Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το sus δοκίμασες να ξαναπεράσεις το λογισμικό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ώπα τι είναι αυτό δεν ξέρω για βοηθα

 

Κατέβασε το και κάντο εγκατάσταση στο PC. Ακολούθα τις οδηγίες και ξαναπέρνα το λειτουργικό με καθαρή εγκατάσταση. (τα χάνει όλα)

 

https://app.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ : ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΚΛΕΙΔΩΣΑ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ SONY EXPERIA TIPO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΖΗΤΑ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΣΟΔΟΥ ( ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗΣ) ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ : ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΚΛΕΙΔΩΣΑ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ SONY EXPERIA TIPO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΖΗΤΑ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΣΟΔΟΥ ( ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗΣ) ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Κλείνεις το κινητό και του κάνεις επαναφορά με SUS ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ DonJuan - το δοκιμαζω και ελπιζω να δουλευψει. Να σαι καλα

 

Θα χάσεις, όμως, ό,τι έχει μέσα η συσκευή ... Για ό,τι άλλο θες, εδώ είμαστε ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλευει το SUS. Με παει μεχρι το βημα της συνδεσης και μετα τιποτα. Σαν να μην αναγνωριζει τη συσκευη ..........

 

Είναι φορτισμένο πάνω από το 50% ;; Την πρώτη φορά που θα το συνδέσεις, θα κάνει εγκατάσταση οδηγών (drivers) στον υπολογιστή, μόλις η εγκατάσταση των οδηγών τελειώσει, αφαίρεσε το καλώδιο usb, τοποθέτησέ το ξανά, πάτα power button + volume down και θα αναγνωριστεί από το SUS.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω επαναφορά με το sus θα γίνει τίποτα με την ελεύθερη ραμ?γιατί όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μετά από επανεκκίνηση έχω 200+ΜΒ ελεύθερα και μετά από λίγες ώρες πέφτει κάτω από τα 60 χωρίς να τρέξω καμία εφαρμογή..
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω επαναφορά με το sus θα γίνει τίποτα με την ελεύθερη ραμ?γιατί όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μετά από επανεκκίνηση έχω 200+ΜΒ ελεύθερα και μετά από λίγες ώρες πέφτει κάτω από τα 60 χωρίς να τρέξω καμία εφαρμογή..

 

Από τη χρήση του κινητού καταναλώνεται η ram, και επαναφορά με SUS να κάνεις, διαφορά δεν θα δεις (ή θα'ναι μικρή) ...

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βλέπεις ποιες εφαρμογές "τρέχουν" από μόνες τους και να τις τερματίζεις ή όταν "τρέχεις" μία (π.χ youtube), να την τερματίζεις όταν την κλείσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα χωρίς να τρέξω κάποια εφαρμογή πέφτει η ραμ...
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα χωρίς να τρέξω κάποια εφαρμογή πέφτει η ραμ...

 

Εσυ δεν τρεχεις εφαρμογη αλλα τις τρεχει το αντροιντ μονο του. Ετσι εινσι η φιλοσοφια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις κοπέλας μου με τις ίδιες εφαρμογές έχει τουλάχιστον 150 όμως ελεύθερα..μόνο εμένα χάνει? :P

 

edit: Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ρομ να βάλω να διαχειρίζεται καλύτερα το κινητό και τη μνήμη..

Edited by kostakislarisa
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπηκα ξανα μετα απο ουτε χρονο που εχω το κινητο να αντιστρεψω αυτα που ελεγα για το κινητο!

