Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά .. ψάχνω πόσο καιρό να βρω ακουστικά με πλακέ καλώδιο και που να έχει επίσης και κουμπιά για τη ρύθμιση του ηχου και για απάντηση κλήσεων κτλ. όμως όσα έχω δοκιμάσει κανένα δεν λειτουργεί σωστά. έχετε κάτι συγκεκριμένο υπόψη ή ξέρετε κάποια εταιρία που τα βύσματα της εχουν την ''πολικότητα'' με αυτα της samsung??

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά .. ψάχνω πόσο καιρό να βρω ακουστικά με πλακέ καλώδιο και που να έχει επίσης και κουμπιά για τη ρύθμιση του ηχου και για απάντηση κλήσεων κτλ. όμως όσα έχω δοκιμάσει κανένα δεν λειτουργεί σωστά. έχετε κάτι συγκεκριμένο υπόψη ή ξέρετε κάποια εταιρία που τα βύσματα της εχουν την ''πολικότητα'' με αυτα της samsung??

 

Εμενα παντως με το ιδιο κινητο και πιθανοτατα τα ιδια ακουστικα του, το κουμπακι του και την ενταση ανεβαζει και απαντηση κλησεων κανει.

Αλλα εσυ ψαχνεις πλακε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται παραξενο παντως να βγαινουν προβληματικες κοπιες της kingston. Συνηθως η sandisk ητανε αυτη που ειχε τετοια θεματα, γεγονος που το βιωσα και γω ο ιδιος και μου την αντικατεστησαν με καινουργια. gsa1967 πιθανον θα επεσες σε προβληματικες παρτιδες αλλιως κανε ενα φορματ την καρτα και ξαναπροσπαθησε...
Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται παραξενο παντως να βγαινουν προβληματικες κοπιες της kingston. Συνηθως η sandisk ητανε αυτη που ειχε τετοια θεματα, γεγονος που το βιωσα και γω ο ιδιος και μου την αντικατεστησαν με καινουργια. gsa1967 πιθανον θα επεσες σε προβληματικες παρτιδες αλλιως κανε ενα φορματ την καρτα και ξαναπροσπαθησε...

εκανα φορματ στην καρτα πριν την βαλω στο pc. και τις δυο kingston.

αλλαξα με μια adata. την εκανα φορματ μεσω τηλεφωνου. την εχω απο το σαββατο μεσα . μεχρι στιγμης ολα καλα.

ειχα 7 μηνες μια σαμσουνγκ 32αρα πανω χωρις κανενα προβλημα και την εβαλα στο νοτε 3.

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ στην καρτα πριν την βαλω στο pc. και τις δυο kingston.

αλλαξα με μια adata. την εκανα φορματ μεσω τηλεφωνου. την εχω απο το σαββατο μεσα . μεχρι στιγμης ολα καλα.

ειχα 7 μηνες μια σαμσουνγκ 32αρα πανω χωρις κανενα προβλημα και την εβαλα στο νοτε 3.

 

Θα σου προτεινα να την αλλαξεις το γρηγοροτερο δυνατον, εφοσον εχεις εγγυηση φυσικα ωστε να μην τη χασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με το ιδιο κινητο και πιθανοτατα τα ιδια ακουστικα του, το κουμπακι του και την ενταση ανεβαζει και απαντηση κλησεων κανει.

Αλλα εσυ ψαχνεις πλακε.

 

για αυτο εχω συνηθίσει αυτές τις λειτουργίες και τώρα που τα χάλασα αυτα που ειχε δεν μπορώ να βρω άλλα που να κάνουν (εκτός απο τα αυθεντικά πάντα) .. άλλα μου φαίνεται πολύ περίεργο που 9/10 ακουστικά δεν κάνουν.. αν κάποιος γνωρίζει κατι ας μου στείλει ένα λινκ .. :rolleyes:

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

ποιο μέγεθος λέτε να κάνει σε αυτή τη θήκη για το s3? Μάλλον το XL ε? την έχει κανένας?

http://viewitem.eim.ebay.gr/MAGNET-BUTTON-LEATHER-PULL-TAB-SKIN-CASE-COVER-POUCH-FOR-VARIOUS-MOBILE-PHONES/190907191932/item

Link to comment
Share on other sites

ποιο μέγεθος λέτε να κάνει σε αυτή τη θήκη για το s3? Μάλλον το XL ε? την έχει κανένας?

http://viewitem.eim.ebay.gr/MAGNET-BUTTON-LEATHER-PULL-TAB-SKIN-CASE-COVER-POUCH-FOR-VARIOUS-MOBILE-PHONES/190907191932/item

 

Μην βαζετε βλακειες θηκες στο κινητο σας.. Εκτος του οτι ειναι αβολες μπαζουν σκονες απο παντου.. Ασε που σε πτωση δεν προστατευουν.. ;) Τσαμπα πετατε λεφτα..

