Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Απλά, μου κάνει εντύπωση που στα είπε διαιτολόγος αυτά τα πράγματα.

Αν θέλεις, κάνε της μια κουβέντα, να δεις τι θα σου πει. Μήπως και εμείς κάνουμε κάποιο λάθος.

 

Θα μιλησω και θα σας πω τι μου ειπε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως η Gold φαίνεται κορυφή.

Κάποιες ερωτήσεις επιπλέον :

Για την αγορά, το prozis είναι καλό site?

Σχετικά με την χρήση, υπάρχει κάποιος μπουσουλας; Δηλαδή πόσες δόσεις την ημέρα να παίρνω, ποιες ώρες όταν πάω γυμναστήριο και ποιες όταν παίζει ξεκούραση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως η Gold φαίνεται κορυφή.

Κάποιες ερωτήσεις επιπλέον :

Για την αγορά, το prozis είναι καλό site?

Σχετικά με την χρήση, υπάρχει κάποιος μπουσουλας; Δηλαδή πόσες δόσεις την ημέρα να παίρνω, ποιες ώρες όταν πάω γυμναστήριο και ποιες όταν παίζει ξεκούραση;

Γιατι να την παρεις απο ξενο που θα σε βαλει και κοστος μεταφορικα και να μην τη παρεις απο Ελληνα με δωρεαν μεταφορικα?

εδώ πχ δεν εχει καμια τρελη διαφορα στη τιμη και θα γλιτωσεις και τα μεταφορικα.Χωρις να εχω καποια σχεση με το καταστημα.Ή εδώ που πιθανοτατα θα βρεις καταστημα και στη πολη σου για να τη παρεις επιτοπου.Υπαρχουν αρκετα καλα καταστηματα στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογος να κοιταμε κατευθειαν εξωτερικο.

Οσον αφορα τη χρηση μην αγχωνεσαι τα λεει και πανω.Μπορεις μεχρι 3 σκουπ την ημερα αν και δε χρειαζεται και τοσα.Μετα το γυμναστηριο και το πολυ μιση ωρα μετα παιρνεις 1 σκουπ με νερο.Πρωι βραδυ μπορεις με γαλα για να απορροφηθει και πιο αργα.Προσεχε ομως.H whey ΔΕΝ μπορει να αντικαταστησει κανενα γευμα γιατι δεν εχει υδατανθρακες.Θα πρεπει να την παιρνεις σε συνδυασμο με τροφες που περιεχουν υδατανθρακες.Αλλιως παρε μια πρωτεινη πολλων πηγων(οχι μονο ορού γαλακτος δηλαδη) για να κανεις τη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ την βρήκα χωρίς έξτρα μεταφορικά από ελληνικό μαγαζί (κι εγώ τα προτιμώ για οποιοδήποτε είδος αν είναι κοντά στις τιμές του εξωτερικού)!

 

Γνώμη μου.....παίρνε μόνο μια δόση ΜΕΤΑ την προπόνηση και πρόσεχε την υπόλοιπη διατροφή σου αναλογικά με αυτά που γράψαμε πιο πριν.Αν ακόμα και αυτό δεν γίνεται πάρε μια ακόμη το πρωί και είσαι κομπλέ. Αν και πιστεύω ότι από την στιγμή που δεν έπαιρνες τίποτα μέχρι τώρα πάλι θα δεις διαφορά ακόμα και με την μία!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να την παρεις απο ξενο που θα σε βαλει και κοστος μεταφορικα και να μην τη παρεις απο Ελληνα με δωρεαν μεταφορικα?

εδώ πχ δεν εχει καμια τρελη διαφορα στη τιμη και θα γλιτωσεις και τα μεταφορικα.Χωρις να εχω καποια σχεση με το καταστημα.Ή εδώ που πιθανοτατα θα βρεις καταστημα και στη πολη σου για να τη παρεις επιτοπου.Υπαρχουν αρκετα καλα καταστηματα στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογος να κοιταμε κατευθειαν εξωτερικο.

Οσον αφορα τη χρηση μην αγχωνεσαι τα λεει και πανω.Μπορεις μεχρι 3 σκουπ την ημερα αν και δε χρειαζεται και τοσα.Μετα το γυμναστηριο και το πολυ μιση ωρα μετα παιρνεις 1 σκουπ με νερο.Πρωι βραδυ μπορεις με γαλα για να απορροφηθει και πιο αργα.Προσεχε ομως.H whey ΔΕΝ μπορει να αντικαταστησει κανενα γευμα γιατι δεν εχει υδατανθρακες.Θα πρεπει να την παιρνεις σε συνδυασμο με τροφες που περιεχουν υδατανθρακες.Αλλιως παρε μια πρωτεινη πολλων πηγων(οχι μονο ορού γαλακτος δηλαδη) για να κανεις τη δουλεια σου.

