Jump to content

ΜLS iQTalk


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως εχετε βρει λυση για το σημα της Wind? Εχω το κινητο προσωρινα μεχρι να φτιαξουν το αλλο και ελπιζω να το φτιαξουν γτ εχω απελπιστει.

Η wind δεν εχει σημα σε μερη που με το αλλο κινητο ηταν καμπανα, και η κοσμοτε που εχω σαν 2η καρτα ειναι παντου καμπανα. Δεν ειναι λογικο.

Το δωσα στην εταιρεια, εκαναν αναβαθμιση αλλα τιποτα. Τι να κανω; Χανω επαγγελματικα τηλεφωνηματα κ τα μηνυματα μου φτανουν μετα απο ωρες

Βοηθεια!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε βρει κάποια διαθέσιμη ζελατίνα για το κινητό ???? Ή εστω γνωρίζετε με ποιο κινητο μοιάζει σε διαστάσεις για να προμηθευτώ μια παρόμοια ;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
παιδιά εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα πριν από λίγο δούλευε μια χαρά και τώρα πάει σέρνοντας όταν ανοίγω τον app drawer και όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις εφαρμογών τότε κάνει reboot. δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω usb για hard reset γιατί έχει σπάσει. τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εμενα μου εκανε δωρο μια φιλη μου το MLS iQ Talk Color το οποιο εμενα μου αρεσε αν και δεν εχει και τελεια καμερα μιας και γραφει 13mp συμβιβαζομαι!κατα τα αλλα μια χαρα κινητο ειναι και μπραβο για το λογισμικο της mls, δεν κολαει καιδεν εχω θεμα με εφαρμογες! Το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω θηκη και ζελατινα!

 

Οτι πρεπει ειναι! Ειχα τις αμφιβολιες μου μεχρι τωρα αλλα τελικα βγηκε τελειο ! Μπραβο και παλι στα παιδια που το εκαναν!

 

Αν και κινεζικο δεν μπορω να βρω το ακριβες μοντελο!

Link to comment
Share on other sites

Ένας πανάσχετος φίλος μου πήγε και αγόρασε το MLS iQTalk S8 με 329 ευρώ στο public. Επειδή είμαι έτοιμος να σκάσω και να βαρέσω γροθιά στην οθόνη που δεν με ρώτησε και το έμαθα τώρα 5 μέρες μετά αφού έλειπα για διακοπές, μπορώ να δω ποιό κινέζικο μοντέλο είναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Φίλος έχει το iqtalk για απλή καθημερινή χρήση, του είχε βάλει τον yandex launcher αντί του go, τις προάλλες όμως ο πιτσιρικάς του έκανε απεγκατάσταση του yandex με αποτέλεσμα του τηλέφωνο να κολλάει στην εκκινηση στο λογότυπο android, με διαδικασια clear flash του βγαζει η οθονη κλειδωματος αλλα η ολη διαδικασια σταματαει με παραθυρο που λεει "υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης οδηγος ρυθμισης (διαδικασια com.android.setupwizard). Προσπαθηστε ξανα." και μενει με μαυρη οθονη και το μονο που λειτουργει είναι το συρταρι με τα κουμπιά widget, αν έχει κάποιος μία λύση να την δοκιμάσουμε γιατί να σταλεί στην mls δεν αξιζει τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπαίνει με volume- και power σε factory mode με τις εξής επιλογές, full test, item test, test report, clear flash, version kai reboot. Με volume+ και power εμφανίζερται το ανθρωπάκι android και ενα τρίγωνο με θαυμαστικό και από εκεί σε recovery αλλά επιλέγοντας wipe και factory reset έχουμε πάλι τα ίδια αποτελέσματα όπως είπα στο προηγούμενο post. Edited by apostolos71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

παιδια καλημερα

στο κινητο εχει σπασει το DIGITIZER GLASS ......απο που μπορω να τ0 αγορασω

MLS IQ TALK IQ1600

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Νέα στην παρέα και εντελώς άσχετη! Μου έκαναν πρόσφατα δώρο το MLS iqtalk rock mini και αντιμετωπίζω κάποιες δυσκολίες.. Το βασικότερο είναι στο πληκτρολόγιο όπου συνήθισα να γράφω με κλασικό πληκτρολόγιο παλιού τηλεφώνου (16 σημείων=3 γράμματα ανά κουμπί!) και στο MLS έχει πληκτρολόγιο τύπου tablet.. Και το άλλο θέμα είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά θήκη(ούτε καν στο eBay) η έστω back cover ώστε να αλλάξω το χρώμα που δε μ'αρέσει..

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το βασικότερο είναι στο πληκτρολόγιο όπου συνήθισα να γράφω με κλασικό πληκτρολόγιο παλιού τηλεφώνου (16 σημείων=3 γράμματα ανά κουμπί!) και στο MLS έχει πληκτρολόγιο τύπου tablet..

 

Υπάρχουν πληκτρολόγια που κάνουν τη δουλειά που θες, για αυτά συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

 

π.χ.:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μου έχουν σπάσει τα πλαστικα του κινητού.Το πίσω καπάκι και με την ευκαρία λέω να αλλάξω και το μπροστά με το τζάμι.

