Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εφαρμογές θα σε παρακαλούσα να απευθυνθείς στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα σε ολους!! Απο εβδομαδα θα παρω και γω το τερατακι! Πρωτη φορα σε android και μου εχουν βγει τα ματια στο διαβασμα... Σκεφτομαι να του κανω root για να απεγκαταστησω καποια περιττα και να του βαλω τα εξης προγραμματα. NG CALL RECORDER https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ng.recorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZy5yZWNvcmRlciJd FLASHLIGHT LED GENIUS PRO( μου αρεσει που ανοιγει με το κουνημα ο φακος) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idmobile.flashlightpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pZG1vYmlsZS5mbGFzaGxpZ2h0cHJvIl0. SMART TOOLS https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.aboy.tools&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImtyLmFib3kudG9vbHMiXQ.. PLAYERPRO MUSIC PLAYER (θελω να παιζω απο φακελους μουσικη) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerpro&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRiaWcucGxheWVycHJvIl0. TASKER https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5kaW5nbGlzY2guYW5kcm9pZC50YXNrZXJtIl0. TEAM VIEWER (για να ελεγχω τον υπολογιστη μου απο μακρια) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZWFtdmlld2VyLnRlYW12aWV3ZXIubWFya2V0Lm1vYmlsZSJd . Ειναι καλα τα παραπανω προγραμματα? Τα εχει καποιος δοκιμασει? Εχετε καποια προταση για καποια αλλα που θεωρειτε καλυτερα? Ευχαριστω! :)

 

Θα σου πρότεινα μια που θα κάνεις ρουτ να βάλεις μια custom Rom. Πολλά από αυτά που θέλεις τα έχουν αυτές οι ρομ, όπως το call recording και το φακό, καθώς και την αναπαραγωγή μουσικής μέσω φακέλων (υπάρχει αυτή η επιλογή στον player του siii) .

Tasker μην βάλεις σε καμία περίπτωση, δεν χρειάζεται το Android.

 

Γενικά πριν αγοράσεις οποιαδήποτε εφαρμογή δοκίμαζε τις free trial.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

....

Tasker μην βάλεις σε καμία περίπτωση, δεν χρειάζεται το Android.

 

Γενικά πριν αγοράσεις οποιαδήποτε εφαρμογή δοκίμαζε τις free trial.

 

To Tasker δεν είναι αυτο που νομίζεις, είναι εφαρμογή και όχι task manager... Μάλιστα είναι μια απο τις καλύτερες και χρησιμότερες εφαρμογές στο Android, ακόμα περισσότερο αν είσαι root. Αξίζει τα λεφτά του με τα χίλια. Περισσότερα στην ενότητα Android, απλά έπρεπε να το διορθώσω αυτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιά από τις 2 ρόμ όμως έχετε δοκιμάσει και λέτε οτι αξίζει?

Την Pardus HD Rom XII ή την S4 Edition Volume III

Link to comment
Share on other sites

Ποιά από τις 2 ρόμ όμως έχετε δοκιμάσει και λέτε οτι αξίζει?

Την Pardus HD Rom XII ή την S4 Edition Volume III

 

τα παιδια αναφερονται στη πρωτη...αλλα απο οτι βλεπω δεν εχουν μεγαλες διαφορες.....μονο στο theme πρεπει να διαφερουν(μπορει να κανω και λαθος)

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια αναφερονται στη πρωτη...αλλα απο οτι βλεπω δεν εχουν μεγαλες διαφορες.....μονο στο theme πρεπει να διαφερουν(μπορει να κανω και λαθος)

 

Τελικά έβαλα την S4 και όντως είναι άξιας προσοχής

Link to comment
Share on other sites

2η μερα , μετα απο γερα τεστ

 

Για νεους χρηστες , αλλα και για αυτους που ψαχνονται

 

1. βαζω ποιο πανω απο ολες τις roms την (1η) Pardus HD RoM Vol. XIII , (2η) Omega v43.3 (με μικρη διαφορα) , ολες οι αλλες roms απορρίπτονται!

 

2. αυτο που εβαλα στα αρνητικα τελικα δεν ισχυει το βρηκα απλα δεν ηξερα πως γινετε.

 

3. οποσδηποτε πρεπει να βαλετε το Deluxe Settings απο το market θα σας λυσει τα χερια ! ειδικα στην Pardus αλλα και σε αλλες roms

 

4. Για νεους χρηστες τα απολυτα εργαλεια (Για ολες τις roms) που αξιζει να αγορασετε ειναι τα εξης : Titanium backup ,Deluxe Settings ,Greenify ,Rom Manager ,Online Nandroid ,fasterGPS ,Autostarts ,Tasker

 

Θα σταματησω ενα διασημα γιατι το κεφαλι μου εχει γινει κουδουνι

 

Φίλε μου μια βοήθεια το deluxe settings πρέπει να το έχεις ρουτ το τηλ; εγώ έχω μαμά και μου ζητάει το deluxe framework και δεν βγάζω άκρη....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

2η μερα , μετα απο γερα τεστ

 

Για νεους χρηστες , αλλα και για αυτους που ψαχνονται

 

1. βαζω ποιο πανω απο ολες τις roms την (1η) Pardus HD RoM Vol. XIII , (2η) Omega v43.3 (με μικρη διαφορα) , ολες οι αλλες roms απορρίπτονται!

