Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην otterbox την εχω παρει εγω και τη θεωρω κορυφαια. Προστατευει πολυ καλα το κινητο, εχει εξαιρετικο κρατημα, πολυ εργονομικη και πανεμορφη ( σε μπλε την εχω παρει). Την ειχα συνδυασει και με γυαλινη προστασια οθονης ωστε να εχω εξτρα προστασια σε περιπτωση που θα επεφτε με την οθονη το κνητο. Το μονο μειον ειναι οτι τα κουμπια θελουν αρκετο πατημα για να λειτουργησουν. Εβαλα εξτρα χαρτι αναμεσα σε αυτα και στο κανονικα κουμπια και λειτουργουν μια χαρα τωρα. Ειναι παρα πολυ καλη θηκη και στη συνιστω ανεπιφυλακτα.

Εδω και οι εντυπωσεις μου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4781093#post4781093

 

Πολυ ωραια φιλε.. Θελω να σε ρωτησω. Απο που την πηρες θυμασαι;

 

Να ρωτησω και κατι ακομη. Ως τωρα εκανα αγορες απο ebay , και θελω να παρω την Commuter απο Amazon. Ποιον πωλητη να εμπιστευτω; Βρηκα 1-2 αξιοπιστους αλλα δεν στελνουν Ελλαδα. Βρηκα εδω : http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B008826ZD8/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1379139940&sr=8-1&keywords=otterbox+samsung+galaxy+s3+amazon.co.uk&condition=new , να εχει μια εταιρεια AVIDES αξιοπιστη , αλλα και στο τελος το amazon.co.uk . Και οι 2 στελνουν Ελλαδα , αλλα ο δευτερος ειναι το επισημο amazon ;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες...Μπαταρια πιο μεγαλη μπορομε να βαλουμε στο κινητο ?

 

Στο e-shop.

 

Δεν βλεπω κατι εκει

 

http://www.e-shop.gr/shop?id=301

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φιλε.. Θελω να σε ρωτησω. Απο που την πηρες θυμασαι;

 

Να ρωτησω και κατι ακομη. Ως τωρα εκανα αγορες απο ebay , και θελω να παρω την Commuter απο Amazon. Ποιον πωλητη να εμπιστευτω; Βρηκα 1-2 αξιοπιστους αλλα δεν στελνουν Ελλαδα. Βρηκα εδω : http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B008826ZD8/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1379139940&sr=8-1&keywords=otterbox+samsung+galaxy+s3+amazon.co.uk&condition=new , να εχει μια εταιρεια AVIDES αξιοπιστη , αλλα και στο τελος το amazon.co.uk . Και οι 2 στελνουν Ελλαδα , αλλα ο δευτερος ειναι το επισημο amazon ;

 

Για αγορες απο εξω δε μπορω να σε βοηθησω καθως δεν εχω και πολλη εμπειρια με πωλητες κτλ... Την otterbox την πηρα απο εδω, απο το mobile center.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι εκει

 

http://www.e-shop.gr/shop?id=301

 

Αυτή εδώ δεν κάνει?

 

Υπάρχει και σε 4200mAh εδώ.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή πρόταση για screen protector ανθεκτικό, με καλή αίσθηση αφής, να μην αφήνει δακτυλιές και να μην χάνω στην ευκρίνεια γιατί με μία matte που έχω χάνει πολύ. Κοινώς να έχω screen protector αλλά να μην με "κόβει" σε οτιδήποτε, σαν να μην υπάρχει. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ δεν κάνει?

 

Υπάρχει και σε 4200mAh εδώ.

 

Σε ευχαριστω.Δεν εψαξα καλα μαλλον

 

Η μεγαλη απο amazon θα χωραει στο κινητο ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες...Μπαταρια πιο μεγαλη μπορομε να βαλουμε στο κινητο ?

 

Μπορείς. Έχει στα 3000mA.

 

Στο e-shop.

 

Αυτη θελει και αλλαγη πλατης για να χορεσει ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη θελει και αλλαγη πλατης για να χορεσει ???