τελικα ειναι για πεταμα ειδικα το dual sim γιατι οσο περναει ο καιρος ολοενα και περισσοτεροι μου λενε οτι με καλουν στο κινητο και ειδικοτερα στην πρωτη sim φαινεται ττο κινητο σαν να ειναι κλειστο....να σημειωσω οτι εξαιτιας του κινητου αυτου αλλαξα τις sim μου με καινουριες. Κριμα γιατι για καποιους δεν ειναι ευκολο να χαραμιζουν 120-140 ευρω και να κραταν το κινητο 9 μηνες με ενα χρονο και μετα να το αλλαζουν και το χειροτερο ειναι να τους τρωει την ψυχη καθε μερα που ολο και κατι ασχημο θα ανακαλυπτεις σε αυτο. οπως κολληματα , δυσκολια κλησης συνομιλιας ακουστικςν ,ηχεια κλπ. Τεσ πα με την πρωτη ευκαιρια τρωει σουτ απο εμενα. και δεν το συστινω σε κανεναν πλεον.τελικα μονο η μπαταρια του αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παλιότερα είχα γράψει για τα προβλήματα του τηλεφώνου (ελαφρά σκιώδη κίτρινα σύννεφα στο κάτω μέρος της οθόνης μετά από έντονη χρήση,υποτονική ακουστικότητα του εσωτερικού ηχείου,αποφόρτιση της μπαταρίας μες στη μέρα....).

Το πήγα στο service της Πάτρας, είδαν τις ελαφρές κιτρινίλες και το κράτησαν για να το στείλουν Αθήνα.

Όταν μου επεστράφη (σε 6 ημέρες), είδα ότι δεν είχαν αλλάξει οθόνη, αλλά στο θέμα της ακουστικότητας άλλο πράγμα......Βελτίωση 100%. Τώρα χαίρεσαι να μιλάς και να ακούς το συνομιλητή σου καθαρά και δυνατά....... Η δε μπαταρία κρατά άνετα δύο ημέρες.. με τη χρήση που έκανα και πριν.....

Τι να πω;;;;;; Η γνωμάτευση της επισκευής έλεγε μόνον "αναβάθμιση οκ"....

Άμα θέλουν όλα γίνονται.....:lol::lol:

Edited by and12_
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπηκα ξανα μετα απο ουτε χρονο που εχω το κινητο να αντιστρεψω αυτα που ελεγα για το κινητο!

τελικα ειναι για πεταμα ειδικα το dual sim γιατι οσο περναει ο καιρος ολοενα και περισσοτεροι μου λενε οτι με καλουν στο κινητο και ειδικοτερα στην πρωτη sim φαινεται ττο κινητο σαν να ειναι κλειστο....να σημειωσω οτι εξαιτιας του κινητου αυτου αλλαξα τις sim μου με καινουριες. Κριμα γιατι για καποιους δεν ειναι ευκολο να χαραμιζουν 120-140 ευρω και να κραταν το κινητο 9 μηνες με ενα χρονο και μετα να το αλλαζουν και το χειροτερο ειναι να τους τρωει την ψυχη καθε μερα που ολο και κατι ασχημο θα ανακαλυπτεις σε αυτο. οπως κολληματα , δυσκολια κλησης συνομιλιας ακουστικςν ,ηχεια κλπ. Τεσ πα με την πρωτη ευκαιρια τρωει σουτ απο εμενα. και δεν το συστινω σε κανεναν πλεον.τελικα μονο η μπαταρια του αξιζει.

 

Βαγγελη κανε μια επαναφορα .ισως κατι δεν εκατσε σε σενα.

Ειναι μεμονωμενο προβλημα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει τα παντα και απο την αρχη....επιτρεπεται καινουριο κινητο να το εχεις με χαρτακι στην μπαταρια για να παταν οι επαφες?οχι φιλε μου απλα δεν ασχολουμε αλλο με την πατατα! σ'ευχαριστω παντως για την προσπαθεια σου να με βοηθησεις :)
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει τα παντα και απο την αρχη....επιτρεπεται καινουριο κινητο να το εχεις με χαρτακι στην μπαταρια για να παταν οι επαφες?οχι φιλε μου απλα δεν ασχολουμε αλλο με την πατατα! σ'ευχαριστω παντως για την προσπαθεια σου να με βοηθησεις :)

 

Παντως αυτη ειναι η αληθεια.Εσυ το χαρηκες και 9 μηνες.Πηρα κινητο που απο την αρχη ηταν για τα σκουπιδια.