 

2. αυτο που εβαλα στα αρνητικα τελικα δεν ισχυει το βρηκα απλα δεν ηξερα πως γινετε.

 

3. οποσδηποτε πρεπει να βαλετε το Deluxe Settings απο το market θα σας λυσει τα χερια ! ειδικα στην Pardus αλλα και σε αλλες roms

 

4. Για νεους χρηστες τα απολυτα εργαλεια (Για ολες τις roms) που αξιζει να αγορασετε ειναι τα εξης : Titanium backup ,Deluxe Settings ,Greenify ,Rom Manager ,Online Nandroid ,fasterGPS ,Autostarts ,Tasker

 

Θα σταματησω ενα διασημα γιατι το κεφαλι μου εχει γινει κουδουνι

 

Συμφωνώ μαζί σου και είμαι με την S4 Pardus. Εδώ και καιρό πάντα γύριζα στην όμεγα οποια και να δοκίμαζα. Με την Pardus είμαι εδώ και λίγες μέρες και δεν βλέπω να γυρνώ στη omega.

Αυτό που δεν έβρισκες και το βρήκες για δώσε λεπτομέρειες μη μου ξέφυγε τίποτε?

Link to comment
Share on other sites

Αν και σας ακούω να λέτε για την pardus συνέχεια, εγώ είμαι με sotmax v19 με κυριότερο λόγο το ότι έχει "έτοιμη" έκδοση στα 240dpi. Αν εξαιρέσεις το κλασσικό θέμα της ram δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα. Τόσο ανώτερη είναι η pardus?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την pardus rom που λεει ο φιλος πιο πανω, εσυ που θελεις γρηγορες roms... ολοι εχουν παθει πλακα με την ταχυτητα της

 

Το θεμα ειναι πως θελω aokp. Η cm του temasek ειναι πολυ καλη αλλα εχει καποια bugs ακομη. Τι κερνελ να του βαλω για την ποιοτητα του ηχειου?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω να δοκιμασω 2-3 κερνελ πρεπει καθε φορα να κανω reset τα παντα η τους περναω απλα τον ενα πανω απο τον αλλο??
Link to comment
Share on other sites

κανεις????

 

Προσωπικά όταν περνάω kernel δεν κάνω full wipe , μόνο Wipe cache και dalvik-cache .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν περνάω kernel δεν κάνω full wipe , μόνο Wipe cache και dalvik-cache .

 

οκ σε ευχαριστω :)το οτι δεν συνδεεται στο kies εχει να κανει με την αλλαγη κερνελ??

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω :)το οτι δεν συνδεεται στο kies εχει να κανει με την αλλαγη κερνελ??

 

Δεν συνδεεται για αναβαθμηση;; Αυτο εχει να κανει ακομα και με το ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδεεται για αναβαθμηση;; Αυτο εχει να κανει ακομα και με το ροοτ..

 

oxi για αναβαθμιση.ειμαι με ωμεγα κ ρουτ κ siyah kernel.δεν συνδεεται να περασω φωτο μουσικη κ τετοια.δεν βρισκει την συσκευη καθολου το kies.oταν το ειχα με μαμα ρομ δεν ειχα θεμα.τωρα εχω..:cool:

Link to comment
Share on other sites

oxi για αναβαθμιση.ειμαι με ωμεγα κ ρουτ κ siyah kernel.δεν συνδεεται να περασω φωτο μουσικη κ τετοια.δεν βρισκει την συσκευη καθολου το kies.oταν το ειχα με μαμα ρομ δεν ειχα θεμα.τωρα εχω..:cool:

 

Δοκίμασε αλλη θύρα usb μηπως και........

Link to comment
Share on other sites

Ποια νομιζετε πως ειναι καλυτερη ρομ? Temasek's Unofficial 4.2.2 cm10.1 ή Paranoid Android rom? Εγω τωρα εχω του temasek ειναι καλη αλλα εχει προβλημα με μπαταρια και νομιζω με το εξωτερικο ηχειο η ποιοτητα ειναι ασχημη.

Τα σχολια δικα σας. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με την εγκατασταση μιας custom rom οπως η Pardus HD RoM Vol. XIII ,αλλα θελω να μην εχω προβλημα οπως καποια παιδια με ηχεια και τετοια!ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..εχω το γαλαξια3 πλεον 7 μηνες και ηθελα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για πρωτη φορα,απλα για να καθαρισω το κινητο απο περιττα πραγματα και να δουλευει πιο καλα και πιο γρηγορα.ειναι καλο να το κανω?μηπως δημιουργησω καποιο προβλημα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..εχω το γαλαξια3 πλεον 7 μηνες και ηθελα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για πρωτη φορα,απλα για να καθαρισω το κινητο απο περιττα πραγματα και να δουλευει πιο καλα και πιο γρηγορα.ειναι καλο να το κανω?μηπως δημιουργησω καποιο προβλημα στο κινητο?

 

Τι πρόβλημα να δημιουργήσεις;

 

Αν θέλεις μπορείς να το κάνεις. Αν, βέβαια, δεν έχεις διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να γίνει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...