 

Αν δεν μπορει να αντικαταστησει κανένα γεύμα, τότε δεν είναι αυτό που χρειάζομαι.

Όπως έγραψα και νωρίτερα, με ενδιαφέρει να λειτουργήσει ως αντικαταστατο γεύματος, όταν δεν μπορώ να ετοιμάσω το κανονικο φαγητό.

Δηλαδή αυτή η whey είναι μόνο για μετά το γυμναστήριο;

Δεν μπορεί να παίξει αντί πχ του γεύματος στις 11 που συνήθως έτρωγα ένα γιαούρτι ή στις 8 το βράδυ, πριν το κανονικο γεύμα των 11 που τρώω πριν πάω για ύπνο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορει να αντικαταστησει κανένα γεύμα, τότε δεν είναι αυτό που χρειάζομαι.

Όπως έγραψα και νωρίτερα, με ενδιαφέρει να λειτουργήσει ως αντικαταστατο γεύματος, όταν δεν μπορώ να ετοιμάσω το κανονικο φαγητό.

Δηλαδή αυτή η whey είναι μόνο για μετά το γυμναστήριο;

Δεν μπορεί να παίξει αντί πχ του γεύματος στις 11 που συνήθως έτρωγα ένα γιαούρτι ή στις 8 το βράδυ, πριν το κανονικο γεύμα των 11 που τρώω πριν πάω για ύπνο;

Φιλε μου η whey ειναι καθαρη πρωτεινη, εχει σχεδον μηδενικους υδατανθρακες προφανως και μονη της δεν μπορει να αντικαταστησει ενα γευμα.Μπορεις ομως να τη συνδυασεις με αλλες τροφες για να βαλεις και υδατανθρακες μεσα,πχ να την ανακατεψεις με ενα γαλα ή να βαλεις μεσα στο γιαουρτι.Μπορεις βεβαια να κανεις αυτο που ειπα αρχικα, να παρεις μια πρωτεινη πολλων πηγων(ορου,καζεινη,αυγου κλπ) που θα σου δωσει ολα οσα χρειαζεσαι.

Πχ pro complex της ON, Matrix της Syntrax.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορει να αντικαταστησει κανένα γεύμα, τότε δεν είναι αυτό που χρειάζομαι.

Όπως έγραψα και νωρίτερα, με ενδιαφέρει να λειτουργήσει ως αντικαταστατο γεύματος, όταν δεν μπορώ να ετοιμάσω το κανονικο φαγητό.

Δηλαδή αυτή η whey είναι μόνο για μετά το γυμναστήριο;

Δεν μπορεί να παίξει αντί πχ του γεύματος στις 11 που συνήθως έτρωγα ένα γιαούρτι ή στις 8 το βράδυ, πριν το κανονικο γεύμα των 11 που τρώω πριν πάω για ύπνο;

 

παρε μια Whey,προσθετεις γαλα πρασινο και quaker αλεσμενο σε μπλεντερ μεχρι να γινει σκονη.Και εχεις την καλυτερη πρωτεινου ογκου(πληρες γευμα οπως το λες) στον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

παρε μια Whey,προσθετεις γαλα πρασινο και quaker αλεσμενο σε μπλεντερ μεχρι να γινει σκονη.Και εχεις την καλυτερη πρωτεινου ογκου(πληρες γευμα οπως το λες) στον κοσμο.

Δεν θελει να παρει ογκο το παιδι το ακριβως αντιθετο θελει να χασει.Απλα να αντικαταστησει ενα γευμα ψαχνει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια κουβέντα με τα παιδιά στο γυμναστήριο.

Μήπως τελικά χρειάζομαι κάποια isolate?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολεισαι,γνωριζεις πολυ καλα πως η πρωτεινη ογκου ειναι καθαρα ονομασια μαρκετινγκ.Οταν διαβαζω πλληρες γευμα,απο συμπληρωμα μονο η ογκου καλυπτει μερικως την αναγκη του.Αλλα επειδη απο ο,τι ειδα θελει να παει σε γραμμωση,θα του προτεινα να βαλει χαρτι και μολυβι και βρει το ισοζυγιο θερμιδων.

