Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι το lte ειναι τα 2gb ram..το 4 G για εμενα ειναι αχρηστο...πολυ καταναλωση μπαταριας κ χρεωση πολυ...μια χαρα κ το 3,5 G..

To 4G ειναι αχρηστο προς το παρον...δεν παυει ομως να ειναι το κοντινο μελλον και καποιοι δεν εχουμε την δυνατοτητα να αγοραζουμε συχνα συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να αγορασω το s3 σε κοκκινο...

Το εχει δει καποιος απο κοντα να μου πει αν φαινεται "γυναικειο"?

Εχω ασπρο κινητο τωρα και θελω να αλλαξω χρωμα αυτη τη φορα και ειμαι αναμεσα σε κοκκινο και μαυρο...

Link to comment
Share on other sites

Στο κόκκινο αυτό που δεν μου άρεσε, είναι το ότι τα capacitive πλήκτρα του, φωτίζονται κόκκινα και όχι λευκά.

Κατά τα άλλα είναι αρκετά καλό ως χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω πώς μπορω να μπω στις αγγελιες?γιτι δεν μπορω να μπω? πού ειναι?

 

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το s3 σε κοκκινο...

Το εχει δει καποιος απο κοντα να μου πει αν φαινεται "γυναικειο"?

Εχω ασπρο κινητο τωρα και θελω να αλλαξω χρωμα αυτη τη φορα και ειμαι αναμεσα σε κοκκινο και μαυρο...

 

Το είχα σε "κόκκινο", καταρχάς δεν είναι ακρβώς κόκκινο αλλά γκρενά! Και πίστεψε με είναι πολύ όμορφο και καθόλου γυναικείο, δείχνει έτσι σοβαρό. Τα πλήκτρα αφής είναι κόκκινα όπως είπαν. Μόνο σε ευρωπαϊκό όμως. Στα μαγαζιά της ομόνοιας το έχω δεί 2 φορές που το πουλάνε (καιζερστορ, καιζερσοπ). Τώρα για ανοιχτό δεν ξέρω αν το έχουν. Δες λίγο μήπως υπάρχει σε κανά βιντεάκι στο youtube. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενημερωσα αλλα το πηρα τελικα σε κοκκινο με κοκκινα ledakia.

Καθολου γυναικειο οπως λες και πολυ ομορφο.:)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν βγαινει το samsung s3σε γκρι/ανθρακι?

Το απλο εννοω οχι lte.το ειχε ενας φιλος μου σε titanium grey.....θα μαθω απο που το ειχε παρει κ θα σου πω..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επισης γνωριζει κανεις τι διαφορα εχει το samsung s3 white απο το marble white?ειναι πιο γυαλιστερο ας πουμε?

Τελικα υπαρχει σε ανθρακι το απλο samsung s3 ernesto1983 ειχαμε κανενο νεο?

Edited by pete1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και απο εμενα.

Ενας γνωστος μου μου δινει το galaxy s3 μεταχειρισμενο για 200€.

Αξιζει η αγορα του αυτη τη στιγμη;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα samsung τετραπυρηνο με 1 giga ram και amoled οθονη στις 4.8 ιντσες που σε ενα μηνα θα παρει επισημα kitkat και μετα θα υπαρχει ανεπισημη υποστηριξη απο xda για πολυ καιρο ακομα.φυσικα και αξιζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα samsung τετραπυρηνο με 1 giga ram και amoled οθονη στις 4.8 ιντσες που σε ενα μηνα θα παρει επισημα kitkat και μετα θα υπαρχει ανεπισημη υποστηριξη απο xda για πολυ καιρο ακομα.φυσικα και αξιζει

 

Το λεω απ την αποψη οτι σε λιγες μερες θα βγει το galaxy s5 και επομενως θα πεσει η τιμη και του s3 και του s4.Επομενως υπαρχει το ενδεχομενο να μπορω να το αγορασω καινουργιο με τα ιδια η λιγο περισσοτερα χρηματα.Αυτο που με κανει να αμφιβαλω ειναι και το γεγονος οτι επειδη θεωρειται παλιο μοντελου κινητου η εταιριες λογισμικου θα κοιταξουν να βγαζουν εφαρμογες περισοτερων απαιτησεων ωστε να υποβαθμιστει

Edited by patrakv
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Ενας γνωστος μου μου δινει το galaxy s3 μεταχειρισμενο για 200€.

Αξιζει η αγορα του αυτη τη στιγμη;

 

παζαρεψε το λιγο φιλε μ..180 το πολυ!!!250 εχει καινουριο!!!αξιζει η αγορα για s3 παντως!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το λεω απ την αποψη οτι σε λιγες μερες θα βγει το galaxy s5 και επομενως θα πεσει η τιμη και του s3 και του s4.Επομενως υπαρχει το ενδεχομενο να μπορω να το αγορασω καινουργιο με τα ιδια η λιγο περισσοτερα χρηματα.Αυτο που με κανει να αμφιβαλω ειναι και το γεγονος οτι επειδη θεωρειται παλιο μοντελου κινητου η εταιριες λογισμικου θα κοιταξουν να βγαζουν εφαρμογες περισοτερων απαιτησεων ωστε να υποβαθμιστει

 

