Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα μου ειναι παλιά. Δεν Έχει ρυθμίσεις για apn. Απλά αν το csc ειναι για Γερμανία ρωταω αν θα γνωρίζει τα Ελληνικά apn cosmote. Σε Λίγο θα το έχω. Το φέρνει η courier. Καλή χρονια σε όλους.

Τι σημαινει η καρτα σου ειναι παλια; Αφου θα βαλεις micro sim, δεν μπορει να υπαρξει S3 με "παλια" καρτα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτος και εαν εχεις τον κοφτη οπως εγω ,και twin card ,που την μια την κοβεις microsom και την αλλην την αφηνεις κανονικη sim!;)

Δεν θα "εκοβα", θα εδινα 5 ευρω και θα εβαζα στο καινουριο μου S3 μια καινουρια micro sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι πολύ παλιά η κάρτα δεν υπάρχει πρόβλημα με το κόψιμο.

 

Και αν δεν περιέχονται τα apn στη συγκεκριμένη κάρτα, εννοείται ότι δε θα μπαίνουν αυτόματα με γερμανικό csc..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ηταν Γαλλικο, ειχε παρει ΟΤΑ την 4.1.1 και μετα περασα με odin την Γερμανικη 4.1.2 και το sales code εγινε χωρις να κανω κατι εγω ελληνικο. Πιθανον αυτοματα με την ελληνικη 4.1.1 και παρεμεινε και στην γερμανικη 4.1.2 Θεμα με το 3G δεν υπηρξε σε καμια στιγμη. Δεν πιστευω οτι θα εχεις προβλημα και η γνωμη μου ειναι να βαλεις καινουρια micro sim. Με το καλο να το δεχτεις!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πηρα το g3 αλλά δεν συνδέεται στο wifi. ενώ τα κάνω όλα καλά και με τους κωδικους. Στο internet έχει πολλούς που δεν συνδέονται με το καινούριο κινητό. Υπάρχει λύση???????????
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πηρα το g3 αλλά δεν συνδέεται στο wifi. ενώ τα κάνω όλα καλά και με τους κωδικους. Στο internet έχει πολλούς που δεν συνδέονται με το καινούριο κινητό. Υπάρχει λύση???????????

Καλορίζικο!

Κανε μια επανεκκίνηση το router και δοκίμασε πάλι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πηρα το g3 αλλά δεν συνδέεται στο wifi. ενώ τα κάνω όλα καλά και με τους κωδικους. Στο internet έχει πολλούς που δεν συνδέονται με το καινούριο κινητό. Υπάρχει λύση???????????

 

Κάτι παίζει με τον router σου.. κοίτα στις ρυθμίσεις αν έχεις ενεργό κανένα mac address filter ή κάτι τέτοιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με τον router σου.. κοίτα στις ρυθμίσεις αν έχεις ενεργό κανένα mac address filter ή κάτι τέτοιο.

 

Τελικά έχετε δίκιο. Ήταν το ρουτερ. Όλα καλά έχω την 4.1.1 και csc LI2(DBt)

Υπάρχει καινούρια LL1 αλλά δεν την κάνει το kies. Το kies δεν την εγκαθηστά σταματά στο 99%. Κλασικό πρόβλημα. Θα δω τι θα κάνω. Γερμανική είναι αυτή??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε δίκιο. Ήταν το ρουτερ. Όλα καλά έχω την 4.1.1 και csc LI2(DBt)

Υπάρχει καινούρια LL1 αλλά δεν την κάνει το kies. Το kies δεν την εγκαθηστά σταματά στο 99%. Κλασικό πρόβλημα. Θα δω τι θα κάνω. Γερμανική είναι αυτή??

τι ρυθμισεις εκανες φιλε μου ακριβως στο ρουτερ?

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις εκανες φιλε μου ακριβως στο ρουτερ?

 

ειχα ρυθμισει μεσω registration να συνδεεται μια καινουρια συσκευη και το είχα ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά στο φόρουμ!

 

Έχω βάλει την Πολωνική 4.1.2 και βλέπω στις εφαρμογές μία η οποία λέγεται joyn και δεν ξέρω αν χρησιμεύει κάπου ή μπορώ να την "παγώσω".

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά στο φόρουμ!