Έστελα μήνυμα στην μλς αλλά δεν εχω απάντηση μετά από 2 εργάσιμες.Ξέρετε που μπορώ να τα βρω αυθεντικά ή μέσω του αντίστοιχου μητρικού κινέζικου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ποιο λόγο να αλλάξεις το μπροστινό μέρος; Είναι φασαρία και δεν αξίζει το κόστος αντικατάστασης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι τηλέφωνο 3 ετών έλεγα μήω ςγίνεται εύκολα η αντικατάσταση ή μήπως τα βρω σαν σετ τα καπακια σε κάποια λογική τιμή.

Προς το παρόν βέβαια δεν έχω βρει κάτι οπότε μάλλον θα τους αρχίσω στα τηλέφωνα μέχρι να τους βρω στα κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε MLS που έχει σπάσει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται στην αφή, υπάρχει κάποιος τρόπος για να "τραβήξω" τις επαφές που βρίσκονται στη μνήμη του κινητού, χωρίς να αγοράσω νέα οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Σε MLS που έχει σπάσει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται στην αφή, υπάρχει κάποιος τρόπος για να "τραβήξω" τις επαφές που βρίσκονται στη μνήμη του κινητού, χωρίς να αγοράσω νέα οθόνη;

 

αν δεν το έχεις κλείσει εσύ, τότε κάνει αυτόματα συγχρονισμό με το gmail, αν μπεις δηλαδή στο gmail και πας στις επαφές θα είναι όλα εκεί.

Τώρα δεν ξέρω αν έχει η mls κάποιο πρόγραμμα για pcsuite που να μπορείς να τραβήξεις επαφές.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το έχεις κλείσει εσύ, τότε κάνει αυτόματα συγχρονισμό με το gmail, αν μπεις δηλαδή στο gmail και πας στις επαφές θα είναι όλα εκεί.

Τώρα δεν ξέρω αν έχει η mls κάποιο πρόγραμμα για pcsuite που να μπορείς να τραβήξεις επαφές.

Είναι φίλου ο οποίος προφανώς δεν είχε κάνει συγχρονισμό. Έλεγα μπας και παίζει καμμιά σουίτα να τις τραβήξω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδια εχω αυτο το τηλ και θελω να ξερω αν υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε αυτοματα οι εφαρμογες που κατεβαζω να αποθηκευονται στην καρτα και οχι στη μνημη του τηλ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο iq talk έχεις? Γιατί όλα της mls ιq talk λέγονται. Anyway, να ξέρεις γενικά ότι στα mls δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην κάρτα.

Εχει μπλοκάρει η εταιρία αυτήν την δυνατότητα. Αν και παίρνει sd, είναι μόνο για να αποθηκεύεις μουσική, ταινίες κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια φιλη εχει το IQ1570 και ξαφνικα δεν ανοιγει. Δεν αποκρινετε σε τιποτα. Το βαζεις στη φορτηση δεν ανεβει το λεντ, προσπαθω να μπω recovery τιποτα ειναι νεκρο.

Καμια ιδεα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

H mls είναι απαράδεκτη στα προϊόντα αναφέρει ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση και είναι ενάντια στον νόμο (Με το νόμο 3043/2002 "Ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα και έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων", με το άρθρο 16 του νόμου 3853/2010 "Απλοποίηση διαδικασιών σύστασης προσωπικών και κεφαλαιουχικών εταιριών και άλλες διατάξεις", καθώς και με το άρθρο 6 του νόμου 3587/2007 "Τροποποίηση και συμπλήρωση του ν.2251/94 "Προστασία των καταναλωτών", όπως ισχύει - Ενσωμάτωση της οδηγίας 2005/29 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 149)", προσαρμόστηκε η Ελληνική νομοθεσία στην Οδηγία 99/44/ΕΚ «σχετικά με ορισμένες πτυχές της πώλησης και των εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών» Καθιερώνεται η ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα ή έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων του πράγματος , η οποία εγείρεται σε περίοδο δύο (2) ετών για τα κινητά και πέντε (5) ετών για τα ακίνητα από τη στιγμή της παράδοσής του. Εξαίρεση γίνεται μόνον, εάν ο αγοραστής γνώριζε από πριν το ελάττωμα. Όταν η έλλειψη της συμμόρφωσης γνωστοποιείται στον πωλητή, ο αγοραστής δικαιούται να ζητήσει :

 

Την επισκευή ή την αντικατάσταση του πράγματος χωρίς οικονομική επιβάρυνση, μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα και χωρίς σημαντική ενόχληση του.

Μείωση του τιμήματος ή ακύρωση του συμβολαίου εάν η επισκευή ή η αντικατάσταση του πράγματος είναι αδύνατη ή δυσανάλογη σε σχέση με την αξία του. Τα παραπάνω δεν ισχύουν στην περίπτωση που το ελάττωμα είναι μικρό.) μάλλον πρέπει να την κυνηγήσει κάποιος για να δούμε τα κέρδη να πέφτουν έλεος ποια με την κάθε εταιρεία ας πούμε δηλαδή εταιρεία να προσπαθεί να βγάζει χρήματα εις βάρος των καταναλωτών

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...