Αυτα τα smartphone αναρωτιεμαι τελικα ποσο smart ειναι και δεν μιλαω μονο για low budget κινητο αλλα και για τα πολυ ακριβα αν κανεις μια αναζητηση θα δεις τα ιδια προβληματα ....

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη ειναι η αληθεια.Εσυ το χαρηκες και 9 μηνες.Πηρα κινητο που απο την αρχη ηταν για τα σκουπιδια.

Αυτα τα smartphone αναρωτιεμαι τελικα ποσο smart ειναι και δεν μιλαω μονο για low budget κινητο αλλα και για τα πολυ ακριβα αν κανεις μια αναζητηση θα δεις τα ιδια προβληματα ....

 

TI?το χαρηκα απο την αρχη??? χαχαχα καλο....απο την αρχη εβαλα χαρτακι στην μπαταρια για να παταει καλα και ακομα και τωρα αν το αφηνω στο τραπεζι καμια φορα κανει επανεκινηση με το ακουμπημα χαχα .

χανω κλησεις συνεχως γιατι η μια καρτα μια λειτουργει μια οχι....!!

για να μην πω οτι απο μονο του καμια φορα αλλαζει ηχους ειδοποιησεων και ενω ειχε ενα τροπο που ηξερα να το ξανα βαζω τελικα δεν μπορουσα παλι με εκεινον αλλα επρεπε να βρω αλλον. οτι κουλο θες μαζεμενο σαυτη τη σαβουρα!

αν και πιστευω τελικα οτι πρωτoν τα android απο μονα τους δεν εχουν εξελιχθει ακομα ςστε να λειτουργουν σωστα και σταθερα και δευτερον τα dual sim android ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα με την μονη καρτα!

επισης δεν ξερω πλεον πως να προστατευτω απο τα παραεισαγωγης τηλεφωνα γιατι εχει γεμισει η αγορα για να πουλαν πιο φθηνα.

και αυτα τα παραεισαγωγης εκτος του οτι εχεις το προβλημα με το σημα και του οτι σε παιρνουν τηλ και φαινεται κλειστο το κινητο σου καποιες φορες εχει και το κυριοτερο προβλημα με τα μηνυματα τα οποια για να τα στειλεις σωστα και οχι να σου χρεωνει διπλο το κανονικο μηνυμα πρεπει να κατεβασεις αλλη εφαρμογη που ΙΣΩΣ λεω ΙΣΩΣ σε βοηθησει!

εν ολιγης....προσοχη να μην ειναι παραεισαγωγης. να ειναι με ελληνικο μενου παντα,να εχει καλη μπαταρια, μικρο σαρ και αλλα πολλα. που σε ενα κινητο τελικα δεν θα βρεις. οποτε δεν ξερω ποια ειναι η λυση....τωρα θελω να αλλαξω αλλα δεν με καλυπτει κανενα(εκτος τα ακριβα,αλλα ειναι ακριβα)οποτε το ξεχναω προς το παρον μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

1) και δευτερον τα dual sim android ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα με την μονη καρτα!

2) και αυτα τα παραεισαγωγης εκτος του οτι εχεις το προβλημα με το σημα και του οτι σε παιρνουν τηλ και φαινεται κλειστο το κινητο σου καποιες φορες

3)εχει και το κυριοτερο προβλημα με τα μηνυματα τα οποια για να τα στειλεις σωστα και οχι να σου χρεωνει διπλο το κανονικο μηνυμα πρεπει να κατεβασεις αλλη εφαρμογη που ΙΣΩΣ λεω ΙΣΩΣ σε βοηθησει!

εν ολιγης....προσοχη να μην ειναι παραεισαγωγης.

4) να ειναι με ελληνικο μενου παντα,να εχει καλη μπαταρια, μικρο σαρ και αλλα πολλα. που σε ενα κινητο τελικα δεν θα βρεις. οποτε δεν ξερω ποια ειναι η λυση....

5) τωρα θελω να αλλαξω αλλα δεν με καλυπτει κανενα(εκτος τα ακριβα,αλλα ειναι ακριβα)οποτε το ξεχναω προς το παρον μαλλον.

