Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε QS-i9300-KK-v3.4(NL1) !!! Ερωτηση , στο μενου του Dialer πανω, τερμα δεξια οι επαφες δε χωρανε στην οθονη ;

Δεν προλάβαμε να στήσουμε την 3.3!!!!

καταλαμβάνουν μεγαλύτερο χώρο τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρέ παιδιά κάντε μου μιά χάρη γιατί θα λαλήσω. Οσοι εχετε την QS kitkat. Τσεκάρετε στίς πληροφορίες συσκευής στα (ρυθμίσεις-πληροφορίες συσκευής-κατάσταση-σειριακός αριθμός), γράψτε το κάπου, βγάλτε την μπαταρία και κοιτάξτε τι γράφει το αυτόκόλητο από κάτω. ΟΧΙ ΤΟ ΙΜΕΙ το S/N.

Ο δικός μου εχει αλλάξει από 11 ψηφία σε 16 διαφορετικά, το τηλέφωνο δουλεύει μιά χαρά κατα τα άλλα.

Θέλω να δώ το εχω μόνο εγώ το πρόβλημα οι ολοι μας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

16 ειναι καλυτερα απο 11:lol:.βασικα και στο δικο μου εχει πλεον αλλο αριθμο αλλα ουτως η αλλως δεν εχω εγκυηση και ετσι δεν με νιαζει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

16 ειναι καλυτερα απο 11:lol:.βασικα και στο δικο μου εχει πλεον αλλο αριθμο αλλα ουτως η αλλως δεν εχω εγκυηση και ετσι δεν με νιαζει.

 

Δεν τρέχει τίποτε έτσι απο περιέργεια, δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό γι αυτό εψαχνα αν το είχα μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα απο τα ιδια με τον σειριακο! Πως των επαναφερουμε? Αν επαναφερουμε με nandroid την stock αρα ο σειριακος επανερχεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω πάρει nandroid στη stock πριν περάσω την QS-i9300-KK-v3.4(NL1), μπορώ να κάνω restore εκείνο το backup ? Βασικά μόνο ρυθμίσεις τηλ με ενδιαφέρει καθώς και τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις - κωδικούς τους γιατί βαριέμαι να το κάνω ένα ένα Edited by cypherth
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

 

επειδη σκοπευω να περασω την QS-i9300 ποια θα μου προτεινατε την 3.3 ή την 3.4?Ποια ειναι η ποιο σταθερη δλδ?

και επισης αν παρω backup μεσω TWRP θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω στην qs-i9300 ή πρεπει να το ξαναστησω απο την αρχη?

την ιδια ερωτηση εχω αν παρω backup απο το titanium.εχουν συμβατοτητα οι εφαρμογες?

 

ευχαριστω

 

....και κατι ακομη.εχω την official 4.3 για να περασω την qs-i9300 την περναω απευθειας μεσω TWRP ή περναω κατι αλλο πρωτα?

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

 

επειδη σκοπευω να περασω την QS-i9300 ποια θα μου προτεινατε την 3.3 ή την 3.4?Ποια ειναι η ποιο σταθερη δλδ?

και επισης αν παρω backup μεσω TWRP θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω στην qs-i9300 ή πρεπει να το ξαναστησω απο την αρχη?

την ιδια ερωτηση εχω αν παρω backup απο το titanium.εχουν συμβατοτητα οι εφαρμογες?

 

ευχαριστω

 

....και κατι ακομη.εχω την official 4.3 για να περασω την qs-i9300 την περναω απευθειας μεσω TWRP ή περναω κατι αλλο πρωτα?

και οι δυο εκδοσεις ειναι σταθερες,η 3.4 εχει περισσοτερες επιλογες στην εγκατασταση ως προς το θεμα ,κλπ.το μπακαπ αφου εισαι ρουτ λογικα θα δουλεψει.πριν την εγκατασταση κανε πληρες,wipe data,cashe,dalvik γιατι αλλαζεις επιπεδο ρομ.εχει οδηγιες στο σαιτ της ρομ και νομιζω στο πρωτο ποστ αυτου του φορουμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο μπακαπ να χρησιμοποιήσω.του twrp όλο κομπλέ Όπως το πήρα ή του titanium με τις εφαρμογές Χρήστη και λειτουργίες συστήματος?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο μπακαπ να χρησιμοποιήσω.του twrp όλο κομπλέ Όπως το πήρα ή του titanium με τις εφαρμογές Χρήστη και λειτουργίες συστήματος?

απιστευτο αλλα ποτε δεν δουλεψα το titanομπακαπ,εχω philz recovery και με αυτο παιρνω μπακαπ και κανω αλλαγες ρομ.δεν θα σου χρειαστει ομως γιατι η ρομ που μιλαμε απεχει παααρα πολυ απο τις 4.3,και δεν φανταζομαι να επιστρεψεις μετα.για εφαρμογες αν εχεις αντιγραφο μεσω λογαριασμου googkle αυτες επανερχονται χωρις τα δεδομενα τους ομως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει ακουστεί τίποτα για CyanogenMod 12 για s3? Είμαι με την 11 και προχθες ξεκίνησαν οι nightlies 12 αλλά για s3 τίποτα ακόμα. Οι πληροφορίες είναι μπερδεμένες, μονο για unofficial releases. Ξέρουμε τίποτα για official?
Link to comment
Share on other sites

και οι δυο εκδοσεις ειναι σταθερες,η 3.4 εχει περισσοτερες επιλογες στην εγκατασταση ως προς το θεμα ,κλπ.το μπακαπ αφου εισαι ρουτ λογικα θα δουλεψει.πριν την εγκατασταση κανε πληρες,wipe data,cashe,dalvik γιατι αλλαζεις επιπεδο ρομ.εχει οδηγιες στο σαιτ της ρομ και νομιζω στο πρωτο ποστ αυτου του φορουμ.

