Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς δοκιμάσει την Αγγλική (LLA) rom και αν ναι (α) έχει δεί κάποιες διαφορές; (β) ρουτ γίνεται με τον κλασικό τρόπο;

 

Δεν την έχω βαλει ακομα ..ίσως την Κυριακή .

Root δεν μπορείς να κάνεις πλέον με ExynosAbuse APK αλλα μπορείς κανονικά με cf-auto και cf-root 6.4 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η διαδικασία είναι η ίδια με odin για την Αγγλική, σωστά;

 

Ναι σωστά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει την Αγγλική (LLA) rom και αν ναι (α) έχει δεί κάποιες διαφορές; (β) ρουτ γίνεται με τον κλασικό τρόπο;

 

Ναι εγώ την έβαλα χτες βράδυ. Εκτός από τη διόρθωση στο κενό ασφαλείας (που μάλλον γι' αυτό βγήκε) δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά... root με τον κλασσικό τρόπο ναι.

Έχει καινούριο bootloader και κάτι πρόσθετα για nfc αλλά δεν είδα τίποτα καινούριο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ την έβαλα χτες βράδυ. Εκτός από τη διόρθωση στο κενό ασφαλείας (που μάλλον γι' αυτό βγήκε) δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά... root με τον κλασσικό τρόπο ναι.

Έχει καινούριο bootloader και κάτι πρόσθετα για nfc αλλά δεν είδα τίποτα καινούριο.

 

Έχει και άλλες διαφορές, ίσως όχι ουσιαστικές (θα φανεί)

Πάντως οι προηγούμενες (ELKC-ELL4-5) είναι ολόιδιες σαν 2 σταγόνες.

Επίσης και ο κερνελ είναι καινούριο build

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα οτι βγήκε για το Ρουμάνικο cosmote που είναι κανονικά το δίκο μου( Πολωνική έχω τώρα.)Πως θα μάθω αν είναι με τα νέα δεδομένα αυτή; Οπως η Αγγλική δηλαδή.
:D
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Για να βάλω μια οποιαδήποτε official rom η διαδικασία είναι ίδια όπως και για να βάλω μια custom? Προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να συνδέσω το allshare wireless hub της samsung και δεν... κάπου διάβασα ότι θα πρέπει να είναι μόνο official rom για να συνδεθεί! Κουφό δεν είναι??
Link to comment
Share on other sites

O kernel είναι καινούριος πιθανότατα για να αντιμετωπίσει το exploid του Exynos.

Είναι πολύ κοντά στο προηγούμενο για να περιμένω άλλες διαφορές, θα δώ και αν θα το περάσω και εγώ το ΣΚ (αν ζεί ακόμα το κινητό :lol:)

Ευκαιρία να το στήσω από την αρχή αφού, περιέργως πως, έχω "καταφέρει" να το έχω από τον Ιούλιο χωρίς fartory reset! :D

Δεν χρειάστηκε ποτέ για κάποιο bug και βαριόμουνα την όλη διαδικασία καθώς έχω άπειρους φακέλους και καμια 250 εφαρμογές περάσει. Ευτυχώς έχω και άλλες android συσκευές για "παιχνίδι":p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Επειδή βαρέθηκα λιγάκι να περιμένω ...λέω να περάσω επίσημο firm 4.1.2 με Odin.

Προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή "χτυπάω" όποιο θέλω..πχ. Αγγλικό LL4?

Ευχαριστώ πολύ! :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Επειδή βαρέθηκα λιγάκι να περιμένω ...λέω να περάσω επίσημο firm 4.1.2 με Odin.

Προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή "χτυπάω" όποιο θέλω..πχ. Αγγλικό LL4?

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Χτύπα αλύπητα αυτή που είπες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Επειδή βαρέθηκα λιγάκι να περιμένω ...λέω να περάσω επίσημο firm 4.1.2 με Odin.

Προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή "χτυπάω" όποιο θέλω..πχ. Αγγλικό LL4?

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Εγώ θα σου πρότεινα την νέα αγγλική LLA, είναι η τελευταία που κυκλοφόρησε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Για να βάλω μια οποιαδήποτε official rom η διαδικασία είναι ίδια όπως και για να βάλω μια custom? Προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να συνδέσω το allshare wireless hub της samsung και δεν... κάπου διάβασα ότι θα πρέπει να είναι μόνο official rom για να συνδεθεί! Κουφό δεν είναι??

και ξαναρωτάω: για να συνδεθώ με το wireless usb hub της samsung (για ασύρματη σύνδεση galaxy με τηλεόραση) θα πρέπει να φοράω official rom ή custom (την οποία και φοράω τώρα)?

Link to comment
Share on other sites

και ξαναρωτάω: για να συνδεθώ με το wireless usb hub της samsung (για ασύρματη σύνδεση galaxy με τηλεόραση) θα πρέπει να φοράω official rom ή custom (την οποία και φοράω τώρα)?

 

To ερώτημα αυτό πρέπει να το κάνεις σε σχετικό θέμα της συγκεκριμένης rom που φοράς (πχ στο XDA). Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει ξηλώσει από μέσα ο εκάστοτε μάγειρας της rom (που το πιο πιθανό είναι να έχει ξηλώσει όλα τα σχετικά με all share)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα την νέα αγγλική LLA, είναι η τελευταία που κυκλοφόρησε.