@junglist ξεκινας λιγο νωρις διατροφη γραμμωσης παντως.Τεσπα,ελπιζω να εχεις ζυγαρια κουζινας θα σου χρειαστει :) Για γευμα παντως εκτος σπιτιου ειναι πολυ καλη λυση αυτη που σου περιγραφω.Τωρα συμπληρωμα δεν χρειαζεσαι τπτ.Δεν υπαρχει αλλωστε καποιο entry level για γραμμωση.Αν εχεις χρονο γραψε μας τι διατροφη σκοπευεις να κανεις για να σου πουμε την αποψη μας. Τελος δεν χρειαζεται να αναφερω πως για να παει καποιος σε γραμμωση ,πρεπει να εχει βαλει καποια μυικα κιλα τους προηγουμενους χειμωνες.

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολεισαι,γνωριζεις πολυ καλα πως η πρωτεινη ογκου ειναι καθαρα ονομασια μαρκετινγκ.Οταν διαβαζω πλληρες γευμα,απο συμπληρωμα μονο η ογκου καλυπτει μερικως την αναγκη του.Αλλα επειδη απο ο,τι ειδα θελει να παει σε γραμμωση,θα του προτεινα να βαλει χαρτι και μολυβι και βρει το ισοζυγιο θερμιδων.

@junglist ξεκινας λιγο νωρις διατροφη γραμμωσης παντως.Τεσπα,ελπιζω να εχεις ζυγαρια κουζινας θα σου χρειαστει :) Για γευμα παντως εκτος σπιτιου ειναι πολυ καλη λυση αυτη που σου περιγραφω.Τωρα συμπληρωμα δεν χρειαζεσαι τπτ.Δεν υπαρχει αλλωστε καποιο entry level για γραμμωση.Αν εχεις χρονο γραψε μας τι διατροφη σκοπευεις να κανεις για να σου πουμε την αποψη μας. Τελος δεν χρειαζεται να αναφερω πως για να παει καποιος σε γραμμωση ,πρεπει να εχει βαλει καποια μυικα κιλα τους προηγουμενους χειμωνες.

Οι πρωτεινες ογκου ειναι τιγκα στους υδατανθρακες.Το ξερεις οτι δεν ειναι ιδιες με τις υπολοιπες.Ουτε με τις whey ουτε τις blend.Η blend μπορει να αντικαταστησει γευμα χωρις να σε γεμισει υδατανθρακες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι στην γράμμωση ο υδατάνθρακας κόβεται στο μαξιμουμ.

Ωστόσο, αυτό που κάνω τώρα για αυτό και πείτε μου αν είναι οκ, στο πρωινό φροντίζω να έχω λίγο υδατάνθρακα.

Βασικά τα γεύματα είναι κάπως έτσι:

-08:00 1 φέτα μαύρο ψωμί+φέτα τυρι+φέτα ζαμπόν. 1 ποτήρι πράσινο γάλα. 1 κουταλιά μέλι. 1 χούφτα φουντούκια

-11:00 1 γιαούρτι με 1%

-14:00 1 σαλάτα. 1 γεύμα (είτε κρέας είτε κάτι άλλο μαγειρευτό)

-17:00 1 φρούτο

-20:00 1 γεύμα (πιο light από το μεσημέρι)

-23:00 κενό μέχρι στιγμής

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι υδατάνθρακες είναι απαραίτητοι στη διατροφή μας. Ειδικά για αποκατάσταση πρέπει το ισοζύγιο να είναι 3:1 (υδατάνθρακες :πρωτεΐνες).

Αν πηγαίνεις λοιπόν γυμναστήριο και συστηματικά ελατωσεις τους υδατάνθρακες το πιθανότερο είναι να κουρασεις το σώμα και να μην έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι στην γράμμωση ο υδατάνθρακας κόβεται στο μαξιμουμ.

Ωστόσο, αυτό που κάνω τώρα για αυτό και πείτε μου αν είναι οκ, στο πρωινό φροντίζω να έχω λίγο υδατάνθρακα.

Βασικά τα γεύματα είναι κάπως έτσι:

-08:00 1 φέτα μαύρο ψωμί+φέτα τυρι+φέτα ζαμπόν. 1 ποτήρι πράσινο γάλα. 1 κουταλιά μέλι. 1 χούφτα φουντούκια

-11:00 1 γιαούρτι με 1%

-14:00 1 σαλάτα. 1 γεύμα (είτε κρέας είτε κάτι άλλο μαγειρευτό)

-17:00 1 φρούτο

-20:00 1 γεύμα (πιο light από το μεσημέρι)

-23:00 κενό μέχρι στιγμής

Λίγα μου φαίνονται....:O

Στη θέση σου, θα έβαζα στις 11:00 αντί για το γιαούρτι, ένα σάντουιτς με τόνο και στις 17:00 το γιαούρτι + το φρούτο.

