Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε παιδια ας μας πει καποιος ειδικος για Qtek ή i-mate πως φτιαχνεται το joystick και αν φτιαχνεται με firmware update κλπ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον εγω το ειχα παραγγειλει (8020) πριν τις γιορτες απο Expansys, ήρθε , αλλα μετα απο 2 ημερες το joy αρνιοταν να λειτουργησει :(

Επικοινωνια με το καταστημα και επιστροφη. Μετα την παραλαβη με ενημερωσαν οτι και αλλα 8020 ειχαν επιστραφει με το ιδιο προβλημα και μου προτειναν ειτε να περιμενω να επισκευαστει (αλλα με αγνωστο χρονο παραδοσης) ή να μου στειλουν χωρις καμια επιβαρυνση το 8010.

Μετα απο αναγνωση και των σχετικων φορουμ στο δικτυο με αναφορες στο ιδιο προβλημα αποφασισα να το αλλαξω με το 8010, και μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανιωσει ;)

Απλα να απαντησω στον φιλο nmk1988 οτι ειναι προβλημα hardware και οχι software το οποιο θα μπορουσε να φτιαχτει με καποιο update :(

edit:Να διορθωσω λοιπον και να πω οτι αναφερομαι στο Sp3i και οχι στο 8020!

Αν και αγαπητε murdof ουτε στο E200 με το 8080 που ειχα παρει ειχα δει διαφορες στο hardware, ουτε και στο XDAII με το 2020!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (27 Δεκ. 2004 , 10:40)

 

Λοιπον εγω το ειχα παραγγειλει (8020) πριν τις γιορτες απο Expansys, ήρθε , αλλα μετα απο 2 ημερες το joy αρνιοταν να λειτουργησει :(

Επικοινωνια με το καταστημα και επιστροφη. Μετα την παραλαβη με ενημερωσαν οτι και αλλα 8020 ειχαν επιστραφει με το ιδιο προβλημα και μου προτειναν ειτε να περιμενω να επισκευαστει (αλλα με αγνωστο χρονο παραδοσης) ή να μου στειλουν χωρις καμια επιβαρυνση το 8010.

Μετα απο αναγνωση και των σχετικων φορουμ στο δικτυο με αναφορες στο ιδιο προβλημα αποφασισα να το αλλαξω με το 8010, και μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανιωσει ;)

Απλα να απαντησω στον φιλο nmk1988 οτι ειναι προβλημα hardware και οχι software το οποιο θα μπορουσε να φτιαχτει με καποιο update :(

 

 

Το expansys δε πουλάει 8020!!!!!!

 

Τα Qtek βγαίνουν 1.5 μήνα αργότερα από τα i-mate.

Δε μπορεί να πει κάποιος ότι έχει πρόβλημα το joystick καθώς δεν έχουν κυκλοφορήσει ευρέως τα Qtek 8020!

 

Όταν αρχίζουν και παρουσιάζουν προβλήματα τα Qtek 8020 να αρχίζετε να το συζητάτε. Το να συζητάτε όμως για μια παραγωγή (i-mate) πριν από 1.5 μήνα δεν έχει κανένα νόημα.

 

Και πρόβλημα να παρουσιάσει το 8020 υπάρχει πάντα 2 χρόνια εγγύηση και θα φιαχτεί δωρεάν.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .παιδια το 8010 αρνειται να δουλεψει . κανει συνεχεια restart και λεει συνεχεια οτι "δεν μπορω να εκτελεσω το αρχειο autoprof.exe " τι κανω .εχω στειλει ενα e-mail στιν ace αλλα ρωταω και εδω μηπως μπορει καποιος να βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Molis pariggila to 8010 apo to plaisio!

Ελπίζω να μην μου το στείλουν του χρόνου :-)

Δεν μπορώ να περιμένω τοοοοοοοσο!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (26 Δεκ. 2004 , 22:09)

 

τους εχω στειλει εγω ενα mail, ελπιζω να βρει το "δρομο" του και να παρουμε μια απαντηση. αν δεν δουλευε καλα απο το πρωτο TP δεν θα με ενδιεφερε να ασχοληθω παραπανω. ομως αυτο συμβαινει μονο στην δευτερη εκδοση :wacko:

 

 

otan sou apantisoun steile mou ena pm na mou peis ti ginete.....

[
Link to comment
Share on other sites

Το 8010 το έχω εδώ και δύο εβδομάδες. Είναι πολύ καλό. Συνήθος δεν κρατάω κινητό πάνω από ενα-δυο μήνες. Αυτό βλέπω να το κρατήσω περισσότερο. Πρίν μία εβδομάδα είδα το panasonic X700. είναι τόσο όμορφο που το πήρα αμέσως! Σε τέσσερεις ημέρες το ξαναέβαλα στο κουτί του και χρησημοποιώ το 8010. Το 8010 με πολύ χρηση (και με bluetooth car kit) κρατάει τρεις ημέρες. Το Χ700 με το ζόρι μία!!! Επιπλέων ο ήχος του 8010 στο ακουστικό συγκρίνεται μόνο με τα siemens. Το Χ700 έχει πολύ κακό ακουστικό. Με τέρμα ένταση δεν ακουγα καλά αν ήμουν στον δρόμο.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα παραπανω μολις τωρα παραγγειλα και το 8020 απο το πλαισιο ελπιζω να μην καθυστερησει να ερθει δε μπορεσα να αντισταθω τελικα μου αρεσει το 8020 παρα πολυ κι αν δεν αξιζε δε θα το παραγγελνα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΞΟΟΞΉΞΊΟ ΞΞΞ½ΟΞΌΞ± Ξ±ΟΟ ΟΞΏ ΞΌΞ_Ξ»ΞΏΟ nmk1988 (27 ΞΡκ. 2004 , 15:34)

 

Ti ginetai telika re paidia me to JOYstick tou 8020? Akousa sxoleia gia argi apokrisi , astoxeia kai tetoia..