 

ναι.. σου δίνει αλλο καπάκι για πισω μαζι με την μπαταρια που κανει το κινητο λιγο πιο χοντρο.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Επιτραπεζια βαση φορτισης κινητου με δευτερη ματαρια που να φορτιζεται απο την βαση κυκλοφορει στην αγορα παιδια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή πρόταση για screen protector ανθεκτικό, με καλή αίσθηση αφής, να μην αφήνει δακτυλιές και να μην χάνω στην ευκρίνεια γιατί με μία matte που έχω χάνει πολύ. Κοινώς να έχω screen protector αλλά να μην με "κόβει" σε οτιδήποτε, σαν να μην υπάρχει.

 

Εγώ έχω αυτήν http://www.public.gr/product/tilefonia/accessories/belkin-screen-protector-samsung-galaxy-s-iii/prod2720100pp/ πάρα πολύ καλή σαν να μην φοράει καθόλου είναι και η αίσθηση στο χέρι επίσης πάρα πολύ καλή. Για έμενα αξίζει τα λεφτά της.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν http://www.public.gr/product/tilefonia/accessories/belkin-screen-protector-samsung-galaxy-s-iii/prod2720100pp/ πάρα πολύ καλή σαν να μην φοράει καθόλου είναι και η αίσθηση στο χέρι επίσης πάρα πολύ καλή. Για έμενα αξίζει τα λεφτά της.

 

Καλυπτει ολη την προσοψη ή μονο το κομματι της οθονης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή readpoint έχετε κι εσείς θέμα;

Αγόρασα (με τη χρήση του κουπονιού των 100 ευρώ) περιοδικά και βιβλία. Τα περισσότερα παίζουν αλλά το pc magazine π.χ. κι ένα βιβλίο, ενώ τα δείχνει στο purchased items (ότι τα αγόρασα) δεν εμφανίζονται στη library. Ασε που συνεχώς με πετάει έξω με "η εφαρμογή Readpoint διακόπηκε"

 

 

Συγνώμη!

Λάθος topic... Πως το σβήνω; Ηταν για το Galaxy Tab η ερώτηση

Edited by alex2310
Λάθος topic

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλάβω πως άλλες εταιρείες έχουν βγάλει μπαταρίες με μικρότερο μέγεθος και μεγαλύτερη χωρητικότητα ενώ η samsung δεν εχει τπτ. Για να βάλεις μια καλύτερη μπαταρία πρεπει να κανεις το κινητό σαν μπετονιερα. Εκτός και αν εχει βγει κάτι και δεν το γνωρίζω. Απλα μετα απο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι αξιόλογο. Στο ίδιο μέγεθος με την αρχική δεν υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας??
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλάβω πως άλλες εταιρείες έχουν βγάλει μπαταρίες με μικρότερο μέγεθος και μεγαλύτερη χωρητικότητα ενώ η samsung δεν εχει τπτ. Για να βάλεις μια καλύτερη μπαταρία πρεπει να κανεις το κινητό σαν μπετονιερα. Εκτός και αν εχει βγει κάτι και δεν το γνωρίζω. Απλα μετα απο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι αξιόλογο. Στο ίδιο μέγεθος με την αρχική δεν υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας??

 

Τραγικο αλλα κι εγω οσο εψαξα δεν βρηκα κατι...

 

Μηπως υπαρχει βαση που να βαζουμε μια κανονικη μπαταρια να ειναι παντα φορτισμενη χωρις να ανοιγουμε το κινητο και βαλε βγαλε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχει κανείς δοκιμάσει αυτήν την θήκη;;;

s view δεν υπάρχει για το s3 απ'οτι έχω διαβάσει αλλά κάποιες εφαρμογές που έχει το android market σου δίνουν αυτή την δυνατότητα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/190885383724?var=490175521867&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Μόλις σήμερα παρέλαβα με παραγγελία από 09-09-2013 από

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Case-Battery-Cover-Samsung-GALAXY-SIII-S3-I9300-/190885383724

σε μάυρο και λευκό χρώμα . (σήμερα βλέπω ότι έπεσε και η τιμή τους )

