Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (30 Δεκ. 2004 , 23:39)

 

Ok. Αλλά έτσι ειναι σαν να πατάς Alt+Ctrl+Del για να κλείσεις την εφαρμογή αντι του File|Exit.

Το έκανε η Microsoft το θαύμα της πάλι!

 

 

eno diladi eprepe na to exei san tin symbian pou an kolisei kati... tha to exeis ekei mia zoi mexri to restart? 'i ta ksexasmena link pou svinontai sto sx1 meta apo hard reset... klp klp? toulaxisto sta ms... skalizontai ta panta...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν αναφέρεις αν συνδέεσαι με καλώδιο ή bluetooth. Εγω συνδέωμαι με bluetooth και βγάζει αυτό το μήνυμα όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το active sync του υπολογηστή. Για την σύνδεση πάω στο active sync του κινητού και επιλέγω 'συνδεση μέσω ΒΤ' και τότε συδέεται το κινητό με τον υπολογηστή και ενεργοποιήται και το active sync στον υπολογιστή.

Eγώ πάλι δεν καταφέρνω να συνδεθώ και να συγχρονίσω με καμία δύναμη με bluetooth.. Μου βγάζει το error "Unable to connect. Verify your dialup or proxy settings are correct, and try again".

 

Τι στην ευχή? Εδώ να σημειώσω με πίκρα μου μεγάλη, ότι όσο άψογο είναι το κινητό, άλλο τόσο ελλιπέστατο είναι το manual.. :mad:

 

Kανείς καμιά ιδέα για το πρόβλημά μου? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το SPV C500 από την Orange στο Λονδίνο σε Pay As You Go σύνδεση (καρτοκινητό) με 150 λίρες. Το ξεκλείδωσα με άλλες 20 online. Το κινητάκι είναι άψογο (πέραν από το γεγονός ότι παρουσιάζει το tss tss bug που έχει αναφερθεί σχεδόν σε όλα τα μοντέλα).

 

Κορυφαίο :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (31 Δεκ. 2004 , 19:41)

 

eno diladi eprepe na to exei san tin symbian pou an kolisei kati... tha to exeis ekei mia zoi mexri to restart? 'i ta ksexasmena link pou svinontai sto sx1 meta apo hard reset... klp klp? toulaxisto sta ms... skalizontai ta panta...

 

 

Δεν νομίζω πως αν είχε το Windows Mobile την επιλογή Close ή Exit στο menu του κάθε προγράμματος, θα κολλούσαν συνέχεια τα προγράμματα και αν δεν έκανες restart θα το είχες κολλημένο μια ζωή.

 

Απλά θα ήταν πιο ολοκλοιρομένο!

 

Επι την ευκαιρία, έχει κανείς τις ρυθμίσεις για GPRS σε cosmokarta? όχι για MMS αλλά για πλοήγηση σε wap σελίδες μεσω gprs, γιατί όποτε προσπαθώ να συνδεθώ στο wap.myphone.gr μου βγάζει μήνυμα λάθους.

MMS στέλνει κανονικά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι είναι άψογο (πέραν από το γεγονός ότι παρουσιάζει το tss tss bug που έχει αναφερθεί σχεδόν σε όλα τα μοντέλα).

Με γειες!

 

Ποιο είναι αυτό το tss tss bug??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (31 Δεκ. 2004 , 21:42)

 

Επι την ευκαιρία, έχει κανείς τις ρυθμίσεις για GPRS σε cosmokarta? όχι για MMS αλλά για πλοήγηση σε wap σελίδες μεσω gprs, γιατί όποτε προσπαθώ να συνδεθώ στο wap.myphone.gr μου βγάζει μήνυμα λάθους.

MMS στέλνει κανονικά.

 

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MYCOSMOS WAP over GPRS

 

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MyCosmos Θα πρέπει αρχικά να στείλετε SMS με την εντολή WAPA στο 1651.

 

Επιλέξτε Start , Settings, More…, Data Connections. Επιλέξτε Menu, Edit Connections.