 

Έχω βάλει την Πολωνική 4.1.2 και βλέπω στις εφαρμογές μία η οποία λέγεται joyn και δεν ξέρω αν χρησιμεύει κάπου ή μπορώ να την "παγώσω".

 

Ευχαριστώ!

 

Στείλτη στον αγύριστο :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε σημερα η αναβαθμιση για 4.1.2 (XEF).. Πως προτεινετε να την κανω απο Kies η μεσω odin?

 

Όπως σε βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε βολεύει

factory reset να κανω απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου η γινεται και καπως απο το kies?

Link to comment
Share on other sites

factory reset να κανω απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου η γινεται και καπως απο το kies?

 

Κάνε από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα, επιδει θα περασω την 4.1.2 (την Πολωνικη διοτι δεν μου εχει ερθει το update ακομα) Χριαζεται να ειμαι ροοτ για να το περασω με Odin?
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε η 4.1.2 (France - XEF) είναι λίγο λιγότερο smooth,

το factory reset μετά την αναβάθμιση είναι απαραίτητο γιατί το κινητό σέρνεται..

η μαμα εφαρμογή για τα μηνύματα σέρνεται σε σύγκριση πριν την ενημέρωση ..

έχει ωραία πραγματάκια σε γενικές γραμμές

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα, επιδει θα περασω την 4.1.2 (την Πολωνικη διοτι δεν μου εχει ερθει το update ακομα) Χριαζεται να ειμαι ροοτ για να το περασω με Odin?

 

Όχι δεν χρειάζεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα, επιδει θα περασω την 4.1.2 (την Πολωνικη διοτι δεν μου εχει ερθει το update ακομα) Χριαζεται να ειμαι ροοτ για να το περασω με Odin?

Οχι.

μου ήρθε η 4.1.2 (France - XEF) είναι λίγο λιγότερο smooth,

το factory reset μετά την αναβάθμιση είναι απαραίτητο γιατί το κινητό σέρνεται..

η μαμα εφαρμογή για τα μηνύματα σέρνεται σε σύγκριση πριν την ενημέρωση ..

έχει ωραία πραγματάκια σε γενικές γραμμές

Δοκιμασε τον Nova launcher απο το play store και ολα αυτα θα στρωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το αρχειο ειναι zip στο odin τοποθετειται στο pda;

 

Αν το αρχείο είναι zip εγκαθίσταται μέσω cwm (recovery)

Link to comment
Share on other sites

Αν το αρχείο είναι zip εγκαθίσταται μέσω cwm (recovery)

 

Αλλα λιγο προσοχη ...γιατι το εικονιδιο του .zip και το εικονιδιο του .tar ειναι ιδια (στον δικο μου υπολογιστη τουλαχιστον) και μπορει να μπερδευτεις...

Και τα 2 φαινονται σαν 3 βιβλιαρακια το ενα πανω στο αλλο.....

Το .zip ειναι για cwm ενω το .tar ειναι για odin.

Και το αναφερω γιατι παλια ειχα μπερδευτει.....

Link to comment
Share on other sites

Αλλα λιγο προσοχη ...γιατι το εικονιδιο του .zip και το εικονιδιο του .tar ειναι ιδια (στον δικο μου υπολογιστη τουλαχιστον) και μπορει να μπερδευτεις...

Και τα 2 φαινονται σαν 3 βιβλιαρακια το ενα πανω στο αλλο.....

Το .zip ειναι για cwm ενω το .tar ειναι για odin.

Και το αναφερω γιατι παλια ειχα μπερδευτει.....

 

Αν και τελείως εκτός θέματος, Start - Computer - Organise - Folder and Search Options - View (tab) - και ξετίκαρε το Hide extensions of known file types.

Έτσι δε θα ξαναμπερδευτείς ποτέ.

Επίσης, μόνο σε σένα δείχνει το εικονίδιο με βιβλιαράκια, κι αυτό επειδή έχεις εγκαταστήσει το WinRAR ως λογισμικό αποσυμπίεσης.

 

Συνέχεια στην ενότητα υπολογιστών αν χρειάζεται... αλλιώς pm.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει την Αγγλική (LLA) rom και αν ναι (α) έχει δεί κάποιες διαφορές; (β) ρουτ γίνεται με τον κλασικό τρόπο;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...