Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το 5100 με την CM11. Από τότε που το έκανα δεν μου δουλεύει σαν κινητό. Δεν αναγνωρίζει την SIM. Πως μπορώ να διαπιστώσω αν έβαλα λογισμικό για το 5110 ή το 5100;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το 5100 με την CM11. Από τότε που το έκανα δεν μου δουλεύει σαν κινητό. Δεν αναγνωρίζει την SIM. Πως μπορώ να διαπιστώσω αν έβαλα λογισμικό για το 5110 ή το 5100;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, σχετικά με το tablet και δες έκδοση cyanogenmod.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα! Την σωστή έχω! Αφού του είχα περάσει την CM11 δοκίμασα να βάλω για πρώτη φορά micro sim με αντάπτορα και δεν έμπαινε καλά. Μάγκωνε, δεν έβγαινε κτλ. Δεν μπορώ να πω ότι την πίεσα, αλλά φοβάμαι μήπως έγινε κάποια ζημιά τελικά...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν έτοιμο το βίντεο αν και δεν είμαι περίφανος που το έκανα... γιατί ειναι χάλια. Τέλος πάντων, έδω ειναι το link:

 

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την κοπιαστικη εργασια απλα ολα τα link δεν δουλευουν αν καποια στιγμη μπορεσεις να τα ξαναανεβασεις ευχαριστω:whistle::whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την cm11 και θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να έχω και το Samsung account με κάποιο τρόπο για να μπορώ να συγχρονιζω κυρίως το ημερολόγιο αλλά και ότι άλλο είναι εφικτό.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
καλησπερα σε ολους δεν μπορω να το συνδεσο στο pc με τιποτα τι μπορει να φταιει ? εκανα και faktory reset αλλα μετα απο επανεκινηση εμφανιζονται καποιες εφαρμογες παλι μια βοηθεια ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους δεν μπορω να το συνδεσο στο pc με τιποτα τι μπορει να φταιει ? εκανα και faktory reset αλλα μετα απο επανεκινηση εμφανιζονται καποιες εφαρμογες παλι μια βοηθεια ρε παιδια
Τι εννοείς ότι εμφανίζονται κάποιες εφαρμογές; Έχεις εγκαταστήσει το kies για να περαστούν οι drivers;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την cm11. Υπάρχει κάτι νεότερο όπως η CM12 και αν ναι αξίζει;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

@topet

Υπάρχει cm12 και 12.1 στο xda....

Ψάξτο λίγο εκεί.

 

Η 12.1 καλή είναι...:D,δοκίμασε την.(ακολούθησε σωστά τις οδηγίες)

Οκ ευχαριστώ! Έχει μεγάλη διαφορά από την 11;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Έχει μεγάλη διαφορά από την 11;;

Με την CM11 δέν ξέρω γιατί πέρασα κατευθείαν την CM12.1 από την stock που είχα.

Μεγάλη διαφορά...!!!

Link to comment
Share on other sites

Η cm 12.1 που εβαλες τρέχει κανονικά η κολλάει; έχω την cm 11 αλλά θέλω την 12.1 έχω βρει πολλές στο xda αλλά δε ξέρω ποιά να διαλεξω, για πες ποιάν εβαλες εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές επιλογές επειδή όμως η συσκευή είναι πλέον ξεπερασμένη σε LP όποια κι αν χρησιμοποιησεις θα έχει κάποια προβλήματα.Η καλύτερη λύση νομίζω για να τρέχει σωστά δίχως προβλήματα είναι στην Kitkat 4.4.4 slim build 9.0 official.Πολυ καλή στη 5.1.1 είναι η Candy5 V3.7 official (αξίζει αυτή δουλεύω πλέον)..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν χθες την candy5 v3.9 είναι όντως πολύ καλή.... Υπάρχει τρόπος να βάλω δεύτερο χρήστη όπως στην cm11; Γιατί δε βρήκα κάτι στο μενού και απ' ότι είδα δεν έχει updates αυτόματα, άρα όταν βγαίνει νέα έκδοση την περναω μόνος μου από recovery;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...