Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει δοκιμασει κανενας twrp;

ξερετε αν τα nandroid backups ειναι τα ιδια με του cwm;

 

Τι εννοείς τα ίδια ?

Πάντως για μένα το καλύτερο cwm είναι του philz (προσωπική γνώμη πάντα :)).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς τα ίδια ?

Πάντως για μένα το καλύτερο cwm είναι του philz (προσωπική γνώμη πάντα :)).

 

εννοω αν μπορω να κανω restore, ενα backup φτιαγμενο στο cwm, στο twrp

 

παντως δεν εχει σημασια γιατι τελικα μενω με cwm

 

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του philz;

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν μπορω να κανω restore, ενα backup φτιαγμενο στο cwm, στο twrp

 

παντως δεν εχει σημασια γιατι τελικα μενω με cwm

 

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του philz;

 

Κάντο εγκατάσταση και θα καταλάβεις. Πολλές επιλογές, touch και και... βάλτο και δεν θα χάσεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το cwm του philz. Το πέρασα κι εγώ και μου φαίνεται απείρως καλύτερο από το απλό cwm.

 

 

Άσχετο. Υπάρχει κανείς που να έβαλε την ArchiDroid V1.7.6 και να είχε πρόβλημα με την κάμερα; Αν ναι, τελικά βρήκε λύση;

 

Την έβαλα δύο φορές σήμερα, είναι φοβερή και σούπερ γρήγορη ρομ αλλά δεν κατάφερα να κάνω την κάμερα να δουλέψει σε καμία από τις δύο εγκαταστάσεις... Δεν δείχνει εικόνα από την κάμερα και μετά από λίγο (ένα - δύο δευτερόλεπτα) λέει "Σφάλμα εφαρμογής" και κλείνει η εφαρμογή... :(

Link to comment
Share on other sites

οκ με philz... ;)

 

δεν μου λετε κατι ασχετο.. κανα mod για βελτιωση ηχου (εννοειται με headphones) σε kitkat, υπαρχει; αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

οκ με philz... ;)

 

δεν μου λετε κατι ασχετο.. κανα mod για βελτιωση ηχου (εννοειται με headphones) σε kitkat, υπαρχει; αξιζει;

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις τον Boeffla-Kernel και μετά κατεβάζεις από google play το Boeffla-Config V2 μέσα από το οποίο μπορείς να κάνεις διάφορες ρυθμίσεις, ανάμεσα στις οποίες είναι και η αύξηση της έντασης του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά.. Και μαζί με dsp βγάζει πολύ ωραίο ήχο ;-)

Ευχαριστώ

 

 

Παιδια συγνωμη.. ξερω οτι τελευταια μιλαω πολυ και αφηνω αλλα ποστ, απο αλλα παιδια, πισω..

μιας και πηρα φορα με τα φλασαρισματα λεω να δοκιμασω κατι σε tw..

δεν εχω παει ποτε πανω απο 4.1.2 οποτε εχω το παλιο mg4 για baseband..

ποια tw rom προτεινετε; υπαρχει κατι που θα επρεπε να προσεξω στο φλασαρισμα; (λεω μηπως αλλαξει κατι στο baseband version και εχω καποιο προβλημα)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νεα Archidroid σήμερα με πολλές βελτιώσεις και ελληνικά στον installer απο εμένα. Επίσης περιέχει τον νεο boeefla kernel beta 14. ;) Την κατεβάζω τώρα. Οι πρώτες αναφορές λένε οτι είναι τέλεια

 

Edit: Την πέρασα όλα μια χαρά. Την προτείνω έχει πολλές βελτιώσεις.

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Εχω το i9305 με τη ripper rom 4.1.2 αν βάλω τη alliance 4.3 θα εχω κάποιο πρόβλημα με το knox η δεν το περνάει

και κάτι τελευταίο το app to sd που ενεργοποιήθηκε δτη 4.3 μεταφέρεις μονο το data η και το obb αρχεία

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Υπαρχει δυνατοτητα με καποιο τροπο να βαλω φωνητικη πληκτρολογηση στα ελληνικα???