 

Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο MyCosmos over GPRS πρέπει να δημιουργήσετε δύο προφίλ με το ίδιο όνομα στα μενού Proxy Connections & GPRS Connections.

 

1.Πηγαίνετε στο μενού Proxy Connections ,επιλέξετε Menu, Add

 

• Description: Πληκτρολογείτε Cosmote

• Connects from: Επιλέγετε Work

• Connects to: Επιλέγετε Wap Network

• Proxy Address: πληκτρολογείτε 10.10.10.10

• Proxy Port: 9201

• Type: επιλέγετε WAP

• Πατήστε διαδοχικά Done για να σώσετε το προφίλ & βγείτε στο μενού Data Connections.

 

2.Πηγαίνετε στο μενού GPRS Connections, επιλέξτε Menu, Add και καταχωρείτε τα εξής:

 

• Profile Name : πληκτρολογήστε Cosmote

• Connects to: επιλέγετε Work

• Access Point: πληκτρολογείτε wap

Πατήστε Done για να σώσετε το προφίλ και να βγείτε στο μενού Connections.

 

3.Στο μενού Data Connections επιλέξτε ως WAP Connection το προφίλ Cosmote, πατήστε Done για να βγείτε στην αρχική οθόνη του κινητού σας.

 

Για να έχετε πρόσβαση στην σελίδα MyCosmos, πρέπει να εισάγετε την συγκεκριμένη ιστοσελίδα στον κατάλογο Favorites του Internet Explorer.

Επιλέξτε Menu, Add Favorite, πληκτρολογήστε ως όνομα MyCosmos και ως διεύθυνση http://wap.mycosmos.gr ή wsp://wap.mycosmos.gr και επιλέξτε Add.

Αμέσως μετά την αποθήκευση των ρυθμίσεων, απενεργοποιήσετε και ενεργοποιήσετε την συσκευή σας.

 

Απο το email της Cosmote που μου είχανε στείλει με τις ρυθμίσεις! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος atmos (31 Δεκ. 2004 , 20:26)

 

Με γειες!

 

Ποιο είναι αυτό το tss tss bug??

 

 

Έχει παρατηρηθεί σχεδόν σε όλα τα variants του spv c500 ένα μικρό προβληματάκι στο playback ταινιών και ΜΡ3/WMA/Midi. Κάθε 10 με 15 δευτερόλεπτα (όχι σε όλα τα αρχεία όμως) το κινητό κάνει έναν ήχο που ακούγεται σαν τσσσ τσσσ και διαρκεί κάνα δευτερόλεπτο...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

shodanjr_gr

Αν δε κανω λαθος εχω διαβασει καπου οτι το προβλημα με τα τσσ στο playback ταινιών και ΜΡ3/WMA/Midi λυνεται με την αναβαθμιση.

Σκεφτομαι να το παρω και εγω την αλλη εδομαδα απο Orange uk. Ηθελα να σε ρωτησω αν υπαρχει επιλογη για να γραφεις ελληνικα μηνυματα.

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αναφορές στο modaco η αναβάθμιση δεν βελτιώνει αυτό το πρόβλημα, ούτως ή άλλως και το δικό μου αναβαθμισμένο είναι αλλά το τσσσ το έχει.

 

Ελληνικά μηνύματα νομίζω πως θα μπορείς να γράφεις, αν το φλασάρεις με την rom του qtek 8010.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (31 Δεκ. 2004 , 21:25)

 

Αγόρασα σήμερα το SPV C500 από την Orange στο Λονδίνο σε Pay As You Go σύνδεση (καρτοκινητό) με 150 λίρες. Το ξεκλείδωσα με άλλες 20 online. Το κινητάκι είναι άψογο (πέραν από το γεγονός ότι παρουσιάζει το tss tss bug που έχει αναφερθεί σχεδόν σε όλα τα μοντέλα).