οι πρωτες εντυπώσεις μου απο την αγορά: γρήγορη αποστολή καλή συσκευασία με προστασία με πλαστικό στο παράθυρο .Η συσκευασία περιλάμβανε εκτός από την κάθε θήκη screen protection (δεν το δοκίμασα γιατί φοράω στο κινητό), πανάκι καθαρισμού και ένα μικρό "πενάκι" (stylus το ονομάζουν ) στο χρώμα της θήκης που κουμπώνει στο βύσμα των ακουστικών . Για τις θήκες: καλό φινίρισμα , με πολύ καλή εφαρμογή στο κινητό μου, η μάυρη έχει απαιχτή ζαγρέ εμφάνιση μπροστά γυαλιστερή πίσω , στην λευκή δεν είναι τοσο έντονο το ζαγρέ ή λόγου χρώματος και "χάνει" αισθητικά .Εσωτερικά μαλακή επένδυση για προστασία της οθόνης. Γενικά όμορφες θήκες που δεν προσδίδουν όγκο στο τηλέφωνο και μπορούν να σε συνοδευσουν στην κάθε σου έξοδο. Δεν ΄γνωρίζω (και δεν θα ήθελα να μάθω) στην περίπτωση που πέσει το τηλέφωνο κάτω τι θα συμβεί, για το οποίο κρατάω κάποιες επιφυλάξεις σε σχέση με τις σιλικονούχες θήκες που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα και τις δοκίμασα στο πέσιμο με άριστά αποτελέσματα για την σωτηρία του τηλεφώνου μου.

Τις λίγες ώρες που τις έχω στην κατοχή μου χρησιμοποίησα και την εφαρμογή Hatdroid, η οποία δείχνει να λειτουργεί καλά για την ενημέρωση αναπάντητων , μηνυμάτων ή για τις απαντήσεις κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα με παραγγελία από 09-09-2013 από

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Case-Battery-Cover-Samsung-GALAXY-SIII-S3-I9300-/190885383724

σε μάυρο και λευκό χρώμα . (σήμερα βλέπω ότι έπεσε και η τιμή τους )

οι πρωτες εντυπώσεις μου απο την αγορά: γρήγορη αποστολή καλή συσκευασία με προστασία με πλαστικό στο παράθυρο .Η συσκευασία περιλάμβανε εκτός από την κάθε θήκη screen protection (δεν το δοκίμασα γιατί φοράω στο κινητό), πανάκι καθαρισμού και ένα μικρό "πενάκι" (stylus το ονομάζουν ) στο χρώμα της θήκης που κουμπώνει στο βύσμα των ακουστικών . Για τις θήκες: καλό φινίρισμα , με πολύ καλή εφαρμογή στο κινητό μου, η μάυρη έχει απαιχτή ζαγρέ εμφάνιση μπροστά γυαλιστερή πίσω , στην λευκή δεν είναι τοσο έντονο το ζαγρέ ή λόγου χρώματος και "χάνει" αισθητικά .Εσωτερικά μαλακή επένδυση για προστασία της οθόνης. Γενικά όμορφες θήκες που δεν προσδίδουν όγκο στο τηλέφωνο και μπορούν να σε συνοδευσουν στην κάθε σου έξοδο. Δεν ΄γνωρίζω (και δεν θα ήθελα να μάθω) στην περίπτωση που πέσει το τηλέφωνο κάτω τι θα συμβεί, για το οποίο κρατάω κάποιες επιφυλάξεις σε σχέση με τις σιλικονούχες θήκες που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα και τις δοκίμασα στο πέσιμο με άριστά αποτελέσματα για την σωτηρία του τηλεφώνου μου.

Τις λίγες ώρες που τις έχω στην κατοχή μου χρησιμοποίησα και την εφαρμογή Hatdroid, η οποία δείχνει να λειτουργεί καλά για την ενημέρωση αναπάντητων , μηνυμάτων ή για τις απαντήσεις κλήσεων.

 

Καλοφόρετες!

Για να μπει πρέπει να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι;

Σε εισερχόμενη κλήση,απαντάς με κλειστό το καπάκι και με πoιό τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετες!

