Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιμετοπιζω καποιο προβλημα με το ΚΙΕS... προσπαθω να ξαναπερασω το ταιλευταιο firmware και την στιγμη που το κατεβαζει και φταννει στο 100% κλινει το προγραμμα και σταματα...

 

γιατι ετσι?

 

Σου βγάζει κάποιο error?

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου βγάζει κάποιο error?

 

Οχι φιλε... Απλα πεταγεται εξω απο το προγραμμα και βλεπω την επιφανεια εργασιας των windows

 

Κλείσε firewall / antivirus και δοκίμασε πάλι .

 

εκλεισα και τα δυο και τα ιδια κανει!

 

Σου βγάζει κάποιο error?

 

Τωρα που θυμαμαι την πρωτη φορα εβγαλε καποιο μηνυμα αν δινω permission στο προγραμμα να συνεχισει και του ειπα ναι... Τες αλλες φορες δεν το εβγαζε.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που θυμαμαι την πρωτη φορα εβγαλε καποιο μηνυμα αν δινω permission στο προγραμμα να συνεχισει και του ειπα ναι... Τες αλλες φορες δεν το εβγαζε.

To τρέχεις σαν administrator;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε... μαλλον απλα θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το κινητο...

 

To πρόβλημα είναι στον υπολογιστή σου.

Άσε το κινητό ήσυχο :cool:

Αυτό το πρόβλημα πάντως που αναφέρεις, το έχουν αναφέρει πολλές φορές και άλλα παιδιά και τελικά ήταν firewall/antivirus ή δεν έτρεχε ως administrator.

Δε τα διπλοτσεκάρεις ξανά;

Τρέξε το KIES με δεξί κλικ και run as administrator και ξαναδές τα ρημαδοφαιαργουολαντιβαιρους :happy:

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα είναι στον υπολογιστή σου.

Άσε το κινητό ήσυχο :cool:

Αυτό το πρόβλημα πάντως που αναφέρεις, το έχουν αναφέρει πολλές φορές και άλλα παιδιά και τελικά ήταν firewall/antivirus ή δεν έτρεχε ως administrator.

Δε τα διπλοτσεκάρεις ξανά;

Τρέξε το KIES με δεξί κλικ και run as administrator και ξαναδές τα ρημαδοφαιαργουολαντιβαιρους :happy:

 

οταν παω σπιτι θα το ξανατσεκαρω! ;)

 

παντως firewall εχω το εργοστασιακο των windows 7 και antivirus το microsoft security essentials

Link to comment
Share on other sites

οταν παω σπιτι θα το ξανατσεκαρω! ;)

 

παντως firewall εχω το εργοστασιακο των windows 7 και antivirus το microsoft security essentials

 

Κάνε επανεκκίνηση σε Safe Mode και δοκίμασε το.

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση σε Safe Mode και δοκίμασε το.

 

φιλε δεν το δοκιμασα αυτο μιας και ηθελα επειγον το κινητο και ετσι του εκανα επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων... οπως και να εχει ευχαριστω για την ανταποκριση! :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αντε να δουμε ποτε θα βγει κατι για το lte .

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το νεο firmware... Η πρώτη εικόνα είναι εξαιρετική!

Λιγο γρηγορότερο, λιγο πιο ομαλο. Επισης η οθονη πρεπει να εχει καλιμπραριστει ακομα καλύτερα. Η αντιθεση της μου φαίνεται μεγαλύτερη.

Για μπαταρία θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας. θέλω να αγοράσω ενα s3. Βρήκα καινούριο απο το ινερνετ απο το skroutz 2 τηλέφωνα που έχουν καλή τιμή αγοράς άλλα είναι κ τα δυο απο Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας γερμάνια κ ρουμάνια και ενα μεταχιρισμενο απο χ.ε απο cosmote.Υπαρχή κάποια διαφορά στα τηλέφωνα? Αν πάρω ενα απο ευρωπαϊκή αντιπροσωπία θα εχω αναβάθμισης?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας. θέλω να αγοράσω ενα s3. Βρήκα καινούριο απο το ινερνετ απο το skroutz 2 τηλέφωνα που έχουν καλή τιμή αγοράς άλλα είναι κ τα δυο απο Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας γερμάνια κ ρουμάνια και ενα μεταχιρισμενο απο χ.ε απο cosmote.Υπαρχή κάποια διαφορά στα τηλέφωνα? Αν πάρω ενα απο ευρωπαϊκή αντιπροσωπία θα εχω αναβάθμισης?