Για τις 23:00 θα σου πρότεινα ίσως ένα ποτήρι γάλα πράσινο και μια μικρή χούφτα καρύδια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνεχίζω την συζήτηση ζητώντας την γνώμη σας για την

100% Whey Hydro Isolate 5lb (2267g) (το μαγαζί είναι ενδεικτικό).

Φαίνεται κατάλληλο για την δουλειά που το θέλω, αφού γράφει:

- Κάθε συστατικό του είναι προσεκτικά μελετημένο έτσι ώστε να αποτελεί μέρος μιας φόρμουλας που προσφέρει μέγιστα επίπεδα αποκατάστασης και διευκολύνει τη γράμμωση.

- Συμβάλλει στην επίτευξη μέγιστης μϋικής γράμμωσης

 

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι έχει αρκετά παραπάνω Υδατάνθρακα από την Reflex - CFM Micro Whey που έπαιρνα πριν 1,5 χρόνο και που δεν με είχε βοηθήσει ιδιαίτερα.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν την παράγγειλα την Xcore.

Με 25γρ πρωτεΐνη ανά δόση πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά.

Θέλω όμως κάποια γνώμη για το πότε είναι καλύτερα να παίρνω τις δόσεις.

Τις μέρες που πάω γυμναστήριο πιστεύω είναι καλύτερα να παίρνω 3 δόσεις, ενώ τις άλλες 2.

Πώς όμως να τις μοιρασω ανά ημέρα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διάβασα τα τελευταία ποστ.

 

Μιας και έχω κάνει το σώμα μου χημείο:

 

Προφανώς και υδ/κες χρειάζονται σε κάθε διατροφή.Απλά όταν κάνεις γράμμωση πας σε υδ/κες γρήγορης απορόφησης.Άκα λιγότερα φρούτα και περισσότερο μαλτοδεξτρίνη ή δεξτρόζη.

 

Τώρα επειδή διάβασα για πρωτεΐνη(από prozis τη πήρες τη συγκεκριμένη;;;;;;???)προτιμάω πάντα κάποιες εταιρείες που είναι λίγο πιο ευηπόλυπτες.Γενικά αποφεύγετε εταιρείες των καταστημάτων που αγοράζετε.Θα σας πρότεινα γενικά αυτό που είπαν και οι υπόλοιποι και να μείνετε αν γίνετε και μακριά(ωραίος ρε :P πρότεινε στους άλλους αυτά που δε κάνεις εσύ :D).H Gold της ΟΝ δεν είναι κάτι ιδαίτερο για μένα.Αφού θες μια πηγή πρωτεΐνης και δε θες αυτό να είναι τόνος-αυγό-μπρόκολο-βραστή γαλοπούλα τότε θα σου πρότεινα να πας σε πολλαπλών πηγών για σωστή απελευθέρωση και χτύπησέ την μαζί με γάλα 1% ώστε ο οργανισμός να την αποροφήσει λίγο πιο αργά(βέβαια το γάλα θολώνει λίγο τον μυ αλλά κλάϊν η υπερβολή δεν αντέχεται.Λες και θα κατέβει κανένας σε αγώνες).Η syntrax matrix και της bsn syntha 6 μου αρέσουν πολύ απο αυτό το καλούπι.Aν βάλεις και ένα συρόπι γλυκόζης(δεξτρόζη δλδ)είσαι οκ ή ακόμα καλύτερα να πάτε να ζητήσετε μαλτοδεξτρίνη απο ένα φαρμακείο της γειτονιάς(κρατάει λιγότερα νερά).

