Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Από το gearbest προσωπικά δεν θα αγόραζα κάρτα μνήμης, χίλιες φορές δώσε μερικά λεφτά παραπάνω και αγόρασε από Ελλάδα την evo plus για να είσαι σίγουρος.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το gearbest προσωπικά δεν θα αγόραζα κάρτα μνήμης, χίλιες φορές δώσε μερικά λεφτά παραπάνω και αγόρασε από Ελλάδα την evo plus για να είσαι σίγουρος.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

 

γιατι εχει ακουστει οτι εχει μουφα θεματα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει ακουστει οτι εχει μουφα θεματα??

Όχι δεν ξέρω κάτι για το gearbest αλλά γενικώς κυκλοφορούν πολλές μουφα sd στο Internet.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα από gearbest. Πάντα στέλνει αυθεντικά προϊόντα και ποτέ δεν θα έχεις θέμα. Έχω πάρει κάρτα 64αρα samsung samsung Evo από gearbest εδώ και μήνες όλα κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα παιδια. μπορειτε να μου προτεινετe μια sd card στα 32gb? ή ακομα και 64gb αν υπαρχει στα 20 και κατω?

σας ευχαριστω πολυ :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να παρεις αυτην : http://www.ebw.gr/el/Product/85155/SanDisk-Extreme-Pro-SDHC-32GB-95MB-s-SDSDXPA-032G-X46 ειναι η πιο γρηγορη καρτα θα παθεις πλακα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να παρεις αυτην : http://www.ebw.gr/el/Product/85155/SanDisk-Extreme-Pro-SDHC-32GB-95MB-s-SDSDXPA-032G-X46 ειναι η πιο γρηγορη καρτα θα παθεις πλακα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

ευχαριστω πολυ για την προταση.απλα κατι σε λιγο πιο φθηνο?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-64gb-64gb-micro-sdxc-cl10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550941

 

καλημέρα υπάρχει κάποιος που την έχει?

η ταχύτητες δεν μου φαίνονται σωστές

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα μια samsung evo+ από κινεζομάγαζο. Πώς μπορώ να καταλάβω αν είναι original? Υπάρχει κάποιο serial number που μπορώ να το ελέγξω μέσω της εταιρίας ή κάποιο τεστ να κάνω?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα samsung galaxy tab s2 και θέλω να αγοράσω μία απο τις παρακάτω μνήμες:

- http://www.skroutz.gr/s/6899135/Samsung-Pro-microSDXC-64GB-U3-with-Adapter.html

- http://www.skroutz.gr/s/10175712/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-64GB-U3-V30-with-Adapter.html

- http://www.skroutz.gr/s/6035005/Kingston-microSDXC-64GB-U3.html.

Ποια μου προτείνεται? (με βαση τα επομενα 2 ερωτηματα)

Ποια θεωρειται ποιο αξιοπιστη?

Ποια θα "συνεργαζεται" καλυτερα το ταμπλετ μου.

 

ΥΓ: Αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται, ευπρόσδεκτο.

Edited by andrewN13
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια samsung evo+ από κινεζομάγαζο. Πώς μπορώ να καταλάβω αν είναι original? Υπάρχει κάποιο serial number που μπορώ να το ελέγξω μέσω της εταιρίας ή κάποιο τεστ να κάνω?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δες αυτο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.humanlogic.sdi

Link to comment
Share on other sites

Κατι συναιβει και μου βγαζει οτι η καρτα ειναι κατεστραμενη.υπαρχει πιθανοτητα να σωθουν τα αρχεια που ειχα μεσα;αν γνωριζει καποιος που μπορω να απευθυνθω με εξυπηρετει καλλιθεα,μοσχατο.αν ειναι και αλλου δεκτο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος μια ερώτηση

Για κάρτα υπαρχει εκδοση μετα την δεκα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Εχω την canon eos 750d και θελω να αγορασω μια καινουρια καρτα μνημης σχετικα γρηγορη. ποια να επιλεξω? SanDisk extreme 32 gb, SanDisk extreme pro 32 θα δω τρομερες διαφορες αναμεσα στις 2 καρτες?
Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωριζει καποιος μου ετυχε το εξης , σε κινητο xiaomi εδω και 2 χρονια εχω μεσα την συγκεκριμενη καρτα ( kingston 32gb)

η οποια (φτιαγμενη με το partition magig) με το link2sd δουλευε αψογα σε δυο διαμερισματα 20gb & 10gb περιπου.

