Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Στράτο για τον kernel του. Μας τιμά που είναι Έλληνας. Μπράβο Στράτο.

 

Παρακαλώ. Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

η ported jb ειναι με semaphore kernel??

Ειναι kernel βασισμενος στην ics η ειναι εξ'ολοκληρου για jb?

 

Είναι ουσιαστικά ο Semaphore ICS με το initramfs του JB.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι αν δεν υπάρξει source code (για να υπάρξει και κάποια ΣΟΒΑΡΗ δουλειά από κάποιους σοβαρούς προγραμματιστές) JB στο SGS δεν θα υπάρξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ουσιαστικά ο Semaphore ICS με το initramfs του JB.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι αν δεν υπάρξει source code (για να υπάρξει και κάποια ΣΟΒΑΡΗ δουλειά από κάποιους σοβαρούς προγραμματιστές) JB στο SGS δεν θα υπάρξει.

 

ε λογικά θα δωθεί σύντομα ο source code οπότε όπως λες και εσύ θα έχουμε πιο ολοκληρωμένες ρομ σύντομα θέλω να ελπίζω

 

σε ευχαριστούμε και απο εδώ για όλα αυτά που κάνεις και δίνεις πνοή σε ένα κινητκάκι 2ετίας πλέον και έχουμε κάτι να σκαλίζουμε :bow:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

...(για να υπάρξει και κάποια ΣΟΒΑΡΗ δουλειά από κάποιους σοβαρούς προγραμματιστές)...

 

Στράτο, μου αρέσει πολύ το καρφί σου και όντως τους αξίζει αφού προσπάθησαν να οικειοποιηθούν τη δουλειά σου.

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια και μπράβο όχι μόνο για την εξαιρετική σου δουλειά αλλά και για την ποιότητα του χαρακτήρα σου. Είσαι κύριος με κάπα κεφαλαίο.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, μου αρέσει πολύ το καρφί σου και όντως τους αξίζει αφού προσπάθησαν να οικειοποιηθούν τη δουλειά σου.

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια και μπράβο όχι μόνο για την εξαιρετική σου δουλειά αλλά και για την ποιότητα του χαρακτήρα σου. Είσαι κύριος με κάπα κεφαλαίο.

 

Ευτυχώς όσον αφορά τον πυρήνα φαίνεται ποιός είναι και δεν μπορείς να το κρύψει εύκολα. Έχω όμως μηνύματα από άλλους developers για παρόμοια περιστατικά στην συγκεκριμένη ROM. Ευτυχώς υπάρχουν ικανότατοι developers που πιστεύω ότι θα κάνουν port την JB μόλις βγει ο κώδικας.

 

Σ' ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Θα συνεχίσω να προσπαθώ για το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όσον αφορά τον πυρήνα φαίνεται ποιός είναι και δεν μπορείς να το κρύψει εύκολα. Έχω όμως μηνύματα από άλλους developers για παρόμοια περιστατικά στην συγκεκριμένη ROM. Ευτυχώς υπάρχουν ικανότατοι developers που πιστεύω ότι θα κάνουν port την JB μόλις βγει ο κώδικας.

 

Σ' ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Θα συνεχίσω να προσπαθώ για το καλύτερο.

Εγω πιστευω πως οτι και να σου πουμε ειναι λιγο.

Για μενα προσωπικα εισαι ο λογος για τον οποιο δεν μπαινω στη διαδικασια να αλλαξω κινητο.

Ειναι τιμη μας που μεσα σ αυτους τους devs ειναι και ενας Ελληνας και νομιζω πλεον ειναι οφθαλμοφανες πως ολοι εδω μεσα σε νιωθουν φιλο τους κ αυτο ειναι κατι που δεν εχει να κανει με την εξαιρετικη δουλεια σου αλλα με το χαρακτηρα την προθυμια και την εγκυτητα που βγαζεις.Πραγματικα χιλια μπραβο και ελπιζω να γινεις παραδειγμα προς αλλους που προτιμησαν τον βεντετισμο και την χρησιμοθηρια..