Έκανα το ποστ σου 1-2-3-4... για να σου απαντήσω :)

1) σε πολλά επώνυμα dual sim διαβάζω προβλήματα, κάνε μια βόλτα στα dual sim της Samsung. Πιστεύω ότι είναι θέμα επεξεργαστή.

2) δεν ισχύει αυτό πού γράφεις, λέμε τώρα : πάω σε κάποια άλλη χώρα και αγοράζω κάποιο κινητό, βάζω την κάρτα sim που έχω και είναι το ίδιο τηλέφωνο σαν να το αγόρασα από την Ελλάδα.

3) ναι με τα παραλληλης εισαγωγής υπάρχει το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες αλλά με μια εφαρμογή το πρόβλημα λύνεται 100% , στα δικαρτα δουλεύει το gosms.

4) σχεδόν όλα τα Android έχουν ελληνικά, να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει επώνυμο Android χωρίς ελληνικά . Σε όλα μού τα smartphone η κατανάλωση μπαταρίας είναι στην οθόνη.

5) προσωπικά περιμένω το Sony xperia c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367857 , αν δεν έρθει επίσημα στην Ευρώπη θα το αγοράσω από την Ασία .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το ποστ σου 1-2-3-4... για να σου απαντήσω :)

1) σε πολλά επώνυμα dual sim διαβάζω προβλήματα, κάνε μια βόλτα στα dual sim της Samsung. Πιστεύω ότι είναι θέμα επεξεργαστή.

2) δεν ισχύει αυτό πού γράφεις, λέμε τώρα : πάω σε κάποια άλλη χώρα και αγοράζω κάποιο κινητό, βάζω την κάρτα sim που έχω και είναι το ίδιο τηλέφωνο σαν να το αγόρασα από την Ελλάδα.

3) ναι με τα παραλληλης εισαγωγής υπάρχει το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες αλλά με μια εφαρμογή το πρόβλημα λύνεται 100% , στα δικαρτα δουλεύει το gosms.

4) σχεδόν όλα τα Android έχουν ελληνικά, να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει επώνυμο Android χωρίς ελληνικά . Σε όλα μού τα smartphone η κατανάλωση μπαταρίας είναι στην οθόνη.

5) προσωπικά περιμένω το Sony xperia c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367857 , αν δεν έρθει επίσημα στην Ευρώπη θα το αγοράσω από την Ασία .

 

καλημερα παιδες :) επιτελους σουκου!φιλε μου ιδιαιτερα δεν ψαχνομαι για απαντησεις αλλα ευχαριστω γιαυτα που καθησες και εγραψες. εχω να σου πω ομως τα εξης: 1)αυτα που γραφω με τα παραεισαγωγης ισχυουν για μενα απο προσωπικη εμπειρια απο ενα παραεισαγωγης κινεζικο που το αλλαξα για να παρω ντεμεκ καλυτερο και χωρις προβληματα και πηρα μη σου πω αν οχι χειροτερη αλλα την ιδια πατατα. και τα δυο παραεισαγωγης οοοοοοοποιο προγραμα για sms και να βαλεις θα εχεις παλι προβλημα και δεν λυνεται 100% οπως λες.....δεν θα τα στελνει ολα τα μηνυματα σου και θα πρεπει να το κοιτας αν σταλθηκε αλλιως πρεπει να το ξανα στειλεις.

το ιδιο και στις κλησεις. με καλουν στο ντεμεκ καλυτερο και φαινεται κλειστο μερικες φορες(συχνα και μονο η μια καρτα που εχω μεσα απο τις δυο).

2)το ενα ηταν κινεζικο οποτε δεκτα τα παλαβα που εκανε.ομως το σονυ τιπο?αρα βλεπεις οτι ειναι σα να παιρνεις το ελληνικο σου κινητο στην κινα.....πιθανοτατα θα εχει προβλημα! και αυτο με τα σηματα υπηρχε παντα....