 

Αν σου πω ότι το LL4 το είδα LLA... :O

Θεέ μου sudden blind λόγω amoled!!!!

Και το 4 να βάλεις πάντως, θα σου βγάλει ότι έχει update σε Α

 

και ξαναρωτάω: για να συνδεθώ με το wireless usb hub της samsung (για ασύρματη σύνδεση galaxy με τηλεόραση) θα πρέπει να φοράω official rom ή custom (την οποία και φοράω τώρα)?

 

Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε να παίζει.

Αλλά ποιος ξέρει αν λείπει τίποτα μέσα από την custom.

Βάλε μια στοκ και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι το LL4 το είδα LLA... :O

Θεέ μου sudden blind λόγω amoled!!!!

Και το 4 να βάλεις πάντως, θα σου βγάλει ότι έχει update σε Α

 

 

 

Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε να παίζει.

Αλλά ποιος ξέρει αν λείπει τίποτα μέσα από την custom.

Βάλε μια στοκ και δοκίμασε.

να επιλέξω δλδ μια από αυτές της πρώτης σελίδας του topic???

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι το LL4 το είδα LLA... :O

Θεέ μου sudden blind λόγω amoled!!!!

Και το 4 να βάλεις πάντως, θα σου βγάλει ότι έχει update σε Α

 

Και εγώ αυτό εννοούσα βασικά.. χρειάζομαι τρίτο καφεδάκι άμεσα! :O

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

να επιλέξω δλδ μια από αυτές της πρώτης σελίδας του topic???

http://www.hotfile.com/dl/187043406/b0b9544/I9300XXELLA_I9300OXAELLA_BTU.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά? Επειδή μόλις μόλις μόλις τώρα έβαλα την πολωνική και δεν έχω "σετάρει" ακόμα το κινητό τι λέτε να κάνω?

Αξίζει να περάσω αυτήν την αγγλική I9300XXELLA_I9300OXAELLA_BTU που συζητάτε ή μου φτάνει η πολωνική προς το παρόν?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά? Επειδή μόλις μόλις μόλις τώρα έβαλα την πολωνική και δεν έχω "σετάρει" ακόμα το κινητό τι λέτε να κάνω?

Αξίζει να περάσω αυτήν την αγγλική I9300XXELLA_I9300OXAELLA_BTU που συζητάτε ή μου φτάνει η πολωνική προς το παρόν?

Αν δεν εχεις κανει τιποτα ακομα, ναι αξιζει κατα την γνωμη μου. Και εγω που ειμαι ''σεταρισμενος'' θα κανω την αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηραν 4.1.2 Βοσνια, Βουλγαρια, Κυπρος, Κροατια, Τσεχια, Σκοπια, Μαυροβουνιο, Σαουδικη Αραβια, South East Europe, Ουκρανια. Επισημως ειμαστε οι μονοι στα Βαλκανια που δεν την πηραμε. Ε γιατι ;;; Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηραν 4.1.2 Βοσνια, Βουλγαρια, Κυπρος, Κροατια, Τσεχια, Σκοπια, Μαυροβουνιο, Σαουδικη Αραβια, South East Europe, Ουκρανια. Επισημως ειμαστε οι μονοι στα Βαλκανια που δεν την πηραμε. Ε γιατι ;;;

 

Θα έρθει κι εδώ.. Όσοι βιάζονται ας περάσουν την Κυπριακή 4.1.2 που μόλις ανέβηκε στην πρώτη σελίδα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επισημως ειμαστε οι μονοι στα Βαλκανια που δεν την πηραμε. Ε γιατι ;;;

Γιατί δεν είμαστε ούτε καν Βαλκάνιοι...:down:

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κι εδώ.. Όσοι βιάζονται ας περάσουν την Κυπριακή 4.1.2 που μόλις ανέβηκε στην πρώτη σελίδα.

 

Δε θελω η δικη μου να μυριζει χαλουμι αλλα ξυνισμενη φετα.

Μου προκαλει απλα εντυπωση η σημερινη ημερα διοτι ολοι οι γειτονες μας την προμηθευτηκαν, ακομα και αυτοι οι ελεϊνοι οι Σκοπιανοι, εκτος απο εμας.

Αν βιαζομουν, θα ειχα βαλει ηδη το μαννα εξ'ουρανου, την βρετανικη ROM, που διορθωνει τους παντες και τα παντα.

 

PS. Οι γειτονες μας ειναι αυτοι που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηραν 4.1.2 Βοσνια, Βουλγαρια, Κυπρος, Κροατια, Τσεχια, Σκοπια, Μαυροβουνιο, Σαουδικη Αραβια, South East Europe, Ουκρανια. Επισημως ειμαστε οι μονοι στα Βαλκανια που δεν την πηραμε. Ε γιατι ;;;

 

Αυτό καλό θα ήταν να μας ανοίξει τα μάτια και να μην δίνουμε κάποιοι χωρίς λογο παραπάνω λεφτά για να πάρουμε Ελληνική συσκευή. Πραγματικά δεν έχει καμία διαφορά με τις αλλες και επιπλέον αργεί να πάρει και τις ενημερώσεις.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Τι σας χαλάει να περάσετε την πολωνική να τελειώνει?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...