Και αυριο να σταματουσες ολοι μας θα ημασταν ευγνωμονες το λιγοτερο.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Και αυριο να σταματουσες ολοι μας θα ημασταν ευγνωμονες το λιγοτερο.

 

Αλλά θα σου είμαστε ακόμα περισσότερο αν δεν σταματήσεις :lol:

Δεν γίνεται γαλαξίας χωρίς Semaphore.

Και όταν αποφασίσεις να αλλάξεις κινητό να μας ενημερώσεις παρακαλώ να πάρουμε το ίδιο :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Στράτο, μου αρέσει πολύ το καρφί σου και όντως τους αξίζει αφού προσπάθησαν να οικειοποιηθούν τη δουλειά σου.

 

έτσι είναι, αλλά δικαιολογούνται, παιδάκια 14 και 15 χρονών είναι. :p

 

σοβαροί devs = teamhacksung + pawitp κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως οτι και να σου πουμε ειναι λιγο.

Για μενα προσωπικα εισαι ο λογος για τον οποιο δεν μπαινω στη διαδικασια να αλλαξω κινητο.

Ειναι τιμη μας που μεσα σ αυτους τους devs ειναι και ενας Ελληνας και νομιζω πλεον ειναι οφθαλμοφανες πως ολοι εδω μεσα σε νιωθουν φιλο τους κ αυτο ειναι κατι που δεν εχει να κανει με την εξαιρετικη δουλεια σου αλλα με το χαρακτηρα την προθυμια και την εγκυτητα που βγαζεις.Πραγματικα χιλια μπραβο και ελπιζω να γινεις παραδειγμα προς αλλους που προτιμησαν τον βεντετισμο και την χρησιμοθηρια..

Και αυριο να σταματουσες ολοι μας θα ημασταν ευγνωμονες το λιγοτερο.

Σήμερα αποχωρίστηκα το samsung galaxy s. Ομολογώ ότι το έδωσα με τα χίλια ζόρια και με λύπη. Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Στράτο.

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι, αλλά δικαιολογούνται, παιδάκια 14 και 15 χρονών είναι. :p

 

σοβαροί devs = teamhacksung + pawitp κλπ.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω (για teamhacksung + pawitp). Εξαιρετικοί!

 

Σας ευχαριστώ όλους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να το αλλάξω στα κοντά αυτό το κινητό. Έχει την τέλεια οθόνη και μέγεθος και με την Cyanogen 9 + sema πάει Σ Φ Α Ι Ρ Α!!! Που να βγει και σωστή JB...
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η ώρα της Jelly Bean για το κινητό μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να μετρήσω. Μία, δύο, τρεις και αυτή τέταρτη μεγάλη αναβάθμιση. Δύο από τη μαμά samsung και άλλες δύο από την κοινότητα. Δεν ξέρω ποιο είναι το ρεκόρ, σε android τουλάχιστον, και να σας πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει. Εκείνο που με στέλνει είναι ότι θυμάμαι σαν σήμερα τι κινητό αγόρασα, ουσιαστικά ανυπόφορο χωρίς lagfix και autokiller, και τι κινητό έχω τώρα. Απλά απίστευτο. Και αν η jb είναι όπως την παρουσιάζουν ... τότε άντε γεια :p .
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα να πάω για το SIII αλλά μία με αυτά που ακούγονται για SIII με 2GB RAM, μία με την JB για το κινητό μας λέω να περιμένω λίγο ακόμα.

Αν είναι όντως όπως τα λένε για την JB και σε συνδυασμό με έναν Semaphore το κινητό από αεροπλάνο θα γίνει πύραυλος.:D