 

Κορυφαίο :)

 

 

Το pay as you go χρειαζεται να εισαι κατοικος Αγγλιας η το παιρνει οποιοσδηποτε; Σου ζητανε στοιχεια; Ξεκλειδωμα το εκανες εκει;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά χρειάζεται να είσαι κάτοικος Αγγλίας (γιατί σου ζητάνε διεύθυνση στην οποία να καταχωρύσουν την κάρτα). Εγώ τους είπα την διεύθυνση του σπιτιού του ξαδέρφου μου (αλλά νομίζω πως αν πετύχεις καλό υπάλληλο θα προσφέρει να καταχωρύσει την κάρτα στην διεύθυνση του καταστήματος από το οποίο αγοράζεις το κινητό).

 

Σου ζητάνε και άλλα στοιχεία, όπως όνομα και τηλέφωνο επικοινωνίας.

 

Το ξεκλείδωσα online στο http://www.c500-unlock.com. Πλήρωσα μέσω paypal και το ξεκλείδωσα σε λιγότερο από 5 λεπτά. Το ξεκλείδωμα μου κόστισε 20 λίρες (30 ευρώ).

 

Σύνολο το όλο εγχείρημα μου ήρθε 170 λίρες. Φθηνά την έβγαλε ο Άγιος Βασίλης :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

shodanjr_gr exeis dokimasei na egkatastiseis to interkey keyboard - estw kai trial? To ekgathistw xwris provlima, alla den emfanizetai pouthena i epilogi na grapsw ellinika opws fainetai sto site tis paragon i sto review tou sto myphone.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του 8010!

Το έχω τώρα εδώ και 3 μέρες και ξαφνικά χθές βράδυ σταμάτησαν να ανάβουν τα φωτάκια στα πλήκτρα.Έχει συμβεί σε κανέναν?Να σημειώσω οτι χθές εδεν είχα μπαταρία και στο τέλος έκλεισε κιόλας,αλλά και σήμερα που το φόρτισα πάλι τα ίδια...

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος finik ( 2 Ιαν. 2005 , 12:04)

 

shodanjr_gr exeis dokimasei na egkatastiseis to interkey keyboard - estw kai trial? To ekgathistw xwris provlima, alla den emfanizetai pouthena i epilogi na grapsw ellinika opws fainetai sto site tis paragon i sto review tou sto myphone.

 

 

Υπάρχει αυτή η σημείωση στο site της penreader:

 

Note! Correct working of InterKey Portable with Windows Mobile Second Edition (SE) is guaranteed only if the portable keyboard’s driver is also compatible with this OS.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 2 Ιαν. 2005 , 10:14)

 

Γειά σας!Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του 8010!

Το έχω τώρα εδώ και 3 μέρες και ξαφνικά χθές βράδυ σταμάτησαν να ανάβουν τα φωτάκια στα πλήκτρα.Έχει συμβεί σε κανέναν?Να σημειώσω οτι χθές εδεν είχα μπαταρία και στο τέλος έκλεισε κιόλας,αλλά και σήμερα που το φόρτισα πάλι τα ίδια...

 

 

Βασικά το κινητό στο κάτω μέρος του πληκτρολογίου έχει έναν αισθητήρα φωτός. Όταν το κινητό χρησιμοποιείται σε φωτεινό περιβάλλον, τότε το backlight του πληκτρολογίου δεν ανάβει. Για δοκίμασε να καλύψεις με το δάχτυλό σου αυτόν τον αισθητήρα και μετά να πατήσεις κάνα κουμπί και να δεις αν ανάβει ο φωτισμός.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 2 Ιαν. 2005 , 12:14)

 

Γειά σας!Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του 8010!

Το έχω τώρα εδώ και 3 μέρες και ξαφνικά χθές βράδυ σταμάτησαν να ανάβουν τα φωτάκια στα πλήκτρα.Έχει συμβεί σε κανέναν?Να σημειώσω οτι χθές εδεν είχα μπαταρία και στο τέλος έκλεισε κιόλας,αλλά και σήμερα που το φόρτισα πάλι τα ίδια...

 

Για το φωτοκύταρο σου απάντησε ένας φίλος πιο πάνω. Αν όμως θέλεις να μην λειτουργεί το φωτοκύταρο και να ανάβει το πληκτρολόγιο όταν πατάς ένα κουμπί, πήγαινε στις ρυθμίσεις, διαχείριση ρεύματος, και στην επιλογή 'φωτοκύτταρο' επέλεξε ''ανενεργό''
Link to comment
Share on other sites

kalispera!!

