Jump to content

Galaxy S III : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασα το triangle και δεν λειτουργεί... το εικονίδιο superuser έχει εξαφανιστεί και αφού έκανα μετά factory reset στις ρυθμίσεις-κατάσταση τηλεφώνου κάτω κάτω λέει κανονικό και όχι τροποποιημένο όπως όταν έκανα ρουτ... άσε έχω απογοητευτεί... τι ήθελα και έμπλεξα?

 

Δεν ξέρω τι έχει γίνει ,το triangle και το factory reset δεν αφαιρούν το root .

Πέρνα την official rom για το τηλέφωνο σου και αν ο counter συνεχίζει να γράφει ,γίνε ξανά root μηδενίζοντας με το triangle .

 

O οδηγός για unroot που υπάρχει στην πρώτη σελίδα θα σε βοηθήσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τον οδηγό προσπάθησα να ακολουθήσω αλλά μάλλον κάτι θα έκανα λάθος... αυτό που έγραψα από πάνω για την εικόνα που έχω τώρα στο download mode δε βοηθάει ε?
Link to comment
Share on other sites

τον οδηγό προσπάθησα να ακολουθήσω αλλά μάλλον κάτι θα έκανα λάθος... αυτό που έγραψα από πάνω για την εικόνα που έχω τώρα στο download mode δε βοηθάει ε?

 

Δεν βοηθάει κάπου ,απλά δείχνει ποια ειναι η κατάσταση .

Δοκίμασε αυτά που σου είπα ,περνάς official rom και αν δεν μηδενίσει (δεν νομίζω) κάνεις root και τρέχεις ξανά το traingle .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατέβασα το firmware που είχα... το έβαλα με odin, έκανα και factory reset δεν άλλαξε κάτι... το 1 παραμένει

Μια λεπτομέρεια... όταν είχα κάνει ρουτ, αλλά και τώρα που πέρασα την επίσημη, το χρώμα στο odin ήταν κίτρινο... περίμενα, περίμενα αλλά τίποτα... γαλάζιο ποτέ... άλλαξα και όλες τις θύρες usb, τίποτα...

 

το πρόβλημα παραμένει... όλα δείχνουν επίσημα εκτός από το counter...

 

είμαι και άσχετος με όλα αυτά.... δεν ξέρω τι να κάνω... απελπισία πρό των πυλών... το μόνο που ήθελα εξαρχής ήταν να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές από τον χαμό που γίνεται εκει μέσα χωρίς να επηρεαστεί η λειτουργικότητα.... κι έμπλεξα...

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα root που ανοίγω το κινητο μου βγαζει ενα τρeγωνακι Κόκκινο εκει που λεει samsung galaxy s iii απανω στην γωνια μου το βγαζει :help:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατέβασα το firmware που είχα... το έβαλα με odin, έκανα και factory reset δεν άλλαξε κάτι... το 1 παραμένει

Μια λεπτομέρεια... όταν είχα κάνει ρουτ, αλλά και τώρα που πέρασα την επίσημη, το χρώμα στο odin ήταν κίτρινο... περίμενα, περίμενα αλλά τίποτα... γαλάζιο ποτέ... άλλαξα και όλες τις θύρες usb, τίποτα...

 

το πρόβλημα παραμένει... όλα δείχνουν επίσημα εκτός από το counter...

 

είμαι και άσχετος με όλα αυτά.... δεν ξέρω τι να κάνω... απελπισία πρό των πυλών... το μόνο που ήθελα εξαρχής ήταν να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές από τον χαμό που γίνεται εκει μέσα χωρίς να επηρεαστεί η λειτουργικότητα.... κι έμπλεξα...

Ποια έκδοση του Odin χρησιμοποιείς; Οι οδηγίες είναι σαφείς νομίζω....

 

 

εγω το εκανα root που ανοίγω το κινητο μου βγαζει ενα τρeγωνακι Κόκκινο εκει που λεει samsung galaxy s iii απανω στην γωνια μου το βγαζει

Πώς έκανες root?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

με το Odin3-v1.8 μετα εβαλα το CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300 εβαλα αυτο δεν βγαζει κοκκινο αμα βαλω το rom θα μου βγενει το κοκκινο γιατι :knife: ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ JZO54K.I9300XXELLA ΑΥΤΟ ΕΧΩ Edited by alexscania46
Link to comment
Share on other sites

με το Odin3-v1.8 μετα εβαλα το CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300 εβαλα αυτο δεν βγαζει κοκκινο αμα βαλω το rom θα μου βγενει το κοκκινο γιατι :knife: ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ JZO54K.I9300XXELLA ΑΥΤΟ ΕΧΩ

 

Τι εννοεις "το rom"?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

to clockworkmod ποιο να βαλω

 

Aν βάλεις CWM δεν το γλυτώνεις το θαυμαστικό, είναι θέμα του κλειδωμένου bootloader της Samsung. Το CWM όμως δεν έχει να κάνει με το root, γι'αυτό και θα παρακαλέσω να συνεχίσουμε τη συζήτηση αν χρειάζεται στο "Τροποποιήσεις" στο κύριο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιο είναι το stock firmware για το Galaxy S3 (σαν να είναι καινούργιο αντιπροσωπίας)? Υπάρχει κανένα λινκ να το κατεβάσω?

Ευχαριστώ!

 

Το βρήκα από εδώ τελικά... http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9300&pcode=EUR

Είναι αυτό το σωστό σαν το ODIN που έχει αυτή την στιγμή το τηλέφωνο?

Edited by gtferrari
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν καταφέρνω να το κάνω root ενώ ακολουθώ τη διαδικασία σωστά; Είμαι με I9300XXELLA.

 

Σε ποιο σημείο κολλάς ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε. κάνω τη διαδικασία κανονικά αλλά δε μου περνάει το εικονίδιο superuser! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Ενώ το odin μου βγάζει στο τέλος μήνυμα ότι έγινε επιτυχημένα η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε. κάνω τη διαδικασία κανονικά αλλά δε μου περνάει το εικονίδιο superuser! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Ενώ το odin μου βγάζει στο τέλος μήνυμα ότι έγινε επιτυχημένα η διαδικασία.

 

Σίγουρα δεν υπάρχει το εικονίδιο superSU ?

Κατέβασε απο το play κάποια εφαρμογη (π.χ root Checker) ώστε να δεις αν τελικά έγινες root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το έχω κάνει φίλε αλλά το root checker μου λέει ότι δεν είμαι root!

Άρα η διαδικασία δεν γινεται σωστά .

Η διαδικασία root κάνει και για το LTE μοντέλο (i9305)?

Thanks

Ο ίδιος τρόπος είναι αλλά διαφορετικό αρχείο ,κατέβασε από εδω το σωστό για την συσκευή σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν κανω root θα μπορώ να μεταφέρω της εφαρμογές και τα παιχνίδια στην εξωτερική κάρτα εχω το Ι9305.πριν κάνω root θα πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader; Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν κανω root θα μπορώ να μεταφέρω της εφαρμογές και τα παιχνίδια στην εξωτερική κάρτα εχω το Ι9305.πριν κάνω root θα πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader;

[ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

Ο bootloader είναι ξεκλείδωτος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση αν κάνουμε root στο Ι9305 τον counter μια φορα τον μηδενιζουμε η καθε φορά που κάνει επανεκκίνηση ξανά γράφει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση αν κάνουμε root στο Ι9305 τον counter μια φορα τον μηδενιζουμε η καθε φορά που κάνει επανεκκίνηση ξανά γράφει.

 

Στην 4.1.2 αν εχεις περάσει custom recovery γράφει ξανά μετά από επανεκκίνηση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...