Μάκη θέλω να δω πόσο ακόμα μπορεί να μας εκπλήσσει αυτό το κινητό. Να φανταστείς έχω ετοιμάσει τη νέα εικόνα για την υπογραφή μου όταν βγει η JB.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι Νίκο ότι με την jb πιάνουμε ταβάνι. Ούτε οι καταπληκτικοί μας devs δεν μπορούν να κάνουν θαύματα, οι περιορισμοί του hardware δεν τους το επιτρέπουν. Απλά, χάρη σε αυτούς πήραμε το 100% από την συσκευή μας, μπορεί και λίγο παραπάνω, όταν η Samsung μας άφησε με το 70%. Δυστυχώς για οτιδήποτε παραπέρα χρειαζόμαστε καλύτερα specs, αυτή είναι η σκληρή αλήθεια. Αυτό σημαίνει αγορά νέου κινητού, διαθέτουμε όμως την πολυτέλεια να περιμένουμε χάρις στους ανθρώπους αυτούς.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να δίνεται ο source code για την Jelly Bean! Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να δίνεται ο source code για την Jelly Bean!

 

Δε ξέρω γιατί, αλλά τόση χαρά δεν είχα ούτε για ICS :p Είναι που υπάρχει και η αγωνία κατά πόσο θα υποστηριχθεί ο γαλαξίας 1 από τους ελάχιστους πλέον developers και με οποιοδήποτε νέο μας φέρνει έστω και λίγο πιο κοντά σε μία αναβάθμιση σε JB, χαίρομαι ακόμα περισσότερο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είπαν πως όποια συσκευή έχει 512MB RAM θα είναι ικανή να τρέξει την Jelly Bean. Όλο και κάποιος θα κάτσει να την κάνει port αφού οι διαφορές με την ICS δεν είναι τόσο μεγάλες όπως ήταν όταν έγινε η μετάβαση από Gingerbread.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά , εκεί που έλεγα οτι δεν ξαναασχολούμαι με το κινητό μου μιας και είμαι υπερευχαριστημένος με την JW1 και Semaphore (δεν θέλω γέλια...), διαβάζω περί Jellly Bean και ενθουσιάστηκα.Ούτε καν άγγιξα την ICS αλλά σε αυτή τη νέα έκδοση μάλον θα υποκύψω μιας και απότι διαβάζω θα φυσάει...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να δίνεται ο source code για την Jelly Bean!

Και την επόμενη ημέρα εμφανίστηκε αυτό.

Κυρίες και κύριοι, ανοίξαμε και σας περιμένουμε :p .

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα ;)

http://lockerz.com/s/224666228

Σκεύτομαι από τώρα την slim jelly bean και τρελαίνομαι!

Edited by mitsos1

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Του Pawitp είναι οι φωτογραφίες και σκέφτεσαι την Slim εσύ;:p

Άρα πλησιάζει η ώρα της CM10 όπως φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Του Pawitp είναι οι φωτογραφίες και σκέφτεσαι την Slim εσύ;:p

Άρα πλησιάζει η ώρα της CM10 όπως φαίνεται.

 

Ναι βλέπω στο μέλλον να φοράει slim jb και semaphore ο γαλαξίας μου και να είναι πύραυλος :superman:

Bέβαια πολλά μπράβο στον pawitp γιατί αν δεν ήταν αυτός δεν θα είχαμε τόσο καλή ics και πόσο μάλλον jb!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα, αφού κάθε μέρα που περνάει κρατιέμαι όλο και πιο δύσκολα να μην περάσω στην αγορά του τρίτου γαλαξία. Τιμή, πρώτες ελαττωματικές φουρνιές και το γεγονός ότι ακόμη δεν μπόρεσα να το δουλέψω για ώρα στα χέρια μου με κρατάνε ακόμα πίσω. Το καλό είναι ότι διαβάζοντας τέτοιες ειδήσεις η ανυπομονησία μετριάζεται. Δεν υπήρχε βέβαια περίπτωση να μην περάσω σε jb κι ας είχα αγοράσει το sIII αφού ο πρώτος πολυαγαπημένος μου γαλαξίας θα μείνει σε μέλος της οικογένειας. Συνεχίζω πάντως να μην το πιστεώ ότι θα πάρουμε ΚΑΙ έκδοση 4,1... Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

λιγο cyanogen 10 σε δραση:http://blog.gsmarena.com/cyanogenmod-10-gets-first-demo-video-runs-nicely-smooth-on-the-lg-optimus-4x-hd/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...