Προταση..

http://shop.golla.com/epages/Golla.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/Golla/Products/G1399

και

http://shop.golla.com/epages/Golla.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/Golla/Products/G1398

 

Προσωπικα τις εχω και τις δυο.. και ειναι φοβερες. Πολυ καλη εφαρμογη. Ανετα χωρανε το κινητο και με μια θηκη σιληκονης σε νορμαλ μεγεθος και σχεδιο (βλεπε spigen).

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου - σαν την Commuter της Otterbox δεν υπαρχει.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου...

Είμαι fan της συγκεκριμένης εταιρίας μιας και στο SGS πάλι τέτοια έχω πάρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μην βαζετε βλακειες θηκες στο κινητο σας.. Εκτος του οτι ειναι αβολες μπαζουν σκονες απο παντου.. Ασε που σε πτωση δεν προστατευουν.. ;) Τσαμπα πετατε λεφτα..

τοσο χαλια?

 

 

για πειτε και κανενας αλλος ποια θηκη εχετε...

Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια?

 

 

για πειτε και κανενας αλλος ποια θηκη εχετε...

 

Δημητρη ναι οι ανοικτες ειναι οτι να βρεξει κατεβασει.. Παλια ειχα αυτη στο s3.. H παραμικρη σκονη μεσα.. :(

μην το σκεφτεσαι καν.. Κλειστου τυπου παλικαρε.. ;)

Μπορει να μην το αναδεικνυει αλλα προστατευει..

 

Στο s3 ειχα:

αυτο με αυτη την θηκη και μεσα σε αυτην που σου εδειξα πιο πανω.. μετα πηρα αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ναι οι ανοικτες ειναι οτι να βρεξει κατεβασει.. Παλια ειχα αυτη στο s3.. H παραμικρη σκονη μεσα.. :(

μην το σκεφτεσαι καν.. Κλειστου τυπου παλικαρε.. ;)

Μπορει να μην το αναδεικνυει αλλα προστατευει..

 

Στο s3 ειχα:

αυτο με αυτη την θηκη και μεσα σε αυτην που σου εδειξα πιο πανω.. μετα πηρα αυτη.

 

το καταλαβαινω αυτο που λες για τη σκονη αλλα ρε γ@μωτο μεχρι να το βγαλεις απο θηκες σαν την golla την χανεις την κληση...

τεσπα, ευχαριστω για τις πληροφοριες...

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαινω αυτο που λες για τη σκονη αλλα ρε γ@μωτο μεχρι να το βγαλεις απο θηκες σαν την golla την χανεις την κληση...

τεσπα, ευχαριστω για τις πληροφοριες...

 

δεν την χανεις καθολου.. ;)

ειναι πολυ ανετη. δεν κολυμπα μεσα αλλα δεν ειναι και σφιχτη. ;)

τπτ να 'σαι καλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος αυτή εδώ; http://www.aliexpress.com/item/Bumper-Case-Ultrathin-Aluminum-Case-Matting-Metal-Case-For-Samsung-Galaxy-S3-I9300-Airmail-Free-Shipping/910815201.html

Επειδή είναι μεταλλική,δεν ξέρω μήπως δημιουργεί θέμα σε wifi και gps.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται για θηκη για την μεγαλη μπαταρια 3000mah γνησια της samsung να παρει αυτην εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Extended-Battery-Silicone-TPU-Back-Cover-Case-For-SAMSUNG-GALAXY-S3-SIII-i9300-/380659861957?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item58a11889c5 τσαμπα ειναι και αρκετα καλη!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη θεωρείτε καλύτερη; Την Otterbox Commuter ή την UAG? Είμαι μεταξύ αυτών των δύο :) Ευχαριστώ :D

 

Edit: Τελικά παρήγγειλα την UAG από το επίσημο site :D

Edited by zalaros
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτη τη θηκη αυθεντικη και δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε. http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-galaxy-s3-pouch-navy-blue-efc-1g6lbecstd-p35411.htm

 

οποιος ενδιαφερεται να μου στειλει μυνημα.

