, αλλα μήπως γενικά έχει πάρει πτωτική πορεία εξαιτίας του note 10.1 και σε λίγες μέρες το δούμε και πιο κάτω?Ηδη το 5110 βγαινει στο skroutz και στα 261!

 

Τέλος μια ερώτηση..Gps έχει? Η μόνο a-gps?

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά θέματα αναφέρονται ονόματα μαγαζιών, νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα.

multirama + getitnow είναι στα 299 wifi και 399 3g.

Στο site του πλαισιου ειναι 472 και 100 ευρώ επιταγη

Και μολις ειδα στην τηλεόραση διαφήμιση για κοτσόβολο ότι δίνει τα tablet της Samsung 100 ευρώ φτηνοτερα.

Αρα κάτι γενικό παίζει.

Απο κει και πέρα δεν μου χει τυχει ποτε π.χ. απο multirama να χω δει κατι που να μην εχει ελληνική εγγύηση.

Η τιμή στα 399 είναι πολύ καλή, αλλα μήπως γενικά έχει πάρει πτωτική πορεία εξαιτίας του note 10.1 και σε λίγες μέρες το δούμε και πιο κάτω?Ηδη το 5110 βγαινει στο skroutz και στα 261!

 

Τέλος μια ερώτηση..Gps έχει? Η μόνο a-gps?

Ισχύει ότι ο Κωτσόβολος δίνει το Ρ5110 100€ φθηνότερα? Αυτή τη στιγμή στο site τους το έχουν στα 399€ (wifi only). Άρα θα το ρίξουν στα 299€ και αυτό?

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είπε στην TV. Aλλά μήπως και ισχύει αν πας στο καταστημα. Που εκει έχει κάτι τιμες...διπλασιες..χεχε
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Εγώ μάλλον θα το πάρω αύριο το απόγευμα... νομίζω είναι ευκαιρία!

Αν θυμάμαι καλά πριν μερικούς μήνες (νομίζω ήταν αρχές Ιουνίου) είχε γίνει παρόμοια προσφορά από άλλη αλυσίδα καταστημάτων για το Ρ7500 (με 3G βέβαια).

 

το πηρες; για πες, για πες! τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

To πήρα σήμερα απο multirama (5110) στα 299. Αν και ψάχνομαι ακόμα, φαινεται πολύ jet μηχανηματάκι και value for money. Ξεκινάω rootarisma σιγά σιγά και custom roms...:)

 

Αν το έχει ρουτάρει ήδη κανένας, ότι feedback για καλές jellybean roms is welcome ;)

Edited by adimitr
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει AGPS φίλε μου!!!

 

Αρα αν δεν εισαι ιντερνετ δεν έχει gps? Σε αλλα σιτε γραφει a-gps μονο, σε αλλα γραφει κανονικο γπσ. Τελικα δέκτη, να βρισκει δορυφορους κτλ, έχει?

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν δεν εισαι ιντερνετ δεν έχει gps? Σε αλλα σιτε γραφει a-gps μονο, σε αλλα γραφει κανονικο γπσ. Τελικα δέκτη, να βρισκει δορυφορους κτλ, έχει?

 

ναι φίλε μου. Έχει κανονικά gps.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...