 

Εννοείται πως θα πάρεις το καινούριο. Όχι μόνο θα έχεις αναβαθμίσεις αλλά θα τις παίρνεις και πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω.. οταν αγορασα το s3 ηταν απο πωλονια (χεο) και αλλαξα scs σε (eur) και εχω βαλει το επισημο Firmware. στο θεμα της αναβαθμισης ποια απο της δυο χωρες περνει πρωτη Updates..??? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα είναι βουλγαρικο. Τώρα αυτό είναι καλό/κακό; τι;;;

 

Είναι ακριβώς το ίδιο κινητό με κάποιο Γερμανικό ή Πολωνικό ή Ελληνικό.. Και έχει ακριβώς τον ίδιο τρόπο κατασκευής.

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς το ίδιο κινητό με κάποιο Γερμανικό ή Πολωνικό ή Ελληνικό.. Και έχει ακριβώς τον ίδιο τρόπο κατασκευής.

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

Εννοώ σχετικά με το θέμα αναβαθμίσεις. Την ίδια στιγμή έρχονται όλες οι ενημερώσεις; δηλαδή όταν η 4.2.2 έρθει στην πχ Γερμανία θα έρθει και στο κινητό μου το οποίο να φανταστώ παίρνει από την Βουλγαρία; Sorry αν αυτό που λέω είναι βλακεια αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με αυτά...

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ελεγχο για ενημερωσεις και κατεβασε κατι, εκανε την εγκατασταση, επανεκκινηση και τλκ ειναι η ιδια εκδοση 4.1.2 . Ξερετε κατι; βσκ σε εσας ηρθε καποια ενημερωση;
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ σχετικά με το θέμα αναβαθμίσεις. Την ίδια στιγμή έρχονται όλες οι ενημερώσεις; δηλαδή όταν η 4.2.2 έρθει στην πχ Γερμανία θα έρθει και στο κινητό μου το οποίο να φανταστώ παίρνει από την Βουλγαρία; Sorry αν αυτό που λέω είναι βλακεια αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με αυτά...

 

Αυτό έχει να κάνει με την Samsung της κάθε χώρας. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα το πάρεις πιο γρήγορα από κάποιο Ελληνικό unbranded κινητό.. Καθώς η Ελλάδα, γενικώς καθυστερεί.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την Samsung της κάθε χώρας. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα το πάρεις πιο γρήγορα από κάποιο Ελληνικό unbranded κινητό.. Καθώς η Ελλάδα, γενικώς καθυστερεί.. ;)

 

Περιεργο γιατι εγινε κανονικα download και εγκατασταση...

Το δικο μου ελληνικο ειναι νομιζω... απο το ebw.gr το ειχα παρει. Κριμα παντως πηρα μια χαρα, ελπιζω να μην αργησει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο γιατι εγινε κανονικα download και εγκατασταση...

Το δικο μου ελληνικο ειναι νομιζω... απο το ebw.gr το ειχα παρει. Κριμα παντως πηρα μια χαρα, ελπιζω να μην αργησει:rolleyes:

 

Το easy buy φέρνει εισαγωγές όπως πολλά άλλα καταστήματα.. Για να δεις την χώρα προέλευσης, πάτα στον dialer *#1234# και δες τι γράφει το csc..

Εγώ το έχω πάρει από Kaiser shop και είναι γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

Το easy buy φέρνει εισαγωγές όπως πολλά άλλα καταστήματα.. Για να δεις την χώρα προέλευσης, πάτα στον dialer *#1234# και δες τι γράφει το csc..

Εγώ το έχω πάρει από Kaiser shop και είναι γερμανικό.

 

Και πως καταλαβαινω την χωρα; αυτο λεει... I9300OJVEMC1

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορω να το βρω... τεσπα, καποια στιγμη θα ερθει η ενημερωση, ας μην αλλαζω το θεμα με την χωρα προελευσης. τνχ παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέτα απο ενάμιση χρόνο κατοχής ενός υπέροχου s2 είμαι πλέον κάτοχος κ εγώ ενός ολοκαίνουριου s3 .Εχει κλασικά την 4.1.2

και οταν άνοιξα το ίντερνετ μου ηρθε αναβάθμιση 58mb.Δεν την έκανα ακόμα γιατί θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να πάρω back up,και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο αν παει κατι στραβα.

Τα στοιχεια του τηλεφώνου είναι

εκδοση 4.1.2

εκδοση φασματος i9300XXELLA

εκδοση kernel 3.0.31-742798

Αριθμος κατασκευης JZO54K.I9300XXELLA

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...