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το i9305 με τη ripper rom 4.1.2 αν βάλω τη alliance 4.3 θα εχω κάποιο πρόβλημα με το knox η δεν το περνάει

και κάτι τελευταίο το app to sd που ενεργοποιήθηκε δτη 4.3 μεταφέρεις μονο το data η και το obb αρχεία

 

Δεν εχει knox το s3 και φυσικά ούτε και οι custom roms ,αφού είσαι root χρησιμοποίησε το FolderMount απο το play για να μεταφέρεις οτι θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νεα Archidroid σήμερα με πολλές βελτιώσεις και ελληνικά στον installer απο εμένα. Επίσης περιέχει τον νεο boeefla kernel beta 14. ;) Την κατεβάζω τώρα. Οι πρώτες αναφορές λένε οτι είναι τέλεια

 

Edit: Την πέρασα όλα μια χαρά. Την προτείνω έχει πολλές βελτιώσεις.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ :cry:

 

Έβαλα αρχικά την προηγούμενη έκδοση και όλα πήγαν καλά. Πραγματικά είναι καλή η ρομ. Έλα όμως που κατέβασα την καινούρια και δεν μπορεί να μπουτάρει :cry::cry::mad::mad:

 

Δοκίμασα τα πάντα, δεν μπορώ να το κάνω να μπουτάρει. Τώρα;;;;;;;;;;;;;

 

Ενα μπακαπ που έχω, το έχω αποθηκεύσει στον υπολογιστή (άρα δε βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο κινητό μέσα :wacko:).

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ; Ακόμα και με wipe data/factory reset δε γίνεται τίποτε. ΔΕΝ ΜΠΟΥΤΑΡΕΙ :X

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ :cry:

 

Έβαλα αρχικά την προηγούμενη έκδοση και όλα πήγαν καλά. Πραγματικά είναι καλή η ρομ. Έλα όμως που κατέβασα την καινούρια και δεν μπορεί να μπουτάρει :cry::cry::mad::mad:

 

Δοκίμασα τα πάντα, δεν μπορώ να το κάνω να μπουτάρει. Τώρα;;;;;;;;;;;;;

 

Ενα μπακαπ που έχω, το έχω αποθηκεύσει στον υπολογιστή (άρα δε βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο κινητό μέσα :wacko:).

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ; Ακόμα και με wipe data/factory reset δε γίνεται τίποτε. ΔΕΝ ΜΠΟΥΤΑΡΕΙ :X

 

Την πρώτη φορά κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Προλαβαίνεις να δεις την οθόνη του pin ή μόλις δείξει της samsung το λογότυπο κάνει επανεκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Προλαβαίνεις να δεις την οθόνη του pin ή μόλις δείξει της samsung το λογότυπο κάνει επανεκκίνηση?

 

Είμαι στο recovery, πατάω το reboot system now, μετά το ΝΟ στο root access possibly lost. Fix? (και ναι που πάτησα, πάλι δεν έγινε τίποτε) και μετά εμφανίζεται το λογότυπο του SIII. Αριστερά επάνω βγαίνει το κοκκινάκι εκείνο και.... πηγαίνει ξανά πίσω στο ρικόβερυ :cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο recovery, πατάω το reboot system now, μετά το ΝΟ στο root access possibly lost. Fix? (και ναι που πάτησα, πάλι δεν έγινε τίποτε) και μετά εμφανίζεται το λογότυπο του SIII. Αριστερά επάνω βγαίνει το κοκκινάκι εκείνο και.... πηγαίνει ξανά πίσω στο ρικόβερυ :cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

:mad::mad::mad:

 

Μήπως έχεις παλιά recovery? Να φανταστώ έχεις CWM. Τι έκδοση λέει? (γιατί αυτή η έκδοση του archidroid θέλει την τελευταία έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

v6.0.3.2

 

ΘΑ τρελάθώ Τζιμ...

 

Δεν μπορώ να γυρίσω ούτε καν στην αρχική εργοστασιακή κατάσταση, θα τρελαθώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

v6.0.3.2

 

ΘΑ τρελάθώ Τζιμ...

