Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τελικα R.I.P στο κινητο.

 

Οξειδωση κεντρικης Πλακετας

 

Οξειδωση στην φωτογραφικη Μηχανη

 

Αντιο S Duos...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το «το οξείδωσαν» μάλλον για να αγοράσεις άλλο.

 

 

 

Ισως να εχεις δικαιο

 

Μαρκ οχι,το προσεχα το κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω ένα samsung s-7562 είναι εφικτό στις εισερχόμενες κλήσεις όταν οδηγό να αναφέρει το ονομα αυτού που καλεί στα ελληνικά ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Εχω το εν λογω τηλέφωνο αρκετό καιρό με PMP King rom εγκατεστημένη (μου την ειχε βαλει ενας φιλος που κατειχε το αθλημα) και δεν ειχα κανενα προβλημα.Μεχρι χθες που θελησα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δωσω το τηλεφωνο στη κορη μου.Εγινε η διαδικασια αλλά το τηλεφωνο ξενιναει , γινονται οι ρυθμισεις γλωσσας, ωρας κλπ και μετα μαυρη οθονη και μονο πανω δεξια φαινεται η ωρα και η σταθμη μπαταριας.Δεν ξεκιναει και αν πατησω το δεξι πληκτρο (το πισω)επανερχεται στην αρχικη οθονη της rom για να γινουν οι ρυθμισεις.

Εχει κανεις ιδεα τι γινεται και πως μπορει να επανελθει η συσκευή;

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

 

 

Εχω το εν λογω τηλέφωνο αρκετό καιρό με PMP King rom εγκατεστημένη (μου την ειχε βαλει ενας φιλος που κατειχε το αθλημα) και δεν ειχα κανενα προβλημα.Μεχρι χθες που θελησα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δωσω το τηλεφωνο στη κορη μου.Εγινε η διαδικασια αλλά το τηλεφωνο ξενιναει , γινονται οι ρυθμισεις γλωσσας, ωρας κλπ και μετα μαυρη οθονη και μονο πανω δεξια φαινεται η ωρα και η σταθμη μπαταριας.Δεν ξεκιναει και αν πατησω το δεξι πληκτρο (το πισω)επανερχεται στην αρχικη οθονη της rom για να γινουν οι ρυθμισεις.

 

 

Εχει κανεις ιδεα τι γινεται και πως μπορει να επανελθει η συσκευή;

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

 

 

Φλασαρε CM 11 την τελευταια εκδοση με Odin.Απλα δεν εχει ραδιο και η καμερα τραβαει στα 3MP

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδες εχει πεσει free το κινητακι στα χερια μου και ψαχνομουν να βαλω PMP αλλα εχω διαφορετικο baseband απο αυτο που προτείνουν

 

Τι παιζει ?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση android από 4.0.4 σε 4.4.2;

Το κινητό είναι το GT-S7562 της Samsung.

Και το έχω κάνει root με την εφαρμογή kingoroot.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το τηλέφωνο να είναι κλειδωμένο για να μην δέχεται καινούργια αναβάθμιση android;

Ακολουθώ τις οδηγίες του site αλλά μου γράφει στην συσκευή E:failed to verify whole-file signature και E:signature verification failed

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μεγάλη προσπάθεια και χάσιμο χρόνου δεν έγινε η αναβάθμιση σε μη επίσημο λειτουργικό. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει μόνο το root.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα , περασα την CM11 πριν απο λιγο

 

μια χαρα παει το κινητακι

 

θα κανω τιποτα πειραματα :D

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Χθες μετά από πέσιμο δεν λειτουργεί η μια sim , δηλαδή δεν βλέπει καθόλου την μια , μπορώ να κάνω κάτι ; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις καινούργιο τηλέφωνο για να σωθείς από τη ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

Με Hardware Reset δεν γίνεται τίποτα ; Ναι το ξέρω πως θέλει αλλαγή αλλά είμαι κολλήμενος με τα παλιά , τι μπορώ να δοκιμάσω ; :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις καινούργιο τηλέφωνο για να σωθείς από τη ταλαιπωρία.

 

Να το ξέρω απλά είμαι κολλημένος με τις παλιές συσκευές , με Hardware Reset θα γίνει τίποτα ; Τι άλλο μπορώ να κάνω ; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ αυτή τη συσκευή παροπλισμένη βέβαια. Για δες μήπως με την άλλη κάρτα δουλέψει.

 

Όταν αλλάζω τις κάρτες δουλεύει μόνο η μια υποδοχή , η άλλη δεν δουλεύει ( δηλαδή δουλεύει και η Wind και η Cosmote ) αλλά μόνο στην μια από τις δυο υποδοχές , υπάρχει λύση ; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζω τις κάρτες δουλεύει μόνο η μια υποδοχή , η άλλη δεν δουλεύει ( δηλαδή δουλεύει και η Wind και η Cosmote ) αλλά μόνο στην μια από τις δυο υποδοχές , υπάρχει λύση ; :ninja:

 

μαλλον δεν παταει καλα ή εχουν μπει τιποτα σκονες

 

για προσπαθησε να το φυσήξεις και μηπως να σφηνωσεις κατι για να παταει καλυτερα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...