Για να μπει πρέπει να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι;

Σε εισερχόμενη κλήση,απαντάς με κλειστό το καπάκι και με πoιό τρόπο;

Ναι και ναι (κάνοντας swipe στο κάτω τζαμάκι)

Την πήρα από λάθος σε μαύρο, τώρα περιμένω και την άσπρη.

Από ότι είδα, με λίγη καλή θέληση, χωράει και η spigen modelo θήκη από πάνω, για έξτρα προστασία lol

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προστασια οθονης που να καλυπτει και την πισω πλευρα του κινητου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετες!

Για να μπει πρέπει να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι;

Σε εισερχόμενη κλήση,απαντάς με κλειστό το καπάκι και με πoιό τρόπο;

Ναι αφαιρείται το πίσω καπάκι . Για την απάντηση των κλήσεων έχει δύο επιλογές ή αφήνεις τον στοκ τρόπο απάντησης κάνοντας swipe στο κάτω παράθυρο ή ενεργοποιείς την απάντηση μέσω του Hatdroid και κάνεις swipe στο πάνω παράθυρο που εμφανίζει τις θπόλοιπες ενδείξεις . Και στις δύο περιπτωσεις δεν χρειάζεται να ανοίξεις το καπάκι .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θηκούλα,παράγγειλα κι εγώ μία.

Αυτή η εφαρμογή Hatdroid που αναφέρεται πως ακριβώς γράφεται γιατί δεν την βρίσκω στο μάρκετ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θηκούλα,παράγγειλα κι εγώ μία.

Αυτή η εφαρμογή Hatdroid που αναφέρεται πως ακριβώς γράφεται γιατί δεν την βρίσκω στο μάρκετ;

S View - HatRoid

https://play.google.com/store/search?q=S%20View%20-%20HatRoid&c=apps&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω ΦΤΗΝΗ θηκη flip-flop που να κουμπωνει πανω στο κινητο ειτε χωρις να βγαζω το πισω καλυμα του κινητου ή αν το βγαζω η νεα θηκη να εχει υποστηριξη nfc. Μπορω να αγορασω και μεσω ebay.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω ΦΤΗΝΗ θηκη flip-flop που να κουμπωνει πανω στο κινητο ειτε χωρις να βγαζω το πισω καλυμα του κινητου ή αν το βγαζω η νεα θηκη να εχει υποστηριξη nfc. Μπορω να αγορασω και μεσω ebay.

 

Το nfc έχει να κάνει με την μπαταρία, όχι με το καπάκι. Αν δεν είναι μεταλλικό να κόβει το σήμα δεν υπάρχει πρόβλημα με οποιοδήποτε καπάκι/θήκη

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλυπτει ολη την προσοψη ή μονο το κομματι της οθονης ?

Συγνώμη τώρα είδα το μήνυμα σου. Σχεδόν όλοι...αφήνει γύρω γύρω ένα μικρο κομματάκι ακάλυπτο,πολύ λίγο όμως.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το nfc έχει να κάνει με την μπαταρία, όχι με το καπάκι. Αν δεν είναι μεταλλικό να κόβει το σήμα δεν υπάρχει πρόβλημα με οποιοδήποτε καπάκι/θήκη

Εισαι απολυτα σιγουρος γι' αυτο?

Γιατι στα galaxy s4 ξερω οτι ειναι πανω στο πισω καπακι και ΟΧΙ στην μπαταρια.

 

Επομενως στο s3 μπορω να βαλω οποιαδηποτε πλαστικη θηκη αρκει η μπαραρια του κινητου να ειναι η αυθεντικη γιατι το κυκλωμα nfc ειναι πανω στη μπαταρια σωστα?

 

Καμια φωτογραφια παιζει για να δω αν καταλαβα καλα.

 

Εχετε να προτεινετε καμια flip-flop που να ανογει απο αριστερα για το συγκεκριμένο κινητο που να κουμπωνει πανω του χωρις να χρειαζεται να βγαζουμε το πισω καλυμα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...