Επισης φιλε πολυ σημαντικο το ποσο καιρο το εχει ο αλλος και αν εχεις αποδειξη γιαυτο!!!Για μενα αν ειναι πανω απο 6 μηνων μαξιμουμ 8 μηνων και αν ειναι σε αριστη κατασταση παρτο αλλιως αν ειναι 1 χρονου κινητο η και παραπανω εγω δεν θα το επερνα... Αν εχεις να περασεις με κανα παλιο κανα μηνα εναμηση να βγει το s5 και μετα παρτο απο σκρουτζ αναλογα καινουργιο...!!! Εξαρταται απο σενα τι αναγκη εχεις και αν σε επειγη η οχι παντως σαν κινητο ειναι αριστο!!Εγω φαντασου το ειχα 2 φορες και το ξαναπηρα καινουργιο!!;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη χρυσή ευκαιρία βρήκε φίλος αστέρι, στα 130€ με λίγο παζάρι.

Κατά τα άλλα είναι καλό κινητό, αλλά μόνο ρουταρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ολων σας!

Το μονο που με προβληματιζει ειναι μηπως στα ιδια χρηματα σε ενα μηνα μπορω να αγορασω το S4 μεταχειρισμενο λογω του s5

Ειναι οντως σπουδαια οι διαφορες μεταξυ s3 και s4;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Ενας γνωστος μου μου δινει το galaxy s3 μεταχειρισμενο για 200€.

Αξιζει η αγορα του αυτη τη στιγμη;

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/samsung/246970-samsung-galaxy-s3-lte-2gb-ram-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%BF/

 

κοιταξε αυτο εδω ειναι το s3 lte!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ολων σας!

Το μονο που με προβληματιζει ειναι μηπως στα ιδια χρηματα σε ενα μηνα μπορω να αγορασω το S4 μεταχειρισμενο λογω του s5

Ειναι οντως σπουδαια οι διαφορες μεταξυ s3 και s4;

 

Για μένα δεν αξίζει πλέον το S3 οι διαφορές για μένα είναι τεράστιες με το S4.Για να μην παρεξηγούμαι έχω και τα δύο.Το 1giga ram στο S3 είναι το σημαντικότερο μειονέκτημα του (μιλάμε πάντα για out of the box καταστάσεις). Ανοίγεις έναν browser και το facebook και ξεμένεις με λιγότερο από 100 MB ram. Για να μην αναφέρω το ξενέρωμα με το γνωστό σε όλους redraw των widgets, μόλις το ζορίσεις λίγο. Παίζεις ένα βαρύ παιχνίδι και εύχεσαι να μην σε πάρουν τηλέφωνο, θα κρασάρει το παιχνίδι λόγω έλλειψης ram και δεν θα προλάβεις να κάνεις save. Το S4 όσο και να προσπαθήσω δεν μπορώ να το "γονατίσω".Επίσης, αν έχεις συνηθίσει το S4, η οθόνη του S3 σε ξενερώνει. Βγάζει μια πρασινίλα και γενικά είναι υποδεέστερη. Η κάμερα του αν και όχι σαν του S4 φυσικά, στέκει αξιοπρεπέστατα απέναντι του. Το μόνο που προτιμώ στο S3 σε σχέση με το S4, είναι αυτή η "κούρμπα" που κάνει στα πλάγια που με βολεύει πιο πολύ στο πιάσιμο απ' ότι οι γωνίες του S4. Και φυσικά, να μην ξεχάσω να αναφέρω την "ποιότητα" του ασημένιου πλαίσιου γύρω από την οθόνη του S3 που ξεφτίζει για πλάκα.

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει πλέον το S3 οι διαφορές για μένα είναι τεράστιες με το S4.Για να μην παρεξηγούμαι έχω και τα δύο.Το 1giga ram στο S3 είναι το σημαντικότερο μειονέκτημα του (μιλάμε πάντα για out of the box καταστάσεις). Ανοίγεις έναν browser και το facebook και ξεμένεις με λιγότερο από 100 MB ram. Για να μην αναφέρω το ξενέρωμα με το γνωστό σε όλους redraw των widgets, μόλις το ζορίσεις λίγο. Παίζεις ένα βαρύ παιχνίδι και εύχεσαι να μην σε πάρουν τηλέφωνο, θα κρασάρει το παιχνίδι λόγω έλλειψης ram και δεν θα προλάβεις να κάνεις save. Το S4 όσο και να προσπαθήσω δεν μπορώ να το "γονατίσω".Επίσης, αν έχεις συνηθίσει το S4, η οθόνη του S3 σε ξενερώνει. Βγάζει μια πρασινίλα και γενικά είναι υποδεέστερη. Η κάμερα του αν και όχι σαν του S4 φυσικά, στέκει αξιοπρεπέστατα απέναντι του. Το μόνο που προτιμώ στο S3 σε σχέση με το S4, είναι αυτή η "κούρμπα" που κάνει στα πλάγια που με βολεύει πιο πολύ στο πιάσιμο απ' ότι οι γωνίες του S4. Και φυσικά, να μην ξεχάσω να αναφέρω την "ποιότητα" του ασημένιου πλαίσιου γύρω από την οθόνη του S3 που ξεφτίζει για πλάκα.

 

οκ φιλε σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες !!

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγει καποιος γιατι το 'μπλε' μοντελο, ειναι κατα πολυ φτηνοτερο απο το 'μαυρο';

Τοση διαφορα στα χρηματα απλα για το χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...