Exo to qtek 8020 apo tin triti(6 meres)!

To kinito petaei pragmatika exei otidipote tha xreiazotan enas aplos xristis kinitou tilefonou alla episis kai diafores leitourgies gia psagmenous!

Kata tin gnomi mou tha argisei na vgei kinito me paraplisies dinatotites!!

Sta meion tha evaza tin camera, i opoia omos gia 640x480 travaei ikanopoiitika xoris omos na sigrinetai me to 6630!

Akoma exo vrei 3-4 bugs!!! isos tha mporouse na boithisei i ace-hellas...

1.an kata tin diarkia sinomilias dexteis minima, tote akougetai o ixos paralavis minimatos sto ixeio, kati pou einai ligo spastiko

2.Sto ksipnitiri o ixos paizei mia fora kai den epanalamvanetai

3.Otan xtipaei to ksipnitiri kai to kinito einai kleidomeno, i moni epilogi einai klisimo kai oxi na xtipisei argotera

 

i mpataria krataei toulaxiston 2 meres me pliri leitourgia.

Bluetooth einai efxristo me to mobiluck

 

Omos exo kapoies apories!

Stin diaxeirisi xorou mou deixnei 27,98 mb kai oxi 32 mb

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε maden

Καλορίζικο το 8020 καταρχάς ,παρότι είναι ίδιο κινητό με το 8010 ,υπάρχει επισημασμένο άλλο θέμα για το 8020 ,καλύτερα να συνεχίζαμε εκεί

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=49604 :)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα ευτυχισμενο το 2004 να ρωτησω κατι εγω γραφω συνεχεια με t-9 που κα που ομως δεν υπαρχει η λεξη και μου λεει το κινητο νεα λεξη?πως λοιπον αποθηκευω μια νεα λεξη στο λεξικο του?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα και χαλη χρονια...

ειμαι και εγω κατοχος ενος 8010 εδω και δυο μερες και εχω μερικες αποριες μαλλον χαζες για εσας που κατεχετε το θεμα...

-πως θα βαλω σαν ηχο κλησης ενα mp3?

-δεν εχω καταφερει να συνδεθω μεσω bluetooth με το 6260 του αδερφου μου...τι γινεται ρε γ****ω?(εχω κανει συζευξη,εβαλα κωδικο,το αναγνωριζει αλλα μολισ παει να μου στειλει κατι αδυνατον

:wacko:

thanx gyus

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adam ( 2 Ιαν. 2005 , 19:38)

 

-δεν εχω καταφερει να συνδεθω μεσω bluetooth με το 6260 του αδερφου μου...τι γινεται ρε γ****ω?(εχω κανει συζευξη,εβαλα κωδικο,το αναγνωριζει αλλα μολισ παει να μου στειλει κατι αδυνατον

 

 

exeis epilexei tin asurmati lipsi dedomenwn???einai sto menou twn rithmisewn tou tilephonou

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο πρεπει να ειναι που λεει ο φιλος εμενα θα μου πει κανεις πως αποθηκευω λεξεις στο τ-9 του?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 ( 2 Ιαν. 2005 , 21:54)

 

ναι αυτο πρεπει να ειναι που λεει ο φιλος εμενα θα μου πει κανεις πως αποθηκευω λεξεις στο τ-9 του?

 

 

sto 8080 mporeis na apothikeuseis lexeis sto aggliko T9 alla oxi kai sto elliniko T9!!! kai i prosthiki twn lexewn einai automati. grafeis diladi mia lexi pou den uparxei sto lexiko gramma-gramma kai automata apothikeuetai sto T9.

 

murdof sto 8010/8020 exei lithei to provlima auto?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη αναφερθηκε παραπανω και επειδη με κ@υλωνει η ιδεα θα ηταν θεϊκο να αξιοποιηθει σε καμοια εφαρμογουλα το φωτοκυταρρο! :happy: Παιζει κατι τετοιο? :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...