Την περνάω από πάνω απευθείας;

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω από πάνω απευθείας;

σου εγραψα οτι απο ρεκοβερυ κανεις wipe data,(παρε αντιγραφο πριν επαφες φωτο κλπ) wipe cashe,και wipe dalvik.και μετα περνας την ρομ κανοντας τις επιλογες που θελεις μεσα απο το aroma.μετα ξαναστηνεις το τηλ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει ακουστεί τίποτα για CyanogenMod 12 για s3? Είμαι με την 11 και προχθες ξεκίνησαν οι nightlies 12 αλλά για s3 τίποτα ακόμα. Οι πληροφορίες είναι μπερδεμένες, μονο για unofficial releases. Ξέρουμε τίποτα για official?

 

αν ψαξεις στο xda υπαρχουν διαφορες roms βασισμενες στο android lollipop

εγω εχω αυτη

η συγκεκριμενη ακουγεται πως θα γινει επισημη και (αφου αφαιρεθουν και προστεθουν διαφορα πραγματα) θα μπει στο επισημο site :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω την QS και στην οθονη κλειδωματος κατω απο το ρολοι και τα στοιχεια κατοχου,εχει την υποτηθεμενη θερμοκρασια περιβαλοντος μονο που βρεχει χιονιζει αυτο δειχνει 7 βαθμους....και συνεφια.πως βγαινει αυτο,αν ξερει καποιος?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω την QS και στην οθονη κλειδωματος κατω απο το ρολοι και τα στοιχεια κατοχου,εχει την υποτηθεμενη θερμοκρασια περιβαλοντος μονο που βρεχει χιονιζει αυτο δειχνει 7 βαθμους....και συνεφια.πως βγαινει αυτο,αν ξερει καποιος?

Μήπως αν πας ρυθμίσεις, συσκευή, κλείδωμα οθόνης έχεις εγκατεστημένο τον καιρό εκεί?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν πας ρυθμίσεις, συσκευή, κλείδωμα οθόνης έχεις εγκατεστημένο τον καιρό εκεί?

τελικα μαζι με την εμφανιση στοιχειων κατοχου παει πακετο(bug) .καλο ειναι αλλα μενει μονιμα στους 7 βαθμους. edit

 

ξαναεμφανιστηκε τελικα ειναι λαθος της ρομ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω την QS και στην οθονη κλειδωματος κατω απο το ρολοι και τα στοιχεια κατοχου,εχει την υποτηθεμενη θερμοκρασια περιβαλοντος μονο που βρεχει χιονιζει αυτο δειχνει 7 βαθμους....και συνεφια.πως βγαινει αυτο,αν ξερει καποιος?

 

Παίρνει ενημέρωσή από το widget του accuWeather. Εχω την 3.3 και χρησιμοποιώ widget οπότε ενημερώνετε και προβάλει τις τρέχουσες συνθήκες του καιρού και τις εκάστοτε θερμοκρασίες ! Τώρα από που απενεργοποιήτε δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει ενημέρωσή από το widget του accuWeather. Εχω την 3.3 και χρησιμοποιώ widget οπότε ενημερώνετε και προβάλει τις τρέχουσες συνθήκες του καιρού και τις εκάστοτε θερμοκρασίες ! Τώρα από που απενεργοποιήτε δεν το βρήκα.

ισως να ειναι αυτο,αλλα κατα την εγκατασταση δεν επιλεγω το συγκεκριμενο widget και ισως γι αυτο μενει κολημενο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,αν κατεβασω την ταχυτητα του επεξεργαστη στα 1200Mhz παιζει ζημια? τι κερδιζω?:confused: πηγα στο αναλογο ποστ του ποιανου αλου,my phone. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,αν κατεβασω την ταχυτητα του επεξεργαστη στα 1200Mhz παιζει ζημια? τι κερδιζω?:confused: πηγα στο αναλογο ποστ του ποιανου αλου,my phone.
οχι δεν θα εχεις προβλημα. Μπορει να κερδισεις διαρκειας μπαταριας. Αλλα λογικα θα γινει πιο αργο το κινητο σου.. Αλλα για πιο λογο θες να την κατεβασεις την ταχυτητα;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα εχεις προβλημα. Μπορει να κερδισεις διαρκειας μπαταριας. Αλλα λογικα θα γινει πιο αργο το κινητο σου.. Αλλα για πιο λογο θες να την κατεβασεις την ταχυτητα;;;

απο περιεργεια,διαβαζω δεξια αριστερα για over- under και ειπα να δοκιμασω.ευχαριστω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις μόνο του. Στην αρχή οι επανεκκινήσεις ήταν αραιές, αλλά τελευταία είναι πολύ έντονες. Εκεί που μιλάω, ξαφνικά κλείνει.

 

Το κινητό φοράει 4.3. Δοκίμασα Hard Reset και full wipe αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...