 

εχεις καποιος να προτεινει μια καλη θηκη flip με μαγνητη και stand cover??

Edited by AudiA3_1800T
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά και απο εμένα πήρα σήμερα απο ebay αυτήν εδώ http://viewitem.eim.ebay.gr/Shock-Proof-Dual-Layer-Silicone--Hard-Case-Cover-4-Samsung-Galaxy-S3-SIII-i9300Blue--Stylus-Pen/121006400999/item?variant0=Blue+%2B+Stylus+Pen&transId=1155999386002 αλά άλη είναι η απορία μου είχε δώρο και ένα στήλο για την οθόνη αφής αν την χρησιμοποιήσω θα παθει κατι η οθόνη η όχι τη λέτε
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά και απο εμένα πήρα σήμερα απο ebay αυτήν εδώ http://viewitem.eim.ebay.gr/Shock-Proof-Dual-Layer-Silicone--Hard-Case-Cover-4-Samsung-Galaxy-S3-SIII-i9300Blue--Stylus-Pen/121006400999/item?variant0=Blue+%2B+Stylus+Pen&transId=1155999386002 αλά άλη είναι η απορία μου είχε δώρο και ένα στήλο για την οθόνη αφής αν την χρησιμοποιήσω θα παθει κατι η οθόνη η όχι τη λέτε

Μα δεν ειναι για να το σερνεις πανω στην οθονη,να το πατας ειναι,και μια χαρα την κανει τη δουλεια του,ιδιως αμα εχεις χοντρα δαχτυλα και δυσκολευεσαι να ΄πετυχαινεις τα γραμματα.Εγω εχω κατι αντιστοιχο, και μια χαρα βολευει ακομα και στο iPad,οταν γραφω καποιο σχολιο,για να μην κουραζω τα δαχτυλα μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά και απο εμένα πήρα σήμερα απο ebay αυτήν εδώ http://viewitem.eim.ebay.gr/Shock-Proof-Dual-Layer-Silicone--Hard-Case-Cover-4-Samsung-Galaxy-S3-SIII-i9300Blue--Stylus-Pen/121006400999/item?variant0=Blue+%2B+Stylus+Pen&transId=1155999386002 αλά άλη είναι η απορία μου είχε δώρο και ένα στήλο για την οθόνη αφής αν την χρησιμοποιήσω θα παθει κατι η οθόνη η όχι τη λέτε

Αυτη την θηκη την εχω εδω και μερικους μηνες , ειναι ολα τα λεφτα δεν καταλαβαινει τιποτα προστατευει το κινητο 100%.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ποια ειναι η μεγιστη μπαταρια που μπορει να παρει το κινητο χωρις να θελει εξτρα θηκη;

επισης θα ηθελα ενα λινκ για αγορα απο το καταστημα και ΟΧΙ ONLINE!

δυσκολο να βρεθει τωρα που το κινητο «παλιωσε» ε;

Link to comment
Share on other sites

screen protector ήρθαν, μαζί με το κινητό , και σήμερα θα κανω τις πρώτες μου απόπειρες (ως τώρα, στο google nexus 7, απέτυχα πάντως)!

ερώτηση.

πήγα στο πλαίσιο, και βρήκα μια όμορφη θήκη ( αυτήν εδώ), με κόστος 40 ευρώ. το οποίο και βρήκα εξωφρενικό.

οπότε, 2 ερωτήσεις.

1) είναι χρηστική? είναι χρήσιμη?

2) άλλη πρόταση, για θήκη? (οι full cover Που προτάθηκαν πριν, σα "σακουλάκι", δε με ψήνουν πάντως)!

από την άλλη, στο ebay, παίζουν δεκάδες θήκες, flip cover, στα 3-6 ευρώ, αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν...

(πχ:

Α)

Β)

Γ)

Δ)

 

και αυτή, αν και είναι full cover, δείχνει συμπαθής.

Edited by antreaslam
Link to comment
Share on other sites

It is officcial.

Είμαι άχρηστος.

Μαζί με το screen protector που πήρα από πλαίσιο, μου ήρθαν και κάτι κινέζικα. Συνολικά 6+2. Κατέστρεψα μόνος μου τα 4, και το έδωσα σε ενα φίλο, ο οποίος με μόνο 2 πολύ μικρές φουσκάλες, το εβαλε με το 1ο (το κινέζικο μάλιστα)!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...