 

Δεν μπορώ να γυρίσω ούτε καν στην αρχική εργοστασιακή κατάσταση, θα τρελαθώ :cry:

 

Έχεις παλιά έκδοση γι αυτό! Δεν έχεις μέσα στο κινητό την προηγούμενη archidroid? Αν όχι, όταν είσαι στο pc κατέβασε την τελευταία philz recovery απο εδώ (καταπληκτική recovery!) πέρασέ την στο κινητό κάνοντας mount sd και μετά φλάσαρε το zip της recovery. Μετά πάτα reboot recovery και θα έχεις την νέα philz. Τέλος πέρνα την τελευταία archidroid και μεγειές :D

Link to comment
Share on other sites

v6.0.3.2

 

ΘΑ τρελάθώ Τζιμ...

 

Δεν μπορώ να γυρίσω ούτε καν στην αρχική εργοστασιακή κατάσταση, θα τρελαθώ :cry:

 

Βάλε στο recovery ,πατα mount usb και πέρασε το backup που εχεις απο το pc .

 

edit : τα είπε ολα ο @jimdem582

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πέρασέ την στο κινητό κάνοντας mount sd

 

Μιλάς με γρίφους γέροντα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε mount usb βλέπω κάπου ούτε καν στον Υπολογιστή μου δε βλέπω το κινητό :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε mount usb βλέπω κάπου ούτε καν στον Υπολογιστή μου δε βλέπω το κινητό :wacko:

 

Το συνδέεις στο pc και πας στην recovery, mounts and storage και επιλέγεις mount usb

Link to comment
Share on other sites

mount usb ΔΕΝ :cry::cry::cry:

 

Δεν υπάρχει στις επιλογές.

 

1000 συγγνώμη ρε παιδιά που σας πρήζω αλλά δεν έχω κινητό αυτή τη στιγμή κι αύριο θα λείπω 24φεύγα ώρες από το σπίτι :(:cry:

Link to comment
Share on other sites

mount usb ΔΕΝ :cry::cry::cry:

 

Δεν υπάρχει στις επιλογές.

 

1000 συγγνώμη ρε παιδιά που σας πρήζω αλλά δεν έχω κινητό αυτή τη στιγμή κι αύριο θα λείπω 24φεύγα ώρες από το σπίτι :(:cry:

 

Μήπως έχει mount /sdcard, mount /external_sd ?

 

(Μην ζητάς συγγνώμη στον καθένα μπορεί να τύχει) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι κι από τα 2 αν πατήσω, δε συμβαίνει τίποτε.

 

Μήπως μου λείπει από τον υπολογιστή κάποιο πρόγραμμα;;

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι κι από τα 2 αν πατήσω, δε συμβαίνει τίποτε.

 

Μήπως μου λείπει από τον υπολογιστή κάποιο πρόγραμμα;;

 

Μπορείς να το αντιγράψεις στην εξωτερική σου sd βγάζοντας την, και με κανέναν εξωτερικό ανταπτορα στο pc, ή σε κανένα άλλο τηλέφωνο;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι κι από τα 2 αν πατήσω, δε συμβαίνει τίποτε.

 

Μήπως μου λείπει από τον υπολογιστή κάποιο πρόγραμμα;;

 

Το έψαξα λίγο και λένε οτι είναι κλειδωμένο απο την samsung. ΕΛΕΟΣ. Έχεις κανέναν card reader? Αν ναι βάλτην έτσι την recovery. Αν όχι, φλασάρεις με odin μια επίσημη και μετά συνεχίζεις με φλασάρισμα recovery και rom. Ή φλασάρεις κατευθείαν την recovery μέσω odin. Αυτό το αρχείο μόνο για odin. Μπορεί να σου φαίνεται βουνό αλά με λίγη υπομονή λύνεται. Όπως πολύ σωστά είπε ο @jimsiv μπορείς να την βάλεις και σε άλλο κινητό για να περάσεις τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...