 

 

Auta ta sxolia exoun akoustei apo pollous xristes alla OLa aforousan to sp3i kai oxi to 8020.

 

Koita edo: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=699234#post699234

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

απο χθες ειμαι και γω ενας ευτυχισμενος κατοχος του 8010.ρε παιδια ειμαι ο μονος που του αρεσει πιο πολυ απο το 8020?
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ουτε σε μενα αρεσε το 8020...

Current Mobiles: Samsung D900

Previous Mobiles: Sony-Ericsson K800i, Nokia 6680, Qtek 8010, Nokia 3230, Nokia 7610, Qtek 8080, Siemens SX1, Motorola MPx200, Ericsson P900, Nokia 6600, Nokia 3300, Nokia 3650, Nokia 7650, Ericsson T68, και άλλα...

MyPage: http://www.allou.co.nr

Link to comment
Share on other sites

 

Να παρέμβω με 2 παρατηρήσεις:

1.Όσοι έχουν διλήμματα (κι εγώ μέσα) ας ανοίξουν ένα vs στο σχετικό thread και να συμμετέχουμε όλης της γης οι προβληματισμένοι-όχιο εδώ όμως....

2. Μήπως τώρα πια που τα πράγματα με την Qtek έχουν λάβει απόλυτα οργανωμένη και επίσημη μορφή στην Ελλάδα, κάποιος mod να έσβηνε από τον τίτλο του thread το SPV-C500??Λέω εγώ τώρα...

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να συγχρονισω το τηλεφωνο με το pc?μολις εγκατεστησα το active sync και δεν συγχρονιζεται.στο κινητο μου το active sync ειναι απενεργοποιημενο και στο pc μου βγαζει το μυνημα "your device was not detected.verify that the connection you are using is available"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dbal (28 Δεκ. 2004 , 14:58)

 

 

Να παρέμβω με 2 παρατηρήσεις:

1.Όσοι έχουν διλήμματα (κι εγώ μέσα) ας ανοίξουν ένα vs στο σχετικό thread και να συμμετέχουμε όλης της γης οι προβληματισμένοι-όχιο εδώ όμως....

2. Μήπως τώρα πια που τα πράγματα με την Qtek έχουν λάβει απόλυτα οργανωμένη και επίσημη μορφή στην Ελλάδα, κάποιος mod να έσβηνε από τον τίτλο του thread το SPV-C500??Λέω εγώ τώρα...

 

 

 

episis mipws prepei na anoixtei ksexwristi perioxi gia QTEK???

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι συμβατο με καθε κινητο δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με καμια συσκευη κι ας ημουν λιγο ασχετος με κινητα windows συμφωνω κι εγω με τον harryal ας ανοιχτει μια ξεχωριστη περιοχη για τα qtek

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na grapsei tis rithmiseis gprs gia CytaGSM? Prospathisa na vgalw akri me tis rithmiseis pou dinei i cyta gia alla kinita, alla tzifos. Oute to simataki G den emfanizetai. Mipws ektos apo tis rithmiseis na prepei na energopoiisw me kapoio tropo?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν πάρει, από που το πήραν και σε τι τιμή;;;

Επίσης, ξέρει κανένας αν υπάρχει στα καταστήματα της Vodafone ή του Γερμανού;;;

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το θέμα της διάταξης των γραμμάτων κατά την πληκτρολόγηση των SMS που αναφέρθηκε παραπάνω αν είναι πιθανό αυτό να αλλάξει στο μέλον και να γίνει η αντιστοίχιση αλά Nokia (2 = α,β,γ κλπ). Είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτό.

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος deos24 (28 Δεκ. 2004 , 19:10)

 

Όσοι το έχουν πάρει, από που το πήραν και σε τι τιμή;;;

Επίσης, ξέρει κανένας αν υπάρχει στα καταστήματα της Vodafone ή του Γερμανού;;;

 

Ευχαριστώ....

 

Πηγαινε στο http://www.plaisio.gr και επισης σε καταστημα ΤΙΜ (οχι στο site στο αληθινο καταστημα)...
Link to comment
Share on other sites

ΞΟΟΞΉΞΊΟ ΞΞΞ½ΟΞΌΞ± Ξ±ΟΟ ΟΞΏ ΞΌΞ_Ξ»ΞΏΟ ntinos (28 ΞΡκ. 2004 , 21:43)

 

filoi moy geia sas.posa megabyte exei i anoteri karta mnimis gia to 8020 kai apo poy mporo na tin paro kai poso peripoy exei.

 

 

To 8020 opos kai to 8010 mporoun na paroun mini SD mexri 512mb.

 

mporeis na tis vreis sto play247.gr

 

I 512 kanei 100 euro!

kai h 256 kanei 50 euro!

 

;) :)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...