αν πας σε αλλη χωρα και αγορασεις κινητο το οποιο ειναι για εκεινη την χωρα κατασκευασμενο τοτε ναι δεν θα εχεις προβλημα οπως λες αλλα εγω δεν ειπα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το ποστ σου 1-2-3-4... για να σου απαντήσω :)

1) σε πολλά επώνυμα dual sim διαβάζω προβλήματα, κάνε μια βόλτα στα dual sim της Samsung. Πιστεύω ότι είναι θέμα επεξεργαστή.

2) δεν ισχύει αυτό πού γράφεις, λέμε τώρα : πάω σε κάποια άλλη χώρα και αγοράζω κάποιο κινητό, βάζω την κάρτα sim που έχω και είναι το ίδιο τηλέφωνο σαν να το αγόρασα από την Ελλάδα.

3) ναι με τα παραλληλης εισαγωγής υπάρχει το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες αλλά με μια εφαρμογή το πρόβλημα λύνεται 100% , στα δικαρτα δουλεύει το gosms.

4) σχεδόν όλα τα Android έχουν ελληνικά, να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει επώνυμο Android χωρίς ελληνικά . Σε όλα μού τα smartphone η κατανάλωση μπαταρίας είναι στην οθόνη.

5) προσωπικά περιμένω το Sony xperia c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367857 , αν δεν έρθει επίσημα στην Ευρώπη θα το αγοράσω από την Ασία .

 

1.παντως ειναι αδιακιολογητοι ολοι τους.Ειτε εχει 100€ ειτε 500€.Αν μια εταιρια νομιζει οτι ειναι σκαρτο ας μην το βγαλει στην αγορα.Ας το κανει καλυτερο και ας κοστιζζει 10-20€ παραπανω.Δεν υπαρχει καννενας να τους τραβηξει το αυτι στις παρατυπιες τους.

3.οσα αγοραστουν απο Ελλαδα δεν εχουν αυτο το προβλημα?Εμενα ειναι παραεισαγωγης και δεν ειχε 160.Ενος φιλου αγορασμενο απο εταιρια κινητης ηταν ελληνικο παλι με 70.Με τις ενημερωσεις?παλι ξενο firmware περνανε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

1) πραγματικά είναι αδικαιολόγητες, πιστεύω ότι είναι θέμα επεξεργαστή. Με τον επεξεργαστή Mtk6589 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με κλήσεις / sms στα δικαρτα, ίσως μερικές φορές να υπάρξει πρόβλημα με cosmote sim.

3) όσοι αγοράσουν από Ελλάδα π.χ πλαίσιο - public - Γερμανός λογικά το κουτί του τηλεφώνου θα γράφει EL , σε αυτά τα τηλέφωνα στης ρυθμίσεις μηνυμάτων υπάρχει επιλογή για 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Με της ενημερώσεις, το κάθε τηλέφωνο παίρνει ενημέρωση με βάση το λογισμικό που φοράει. Δηλαδή αν το τηλέφωνο είναι ελληνικό θα πάρει ενημέρωση όταν γίνει διαθέσιμη ΑΛΛΆ με βάση τον κωδικό που γράφει κάτω Από την μπαταρία(serial number ) .

Αν το τηλέφωνο είναι brand σε κάποιον πάροχο πχ cosmote - Vodafone δηλαδή υπάρχουν εφαρμογές και bootanimation παροχου τότε όταν βγει μια ενημέρωση θα την πάρει ο πάροχος θα βάλει μέσα τη σαβούρα του και μετά θα την κάνει διαθέσιμη για αυτά τα τηλέφωνα, φυσικά σε αυτή την περίπτωση αργού τα update. Αυτό που γράφω για τα brand ισχύει για πολλές χώρες και καλό είναι να αποφεύγουμε αυτά τα τηλέφωνα.

Μετά υπάρχει και η άλλη περίπτωση που μπορεί να κάνει ο καθένας με brand τηλέφωνο, μπορεί να φλασαρει με το flashtool μια άλλη rom είτε από άλλη χώρα είτε μια καθαρή rom(όχι brand) και μετά θα παίρνει update με βάση τη rom που πέρασε.

 

Καλημέρα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...