 

Τώρα προφανώς και τί 3 σκουπ;ρε παιδιά μη βάζετε στον οργανισμό και στα επινεφρίδιά σας υπερωρίες.Για όνομα της παναγίας.Πάρτε μαξ τη πρωτεΐνη μετά το γυμναστήριο και όσο κρατάει το αναβολικό παράθυρο(45 λεπτά μετά την γυμναστική εκρίνει ο οργανισμός περισσότερη ινσουλίνη και στέλνει πιο γρήγορα στο μυ πρωτεΐνη.Eγώ γενικά 10-15 λεπτά μετά το gym-ακα ένα μπάνιο-πίνω τη πρωτεΐνη μου και καμιά ώρα μετά κάνω το στέρεο γεύμα μου).Γενικά ισχύει βέβαια(για να μη το ψηρίζουμε)whey isolate μετά το gym με νερό και πολλαπλών πηγών για αντικατάσταση γεύματος.Οπότε επιλέξτε εσείς τί σας ταιριάζει

 

@zidane72003

 

η μπανάνα καλύτερα μετά την άσκηση. αν πριν θέλεις κάποιο φρούτο καλύτερα ένα μήλο κτλ

τουλάχιστον αυτό ακολουθάω πριν-μετά τρέξιμο, κολύμβηση, τέννις κτλ

 

Αδιάφορο πιο φρούτο.Ανάλογα τη περίοδο.Μπορώ να φάω απο μάνγκο και ακτινίδιο μέχρι και φράουλες.Ο αριθμός αλλάζει.Μπανάνα τη τρώω λόγω κάλιου νάτριου.

Link to comment
Share on other sites

Την Xcore την πήρα από prozis και προσπαθώ να κάνω ένα σταθερό πρόγραμμα διατροφής με γεύματα κάθε 3 ώρες.

Υδατανθρακες βλέπω ότι δεν γίνεται να μειωθούν πολύ, απλά προσπαθώ να τους κρατάω πιο χαμηλά από την ποσότητα της πρωτεΐνης που λαμβάνω.

Γενικά προσπαθώ να τρώω γύρω στις 1500 θερμίδες ανά ημέρα, με περίπου 120-150γρ πρωτεΐνης, από φαγητό και συμπλήρωμα μαζί.

Πώς το βλέπεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την Xcore την πήρα από prozis και προσπαθώ να κάνω ένα σταθερό πρόγραμμα διατροφής με γεύματα κάθε 3 ώρες.

Υδατανθρακες βλέπω ότι δεν γίνεται να μειωθούν πολύ, απλά προσπαθώ να τους κρατάω πιο χαμηλά από την ποσότητα της πρωτεΐνης που λαμβάνω.

Γενικά προσπαθώ να τρώω γύρω στις 1500 θερμίδες ανά ημέρα, με περίπου 120-150γρ πρωτεΐνης, από φαγητό και συμπλήρωμα μαζί.

Πώς το βλέπεις;

 

Φιλε μου δεν γινεται να παιρνεις περισσοτερη πρωτεινη απο υδατανθρακα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν γινεται να παιρνεις περισσοτερη πρωτεινη απο υδατανθρακα!

Δεν γίνεται ή δεν πρέπει;

Γιατί δεν το βλέπω και πολύ δύσκολο με τις κατάλληλες τροφές και με 3 φορές την ημέρα συμπλήρωμα πρωτεϊνης

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ή δεν πρέπει;

Γιατί δεν το βλέπω και πολύ δύσκολο με τις κατάλληλες τροφές και με 3 φορές την ημέρα συμπλήρωμα πρωτεϊνης

 

Απο οσο ξερω, η σειρα ειναι υδατανθρακας-πρωτεινη-λιπος.

Ετσι πρεπει να ειναι. Ο οργανισμος χρειαζεται περισσοτερο υδατανθρακα παρα πρωτεινη. Άλλιως τι θα μεταβολιζει? την πρωτεινη? :blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω, η σειρα ειναι υδατανθρακας-πρωτεινη-λιπος.

Ετσι πρεπει να ειναι. Ο οργανισμος χρειαζεται περισσοτερο υδατανθρακα παρα πρωτεινη. Άλλιως τι θα μεταβολιζει? την πρωτεινη? :blink:

 

Όντως σε κάποια εβδομαδιαία ανάλυση από ένα πρόγραμμα που καταγράφω το τι τρώω, κάποιες φορές οι υδατάνθρακες είναι κοντά στην πρωτεΐνη στο σύνολο ή λίγο παραπάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε κάποια εβδομαδιαία ανάλυση από ένα πρόγραμμα που καταγράφω το τι τρώω, κάποιες φορές οι υδατάνθρακες είναι κοντά στην πρωτεΐνη στο σύνολο ή λίγο παραπάνω.

 

Χωρις να ειμαι κανενας ειδικος, νομιζω οτι οι υδατανθρακες θα πρεπει να ειναι σαφως περισσοτεροι απο οτιδηποτε αλλο στη διατροφη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...