Πριν λιγες ημερες την αφαιρεσα απο το κινητο για να την βαλω σε ενα ενα mp3 να ακουσω καποια τραγουδια.

Ανοιγοντας ταυτοχρονα & το κινητο ελειπαν πολλες εφαρμογες αφου ελειπε και η καρτα, οπως ειναι φυσικο.

Καποια στιγμη τοποθετω παλι την καρτα στο κινητο και απο εκεινη τη στιγμη αρχιζουν τα προβληματα μου.

Εκανα mount με το link2sd μου ξαναεβαλε τις εφαρμογες απο την καρτα τα ξαναεφτιαξα ολα αλλα υπηρχε πλεον ενα πολυ μεγαλο προβλημα, η καρτα εμφανιζεται κλειδωμενη . Δεν μπορω να σωσω τιποτα καινουργειο. την τοποθετω σε card reader στο pc κανω τσεκ του δισκου ολα οκ , τρεχω το partition magig της κανω format και ενω τελειωνει κανονικα η καρτα ειναι οπως πριν , δεν εχει αλλαξει τιποτα. αλλαζω τα partition ξανακανω format ενω δειχνουν οτι ολα γινονται και τελειωνουν κανονικα τελικα τιποτα δεν αλλαζει στην καρτα. ουτε μπορω να σβησω κατι απο αυτην . μπορει καποιος να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Παρε backup τα αρχεια που εχεις μεσα στην καρτα σε καποιο pc σου και πηγαινε την καρτα εκει που την πηρες για αντικατασταση.

Δεν χρειαζετε να τους πεις πολλα-πολλα (για link2sd και δυο διαμερισματα 20gb & 10gb) , πες οτι δεν γραφει και δεν διαγραφει τιποτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρε backup τα αρχεια που εχεις μεσα στην καρτα σε καποιο pc σου και πηγαινε την καρτα εκει που την πηρες για αντικατασταση.

Δεν χρειαζετε να τους πεις πολλα-πολλα (για link2sd και δυο διαμερισματα 20gb & 10gb) , πες οτι δεν γραφει και δεν διαγραφει τιποτα.

δηλαδη δεν υπαρχει σωτηρια ? την καρτα την εχω αγορασει πριν 2 χρονια πως να την παω πισω ? εαν ειναι τελειωμενη να αγορασω μια καινουργεια.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάρτες με 2 χρόνια εγγύηση με 5 χρόνια εγγύηση εφ όρου ζωής με-με-με....

Δες την απόδειξη αγοράς. Σε περίπτωση που ο συγκεκριμένος κωδικός προϊόντος της κάρτας δεν υπάρχει λογικά θα σου πιστωσουν ένα χρηματικό ποσό Ίσως λιγότερο από το κόστος που την είχες αγοράσει. Κάτι είναι και αυτό.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βρε παιδιά έχω μία κάρτα μνήμης 32g sandisk ultra θέλω να σβήσω τα ΠΆΝΤΑ και δεν γίνεται με τίποτα ενώ γίνεται η διαγραφή αν την ξανά βάλω είναι πάλι όλα μέσα.Προσπαθησα και με ανταπτορα έκανα κ το "κόλπο" με το κουμπάκι να είναι ανοιχτό και όταν κάνω διαμόρφωση μου λέει "τα windows δεν μπορούν να ολοκληρώσουν την διαμόρφωση"Τι άλλο μπορεί να γίνει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο τηλέφωνο δοκιμασες,?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι αυτό που έχει την κάρτα είναι το samsung j1 2016 την έβαλα σε core prime και κάνει τα ίδια και σε huawei τα ίδια χάλια τα σβήνω και τα ξανά βλέπω.

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις στην κάρτα; Είναι πολύ πιθανό να έχει «κλειδώσει» τις εγγραφές και γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις ούτε format. Εάν έχεις κάνει και το κολπάκι πάει να πει ότι η κάρτα έχει καταστραφεί...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις στην κάρτα; Είναι πολύ πιθανό να έχει «κλειδώσει» τις εγγραφές και γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις ούτε format. Εάν έχεις κάνει και το κολπάκι πάει να πει ότι η κάρτα έχει καταστραφεί...

 

Άρα είναι για τον κάδο... Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...